Jump to content


Photo
- - - - -

College Football


  • Please log in to reply
482 replies to this topic

#1 Skyglider

Skyglider
  • Members
  • 9,164 posts

Posted 29 August 2013 - 20:59

Veceras pocinje sezona u NCAA Footballu utakmicom North Carolina vs South Carolina, pa otvaram ovaj topic za nas nekolicinu koji pratimo da ne bi trolovali onaj o NFL-u.

 

 

AP preseason rankings

 

1 Alabama 
2 Ohio State 
3 Oregon
4 Stanford
5 Georgia 
6 South Carolina
7 Texas A&M
8 Clemson
9 Louisville
10 Florida
11 Florida State
12 LSU
13 Oklahoma State
14 Notre Dame
16 Oklahoma
17 Michigan
18 Nebraska
19 Boise State
20 TCU
21 UCLA
22 Northwestern
23 Wisconsin
24 USC
25 Oregon State
 
 
Da se osvrnem na par najzanimljivijih ekipa.
 
Alabama: Glavni favorit da ponovo osvoji titulu, jaki su i u napadu i u odbrani. U napadu se vracaju skoro svi kljucni igraci iz prethodne sezone, jedino nece da bude tu RB Eddie Lacy koji je otisao u Green Bay, ali umesto njega ce da startuje nista manje odlicni TJ Yeldon. AJ McCarron ce ponovo da predvodi napad, zajedno sa receiverima Christian Jones-om i Amari Cooper-om. Ofanzivna linija isto dosta jaka, jedna od najboljih u NCAA. U odbrani slicna situacija, tu su svi bitni igraci iz prosle sezone koje predvodi LB CJ Mosley. Realno, ako Alabama odigra na svom novu, BCS NCG je ponovo izgledna.
 
Ohio State:  Jedna od ekipa koje bi realno mogle da pobede Alabamu u utakmici za nacionalnog sampiona. Mozda su mogli cak i prosle sezone da ih skinu, jer su zavrsili regularni deo sa 12-0, ali zbog suspenzije iz Bowl utakmica na godinu dana zbog toga sto su neki igraci, ako se dobro secam, davali autograme za majice (jeste da zvuci besmisleno, ali takva su NCAA pravila), nisu mogli da idu jako™ i do samog kraja™ . Napad predvodi QB Braxton Miller, kome predvidjaju kandidaturu za Heisman trophy, a na klupi je iskusni trener (osvojio vec dva nacionalna sampionata sa Floridom) Urban Mayer 
 
Oregon: Udarac za Oregon ce biti odlazak doskorasnjeg trenera Chip Kelly-ja u Philadelphia Eagles-e, koji je iza sebe ostavio dosta jak napad cije su udarne pesnice QB Marcus Mariota, RB De’Anthony Thomas i receiveri Josh Huff i Bralon Addison. Sa tako jakim napadom Ducksi vaze za jednog od favorita. ipak, mislim da ce sezonu da zavrse na drugom mestu Pac-12 North divizije iza Stanforda.
 
Stanford: Dodje na red i moja omiljena ekipa. Glavna snaga Stanforda je u dosta jakoj odbrani, vracaju se 9 ili 10 startera iz prosle sezone, dosta jaki linebackeri Trent Murphy, James Vaughters,  A.J. Tarpley i Jarek Lancaster. Napad je vecim delom prosle sezone baziran na RB Stephen Tayloru, sve do pojave QB Kevina Hogana pred kraj sezone koji je uneo zivosti u pass igru i vodio tim do Rose Bowl titule. Taylor je otisao u NFL, tako da ce Hogan sad da ima jos vise prostora, decko ima potencijala i verujem da ce ove sezone jos vise da napreduje u svojoj igri. Realan domet Stanforda je ponovo osvajanje Pac-12 konferencije i odbrana Rose Bowl titule, ali ako se neke kockice poklope i uz malo srece moze da se dodje do BCS NCG.
 
Texas A&M: Muka mi vise od Johnny Manziela. Ja se nadam da nece da ima ni priblizno dobru sezonu kao prosle godine i da ce sav taj hype oko njega da nestane.
 
Notre Dame: Male su sanse da Notre Dame ponovi proslu sezonu nakon sto je otisao Manti Te'o sa svojom nevidljivom devojkom, a QB Everett Golson suspendovan, ako se ne varam, zbog losih ocena. Tako da, mvasicu, ako se nadas necemu, mislim da je dzaba.
 
UCLA: Bruinsi su meni veoma simpaticna ekipa. Prosle sezone su bili jedno od najprijatnijih iznanadjenja i malo im je falilo da pobede Stanford u Pac-12 Championship game. QB Brett Hundley je imao odlicnu freshman sezonu, a ove godine verujem da moze samo bolje. Najveci udarac napadu je odlazak RB Johnathan Franklina u NFL. HC Jim Mora Jr. (pre 10ak godina bio DC u Ninersima), kome ce ovo da bude druga sezona kako vodi tim, napravio je neki red u odbrani prosle godine, koja je sezonu pre toga bila u katastrofalnom stanju. nosilac je odlicni LB Anthony Barr, koji je inace 2011 igrao kao receiver. Medjutim, ima tu jos stvari da se sredi, pre svega secondary koji nije bas u sjajnom stanju. Sve u svemu, UCLA osvaja South division ali u Pac-12 CG gubi od Stanforda.

