Jump to content


Photo
- - - - -

A.S. Roma


  • Please log in to reply
189 replies to this topic

#1 ČiĆ

ČiĆ
  • Members
  • 4,288 posts

Posted 02 October 2013 - 14:00

Fudbalski klub Roma osnovan je 1927god. i takmici se u prvoj italijanskoj ligi sve od osnivanja, sa izuzetkom sezone 1951/52, kada je se takmicio u Seriji B.

 

                                                  200px-AS_Roma_logo.svg.png

 

Roma je u svojoj istoriji osvojila tri puta Seriju A, devet puta kup Italije i jednom Kup sajamskih gradova, po jedanput su igrali finale u Kupu sampiona i Kupu uefa. Ovaj klub sam zavoleo kao klinac, bas osvajanjem poslednjeg skudeta! Legende kluba: Djakomo Losi, Franko Tankredi, Sebastijano Nela, Aldair, Kafu, kao i najveca legenda Francesko Toti.

 

Sezona 2013/2014 je pocela i Roma je na vrhu tabele sa skorom od sest pobeda, bez neresenog i izgubljenog meca! Savrsena igra, atmosfera i sto je najvaznije rezultati, daju za pravo navijacima Rome da se nadaju cetvrtom skudetu u svojoj istoriji! Svi fanovi Rome neka se prikljuce da zajedno pruzimo podrsku nasoj Romi u novim pobedama!

 

 

20012002_roma-liverpool_005.jpg


Edited by Alija Sirotanovic, 02 October 2013 - 14:53.

  • 11

#2 Baros

Baros
  • Members
  • 10,602 posts

Posted 02 October 2013 - 15:10

Ajde i ja da se upisem na ovoj temi kao neko kome je Roma u srcu. :)
 
Kao legendu kluba treba spomenuti i Karla Zampu koji nikad nije igrao za Romu, ali su zato njegovi radio prenosi i najave timova na stadionu poznati svim navijacima Rome. Kao spiker na stadionu je radio do prve utakmice Kapela, Emersona i Zebine za Juventus na Olimpiku kada nije procitao njihova imena vec je napravio kratku pauzu dajuci navijacima vremena da dobro izvizde pomenutu trojicu izdajnika.
 

http://www.youtube.com/watch?v=BSCQR04ITfs


Edited by Baros, 02 October 2013 - 15:43.

  • 4

#3 Baros

Baros
  • Members
  • 10,602 posts

Posted 02 October 2013 - 15:13

d24dd5448a91c576d72cb2d8b159b3f7.jpg


  • 7

#4 Andrej!

Andrej!
  • Members
  • 340 posts

Posted 02 October 2013 - 15:16

Ljajic bi trebao da pocinje svaku utakmicu kada nije povredjen


  • 0

#5 Baros

Baros
  • Members
  • 10,602 posts

Posted 02 October 2013 - 15:20

Danas procitas da ima povredu ledja i da verovatno nece igrati protiv Intera. Maikon takodje propusta to gostovanje sto je bas hendikep jer je njegova zamena Torosidis uzasan, odnosno bar je bio protiv Bolonje.


  • 0

#6 Del Piero

Del Piero
  • Members
  • 14,966 posts

Posted 02 October 2013 - 15:27

Ali kako si otvorio topik tacno u 15:00, na italijanski termin :D


  • 3

#7 ČiĆ

ČiĆ
  • Members
  • 4,288 posts

Posted 02 October 2013 - 16:39

Danas procitas da ima povredu ledja i da verovatno nece igrati protiv Intera. Maikon takodje propusta to gostovanje sto je bas hendikep jer je njegova zamena Torosidis uzasan, odnosno bar je bio protiv Bolonje.

Nema veze tu je Florenzi, dok je Maikon veliki hendikep... Bilo kako bilo, mislim da cemo sibnuti Inter jer smo dosta kvalitetniji i za sada igramo najbolji fudbal u Italiji! Ako ne budu sudije na strani Juventusa ja sam ubedjen da uzimamo titulu! Mada, ne treba otpisivati ni Napoli...


Edited by Alija Sirotanovic, 02 October 2013 - 16:43.

  • 0

#8 ČiĆ

ČiĆ
  • Members
  • 4,288 posts

Posted 02 October 2013 - 16:44


  • 1

#9 glimmer twins

glimmer twins
  • Members
  • 40,295 posts

Posted 02 October 2013 - 18:54

Posle Parme, Roma mi je omiljeni klub sa Apenina... :)  Bio sam letos opet u Rimu, svratio do Olimpika da kupim neki suvenir ali se nije moglo prici stadionu blize od 100m...

 

Spoiler

 

..jer je bas taj dan bio koncert... <_<

 

Spoiler

 

A imao sam tu cast da gledam "vucicu" uzivo kada su gostovali u Humskoj predvodjeni Kontijem i Rudi Felerom.


