Jump to content


Photo
* * * - - 2 votes

Sirija - Pripreme za novi svetski rat?


  • Please log in to reply
5902 replies to this topic

#5866 Honey Badger

Honey Badger
  • Members
  • 7,643 posts

Posted 15 April 2018 - 21:07

Meni se cini da ne treba toliko raketa za ove objekte, kad pogledas samo sta jedna napravi, onda mi 105 izgleda previse.

 

Mozda im je isticao rok trajanja ili trebalo isprazniti skladiste?


  • 0

#5867 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 15 April 2018 - 21:17

...

 

Attached File  clearance.jpeg   23.79KB   2 downloads

 

...


  • 0

#5868 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 15 April 2018 - 21:18

Meni se cini da ne treba toliko raketa za ove objekte, kad pogledas samo sta jedna napravi, onda mi 105 izgleda previse.

Nemam vojna znanja, ali je moguce da su oni gadjali jos neke ciljeve koje nam nece reci, uz to sigurna sam i da je deo bio za show.

Sto bi inace sirijska vojska ispalila 40 projektila nasumicno? Nego i oni kao da pokazu da mogu da se brane.  :lol+:

Iako od ovoga se ne brani


  • 0

#5869 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 15 April 2018 - 21:25

Da, ali to nije bio njegov lični moralni čin. Time je stavljena tačka na jednu državnu politiku od strane te iste države i napravljen otklon iznutra.

Zbilja? Znaci Brantovi prethodnici, npr. Konrad Adenauer i Ludwig Erhart su sprovodili sta tacno, po tebi? Politiku "konacnog resenja"?  :krsta:


  • 0

#5870 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 15 April 2018 - 22:08

...

 

 

Ovo vec pocinje da smara - vecito 'schrodingerovsko pecinarstvo' & jadno podmetanje.

:ajme:

 

Ma kakvu politiku sprovodila ona dvojica, to je bilo vrlo daleko od politike Branta - "Kanzler der inneren Reformen".

On je ucinio za Nemacku isto, a sigurno vise nego dvojica prethodnika.

 

Treba pogledati sve reforme koje je uveo, a treba videti kako su ga proganjali i sa desnice i sa levice.

Pa nije Msk. tek tako pala u ocaj / paranoju i potegla 'RAF' i Gijoma da bi ga uklonili sa funkcije.

Zato sto je njima mnogo vise odgovarao CDU dvojac. Sa njime se moglo trgovati, sa inteligentnim Brantom - ne.

 

Tesko da je u postwar Evropi bilo politicara koji bi se mogao meriti sa Brantom.

Taj je imao u sebi nesto Churchillovsko.

 

Za razliku od danasnjih EU kenjaca.

:-1:

 

...


Edited by Kinik, 15 April 2018 - 22:08.

  • 1

#5871 A sad

A sad
  • Members
  • 3,504 posts

Posted 15 April 2018 - 23:25

Meni se cini da ne treba toliko raketa za ove objekte, kad pogledas samo sta jedna napravi, onda mi 105 izgleda previse.

 

Postoji razlog za to. Nisam strucan za te stvari, ali sam na vise mesta pred ove napade citao, da se opasne hemijske supstance koje se koriste kao hemijsko oruzje, unistavaju tako sto se njihovo skladiste pogadja sa velikim brojem projektila velike razorne moci. Rakete moraju jedna za drugom da pogadjaju istu metu. Na taj nacin se stvara visoka temperatura koja unistava hemijski agens. Ukoliko bi doslo do promasaja, ili broj projektila ne bude dovoljan, postoji opasnost da dodje do katastrofe. Postupak deluje rizicno, ali je navodno potpuno bezbedan ukoliko se izvede kako treba.

 

To implicira da su sumnjali, a mozda su i imali informacije, da se na lokaciji u Damasku, koju je i pogodio najveci broj raketa, nalazi neko hemijsko oruzje. Lokacija i pretstavlja naucni centar u kom se razvijalo i proizvodilo hemijsko oruzje. Isti slucaj je i sa lokacijama oko Homsa.

 

USA navodi da sem te tri lokacije nisu gadjali nijednu drugu, dok Asadovci navode da su gadjani i aerodromi ali su kao oborili sve rakete, sem u jednom slucaju kada je aerodrom pogodjen cetiri puta. Nikakvi dokazi da je neka raketa oborena se nisu pojavili. Mislim da je ovde prilicno jasno, plus su USA brzo dostavile satelitske snimke, da Asadovci i Rusi lazu. 

