Jump to content


Photo
- - - - -

Glasovanje za najbolji film svih vremena - KOMENTARI !


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
56 replies to this topic

#1 lud

lud
  • Members
  • 867 posts

Posted 21 October 2013 - 16:52

Ajmo svi sad . Tko ima kakav pitanje , komentar , žalbu ili daj bože pohvalu neka se ovdje izjasni ili neka zauvijek šuti...

#2 sasha arsenal

sasha arsenal
  • Members
  • 5,439 posts

Posted 21 October 2013 - 23:44

ok,ajde da pocnem... :D Prvo pohvale-svaka cast na trudu koji si ulozio za ovo glasanje.Neko bi,da je na tvom mestu,digao ruke posle svih kritika,pa moram i da pohvalim tvoje razumevanje.Takodje,imas i odlicno poznavanje,pa i odabir filmova je na dosta dobrom nivou.
E sad,mozda si prerano stavljao odlicne filmove u duele pa je jedan morao da odpadne u ranoj fazi.Ali jbg,ko zna sta bih ja sve zajebao,pa te ovde necu kritikovati,vec ti samo stavljam do znanja.
Sve u svemu,sve pohvale na zalaganju ;)

Sto se tice rasprava oko filmova koji su usli u zavrsnicu,mislim da je suludo komentarisati jesu li zasluzili da tu i budu.Slozucemo se da su to sve odlicni filmovi,neki bolji neki nesto losiji.Ni ja nisam zadovoljan zbog ispadanja nekih filmova,ali ne pada mi na pamet da nekoga ubedjujem da glasa suprotno od svog misljenja.Mislim da je ovde i poenta da se iskreno glasa.


edit:e da,da odgovorim na ona poredjenja Leta,Pomorandze i Sosenka.Let i Pomorandza su izuzetni filmovi,neobicni na svoj ludi nacin,zapravo,ta neobicnost daje im kvalitet.Oba filma mogu da se smatraju remek delima.E sad,reci da je Sosenk filmic za njih,ili,kao sto Milan rece,da ne moze da shvati kako je neko glasao za ovaj a ne za onaj...nemam komentar.
Sosenk je odlicna prica,napisana po romanu Stivena Kinga(moram da naglasim :D ),koju je na najsavrseniji moguci nacin izneo neverovatni Morgan Frimen.Ta uloga pravi razliku izmedju ovog filma u odnosu na predhodna dva.Nemojte mi reci da ste glasali za Taksistu protiv Dezurnih krivaca zbog radnje ili cega vec,a ne zbog uloge De Nira(?).

Edited by sasha arsenal, 21 October 2013 - 23:45.


#3 GordanaZ

GordanaZ
  • Members
  • 5,533 posts

Posted 22 October 2013 - 00:09

Sosenk je odlicna prica,napisana po romanu Stivena Kinga(moram da naglasim :D ),koju je na najsavrseniji moguci nacin izneo neverovatni Morgan Frimen.

 

Morgan Frimen je izneo ulogu sjajno i to niko nije sporio, ali sta tek onda reci za Nikolsona... kako je on izneo ulogu.

 

Uostalom, nemam sta vise da komentarisem, bilo je ocigledno  vec posle nekoliko rundi da ce se glasati za film koji volim/koji mi se dopada/koji razumem ili sta god vec, a da ce se manje voditi racuna o istinskim vrednostima filma.



#4 sasha arsenal

sasha arsenal
  • Members
  • 5,439 posts

Posted 22 October 2013 - 00:15

dobro,tu se slazem...

#5 dali_man

dali_man
  • Members
  • 3,376 posts

Posted 22 October 2013 - 00:53

Apropo cele ove rasprave, cisto moj komentar bez dolivanja ulja na vatru. Da imam barem malo istancaniji smisao za filmsku umetnost verujem da bi mi Pomorandza bila omiljeniji film, jer ima to nesto sto, u principu, registrujem ali ne razumem u potpunosti. Zato glasao za Shoshenka koji je izvanredan "mainstream"



#6 sasha arsenal

sasha arsenal
  • Members
  • 5,439 posts

Posted 22 October 2013 - 07:20

mogli bi da napravimo slicno glasanje za najbolju seriju svih vremena?Samo je potreban "junak" koji bi se prihvatio posla :D

#7 Janne240

Janne240
  • Members
  • 6,077 posts

Posted 22 October 2013 - 09:21

Naravno sve pohvale, topik je ok, ukusi su razliciti a izbor i selekcija mogu biti tezak zadatak zato moraju postojati i neki kriterijumi koje nisi naveo kada si se rukovodio oko izbora nekih filmova, prosto ne treba biti previse lican ali treba istaci svoje favorite.