  • 7

#10 Nikola87

Nikola87
  • Members
  • 5,364 posts

Posted 02 October 2013 - 19:33

Maicon je povređen na nekoliko nedelja dok za Ljajića ne verujem ali videćemo. Odlično odrađen prelazni rok sa očigledno sposobnim trenerom za dobre stvari. Biće zanimljiva ova sezona za Romu :)


  • 0

#11 Baros

Baros
  • Members
  • 10,602 posts

Posted 02 October 2013 - 20:48

A imao sam tu cast da gledam "vucicu" uzivo kada su gostovali u Humskoj predvodjeni Kontijem i Rudi Felerom.

 

I ja, ali u rupi predvodjenu Meksesom i Kazanom. :D

 

Spoiler

 

Sto se tice suvenira drugar mi je bio u Rimu pre jedno 5 godina i tada sam na poklon dobio gostujuci dres. Posto je te sezone bio jubilej (80 godina kluba) ovaj dres nema klasican grb i moze se reci da je kolekcionarski. Par meseci kasnije sam sticajem srecnih okolnosti dobio na poklon i bordo varijantu. Drugar koji zivi preko je narucio XL velicinu Totijevog dresa preko prijatelja koji je isao u Rim, a posto se ispostavilo da mu XL ne odgovara on je odlucio da ga pokloni meni. :)

 

Spoiler

 


  • 9

#12 Kolko dosadno

Kolko dosadno
  • Members
  • 1,147 posts

Posted 03 October 2013 - 18:43

Jedan od prvih navijackih salova do kojih sam dospeo pocetkom devedesetih bio je i Romin...Forza Roma...Dal nostro cuore un solo grido..grazie Roma..bio je natpis na njemu.Drago mi je da se opet bude ove sezone i da su u vrhu.


  • 2

#13 ČiĆ

ČiĆ
  • Members
  • 4,288 posts

Posted 04 October 2013 - 20:16

Garcia: "We'll play to win tomorrow"

:+1:


  • 1

#14 rovac

rovac
  • Members
  • 454 posts

Posted 05 October 2013 - 00:35

Jedini strani tim prema kome zaista osecam nesto. I to traje od osvajanja poslednjeg skudeta, a fan Totija sam postao oko godinu dana ranije nakon penala u polufinalu EP kad se poigrao sa Edvinom. Secam se da sam sledece sezone, bas nakon onog one pobede nad Laciom od 5-1 (uz 4 gola Montele i Totijev lob), dobio Totijev dres iz Rima i isti dan ga nosio u skolu, koja sreca! :) U poslednjih par godina sam dobio i duks i sal ali taj dres ostaje zauvek poseban. Samo sam jednom gledao Romu uzivo, naravno na Marakani al moglo bi nesto da se promeni po tom pitanju u narednih par sezona. Ostaje zal sto je do sad u ovom veku osvojena samo jedna titula jer bilo je zaista nekoliko divnih sezona. Kad se samo setim koliko sam plakao kad je Pazzini preokrenuo rezultat u trenutku dok je Roma bila prva na tabeli, posle fenomenalne serije ukljucujuci i pobedu nad Interom golom Tonija, deprimiram se i sad. Pocetak sezone obecava, trener uliva poverenje, transferima sam zadovoljan, tim je profitirao finansijski a i igracki je ojacan, po meni. Nadam se da ce se Princ radovati barem jos jednom Skudetu kao igrac, odavno ga je zasluzio.


Edited by rovac, 05 October 2013 - 00:43.

  • 2

#15 Baros

Baros
  • Members
  • 10,602 posts

Posted 05 October 2013 - 15:15

De Rosi: Toti i ja smo slični

 

Vezni fudbaler Rome Danijele de Rosi ne žali što je ostao u rimskom klubu, uprkos mnogobrojnim ponudama koje je imao tokom letnje pauze.

 

 
479173370525014fed46bf043326276_orig.jpg
Beta/AP

Italijan je bio želja Mančester Junajteda i Fiorentine, ali je ostankom na „Olimpiku“ najavio da će do kraja karijere biti član „Vučice“. „Da sam otišao u neki drugi klub verovatno bih osvojio više trofeja, ali onda pomislim na ljubav koju dobijam od navijača i shvatim da je moja priča slična Totijevoj“, rekao je De Rosi.Od 30-godišnjeg defanzivnog veziste se očekuje da preuzme kapitensku traku upravo od Frančeska Totija, kada on bude odlučio da završi karijeru.

Frančesko je ikona kluba, a saznanje da ću traku preuzeti tek kada on bude okačio kopačke o klin ne proizvodi radost ni kod mene, a ni kod navijača. Niko tada neće slaviti De Rosija kao novog kapitena, svi ćemo biti tužni što ćemo istati bez najboljeg fudbalera u istoriji Rome“, naveo je De Rosi.

Rođeni Rimljanin je od 2001. godine u seniorskom sastavu Rome, a do sada je odigrao 308 utakmica i postigao 34 gola. U sastavu nacionalne selekcije Italije našao 91 put i u 15 navrata se upisao u strelce.


  • 1