Jump to content


Photo

BRUCE SPRINGSTEEN


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
180 replies to this topic

#31 Super Trooper

Super Trooper
  • Members
  • 50 posts

Posted 18 May 2007 - 07:28

QUOTE(MP40 @ 18 May 2007, 01:12) <{POST_SNAPBACK}>
Odavno sam prestao da glupanima objasnjavam stvari, osim ako su mi stvarno simpaticni. To da je Bruce pravi working class hero... i to tamo gde to najvise ima smisla. Cak se i osecam prosvetljenim i ekstra-srecnim sto znam za River i ostale bisere koje su drugi prevideli jer su mislili kao sto je vec neko ovde napisao. Kao kad odes na "politka" forum pa vidis da vecina nije potkrepljena strastvenim postovima na ovom podforumu - fuck them! Odmah mi je sve jasno... Jebes to bez muzicke podloge.

Ja bih samo opet pitao, ima li vesti o toj najavljivanoj farewell E-street band turneji? Isao bih gde je najblize, geografski...


U stvari nikakva turneja još nije najavljena... Jedino je izvesno da Springsteen radi nešto u studiju u Atlanti, ali da li će iz toga uopšte proisteći album i koliko će učešće na njemu uzeti E Sreet Band - e to je već teško pitanje. Sasvim je moguće da to još ni Bruce ne zna. Ne bi mu bilo prvi put da u poslednjem trenutku zaključi da mu bend ne ide uz nove pesme, ili da čak kompletan album baci u neki ćošak da vata prašinu. Ali, ako sve bude išlo onako kako se nadamo, u Evropi je u najboljem slučaju na jesen, a verovatnije na proleće 2008...

#32 The Ghost

The Ghost
  • Members
  • 113 posts

Posted 18 May 2007 - 12:31

QUOTE(radele @ 18 May 2007, 00:27) <{POST_SNAPBACK}>
Prva pesma koju sam cuo od njega a tek mi je 19 leta....ima vremena zar ne wink.gif



Bravo, bravo...

Samo polako, najbitnije je da ne odes u pogresnom pravcu i ne zakacis deo njegovog opusa koji ne daje pravu sliku o Springsteenu. Nazalost, sada se muzika slusa mnogu drugacije i povrsnije nego nekada. Ja sam to radio uz gramofon, a paralelno sam citao reci sa omota, pa je to sasvim druga prica. Nekako se lakse i jace uvuce pod kozu.
Secam se, kao klinac odem u Trst i keva mi da 100 maraka za Levis jaknu, a ja se vratim sa Live 75-85. Tek se pojavio i ja ga vidim u izlogu, a kakva jakna...Koja sam tad bio faca u drustvu. U mojoj sobi se skupi nas pet-sest pa slusamo. Neke sam uspeo da zarazim.

Svidja mi se tvoj "potpis", pa verovatno se kreces u drustvu ljudi kojima Bruce ne znaci mnogo. Zato samo strpljivo, Darkness, Nebraska, River, Live 75-85...

Evo, procitaj ovo:

http://blogcritics.o...5/17/222315.php





Opa, BBC...

Springsteen tops BBC poll

Veteran rocker Bruce Springsteen’s landmark Born in the USA album has been voted the greatest rock album in a new poll by the BBC.
The poll, held in conjunction with the upcoming broadcast of a new music documentary, has Dire Straits’ Brothers in Arms and Nirvana’s Nevermind in second and third places respectively.

Other rock legends who have albums placed in the top ten include The Beatles, Led Zeppelin, David Bowie, U2 and The Clash.

#33 BornToRun

BornToRun
  • Members
  • 242 posts

Posted 19 May 2007 - 10:13

QUOTE(Super Trooper @ 18 May 2007, 08:28) <{POST_SNAPBACK}>
U stvari nikakva turneja još nije najavljena... Jedino je izvesno da Springsteen radi nešto u studiju u Atlanti, ali da li će iz toga uopšte proisteći album i koliko će učešće na njemu uzeti E Sreet Band - e to je već teško pitanje. Sasvim je moguće da to još ni Bruce ne zna. Ne bi mu bilo prvi put da u poslednjem trenutku zaključi da mu bend ne ide uz nove pesme, ili da čak kompletan album baci u neki ćošak da vata prašinu. Ali, ako sve bude išlo onako kako se nadamo, u Evropi je u najboljem slučaju na jesen, a verovatnije na proleće 2008...