 

Sinoc se desio jos jedan napad u kojem je bilo i dosta zrtava. Pogodjena je iranska baza u blizini grada Alepa. Ovaj napad je najverovatnije izveo Izrael, koji se ne oglasava posle napada. Asadovci su naravno demantovali da se napad desio i za eksplozije i zrtve okrivili skladiste municije koje je navodno samo od sebe eksplodiralo. Tu se vidi nacin na koji deluje njihova propaganda. Njih niko nikad nije pogodio, oborili su sve rakete...


  • 2

#5872 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 16 April 2018 - 04:41

 

 

Sinoc se desio jos jedan napad u kojem je bilo i dosta zrtava. Pogodjena je iranska baza u blizini grada Alepa. Ovaj napad je najverovatnije izveo Izrael, koji se ne oglasava posle napada. Asadovci su naravno demantovali da se napad desio i za eksplozije i zrtve okrivili skladiste municije koje je navodno samo od sebe eksplodiralo. Tu se vidi nacin na koji deluje njihova propaganda. Njih niko nikad nije pogodio, oborili su sve rakete...

To je Izrael. Iranska baza, Rusi ne daju izjave .... posto i Rusi kontaju da Izrael nece dopustiti iranske baze koje ih ugrozavaju, svakome jasno.

To je manje vise svakodnevica.

 

Jedino sto mi je malo nejasno, je sto je Tramp najavio napad. To im samo daje sansu da uklone sta god je bilo u tim objektima.


  • 0

#5873 red pill

red pill
  • Members
  • 616 posts

Posted 16 April 2018 - 08:29

To je bio moralni gest pokajanja, bez ikakvog uticaja na realnu politiku. Kako se tacno promenila politika Zapadne Nemacke nakon tog Brantovog cina? I pre Branta ta drzava je placala reparacije i odstete, bila pod "starateljstvom" kako si i sam napisao - kao sto je bila i posle toga. Brant je ohrabrio moralne ljude, doprineo borbi protiv antisemitizma i slicno, ali to nije nikakva promena politike. I nema nikakve analogije u vezi globalizacije, sto je bila tema, ili ti mozda tvrdis da je globalizacija i najmanje slicna sa... holokaustom? (naravno, ima degenerika na ekstremnoj desnici, kao i ekstremnoj levici koji u to veruju, ali nekako te ne vidim tamo)

P.S. Dodatno i posebno idiotski bi bilo tumaciti Brantov cin kao preuzimanje odgovornosti za fashizam, posto ni on niti bilo ko od njegovih saradnika nije imao nikakve odgovornosti za to. Cak bi se moglo tvrditi da su mnogi od "pobednika" u ww2 imali vecu odgovornost za uspon fashizma nego Vili.


Upravo tako generacije koje su školovane za vreme Kaiser-a kao i one koje je školovao Hitlerjugend taj čin nije mogao izmeniti ni malo.
  • 0

#5874 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 16 April 2018 - 12:05

...

 

To je bio licni cin, no i takav za mnoge je ostao nedostizan.

 

Ne znam zasto bi taj cin trebao nekoga da izmeni, posto vidim ni tebe nije izmenio.

 

No, cinjenica je da je ta scena klecanja promenila sliku Evrope i sveta.

Svakoga je stavila na njegovo mesto, pa zato mnogi i dan danas vriskaju. I sa leva i sa desna.

 

Jednostavno - Vili Brant se za njih ispostavio kao nedostizni etalon.

 

Btw, ima i u sVrBiji raznoraznih 'skolovanih generacija' (i sa lokalnim ćesarima i omlatincima) :ajme: koji bi, da mogu, sutra ponovili ono zasto su bili tamburani i za sta ih je osudio citav svet.

Puno je zavidljive & pakosne sVrBske opancarske zgadije i polu-intelektualaca - samo nema jednog Branta.

 

...


