Jump to content


Photo
* * * * * 2 votes

Košarkaška reprezentacija Srbije


  • Please log in to reply
47245 replies to this topic

#31 Mental Mickey Maguire

Mental Mickey Maguire
  • Members
  • 4,540 posts

Posted 27 November 2013 - 14:34

@smiti

 

ja licno ne bih stavljao u prvi plan rezultate, vec cinjenicu da mi nemamo pojma (ili sam to samo ja?) ni kakvu kosarku on voli da njegov tim igra

daklem, sve cemo saznati kada dodje prvenstvo

Naravno,to stoji,prosto nemamo dovoljan trenerski uzorak da bi mogli da steknemo misljenje 

kakvu kosarku preferira kao trener.

Mada mislim da to kakvu kosarku on voli treba da stavi na stranu,ipak na mestu selektora po 

meni treba vise praviti igru prema igracima koje imamo nego selektirati igrace prema nekom 

modelu igre koji on voli.

Prosto mi nemamo vise 30 klasa igraca kao nekad pa treba gledati da ovo sto imamo stavimo

u funkciju tj takav model igre koji ce istaci vrline a sakriti mane igraca sa kojima se raspolaze.

Koliko ce on u tome uspeti videcemo,pokazace igre na SP dogodine.


  • 0

#32 Beonegro

Beonegro
  • Members
  • 21,452 posts

Posted 27 November 2013 - 14:40

Nas tim iz Slovenije + DMBO + Teo + Luca + Novica i bice segsa :D

Krle vrlo vjerovatno više neće igrati sudeći po izjavi nakon EP.


  • 0

#33 Soldier of fortune

Soldier of fortune
  • Members
  • 9,513 posts

Posted 27 November 2013 - 15:21

Jedno je sigurno, nije lako zameniti Dudu. Iz tog razloga ko god da je došao susreo bi se sa pitanjem tipa 'zašto bas on'. Zato nemojmo mnogo kenjati(znam odlično nam to ide :D) nego podržimo saleta. Mozda je on taj koji ce da uspostavi dobar odnos sa svima. Nedostaje nam sloge počev od saveza pa do igrača.


  • 1

#34 Lovgren

Lovgren
  • Banned
  • 1,535 posts

Posted 27 November 2013 - 16:00

http://www.b92.net/s...7&nav_id=782459

 

Da li nas ceka kam bek :)


  • 0

#35 L0shMi

L0shMi
  • Members
  • 2,062 posts

Posted 27 November 2013 - 16:00

Krle vrlo vjerovatno više neće igrati sudeći po izjavi nakon EP.

 

Zavisi, ako mu Sale ode s lepom molbom, mozda se predomisli. A i hocu najjacu ekipu, da spremam odmor i lomatam se po Spaniji u zavisnosti od njihovih utakmica!!!

Jedno je sigurno, nije lako zameniti Dudu. Iz tog razloga ko god da je došao susreo bi se sa pitanjem tipa 'zašto bas on'. Zato nemojmo mnogo kenjati(znam odlično nam to ide :D) nego podržimo saleta. Mozda je on taj koji ce da uspostavi dobar odnos sa svima. Nedostaje nam sloge počev od saveza pa do igrača.
 

Slazem se donekle, ali kad Duda udari dobar temelj, posle lakse nadzidati (Mesina posle Dude 2 uzastopne titule sa CSKA, sad Barcokas sa Oly, mogao bi Sale da opizdi jedno svetsko :D )


Edited by L0shMi, 27 November 2013 - 16:01.

  • 0

#36 Battle Born

Battle Born
  • Members
  • 31,792 posts

Posted 27 November 2013 - 16:11

Da ne bude repriza Mihajlovic scenarija.

Svi iz struke za, navijaci, novinari i onda kad se potvrdi ono sto je svako iole razuman ocekivao - kamenovanje od tih istih iz struke, navijaca, novinara.

Licno nisam za, Beo je nekoliko puta navodio stvari sa kojima se slazem, da ne ponavljamo. Kokoskov mi deluje kao ozbiljnije, ali opet ne spektakularno resenje.

 

Ako se vec toliko agilno vodi kampanja da Sale bude selektor, onda neka ti koji to cine, kada vreme dodje, preuzmu i konsekvence za to. Da ne bude opet izjeo vuk magarca....

"mali" off topic

ali šta ovo znači ? kolko ja znam agilnost, agilno itd znači da je nešto okretno, brzo menja pravac itd. To što ga naši komentatori koriste za neke stvari koje nemaju sa pravim značenjem je meni baš onako apsurd. Agilno koriste za nešto što je konkretno, napadno šta već, jebem li ga.. al to nema veze sa pravim značenjem te reči. Kao i za reč "efikasno". To za šta svi koriste reč "efikasno" je "efektivno"... "efikasno" i "efektivno"  nisu baš iste stvar. A to za šta koriste reč "efikasno" se ne može svesti pod "efikasno".

