Jump to content


Photo

Samsung Galaxy S4 ili LG G2?


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
75 replies to this topic

Poll: Samsung Galaxy S4 ili LG G2? (19 member(s) have cast votes)

Pomozite mi. Koji telefon bi vi uzeli?

  1. Samsung Galaxy S4 (6 votes [31.58%])

    Percentage of vote: 31.58%

  2. LG G2 (7 votes [36.84%])

    Percentage of vote: 36.84%

  3. HTC one (6 votes [31.58%])

    Percentage of vote: 31.58%

Vote Guests cannot vote

#31 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 27 February 2014 - 22:55

Iskreno ja sam htela HP - ali on kaze da je suvise nova fora i da ko zna sta moze da krene po zlu.

 

Mene savetovali programeri za Dell pa ti sama odluči.



#32 pixel

pixel
  • Members
  • 2,487 posts

Posted 27 February 2014 - 23:11

Mene vise muci novi laptiop, htela sam 2 in 1, pa ne znam dal da gledam Lenovo Yoga, HP split, ili Sony flip ;) burazer me ubedjuje da je Yoga pravi izbor.

 

Tebi neću reći šta da radiš ali bih na tvom mestu uzeo Lenovo. Naravno, ima i drugih mišljenja...



#33 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 27 February 2014 - 23:54

Gledam sta je najbolje za posao, posto ja bas zlostavljam svoje masine.



#34 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 28 February 2014 - 00:08

Gledam sta je najbolje za posao, posto ja bas zlostavljam svoje masine.

 

Šta bih ja uzeo da sam na tvom mestu:

 

 http://www.dell.com/...spiron-15r-5537



#35 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 28 February 2014 - 00:47

Šta bih ja uzeo da sam na tvom mestu:

 

 http://www.dell.com/...spiron-15r-5537

Ah pa onda nisi razumeo ideju. Ja bi da mogu da ga koristim kao laptop i kao tablet. Posto se dosta krecem a nosenje laptopa mi je malo glupo.

Imam Ipad ali sam htela da mi sve bude na istom mestu.

Zato je bila ideja 2in1. Ako pogledas HP - njemu samo skines ekran i koristis kao touch screen tablet, tako da kad sam u kancelariji na kratko ne moram da nosim ceo komp.

 

Zato ova 3 modela - svi imaju neku opciju tog tipa.



#36 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 28 February 2014 - 01:13

Ah pa onda nisi razumeo ideju. Ja bi da mogu da ga koristim kao laptop i kao tablet. Posto se dosta krecem a nosenje laptopa mi je malo glupo.

Imam Ipad ali sam htela da mi sve bude na istom mestu.

Zato je bila ideja 2in1. Ako pogledas HP - njemu samo skines ekran i koristis kao touch screen tablet, tako da kad sam u kancelariji na kratko ne moram da nosim ceo komp.

 

Zato ova 3 modela - svi imaju neku opciju tog tipa.

 

Soriška, nisam te dobro razumeo.

U tom slučaju bih se i ja kao i pixel opredelio za lenovo.



#37 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 28 February 2014 - 01:16

moracu da se prosetam da ih vidim



#38 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 16 March 2014 - 17:15

Preporuceno mi je da umesto s5 uzmem ili LG g2 ili HTC one. Na osnovu spec-a meni HTC deluje bolji ali ne mogu da prevazidjem lose iskustvo koje sam imala.

 

Preporuka?

 

i btw da li vredi cekati nove verzije kojke treba sad da izadju g3 mislim u maju a HTC bi do kraja marta trebao da objavi vreme.


Edited by angelia, 16 March 2014 - 17:18.


#39 jasamja32

jasamja32
  • Banned
  • 676 posts

Posted 17 March 2014 - 03:45

fyi posle s5 ce izaci s6 uzmi sad sta ima pa otom - potom...