  • 0

#5875 red pill

red pill
  • Members
  • 616 posts

Posted 16 April 2018 - 12:34

Svet je izmenio poraz sila osovine i sud u Nirnbergu a ne Brant svojom posetom Varšavi, i ne znam šta o meni pokušavaš da kažeš? U kom smislu bi to što je Brant uradio 1970 mene trebalo da izmeni? To što je uradio itekako je bilo primereno, a i hrabro u to vreme.
  • 0

#5876 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 16 April 2018 - 12:35

Jedino sto mi je malo nejasno, je sto je Tramp najavio napad. To im samo daje sansu da uklone sta god je bilo u tim objektima.

 

Šta tu ima da bude nejasno- pomaže njegovim prijateljima Rusima.

Meni samo nije jasno kako to da ne postoji niko u vlasti USA ko ga može sprečiti u odavanju tajni? Šta, sede i čekaju da ovaj prepriča neki top secret izveštaj na twitteru?


  • 0

#5877 DonJuan

DonJuan
  • Members
  • 21,299 posts

Posted 16 April 2018 - 12:37

 

 

Jedino sto mi je malo nejasno, je sto je Tramp najavio napad. To im samo daje sansu da uklone sta god je bilo u tim objektima.

Ovo jeste jako bitno pitanje, ali nije samo Tramp najavljivao napad, on se čak po tom pitanju i povukao, do duše kasno.

 

Ne verujem da su sklanjali bilo šta iz tih objekta, ali jesu avijaciju sklonili u ruske baze, time je faktor iznenađenja propušten. Morali su ga gađati u roku od 24h od napada gasom, i naravno pored tih postrojenja, trebalo je gađati i  jedinice odgovorne za hemijski napad.


Edited by DonJuan, 16 April 2018 - 12:38.

  • 0

#5878 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 16 April 2018 - 14:50

Šta tu ima da bude nejasno- pomaže njegovim prijateljima Rusima.

Meni samo nije jasno kako to da ne postoji niko u vlasti USA ko ga može sprečiti u odavanju tajni? Šta, sede i čekaju da ovaj prepriča neki top secret izveštaj na twitteru?

:ajme: Pa mora da im pomaze preko twitera - nije mogao da pozove "prijatelje" bez javne objave. Ajde molim te.

 

Ovo jeste jako bitno pitanje, ali nije samo Tramp najavljivao napad, on se čak po tom pitanju i povukao, do duše kasno.

 

Ne verujem da su sklanjali bilo šta iz tih objekta, ali jesu avijaciju sklonili u ruske baze, time je faktor iznenađenja propušten. Morali su ga gađati u roku od 24h od napada gasom, i naravno pored tih postrojenja, trebalo je gađati i  jedinice odgovorne za hemijski napad.

Mozda je objava posluzila kao upozorenje rusima da se drze po strani, odmah nakon objave njihovi brodovi su izasli iz luka. Takav javni nastup je bila jasna poruka da ako se nadju na putu nece stati.


  • 0

#5879 Doorn

Doorn
  • Members
  • 14,739 posts

Posted 16 April 2018 - 19:34

. e431fb0ea19ec76c931a78030c45f3c6.jpg
  • 0

#5880 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 16 April 2018 - 20:15

...

 

... svet je izmenio poraz sila osovine i sud u Nirnbergu a ne Brant svojom posetom Varšavi ... rimereno, a i hrabro u to vreme.

:ajme:

Vecita leftisticka 'antifashi' bajka za lakoverne.

 

Pa je posle teg suda totalitarizam i dalje mahnitao, i dalje koristio konclogore za svoje nepijatelje pa se to namnozilo i izvan te Nemacke, koja je, kao, bila porazena, i verovatno bi poduze trajalo da nije pao 'berlinski zid'.

Sto opancarskoj balkanskoj zgadiji nimalo nije smetalo da uprilice svoje konclogore, i to krajem XX veka!

 

Kako samo licemerno zvuci kad i danas neki sVrBovi unjkaju, traze postovanje za zrtve Jasenovca, a nijednom reci ne spominju logore po Bosni, pa i u sVrBiji! Presuda u Nirnbergu ih necemu naucila?

:wicked:

 

Brantov gest je umnogome doprineo da onaj lik kaze

 

 

To je promenilo svet, a ne sudjenje sVrBskoj zlocinackoj zgadiji u 'haskom kazamatu'!

 

Zato sto nijedan sud ne moze nekoga naterati da klekne pred spomenikom zrtvama.

Kao, uostalom, i presuda.

:wicked:

 

...


  • 1