Jump to content


Photo
* * * * * 2 votes

Košarkaška reprezentacija Srbije


  • Please log in to reply
47245 replies to this topic

#16 SteveFrancis#3

SteveFrancis#3
  • Members
  • 16,798 posts

Posted 27 November 2013 - 13:05

Ima u Megi potencijalnih reprezentativaca nekoliko. Sad, videcemo kako ce se to razvijati...


  • 1

#17 stondisha

stondisha
  • Members
  • 8,588 posts

Posted 27 November 2013 - 13:06

selektor je najmanji problem, problem je sto nemas sta da selektujes...u Zvezdi stranci su glavni igraci, a Radnicki osim Bircevica nema materijala za reprezentaciju

 

Grešiš sinak, ali silno.


  • 1

#18 Trokorak

Trokorak
  • Members
  • 12,127 posts

Posted 27 November 2013 - 13:11

Ja recimo cenim Kokoškova, ali opet - šta je on to uradio? Pomoćnik u NBA je nešto što nema veze sa našom reprezentativnom košarkom, bukvalno drugi sport. Ostaje ta Gruzija - solidna i vrlo iskusna ekipa +  Riki Hikman = 1 pobeda, 4 poraza. Spektakularno zaista.

 

Ali Sale ni toliko.

 

Ne znam. Možda jer je mlađi pa će imati više zajedničkog sa momcima. Možda će imati boljeg uticaja na Tea nego Duda.

Ali što se tiče trenerskog znanja, Kokoškov je sigurno u mnogo većoj prednosti.

 

Pitanje pomoćnika će ovde biti presudno.

 

Možda čak i Gašić?


Edited by Trokorak, 27 November 2013 - 13:12.

  • 2

#19 bekrinjo

bekrinjo
  • Members
  • 19,361 posts

Posted 27 November 2013 - 13:12

Trebalo je Saleta ukljuciti u rad jos za EP...


  • 9

#20 Beonegro

Beonegro
  • Members
  • 21,452 posts

Posted 27 November 2013 - 13:16

Trebalo je Saleta ukljuciti u rad jos za EP...

Cijeniš da je on bio zainteresovan za to?


  • 0

#21 SteveFrancis#3

SteveFrancis#3
  • Members
  • 16,798 posts

Posted 27 November 2013 - 13:16

Da ne bude repriza Mihajlovic scenarija.

Svi iz struke za, navijaci, novinari i onda kad se potvrdi ono sto je svako iole razuman ocekivao - kamenovanje od tih istih iz struke, navijaca, novinara.

Licno nisam za, Beo je nekoliko puta navodio stvari sa kojima se slazem, da ne ponavljamo. Kokoskov mi deluje kao ozbiljnije, ali opet ne spektakularno resenje.

 

Ako se vec toliko agilno vodi kampanja da Sale bude selektor, onda neka ti koji to cine, kada vreme dodje, preuzmu i konsekvence za to. Da ne bude opet izjeo vuk magarca....


  • 7

#22 stondisha

stondisha
  • Members
  • 8,588 posts

Posted 27 November 2013 - 13:18

Da ne bude repriza Mihajlovic scenarija.

Svi iz struke za, navijaci, novinari i onda kad se potvrdi ono sto je svako iole razuman ocekivao - kamenovanje od tih istih iz struke, navijaca, novinara.

Licno nisam za, Beo je nekoliko puta navodio stvari sa kojima se slazem, da ne ponavljamo. Kokoskov mi deluje kao ozbiljnije, ali opet ne spektakularno resenje.

 

Ako se vec toliko agilno vodi kampanja da Sale bude selektor, onda neka ti koji to cine, kada vreme dodje, preuzmu i konsekvence za to. Da ne bude opet izjeo vuk magarca....

 

+1

 

 

Samo da napomenem, ne može se očekivati da budemo silni u basketu, ako je rad u mladjim kategorijama katastrofalan!


  • 0

#23 bekrinjo

bekrinjo
  • Members
  • 19,361 posts

Posted 27 November 2013 - 13:22

Cijeniš da je on bio zainteresovan za to?