#40 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 17 March 2014 - 05:38

Ah pa onda nisi razumeo ideju. Ja bi da mogu da ga koristim kao laptop i kao tablet. Posto se dosta krecem a nosenje laptopa mi je malo glupo.

Imam Ipad ali sam htela da mi sve bude na istom mestu.

Zato je bila ideja 2in1. Ako pogledas HP - njemu samo skines ekran i koristis kao touch screen tablet, tako da kad sam u kancelariji na kratko ne moram da nosim ceo komp.

 

Zato ova 3 modela - svi imaju neku opciju tog tipa.

Moram da priznam da mi je ovakav stav uvek bio prilicno nejasan. Dakle, ako se dosta kreces, onda to znaci da treba da budes sto nezavisnija od brzo-trosece baterije, a laptop je pravljen ahem, upravo za to da se, mislim, ovaj - nosi.  ;)  Otuda mu potice i to ime i cela ideja, itd. - inace sto bi uopste neko pravio mali i nepouzdaniji racunar sa relativno malim harddiskom, slabim hladjenjem, itd. - ako treba da se ukljucuje u elektricnu mrezu svako malo, kakva je tu tacno mobilnost?   E sad, umesto da eventualno idemo putem laksih laptopova, tj. netbookova kakva je Toshiba Portege i drugi uredjaji iz te klase, mi razdvajamo ionako slabiji racunar na dva, ahem, jos slabija - od kojih je onaj koji nosimo jos manje nezavisan od napajanja, dakle svaka dva sata or so... Naravno, neko ce reci zavisi sta radis sa njim, u ekonomicnom rezimu rada moze da se ustedi i omoguci nesto duzi zivot baterije, led ekrani imaju stedljiviju kontrolu osvetljenosti, yaddayaddayadda. Ali ako i sama kazes, treba ti za kad si "u kancelariji na kratko" - zar nije logicnije da u kancelariji ne radis ni na tabletu ni na laptopu, nego na nekom normalnom desktopu,  gde neces morati da koristis nikakve ekonomske modove rada i slicno? 

 

Ima ona sjajna epizoda Penn & Teller Bullshit!-a pod nazivom "The Best" kad ljudima serviraju nesto kao najbolje u tehnoloskom smislu, a to je ustvari, kao i svaki subject cele serije, bullshit, iako se to ne primecuje jer se lansira pod parolom najboljeg i najnovijeg. Imam utisak da cela ta fama oko mobilnih uredjaja koji su toboze mocni racunari predstavlja veliki bullshit i to jako destruktivan za ozbiljan IT (a o security issues da i ne govorim, to je tek posebno poglavlje zbog kojih cesto i mislim da cela stvar uzima toliko maha, mobilni uredjaji jednostavno nikada ne mogu potici nivo bezbednosti kakav imaju desktopovi). Sasvim druga stvar je entertainment value - ali sve te price o povecanju produktivnosti rada kroz mobilne uredjaje, androide, tablete i slicne andramolje mi se cine kao cisti hot air... :D  



#41 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 17 March 2014 - 21:09

Moram da priznam da mi je ovakav stav uvek bio prilicno nejasan. Dakle, ako se dosta kreces, onda to znaci da treba da budes sto nezavisnija od brzo-trosece baterije, a laptop je pravljen ahem, upravo za to da se, mislim, ovaj - nosi.  ;)  Otuda mu potice i to ime i cela ideja, itd. - inace sto bi uopste neko pravio mali i nepouzdaniji racunar sa relativno malim harddiskom, slabim hladjenjem, itd. - ako treba da se ukljucuje u elektricnu mrezu svako malo, kakva je tu tacno mobilnost?   E sad, umesto da eventualno idemo putem laksih laptopova, tj. netbookova kakva je Toshiba Portege i drugi uredjaji iz te klase, mi razdvajamo ionako slabiji racunar na dva, ahem, jos slabija - od kojih je onaj koji nosimo jos manje nezavisan od napajanja, dakle svaka dva sata or so... Naravno, neko ce reci zavisi sta radis sa njim, u ekonomicnom rezimu rada moze da se ustedi i omoguci nesto duzi zivot baterije, led ekrani imaju stedljiviju kontrolu osvetljenosti, yaddayaddayadda. Ali ako i sama kazes, treba ti za kad si "u kancelariji na kratko" - zar nije logicnije da u kancelariji ne radis ni na tabletu ni na laptopu, nego na nekom normalnom desktopu,  gde neces morati da koristis nikakve ekonomske modove rada i slicno? 

