Jump to content


Photo
- - - - -

Javna preduzeca - licne karte


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
11 replies to this topic

#1 alexnikolic

alexnikolic
  • Members
  • 2,741 posts

Posted 23 November 2013 - 10:43

http://www.b92.net/b...3&nav_id=780898

 

Uz link sa "licnim kartama":

http://www.privreda....2013/JPsajt.htm

 

Uopste ne cudi da su najnekompletnije podatke dostavile Zeleznice i Putevi, ali mi je fascinantan i broj zaposlenih.. Recimo, Nuklearni objekti Srbije imaju 132 zaposlena  Koga ne mrzi da skida detaljnije podatke, neka da svoj komentar... Meni je zanimljivo da, ako uzmete sumu zarada za Nuklearne objekte Srbije, pomnozite istu sa 0.702 (da dodjete do neto), pa podelite sa 12 i 132, dobijate prosecnu platu od 100k RSD i kusur. 

 

Jos bolji je DIPOS koji se bavi iznajmljivanjem nekretnina i gde je prosecna plata 126k RSD.. 

 

Ko je ovde lud?


Edited by alexnikolic na kvadrat, 23 November 2013 - 10:51.


#2 dobrostojeci

dobrostojeci
  • Members
  • 192 posts

Posted 23 November 2013 - 11:12

Nije niko lud. Neko ima mamu ili tatu tamo, neko je bio aktivan u partiji, doveo mnogo novih članova i tako sa svojih 10 prstiju osvojio radno mesto u javnom sektoru, neko ima jake socijalne kontakte, puno prijatelja, kumova itd, pa se preko nekog od njih ubacio.

To su elitna radna mesta samo za odabrane, a plate su velike jer im se može. Oni uživaju, a ostalih nekoliko miliona običnih ljudi im služi tako što plaća porez i tako što će vraćati dugove koje su oni napravili.

Ništa novo, sve već viđeno. I ništa se tu neće promeniti.



#3 alexnikolic

alexnikolic
  • Members
  • 2,741 posts

Posted 23 November 2013 - 11:42

Pa neko je ipak lud.. Ja sto placam porez, recimo. 



#4 Gant

Gant
  • Members
  • 6,346 posts

Posted 27 November 2013 - 22:12

Pa gde smes da gledas broj zaposlenih, pogledaj samo podatak koji iznosi Rodoljub Sabic.

Mene zanima sta ce biti sa tim ljudima ako ih privatizuju zato sto su ih skoro sve ubedili da uzmu kredit za stan. Sad im daju specijalne uslove u Stepi, a uz to imaju i neka beskamatna ucesca u saradnji sa Societe. Mislim da tamo nece biti zaposlenog koji nije u kreditu za stan ako nema nekretninu. A ako ih posle kupi neko poput Telenora...

 

Attached File  rodoljub.jpg   10.6KB   4 downloads

 

 



#5 dobrostojeci

dobrostojeci
  • Members
  • 192 posts

Posted 28 November 2013 - 08:49

Vidiš, mene uopšte ne zanima šta će biti sa njima nakon što ih kupi neko poput Telenora.

Posebno je tužno što svi mi znamo, a i iz tvog komentara to provejava, da oni ne bi mogli da zadrže svoje pozicije i plate nakon što ih preuzme neka privatna firma jer očigledno nemaju kvalitet i rezultate. Ako je tako, a jeste, onda su i zaslužili neku kaznu zato što su ovih prethodnih desetak godina uzimali pare od svih nas i trošili za svoj komfor i prestiž.

Mene više iritira to što će masovno aktiviranje hipoteka i izbacivanje iz stanova generalno oboriti sve cene, pa tako i cene starih stanova koje su ljudi kupili poštenim radom i svoje teško zarađene pare uložili u nekretninu.