 

Iskreno pojma nemam :D

Napisao sa to u smislu da se upozna sa igracima, strucnim stabom i da oseti veliko takmicenje iz jednog drugog ugla...


  • 1

#24 Lovgren

Lovgren
  • Banned
  • 1,535 posts

Posted 27 November 2013 - 13:24

Od tih velikih imena nema ništa, to je savršeno jasno. 

 

Ja recimo cenim Kokoškova, ali opet - šta je on to uradio? Pomoćnik u NBA je nešto što nema veze sa našom reprezentativnom košarkom, bukvalno drugi sport. Ostaje ta Gruzija - solidna i vrlo iskusna ekipa +  Riki Hikman = 1 pobeda, 4 poraza. Spektakularno zaista.

Uradio je svakako više nego Djordjević, čovek se profesionalno bavi trenerskim poslom, svaki dan i radi na sebi, ne sedi kuci i cega da ga pozove drugar i ponudi mu mesto reprezentacije.

 

Kako se to bira selektor, ko odlucuje, kakva se analiza pravi, gde je uži izbor, pa razgovori sa potencijalnim trenerima, rasprava, odlučivanje komisija ili pojedinac svejedno ali malo transtaprentnosti, ili je fora da drug pozove druga i kaže ajde sad ti...


  • 1

#25 Contractor

Contractor
  • Members
  • 22,737 posts

Posted 27 November 2013 - 13:35

Trebalo je Saleta ukljuciti u rad jos za EP...

Apsolutno se slazem. I vec sam rekao- ovo je moja najveca zamerka Dudi. Nije zvao neke igrace, sa nekima se posvadjao, sa nekima "nije nasao kontakt"... Sve, sve mogu da razumem i da kaze "On je trener, veliko ime, na njemu je da olduci". Ali to sto nije mislio o buducnosti- ne mogu da opravdam ni sa cim. Morali su svi oni da imaju jasan plan "Sta posle Dude". I da taj neko (ako je Sale onda on) bude uz Dudu bar na ovom EP. 


  • 1

#26 uini

uini
  • Members
  • 38,035 posts

Posted 27 November 2013 - 14:02

Trebalo je Saleta ukljuciti u rad jos za EP...

 

 

Apsolutno se slazem. I vec sam rekao- ovo je moja najveca zamerka Dudi. Nije zvao neke igrace, sa nekima se posvadjao, sa nekima "nije nasao kontakt"... Sve, sve mogu da razumem i da kaze "On je trener, veliko ime, na njemu je da olduci". Ali to sto nije mislio o buducnosti- ne mogu da opravdam ni sa cim. Morali su svi oni da imaju jasan plan "Sta posle Dude". I da taj neko (ako je Sale onda on) bude uz Dudu bar na ovom EP. 

 

prvo zviznuh plus bekrinju posto mi je to nekako racionalna prica koja ima veze sa kontinuitetom itd

medjutim, kad malo bolje razmislim (u svetlu svih tih odbijanja da se igra za repku (ne racunam zaista povredjene)) mozda je i bolje za novog selektora da nema bilo kakve veze sa dudinim stabom (pricam to iskljucivo zbog novih klimavih alibija koji bi mozda dosli kao posledica)

 

inace, uvek sam se slagao sa pricom kako je duda trebalo da "odgaji" nekog selektora

&stalno sam se pitao sta se to desilo pa je od coveka koji je posle samo godinu-dve dana prepustio zeljku kormilo dosao do coveka koji posle 4 godine predlaze kesara za selektora?

 

a razlog je zapravo prost: tada je imao zeljak mofo obradovica

tj imao je koga da uvede u pricu

 

ovo ne opravdava dudinu podrsku kesaru ali fakat govori o izboru struke

 

 

naravno da treba podrzati djordjevica.

finale vs litve'95e / trica vs hrvatske'97e / trice vs argentine na jednoj nozi'98e bi trebalo da su dovoljne da se ovaj covek podrzi

(i da se nadamo da to i zaista zeli da radi naredne 4god)

 

ja sam jednostavno skeptican zato sto smatram da je kosarka retka igra u kojoj trener ima toliki uticaj na teren & sto je neprejebiv strucni stab uvek bio bitan faktor nasih uspeha.