 

S obzirom da si uveo demokratska pravila vrlo jednostavna upao si u malu zamku da ce puki broj glasova biti dovoljan da opravda prolazak nekog filma, Pravila su pravila i nazalost ispadali su mozda i bolji filmovi to je ok ali mora se voditi racuna kada u ringu imas bika i musicu ili dva bika prosto nije sve matematika u zivotu jer nisu svi filmovi ista kategorija, zanr i slicno.. a da ne govorim o tome da nisu svi ni remek dela.

 

Ova kritika je dobronamerna i samo obrati paznju na selekciju ili navedi kriterijume izbora. Pravila mogu ostati ista, sto se mene tice sve ok.

 

Jel se zna ko je pobednik?



#8 T Mac

T Mac
  • Members
  • 8,239 posts

Posted 22 October 2013 - 10:17

mogli bi da napravimo slicno glasanje za najbolju seriju svih vremena?Samo je potreban "junak" koji bi se prihvatio posla :D

 

Što se serije tiče, nema potrebe da se pravi glasanje. Tu se već sve zna :D

 

Edit : A GordanaZ neka napravi glasanje u kojoj učestvuju samo njeni najomiljeniji filmovi, neka pobedi Pomorandža i svi mirni.


Edited by T Mac, 22 October 2013 - 10:19.


#9 Janne240

Janne240
  • Members
  • 6,077 posts

Posted 22 October 2013 - 12:00

U stvari, imam predlog da ti svi koji ucestvuju ili nameravaju da ucestvuju, unapred dostave listu svojih 10 najomiljenijih filmova a ti posle napravis selekciju po broju glasova i onda mirne duse prema sistemu takmicenja ubacujes parove. 

 

To ce ti olaksati da procenis koje filmove treba da uvrstis i kako da napravis tempirani - rukovodjeni izbor a samim tim smanjis rizik od direktnih duela i apsolutne neravnopravnosti.

 

... Oni koji se naknadno ukljuce u takmicenje mogu glasati samo od ponudjenih kandidata, kao i svi, a to je demokratsko nacelo a pritom dobijas na kvalitetu takmicenja.



#10 DonJuan

DonJuan
  • Members
  • 21,299 posts

Posted 22 October 2013 - 21:38

mogli bi da napravimo slicno glasanje za najbolju seriju svih vremena?Samo je potreban "junak" koji bi se prihvatio posla :D

me me me.

Ja sam tv manijak, tako da.. :)



#11 sasha arsenal

sasha arsenal
  • Members
  • 5,439 posts

Posted 22 October 2013 - 21:52

me me me.
Ja sam tv manijak, tako da.. :)

otvaraj :)

#12 GordanaZ

GordanaZ
  • Members
  • 5,533 posts

Posted 23 October 2013 - 00:24

 Edit : A GordanaZ neka napravi glasanje u kojoj učestvuju samo njeni najomiljeniji filmovi, neka pobedi Pomorandža i svi mirni.

 

Nisko... a, nije cak ni duhovito.

Ako nisi imao sta drugo kazati, onda si mogao i da ocutis.

Koliko puta trebam reci da nisam uvek glasala za film koji mi je drazi, vec da sam se u dobrom delu glasanja trudila da budem objektivna vodeci se zaista samom vrednoscu filma, njegovom porukom, dojmom koji bi trebao da ostavi na gledaoca...


Edited by GordanaZ, 23 October 2013 - 00:32.


#13 st.maurice

st.maurice
  • Banned
  • 14,181 posts

Posted 23 October 2013 - 09:42

me me me.

Ja sam tv manijak, tako da.. :)

 

open topic

 

Seinfeld.

 

close topic

 

 

:P



#14 T Mac

T Mac
  • Members
  • 8,239 posts

Posted 23 October 2013 - 10:27

Nisko... a, nije cak ni duhovito.

Ako nisi imao sta drugo kazati, onda si mogao i da ocutis.

Koliko puta trebam reci da nisam uvek glasala za film koji mi je drazi, vec da sam se u dobrom delu glasanja trudila da budem objektivna vodeci se zaista samom vrednoscu filma, njegovom porukom, dojmom koji bi trebao da ostavi na gledaoca...

 

A opet, svima na topiku pokušavaš da nametneš kako je Pomorandža 5 puta bolji film od Šošenka, odbijaš da glasaš, napadaš kada neko nije glasao isto kao ti itd. itd.

 

Ko si ti da procenjuješ da je Šošenk filmčić ? Kao što ti imaš mišljenje, imaju ga i drugi na forumu. Pomiri se s tim. 



#15 comandante

comandante
  • Banned
  • 6,688 posts

Posted 24 October 2013 - 01:17

me me me.

Ja sam tv manijak, tako da.. :)

 

cekamo :yawn: