Jump to content


Photo
- - - - -

Prekršajna prijava


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
3 replies to this topic

#1 Kanve

Kanve
  • Members
  • 1 posts

Posted 23 October 2013 - 15:14

Zdravo svima. Imam jedan problem, stigla mi je prekršajna prijava za upravljanje motorom marke Tomos, bez dozvole, bez registracionih tablica, nikada nije registrovan, nema nalepnicu registracionu bla bla, napakovali mi k'o da sam Al Kapone, uglavnom, oni su u zahtevu za pokretanje prekršajnog postupka naveli pogrešan broj šasije, koji nema blage veze sa pravim, jer kada su me zaustavili nisu ni proveravali broj šasije na mom motoru, samo uzeli ime i prezime, adresu i moj matični broj, a to nisu proveravali u stanici, samo rekli aj' beži slobodan si. Pa me interesuje, da li ja mogu da se žalim, izbegnem plaćanje nekako, s' obzirom da su napravili tu grešku? Hvala svima unapred.



#2 into the deep

into the deep
  • Members
  • 486 posts

Posted 23 October 2013 - 19:52

Ja kad imam sličnih dilema, pitanje postavim ovde:

 

http://forum.mojepra...forum.php?f=150



#3 gavrilo milentijevic

gavrilo milentijevic
  • Banned
  • 103 posts

Posted 24 October 2013 - 08:30

Ne možeš izbeći kaznu, jer će oni svoju grešku ispraviti. Ne znam kolika je kazna, mislim da nije mala, pa teško možeš da se nadaš zastarelosti. Svakako treba da pišeš prigovor i da naedeš baš to što si naveo u pitanju. Ali ako imaju tvoje podatke, čupavo je. Ima još jedna caka, ako te baš briga za motor, da prijaviš krađu dokumenata, tj gubljenje, ali tu plaćaš kaznu, koja bi trebala da bude manja, ako to nisi uradio na vreme. Moj savet, spasi živce i plati kaznu, ako nije visoka.



#4 Marija Glisic

Marija Glisic
  • Members
  • 2 posts

Posted 03 December 2013 - 15:41

Dobar dan, imam jeno pitanje i savet. prekrsaj je napravljen 12.05.2012 godine prekrsaj clan 330 st.1.tacka1. i prekrsaj 331 st1 tacka 80. Kazna je 40 000 dinara, 11 meseci zabrane upravljanjem motornim vozilom i 18 kaznenih poena. Saopstenje o Vremenu trajanja izrecene mere je stiglo 28.10.2013 g. Pa me zanima da li za ovo vazi zakon o zastarelosti od dan pisanja kazne kada protekne godinu dana pod uslovom d aje kazna napisana 12.05.2012. a saopstenje stiglo 28.10.2013 godine. I da li se zabrana upravljanjem motornim vozilom odnosi na sve kategorije B,C i E pod uslovom da je prekrsaj napravljen u A kategori. Hvala