I još više me iritira što se takvima poklanja ogromna medijska pažnja, a oni čine jedan veoma mali procenat stanovništva. Tako su u Blicu bukvalno u nastavcima išle priče o nekoj službenici ministarstva koja trpi mobing, pa ona tužila, pa ovo, pa ono... a u međuvremenu u privatnom sektoru otpušteno na hiljade radnika bez ikakvih prava. Ovo me podseća na 2. sv. rat i 100 Srba za jednog Nemca.



#6 brusli

brusli
  • Members
  • 962 posts

Posted 28 November 2013 - 10:09

Ne znam sta se primate na ta javna preduzeca konkretno Telekom da imaju ne znam kakve plate. Pa tamo inzenjer (koji je gulio godinama ETF) ima oko 600-700 E, sto je mozda mnogo u Vranju ali ne i u Beogradu. Svaki talentovaniji (a bogami i osrednji) programer sa osnovnom skolom bije mnogo vise od toga... Da ne pricam za ove sa srednjom skolom, oni ako imaju i 500 E. Tamo se prava lova uzima na visim pozicijama (sto je par % zaposlenih), ali uglavnom ne od plate vec od bonusa i korupcije.

 

A i nije mi jasna opsesija sa kreditima tih iz javnih preduzeca. Pa ko normalan moze sa platom 600-700 E da uzme kredit za stan u Beogradu ???


Edited by brusli, 28 November 2013 - 10:10.


#7 Gant

Gant
  • Members
  • 6,346 posts

Posted 03 December 2013 - 23:07



#8 babyW

babyW
  • Members
  • 4,672 posts

Posted 04 December 2013 - 21:49

Radulović je i dalje stečajni upravnik, samo mu je plata veća.



#9 veciti putnik 2

veciti putnik 2
  • Members
  • 628 posts

Posted 23 February 2014 - 10:46

 

da je vise ovakvih ministara.... ni po babu ni po stricevima... ni po kumovima, sinovima (PTT Srbije) nego po zakonu.



#10 veciti putnik 2

veciti putnik 2
  • Members
  • 628 posts

Posted 23 February 2014 - 11:03

Moze li neko da zamisli kako ce buduca vlada uci u PTT, Srbija gas, Telekom, EPS i pitati ovo sto je Radulovic pitao ovog nesrecnog direktora "14 oktobra" iz Krusevca. Sve po zakonu. Mislim da buduca vlada nece imati ni kapacitet, strucnjaka, znanje, politicku volju za ovakvim realnim sagledavanjem cinjenica i sve po zakonu. 


Edited by veciti putnik 2, 23 February 2014 - 11:07.


#11 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 23 February 2014 - 11:30

Pa gde smes da gledas broj zaposlenih, pogledaj samo podatak koji iznosi Rodoljub Sabic.

Mene zanima sta ce biti sa tim ljudima ako ih privatizuju zato sto su ih skoro sve ubedili da uzmu kredit za stan.

A jesu li ih ubedili i da ce dobiti Dinkicevih 1000 evra? Izvini, ali borba za prava budala da budu budale jednostavno nije, niti moze biti, ekonomska tema. Psihijatrijska, to vec moze.

 

(A to je ista vrsta stetocina kao oni americki homebuyeri koji su bezumno uzimali - "skoro sve su ubedili" - subprime mortgage kod Fannie, Freddy, Countrywidea,etc. i napravili najzesce sranje od 1929. naovamo.)



#12 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 23 February 2014 - 11:31

A i nije mi jasna opsesija sa kreditima tih iz javnih preduzeca. Pa ko normalan moze sa platom 600-700 E da uzme kredit za stan u Beogradu ???

Vidim da potcenjujes brojno stanje i glasacko telo NEnormalnih... To je, kao sto napisah gore, identicna psihopatologija onoj koja je kreirala i US housing bubble. "Mora biti da banka bolje zna od mene mogu li ja da priustim kredit ili ne, a cim hoce da mi da........"


Edited by Schrodinger, 23 February 2014 - 11:33.