Jump to content


Photo
- - - - -

Brak sa stranom drzavljankom u Srbiji


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
75 replies to this topic

#16 babyW

babyW
  • Members
  • 4,672 posts

Posted 12 November 2013 - 19:31

Druze devojku sam upoznao u Spaniji,znamo se veoma dobro i oboje znamo sta radimo.Devojka je zdrava i prava,inace blage naravi,kulturna,simpaticna i veoma lepa.Ne bih se sigurno cimao po belom svetu da cura nije vredna toga.I neznam zasto razmisljanje da su zene sa nasih prostora bolje od ostalih.Pa valda smo svi ljudska bica od krvi i mesa.Kultura,tradicija,drzava nemogu nikog da ucine dobrom ili losom osobom,svako je individua za sebe bez obzira koje mesto na ovoj kugli nastanjuje.

 

Ma zeza se, opusti se i ne nerviraj se. Ako zaista želite to da uradite nikakva papirologija vas neće sprečiti.

 

 

Gledao sam po internetu i slusao iskustva ljudi iz inostranstva i vidim da ima dosta slucajeva i da je moguce slati dokumenta i pasos u ambasadu ukoliko podnosilac za vizu nije u stanju da dodje licno.Treba da se plati neka taksa i kurirska sluzba.U svakom slucaju nadam se da ce prihvatiti slanje dokumenata jer ima bas dooosta kilometara od Bogote do Brazilije

 

Zaista ne postoji drugačiji način da saznate odgovor na ovo pitanje osim da ih nazovete.



#17 Nesk

Nesk
  • Members
  • 12 posts

Posted 12 November 2013 - 19:44

Evo ceo dan sam u fazonu pronalaska svih mogucih informacija i hvala vam na pomoci.Inace sam kontaktirao neke osobe iz kol. i jednu devojku iz perua koji su imali sl. iskustva.A i u Bogoti sam vec kontaktirao agenciju koja je ovlascena za slanje dokumenata u ambasade zemalja koje nemaju predstavnistvo u kol. Inace kod nas vlada misljenje da je u juz.americi raspad sistema,anarhija,rasulo a ja ti kazem da je npr.kolumbija veoma organizovana zemlja koja vec godinama napreduje,imaju i oni dosta problema ali polako ih resavaju.Zivotni standard nije nista losiji nego kod nas (minimalac oko 250evra uz dosta manje cene i stopa nezaposlenosti 11%) zemlja je prepuna lepota a narod veoma prijatan i veseo.Devedesetih su bili zrtva lose politike i americkog pritiska a amer. propaganda i losa slika su i dalje prisutni.Inace ovo je samo privremeno da ne budemo razdvojeni,na leto planiramo za spaniju a ako nam tamo ne ide svakako cemo za kol. bogota solidan grad za zivot ma da cali,pereira,medellin,baranquilla,bucaramanga i dr. nisu losi

#18 babyW

babyW
  • Members
  • 4,672 posts

Posted 12 November 2013 - 19:54

Kod nas veoma često vladaju čudna mišljenja o drugim zemljama i ne treba se na to obazirati. Puno sreće u rešavanju birokratskih prepreka i uživajte u Španiji, ako ne tamo, onda u Kolumbiji. :)



#19 Upekkha

Upekkha
  • Members
  • 3,058 posts

Posted 12 November 2013 - 20:13

Druze devojku sam upoznao u Spaniji,znamo se veoma dobro i oboje znamo sta radimo.Devojka je zdrava i prava,inace blage naravi,kulturna,simpaticna i veoma lepa.Ne bih se sigurno cimao po belom svetu da cura nije vredna toga.I neznam zasto razmisljanje da su zene sa nasih prostora bolje od ostalih.Pa valda smo svi ljudska bica od krvi i mesa.Kultura,tradicija,drzava nemogu nikog da ucine dobrom ili losom osobom,svako je individua za sebe bez obzira koje mesto na ovoj kugli nastanjuje.

 

Nije shvatio salu. :frust:

 

Pobogu dete, to silno upozoravanje se odnosilo samo na to sto se zenis - ne na to sto je kandidatkinja strankinja.

 

Sta si ti mislio - kakav je ovo forum!? :ajme:



#20 Nesk

Nesk
  • Members
  • 12 posts

Posted 12 November 2013 - 20:48

nisam shvatio salu :) al moram reci da se dosta ljudi cudi kada im kazem i gleda me cudnim ocima a neki cak i kazu:jaoj dete,pa mlad lep gde si nju nasao.mislim kao da je prostitutka ili narkomanka al dobro ima svakakvih ljudi,drago mi je da ste vi otvorenog uma ;)

#21 Upekkha

Upekkha
  • Members
  • 3,058 posts

Posted 12 November 2013 - 20:55

nisam shvatio salu ;)

 

Ovde si na sigurnom - a te zavidljivce teraj u tri lepe. ;)



#22 Nesk

Nesk
  • Members
  • 12 posts

Posted 12 November 2013 - 22:27

Ovde si na sigurnom - a te zavidljivce teraj u tri lepe. ;)

ma o takvim stvarima ne treba razmisljati,gledas svoj zivot i ne trosis energiju na nevazne stvari ;)

Edited by Nesk, 12 November 2013 - 22:29.