  • 0

#2 add me on xvideos

add me on xvideos
  • Members
  • 26,655 posts

Posted 29 August 2013 - 22:46

svaka cast na postu. meni college fudbal nije preterano zanimljiv (za razliko od kosarke ;D), jer kad god sam gledao neke meceve tamo je svaki napad bio td. a mozda je i do toga da nema gde se prati redovno.


  • 0

#3 Skyglider

Skyglider
  • Members
  • 9,164 posts

Posted 29 August 2013 - 22:50

Ma daj, pa college football je jedini od college sportova koji vredi da se prati.

 

Imas da pratis na FirstRow

 

http://firstrownow.e...n-football.html


  • 0

#4 mvasic

mvasic
  • Members
  • 2,660 posts

Posted 31 August 2013 - 12:41

 
Notre Dame: Male su sanse da Notre Dame ponovi proslu sezonu nakon sto je otisao Manti Te'o sa svojom nevidljivom devojkom, a QB Everett Golson suspendovan, ako se ne varam, zbog losih ocena. Tako da, mvasicu, ako se nadas necemu, mislim da je dzaba.

 

Daleko je do kraja sezone. Po meni, ostala je kljucna osoba, Brian Kelly. Za kratko vreme je uspeo da vrati program u vrh koledz fudbala. Naravno, uz pomoc nevediljive devojke (trandze) :D A videcemo sta ce, i kako ce da bude 30. novembra.

 

Elem, evo programa za Week 1:

 

http://espn.go.com/c...otball/schedule

 

ND docekuje Temple. Necu stici da gledam (posao), ali ce Georgia (5) at Clemson (8) da mi se lepo nameste veceras u 8 sati.


Edited by mvasic, 31 August 2013 - 12:57.

  • 0

#5 Skyglider

Skyglider
  • Members
  • 9,164 posts

Posted 31 August 2013 - 15:56

Ne kazem da ND nece da ima dobru sezonu i da zavrsi medju top 10, ali da ponovo igra u BCS NCG stvarno su sanse minimalne.


  • 0

#6 mvasic

mvasic
  • Members
  • 2,660 posts

Posted 31 August 2013 - 16:17

Po meni, ovo će biti zanimljiva sezona za navijače ND. Do sad je Kelly gradio program, a sad me interesuje kako će proći ovaj mini rebuilding (Golson kažnjen, a švaler otišao).

Edited by mvasic, 31 August 2013 - 16:18.

  • 0

#7 Skyglider

Skyglider
  • Members
  • 9,164 posts

Posted 31 August 2013 - 20:56

Mora da se prizna, napad Texas A&M izgleda mnogo opasnije sa Manzielom.


  • 0

#8 Skyglider

Skyglider
  • Members
  • 9,164 posts

Posted 31 August 2013 - 22:03

mvasicu, muci ti se ND sa Templeom u prvom poluvremenu.


  • 0

#9 mvasic

mvasic
  • Members
  • 2,660 posts

Posted 31 August 2013 - 22:06

Slušam prenos i žurim kući. Edit: 21:7

Edited by mvasic, 31 August 2013 - 22:08.

  • 0

#10 Skyglider

Skyglider
  • Members
  • 9,164 posts

Posted 31 August 2013 - 22:12

Puko mi stream, sad su im nabili TD u poslednjem minutu poluvremena. Inace se solidno drzao Temple. 

 

Rees igra na zavidnom nivou, 268 yds 3TD u prvom poluvremenu. Razlika u kvalitetu je vise nego ocigledna, tako da verujem da ce u drugom da ih napune. Ali videcemo ND protiv neke jace ekipe.


  • 0

#11 mvasic

mvasic
  • Members
  • 2,660 posts

Posted 31 August 2013 - 22:15

Taman stižem na 2. poluvreme.
  • 0

#12 mvasic

mvasic
  • Members
  • 2,660 posts

Posted 31 August 2013 - 22:58

Napad ND deluje sasvim ok, ali odbrana...
  • 0

#13 Skyglider

Skyglider
  • Members
  • 9,164 posts

Posted 31 August 2013 - 22:59

Pocinje da ih gazi ND, prethodno ih zaustavili 4th&goal. Samo ovaj mali Connor Reilly odlicno igra u svojoj prvoj utakmici u karijeri.


Edited by Skyglider, 31 August 2013 - 22:59.

  • 0

#14 Skyglider

Skyglider
  • Members
  • 9,164 posts

Posted 31 August 2013 - 23:03

Napad ND deluje sasvim ok, ali odbrana...

 

Dobro, pokazali su se kad je bilo najpotrebnije, Reilly im zadaje dosta problema.


  • 0

#15 mvasic

mvasic
  • Members
  • 2,660 posts

Posted 31 August 2013 - 23:06

Dobar je mali. Po onome sto vidm, da nije njega, ne bi imali ni tih 6.
  • 0