Morala bi da ulazim u detalje posla da bi ti objasnila zasto nisi u pravu, ali probacu uopsteno. Meni izuzetno treba da imam sa sobom sve uvek, posto posao sa sobom nosim van kancelarije a radim i od kuce dosta. Ako u danu imam dva sastanka negde u gradu a izmedju 3 sata u kancelariji, nosenje laptopa, koji je tezi, nema smisla jer necu mnogo raditi na njemu ali mi treba 24/7 pristup mailu, smartphone nije dovoljan jer je suvise mali za dokumenta (word, excel, pdf). Stalno prikopcavanje laptopa je gubljenje vremena. Necu ni da pominjem da je otvaranje laptopa na sastancima neprihvatljivo (barem za mene), dok je tablet savrseno prihvatljiv.

 

Ne znam odakle ti ovo o punjenju baterija svaka dva sata. Tablet takodje mozes da udenes u kola daleko lakse nego laptop :D

Ako idem na put gde provodim negde jednu noc, necu da vucem laptop od 2 kg, tablet je dovoljan.

 

Inace nasa cela kancelarija ovde radi na laptopovima, osim dvoje ljudi koji su 60+ i koriste desktopove. Mozda je to trziste ili je samo prakticnije, a i cena dobrih laptopova ovde je lako pristupacna.

 

btw Izabrala Lenovo Yoga - sad samo da prebacim sve sa ovog :)


Edited by angelia, 17 March 2014 - 22:41.


#42 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 18 March 2014 - 19:12

Morala bi da ulazim u detalje posla da bi ti objasnila zasto nisi u pravu, ali probacu uopsteno. Meni izuzetno treba da imam sa sobom sve uvek, posto posao sa sobom nosim van kancelarije a radim i od kuce dosta. Ako u danu imam dva sastanka negde u gradu a izmedju 3 sata u kancelariji, nosenje laptopa, koji je tezi, nema smisla jer necu mnogo raditi na njemu ali mi treba 24/7 pristup mailu, smartphone nije dovoljan jer je suvise mali za dokumenta (word, excel, pdf). Stalno prikopcavanje laptopa je gubljenje vremena. Necu ni da pominjem da je otvaranje laptopa na sastancima neprihvatljivo (barem za mene), dok je tablet savrseno prihvatljiv.

 

Ne znam odakle ti ovo o punjenju baterija svaka dva sata. Tablet takodje mozes da udenes u kola daleko lakse nego laptop :D

Ako idem na put gde provodim negde jednu noc, necu da vucem laptop od 2 kg, tablet je dovoljan.

 

Inace nasa cela kancelarija ovde radi na laptopovima, osim dvoje ljudi koji su 60+ i koriste desktopove. Mozda je to trziste ili je samo prakticnije, a i cena dobrih laptopova ovde je lako pristupacna.

 

btw Izabrala Lenovo Yoga - sad samo da prebacim sve sa ovog :)

Macbook pro Retina!



#43 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 18 March 2014 - 19:21

Macbook pro Retina!

 

1300 €. Precenjeno.



#44 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 18 March 2014 - 19:30

Macbook pro Retina!

:) Macbook ne ulazi u moju kucu



#45 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 26 March 2014 - 11:14

http://youtu.be/30aN29-r400