#23 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 12 November 2013 - 22:56

nisam shvatio salu ;)

 

To je zato što je malo pravoslavna. Čim se nauči sa tri prsta i slavsko pečenje, biće o'ma dobra snajka, onako brale, prava srBska.



#24 veïna

veïna
  • Members
  • 258 posts

Posted 13 November 2013 - 01:46

Ma brak po strani, to je super, nego kako do papira u Spaniji? Pasji je to zivot, bez dokumenata, zemlja (nam) ima 5. miliona nezaposlenih, cak i da nadjes poslodavca koji bi ti sredio papire (sto traje i kosta) mora da dokaze da nije nasao kvalifikovanog lokalca, pre nego sto je tebi ponudio posao. No, mozda si elitni esportista ili tako neka privilegovana/deficitarna kategorija.  

 

Ali ako imas kako kazes rodbinu, mozda da ostajes na po tri meseca turisticki i radis na crno (ali sve je to, kako bih rekla, van sistema i nestabilno. Ne mozes da otvoris racun u banci, da iznajmis stan na ugovor, da putujes kaó covek). Jednom kad prekoracis vizu nema sanse posle da legalno da sredis boravak (osim zenidbom za EU drzavljanku, sto ovde otpada).

 

Problem nezaposlenosti sàmih spanaca je toliko velik, zemlja u takvoj depresiji i haosu sto se posla tice, da rodjeni spanci emigriraju u masi. Merkaj ti tu Kolumbiju ili ako imate trazenu struku Brazil.  

 

U svakom slucaju srecno.



#25 Nesk

Nesk
  • Members
  • 12 posts

Posted 13 November 2013 - 06:05

ma i ja to mislim,da se ne zezam nego da odmah idem za kolumbiju,ma da neznam jos videcemo najbolje je imati sto vise opcija pa ce nesto ispasti

Edited by Nesk, 13 November 2013 - 06:06.


#26 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 13 November 2013 - 06:07

ma i ja to mislim,da se ne zezam nego da odmah idem za kolumbiju,ma da neznam jos videcemo najbolje je imati sto vise opcija pa ce nesto ispasti

Sta god da radis idi iz Sribije, ako hoces da sredis zivot i sebi dozvolis poziciju da planiras sam svoj zivot. Puno srece.



#27 sreta-steta

sreta-steta
  • Members
  • 291 posts

Posted 13 November 2013 - 06:09

Stvarno, od Spanije jedino mislim da bi Crna Trava bila teze za starting point :). Umesto sto odmah ides na taj rad na crno, sto ne ispitas neku zemlju gde bi imao vise sansi, kao recimo Nemacka? A to za nasu policiju i provere brakova, s mozgom veze nema. Ko je cuo za/preziveo Svajcarsku nikad se ne bi zalio na Srbiju. Mada secam se pre 10ak godina, drugar je imao devojku iz Ukrajine i svaki put je morao da ide na granicu po nju, nikako policiji nije islo u glavu da moze da Ukrajinka bude i prava devojka.



#28 Ibiza

Ibiza
  • Members
  • 1,487 posts

Posted 13 November 2013 - 06:54

Sta god da radis idi iz Sribije, ako hoces da sredis zivot i sebi dozvolis poziciju da planiras sam svoj zivot. Puno srece.

 

E, svaka ti je k'o u Njegusa!

 Sad ozbiljno, apsolutno se I ja ,pored Njegosa, slazem sa gos'n D



#29 Ibiza

Ibiza
  • Members
  • 1,487 posts

Posted 13 November 2013 - 07:01

Stvarno, od Spanije jedino mislim da bi Crna Trava bila teze za starting point :). Umesto sto odmah ides na taj rad na crno, sto ne ispitas neku zemlju gde bi imao vise sansi, kao recimo Nemacka? A to za nasu policiju i provere brakova, s mozgom veze nema. Ko je cuo za/preziveo Svajcarsku nikad se ne bi zalio na Srbiju. Mada secam se pre 10ak godina, drugar je imao devojku iz Ukrajine i svaki put je morao da ide na granicu po nju, nikako policiji nije islo u glavu da moze da Ukrajinka bude i prava devojka.

 

A Svajcarska je jako prostrana zemlja...



#30 sreta-steta

sreta-steta
  • Members
  • 291 posts

Posted 13 November 2013 - 08:51

Ne to nije bilo u Svajcarskoj vec u Srbiji. Svajcarska je meni neverovatna iz drugih razloga. A u svakom slucaju, sam odlazak na granicu (bilo koje zemlje) cisto da bi dokazao meni je ponizavajuci. Pa dal isao 200 ili 2000km to da uradis.