Jump to content


Photo
- - - - -

Primera


  • Please log in to reply
2274 replies to this topic

#1291 Battle Born

Battle Born
  • Members
  • 31,792 posts

Posted 23 March 2015 - 19:56

Ali ako mi nešto smeta je stavljanje Inieste na isti pedijestal sa Xavi-em. Ne može!
Treba da drži njegovu sliku pored kreveta i svako veče pred spavanja da je glanca. Xavi je boost-ovao Iniestu, van toga što ga naučio mnogim stvarima.
Iako postoji ta priča Messi nije ništa bez Xavi-a i Inieste, ja mislim da Iniesta nije ništa bez Xavi i Messi-a. Jer on je poor mešavina njih dvojice i komplementaran je bio za njihovu igru. Ali kao što rekoh poor. Jednostavno nije Xavi i Messi nivo koji su top5 igrača u poslednjih 20, 25 godina.



Inače, koliko volim način na koji igra Suarez fudbal i njegovu energiju na terenu, tolko mi je Neymar gadan.


  • 0

#1292 ZvezdaIznadSvega

ZvezdaIznadSvega
  • Members
  • 13,463 posts

Posted 23 March 2015 - 20:00

Neymar je nekako nedorecen... svega tu ima po malo ali nista onako bas izrazeno, specificno, da ga izdvoji od drugih... Odlican igrac bez sumnje ali isto kao sto BB razmislja, not my cup of tea...


  • 1

#1293 mr clutch

mr clutch
  • Members
  • 3,351 posts

Posted 24 March 2015 - 06:03

Ali ako mi nešto smeta je stavljanje Inieste na isti pedijestal sa Xavi-em. Ne može!
Treba da drži njegovu sliku pored kreveta i svako veče pred spavanja da je glanca. Xavi je boost-ovao Iniestu, van toga što ga naučio mnogim stvarima.
Iako postoji ta priča Messi nije ništa bez Xavi-a i Inieste, ja mislim da Iniesta nije ništa bez Xavi i Messi-a. Jer on je poor mešavina njih dvojice i komplementaran je bio za njihovu igru. Ali kao što rekoh poor. Jednostavno nije Xavi i Messi nivo koji su top5 igrača u poslednjih 20, 25 godina.



Inače, koliko volim način na koji igra Suarez fudbal i njegovu energiju na terenu, tolko mi je Neymar gadan.

 

Inijesta je doneo Spancima SP, ne mislim samo golom u finalu, vec je bio motor ekipe.

 

edit: Slazem se da je ocajan poslednje 2 sezone, prosle je imao probleme sa povredama. Izgleda da je prosao svoj zenit, ove sezone 0 golova, i mislim 4 asistencije.


Edited by mr clutch, 24 March 2015 - 06:08.

  • 0

#1294 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 24 March 2015 - 13:02

Inijesta nema gol i asistenciju u Primeri tacno godinu dana. Pa Kerik bi nabo nesto za to vreme :P


Edited by McLeod, 24 March 2015 - 13:02.

  • 4

#1295 GANGULA

GANGULA
  • Members
  • 19,370 posts

Posted 24 March 2015 - 13:41

Inijesta nema gol i asistenciju u Primeri tacno godinu dana. Pa Kerik bi nabo nesto za to vreme :P

:lol+:


  • 0

#1296 Oi!

Oi!
  • Members
  • 5,168 posts

Posted 24 March 2015 - 18:19

Inijesta nema gol i asistenciju u Primeri tacno godinu dana. Pa Kerik bi nabo nesto za to vreme :P

 

Zasitio se čovek :D


  • 0

#1297 Battle Born

Battle Born
  • Members
  • 31,792 posts

Posted 24 March 2015 - 18:47

Ali kolko treba da McNemaš pojma da porediš igrača koji igra češće u poslednjoj četvrtini terena sa igračem koji igra u prostoru od 35 metra do 55 metra od svog gola.


Na stranu to što pajserski koristi jednu grešku čoveka da nešto dokazuje, iako taj isti igrač je pre nedelju dana dao gol i asistenciju na jednom meču...


Elem, poenta je bila, jeste Iniesta vrhunski igrač, bitan igrač poslednjih 10ak godina, World Class više sezona... ALI nije Xavi i Messi level. Oni su higher league.


  • 0

#1298 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 24 March 2015 - 23:43

Mozda bih mogao da se slozim, ali u Inijestinoj ligi takodje ne bi igralo mnogo igraca ;) To da li je imao srece sa njima ili ne govori i igra Spanije kada je on bio glavni, a ne Cavi, u poslednjoj velikoj tituli.

 

Neki drugi su imali srece sto su igrali sa njima, pocev od tvog ljubljenog Busketsa koji je Raca Petrovic tip igraca, samo malo bolji. Iskreno sumnjam da bi recimo neki Rajo Valjekano uspeo da podigne samo par pozicija, do Lige Evrope.