 

ali svakako necu cekati prvu priliku da se poserem po djordjevicu (sigurno ce ih biti)

mozda ce igracki autoritet / plej veza teo-sale / neki motivacioni govor -  biti dovoljni da ti momci koji budu u repki daju sve od sebe (a da se prethodno svi koji mogu odazovu)

 

kosarka nije rocket science ali nije bas ni piece of cake

 

ja se pre svega nadam da je on spreman da uci (i to brzo), da priznaje svoje greske (i sebi i igracima) i da se dogovorio sa sobom da je upravo ovo posao koji zeli da radi.

posto sam siguran da ako sale da svoj maksimum, to ne moze da izgleda overall lose. da li ce imati i te neke sitnice koje mogu da odluce pobednika, videcemo.

u ovom trenutku to spada pod "nijanse"


  • 4

#27 Plikuscht

Plikuscht
  • Members
  • 16,514 posts

Posted 27 November 2013 - 14:08

Apsolutno se slazem. I vec sam rekao- ovo je moja najveca zamerka Dudi. Nije zvao neke igrace, sa nekima se posvadjao, sa nekima "nije nasao kontakt"... Sve, sve mogu da razumem i da kaze "On je trener, veliko ime, na njemu je da olduci". Ali to sto nije mislio o buducnosti- ne mogu da opravdam ni sa cim. Morali su svi oni da imaju jasan plan "Sta posle Dude". I da taj neko (ako je Sale onda on) bude uz Dudu bar na ovom EP. 

pa mislio je o buducnosti ... je l' vodio na prvenstvo coveka kojeg predlaze?

:P


  • 4

#28 Mental Mickey Maguire

Mental Mickey Maguire
  • Members
  • 4,540 posts

Posted 27 November 2013 - 14:08

Apsolutno se slazem. I vec sam rekao- ovo je moja najveca zamerka Dudi. Nije zvao neke igrace, sa nekima se posvadjao, sa nekima "nije nasao kontakt"... Sve, sve mogu da razumem i da kaze "On je trener, veliko ime, na njemu je da olduci". Ali to sto nije mislio o buducnosti- ne mogu da opravdam ni sa cim. Morali su svi oni da imaju jasan plan "Sta posle Dude". I da taj neko (ako je Sale onda on) bude uz Dudu bar na ovom EP.

Pa mislio je Duda o buducnosti i taj lik za buducnost na klupi po njemu je bio Aleksandar Kesar  :D.

Al nije proslo.

 

Oko ove price da Sale a i drugi nasi treneri koji su figurirali kao kandidati nemaju bog zna kakve

rezultate iza sebe u klupskoj kosarci mozda gresim,mozda sam nekog prevideo ali ni ostali selektori 

sa zadnjeg EP na primer nemaju neke epohalne rezultate u klupskoj kosarci iza sebe.

 

Saletov minus u odnosu na druge je nedostatak iskustva na klupi a kakav ce biti pokazace vreme.

Mozda mu ovaj posao legne bolje nego klupski gde treba raditi iz dana u dan,ovde radis 3 meseca

onda 9 meseci ladovina  :D.


Edited by Smiti, 27 November 2013 - 14:09.

  • 1

#29 uini

uini
  • Members
  • 38,035 posts

Posted 27 November 2013 - 14:13

@smiti

 

ja licno ne bih stavljao u prvi plan rezultate, vec cinjenicu da mi nemamo pojma (ili sam to samo ja?) ni kakvu kosarku on voli da njegov tim igra

daklem, sve cemo saznati kada dodje prvenstvo


  • 0

#30 L0shMi

L0shMi
  • Members
  • 2,062 posts

Posted 27 November 2013 - 14:30

Nas tim iz Slovenije + DMBO + Teo + Luca + Novica i bice segsa :D


  • 0