Ovo me već neko vreme nervira i bode, pa me evo sad podsetilo. "Agilno" i "efikasno" su te 2 reči kojih sad mogu da se setim,a ima ih još. Jebemu mater, novinari su a da budu tolki pacijenti... Svaki drugi komentator pogrešno koristi "efikasno"... i uvek mi izumre jedna nervna ćelija kad čujem.


izvinjavam se na ovom off-u
 


  • 0

#37 Trokorak

Trokorak
  • Members
  • 12,127 posts

Posted 27 November 2013 - 16:14

http://www.b92.net/s...p?yyyy=2013&mm=

11&dd=27&nav_id=782459

 

Da li nas ceka kam bek :)

 

 

Jebem ti domaće "novinare". A b92 u zadnje vreme je prvi među jednakima u glupostima.

 

 

 

Naslov:

Paunićeve 33 trojke zaredom

 

A ono na treningu.


  • 1

#38 realno *W

realno *W
  • Members
  • 46,138 posts

Posted 27 November 2013 - 16:16

Ali Sale ni toliko.

 

Stoji, što opet nije dokaz da je slabji. Čak Sale ima duži staž kao prvi trener, nego li ovaj. 

 

 

Ključna stvar, kao što si rekao - pomoćnik i komplet stručni štab:

 

1) Pomoćnik, što iskusniji, čak da bude glavni po pitanju akcija, posebno defanzivnih. 

 

2) Još jedan vrhunski skaut i "čitač" protivnika, neko ko zna sve igrače...

 

3) Kondicioni trener. Po mogućstvu neko ko će da osmisli plan priprema od recimo dve nedelje, pa da se ceo ciklus smesti u mesec dana, tako da reprezentativci ne moraju da žrtvuju 95% međusezone za repku.

 

4) Tim menadžer - Nebojša Ilić, ko drugi?

 

 

ps. ne šalim se ni najmanje


Edited by realno *W, 27 November 2013 - 16:16.

  • 1

#39 AkoPostaveNekogVisokog

AkoPostaveNekogVisokog
  • Members
  • 12,197 posts

Posted 27 November 2013 - 16:21

Možda Gašić zaista i nije loš izbor kao taj pomoćnik, rekao bih da ima karakter za to a i znanje.

 

A što se tiče Paunića, možda,  ali posle BB, DMBO, Micova i Lučića (ne tim redom ali posle svih :))

Drugim rečima, ovog leta bi nam pasovao. Sledećeg, ko zna?


  • 0

#40 Beonegro

Beonegro
  • Members
  • 21,452 posts

Posted 27 November 2013 - 16:23

Jebem ti domaće "novinare". A b92 u zadnje vreme je prvi među jednakima u glupostima.

 

 

 

Naslov:

Paunićeve 33 trojke zaredom

 

A ono na treningu.

Pa i prije 2 dana je bio tekst o tome kako je Nedović stravično zakucao... na treningu :kece:

 

Da vidim i ja da se raspitam da li bi me turili na televizor ako odvalim obruč na terenu ispred zgrade :lol+:


Edited by Beonegro, 27 November 2013 - 16:23.

  • 0

#41 Lovgren

Lovgren
  • Banned
  • 1,535 posts

Posted 27 November 2013 - 17:02

Andjusic je cepao na treningu skoro 50, valjda oborio rekord Bana Djekica. 


  • 0

#42 Plikuscht

Plikuscht
  • Members
  • 16,514 posts

Posted 27 November 2013 - 18:02

ko je 'ban' jebote!?


  • 0

#43 Contractor

Contractor
  • Members
  • 22,737 posts

Posted 27 November 2013 - 18:12

Ja najmanje nepoverenja imam u Saletovo znanje i njegov odnos sa potencijalnim reprezentativcima.

Ja se plasim njegovog odnosa prema radu. Koliko je on spreman da se zrtvuje za taj posao? Na tom mestu on mora da zrtvuje privatni zivot. Da li je to spreman?  U pocetnom postu sam postavio razgovor sa njim gde objasnjava zasto su ostali da zive u Milanu. Da li je on svestan da on od ovog trenutka najmanje vremena treba da provodi u Italiji?

Drugo, da li je spreman da popije gomilu kritika, pljuvanja, mesanja u posao i svega sto ide uz to? Od ljudi i koji su u kosarci, ali i onih koji sa njom nemaju veze?


  • 0

#44 Soldier of fortune

Soldier of fortune
  • Members
  • 9,513 posts

Posted 27 November 2013 - 18:13

Djekic u zapadnoj Srbiji, pretpostavljam ;D

 

 Pomocnik VJ  :kece:


  • 0

#45 Zvezdinho

Zvezdinho
  • Members
  • 19,480 posts

Posted 27 November 2013 - 18:19

Cuj Novica da se vrati u tim, pa on je nakon povrede polu-kosarkas-splavar.


  • 2