Jump to content


Photo
- - - - -

Zasto su motociklisti u Srbiji kažnjeni


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
4 replies to this topic

#1 spana

spana
  • Members
  • 4 posts

Posted 16 October 2013 - 21:16

Zasto su vozači motocikla u Srbiji unapred kažnjeni?
 
     Zašto  vozači motocikla u Srbiji plaćaju ne srazmerno visoku cenu korišćenja autoputa?

 http://www.putevi-sr...mid=272&lang=sr

 

    Na primer:

da bi motociklista krenuo autoputem od Beograda do Leskovca, treba da plati putarinu 730 dinara, baš isto koliko i automobil sa pet putnika ili kombi sa 9 putnika. Znači da će vožnja od Beograda do Leskovca svakog putnika u automobilu koštati 146 dinara, kombiju 81 dinar  a motociklista će platiti 730 dinara.

    ZASTO ?

    Da li motocikl više haba autoput?

    Da li zauzima više mesta na autoputu?

    Da li se kreće spoirije, pa usporava saobraćaj?

 

Odgovor je negativan, a zašto plaća više?

 

    Za izabranu relaciju autoputa u Grčkoj motociklista plaća 1,40 evra a automobil 2,80  evra  (50% niže za motocikl)

    U Hrvatskoj 70 kuna prema 121 kuna (oko ~50% niže)

    U Madjarskoj 1470 forinti prema 2975 forinti ( 50% niže motociklista)

 

         Zašto nije razumno da i u Srbiji za korišćenje autoputa motociklista plati 50% nižu cenu u odnosu na automobil?

 

                         S poštovanjem,

               Vlada Savić, Bgd.   

                     381 69/1214-233

                      spana@orion.rs

 



#2 Bite my shiny metal ass

Bite my shiny metal ass
  • Banned
  • 5,781 posts

Posted 16 October 2013 - 21:20

Prije nekoliko godina sam putovao u neko mjesto u Istri, i na ulazu u tunel Ucka vidim ogromnu kolonu motociklista.

Uveli im placanje ili podigli cijenu, ne znam tacno, uglavnom momci su se okupili masovno i placali sitnisom, da bi kreirali zastoj i na meni jako simpatican nacin pokazali neslaganje :)

 

Tako da, neka vas se skupi jedno iljadu dvije, i kad zaglavite sve rampe na bubanj potoku bese li, pustice vas Velja da prolazite dzabe, samo da ne pravite guzvu :)



#3 spana

spana
  • Members
  • 4 posts

Posted 16 October 2013 - 21:34

U Hrvatskoj motociklisti plaćaju 50% od cene za automobil, a u Srbiji 100%. BEZOBRAZLUK.



#4 spana

spana
  • Members
  • 4 posts

Posted 17 October 2013 - 11:20

Prije nekoliko godina sam putovao u neko mjesto u Istri, i na ulazu u tunel Ucka vidim ogromnu kolonu motociklista.

Uveli im placanje ili podigli cijenu, ne znam tacno, uglavnom momci su se okupili masovno i placali sitnisom, da bi kreirali zastoj i na meni jako simpatican nacin pokazali neslaganje :)

 

Tako da, neka vas se skupi jedno iljadu dvije, i kad zaglavite sve rampe na bubanj potoku bese li, pustice vas Velja da prolazite dzabe, samo da ne pravite guzvu :)

Nije Velja vec Aleksandar Antic. Motociklisti ne prave gužvu.



#5 Doorn

Doorn
  • Members
  • 14,739 posts

Posted 18 October 2013 - 10:17

Cini mi se da je takvih akcija bilo i u Srbiji. Ne znam sad tacno. Problem je drzava koja je ionako bolesna iz korijena.