  • 0

#1299 Battle Born

Battle Born
  • Members
  • 31,792 posts

Posted 24 March 2015 - 23:58

Mozda bih mogao da se slozim, ali u Inijestinoj ligi takodje ne bi igralo mnogo igraca ;) To da li je imao srece sa njima ili ne govori i igra Spanije kada je on bio glavni, a ne Cavi, u poslednjoj velikoj tituli.

 

Neki drugi su imali srece sto su igrali sa njima, pocev od tvog ljubljenog Busketsa koji je Raca Petrovic tip igraca, samo malo bolji. Iskreno sumnjam da bi recimo neki Rajo Valjekano uspeo da podigne samo par pozicija, do Lige Evrope.

Kao prvo Raća je car, kao drugo nisu mnogo slični igrači. Osim što imaju istu konstituciju, crnu  kosu srednje dužine i neretko su na sličnom delu terena. Po igračkim sposobnostima nisu mnogo slični (i tu mislim direktno uporedjivanje ko je bolji, nego ko je kakav igrač).
Kao treće, Buskec se nije šlepao kod jednog trenera nego je bio prvotimac kod više trenera i usput se iznaosvajao trofeja.
A čak i u repki je igrao u prvom timu.

 


  • 0

#1300 GANGULA

GANGULA
  • Members
  • 19,370 posts

Posted 25 March 2015 - 20:42

Finale kupa na Nou Kampu...Koja glupost... :ajme:


  • 0

#1301 Dzep

Dzep
  • Members
  • 6,006 posts

Posted 26 March 2015 - 09:26

Finale kupa na Nou Kampu...Koja glupost... :ajme:

 

Pa i nije glupost, a pokušaću i da objasnim zašto.

 

Prvo zbog toga što igraju Barsa vs Athletico i što su dva grada realtivno blizu, plus Barsa ima sjajan stadion, na koji će sigurno doći dosta gostujućih navijača. Ekonomski dobar potez za Kataloniju.

 

Drugo, koliko se ja razumem kralj je uvek do sada predavao pehar, pa ne vidim razlog da tako i sada ne bude. Novi kralj (Felipe se zove, čini mi se, vrlo slick lik, diplomata, namazan samo tako) je jedan deo svog Božićnog govora održao na perfektnom katalonskom i čini sve da se približi Kataloncima, a verujem i da je ovo jedan potez u tom pravcu. Jeste rizik da bude izviždan, ali ako malo bolje razmisliš videćeš da kralj tu nema šta da izgubi. To je čista win - win situacija. Predaće trofej (vrv igračima Barse) i pokazaće se kako eto kruna vodi brigu i o Kataloniji, a ako ga izvižde, apsolutno cela Španska a i deo katalonske javnosti će se negativno odnositi prema tome.

 

Još ako Bilbao pobedi... kompletan win za El Rey-a  :lol+:


  • 0

#1302 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 26 March 2015 - 11:19

Koliko sam ja citao, i Real i Sevilja, koji su bili kandidati za finale, su odbili domacinstvo, ne znam iz kojih razloga. I onda se glasalo i Barselona je dobila domacinstvo vecinom glasova u odnosu na Bilbao.


  • 0

#1303 Dzep

Dzep
  • Members
  • 6,006 posts

Posted 26 March 2015 - 13:30

Koliko sam ja citao, i Real i Sevilja, koji su bili kandidati za finale, su odbili domacinstvo, ne znam iz kojih razloga. I onda se glasalo i Barselona je dobila domacinstvo vecinom glasova u odnosu na Bilbao.

 

Opet regionalne netrpeljivosti, sportske netrpeljivosti i politika - Real je iz razumljivih razloga odbio, a Sevilja iz razloga što se ne vole sa Kataloncima. Iako su sarađivali u prošlosti (Dani Alveš, Rakitić) nije da se nešto mirišu, niti rukovodstva niti navijači, pre par godina su igrali meč u 00:05 http://www.theguardi...nfootball.sport

 

Ja sam iskreno mislio da će igrati u Saragosi, lep stadion, lep grad, blizu i Bilbau i Barsi, tradicionalno važan tim u Španiji koji se koprca u Segundi, pa da i njihovi navijači vide malo fuzbala


Edited by Dzep, 26 March 2015 - 13:30.

  • 0

#1304 Oi!

Oi!
  • Members
  • 5,168 posts

Posted 06 April 2015 - 15:06

Šta napravi Ronaldo, čestitke!

 

Het-trik za 8 minuta... 


Edited by Oi!, 06 April 2015 - 15:06.

  • 0

#1305 Oi!

Oi!
  • Members
  • 5,168 posts

Posted 07 April 2015 - 15:33

10999686_852157161516197_856500743721441

 

Puyol :kece:


  • 1