Zapravo nezvanicno je najavljena.Album se ocekuje u septembru a turneja krece u oktobru.Postoji mogucnost da se otvori turneja u Evropi.

Najverovatnije ce , kako mu je do sad bila praksa , prvo svirati u manjim halаma i to krajem 2007 a onda u 2008, tamo oko proleca se vraca u Еvropu i svira po stadionima.
Nezvanicno se prica i da je novi album fantastican i ima 17 pesama.
Ali kako si dobro rekao bruce je poznat po tome da u zadnjem trenutku moze da promeni odluke.
U blizini ce sigurnobiti u Italiji ali kako se ovo najavljuje kao grandiozna oprostajna turneja vrlo su moguce Austrija ili Madjarska a ne bi me cudilo da i nas potkaci..
Mi smo sad postali zanimljivi za koncerte.Ako dolaze jebeni Scorpionsi moze i Boss.

#34 The Ghost

The Ghost
  • Members
  • 113 posts

Posted 19 May 2007 - 11:18

Ne znam sta moze da me spreci da poslednji put vidim E Street band... cool.gif

#35 Billy B

Billy B
  • Members
  • 526 posts

Posted 20 May 2007 - 22:09

QUOTE(Super Trooper @ 16 May 2007, 10:09) <{POST_SNAPBACK}>
cool.gif--><div class='quotetop'>QUOTE(Billy B @ 16 May 2007, 10:54) <{POST_SNAPBACK}></div><div class='quotemain'><!--quotec-->daj tim ljudima prve springstinove albume, pa ce sami da promene misljenje...
meni se ti njegovi albumi mnogo vise svidjaju, nego ovi u zadnjih 20 godina...

Nemoj tako kume, sve je bilo bolje pre dvadeset godina... Čovek ima gomilu problema, troje sitne dece, on sad smišljeno organizuje turneje kako bi malo zbrisao od kuće... A ono što se čuje na tim turnejama često ispadne bolje od onoga što je na albumima. Za zadnje tri turneje sam se i sam uverio u to, a za ono pre toga imamo bootlege ili izjave kompetentnih svedoka (primer: Billy Bragg, turneja The Ghost Of Tom Joad).


kume, tek sad sam se setio da nisi samo na bruce-a mislio laugh.gif

#36 Marsbg

Marsbg
  • Members
  • 76 posts

Posted 21 May 2007 - 14:12



American Land live in Dublin

#37 The Ghost

The Ghost
  • Members
  • 113 posts

Posted 22 May 2007 - 11:50

Sad sam gledao, i to tri puta. Jaaoooo, kad cu na koncert????!!!!

#38 BornToRun

BornToRun
  • Members
  • 242 posts

Posted 23 May 2007 - 00:15

Informacija stigla Od prijatelja Clarence-a.

Turneja definitivno pocinje u oktobru.Trenutno se pregovara o datumima koncerata i bukiraju se arene.Bice puno koncerata u Evropi.Radice se dosta na marketingu kako bi se privukla nova/mladja publika.Zasad se ne planira da se turneja vodi kao oprostajna ali ce to definitivno biti poslednja turneja sa ESB u tom sastavu.Clarence je dobro , tako da price o problemima sa zdravljem i viskom kilograma nisu vise aktuelne.

@the ghost Pocni da balavis

#39 Super Trooper

Super Trooper
  • Members
  • 50 posts

Posted 23 May 2007 - 10:46



Broken Radio - Jesse Malin & Bruce Springsteen

#40 Marsbg

Marsbg
  • Members
  • 76 posts

Posted 23 May 2007 - 10:59

na amazon sajtu mogu da se pogledaju SSB verzije pesama Atlantic city & Growin' up


http://www.amazon.co...2425227-4713453

Edited by Marsbg, 23 May 2007 - 17:20.


#41 The Ghost

The Ghost
  • Members
  • 113 posts

Posted 23 May 2007 - 21:30

Iha...

#42 Marsbg

Marsbg
  • Members
  • 76 posts

Posted 29 May 2007 - 11:08

Live in Dublin vec moze da se skine. Odlican je zvuk i dobra zabava, mada ovi trubaci nisu dobri kao onaj bend koji je bio na americkoj turneji. "La Bamba" fali i to bas dosta

#43 The Ghost

The Ghost
  • Members
  • 113 posts

Posted 29 May 2007 - 17:53

Gde? xxx? Daj link.

#44 Marsbg

Marsbg
  • Members
  • 76 posts

Posted 30 May 2007 - 08:35

QUOTE(The Ghost @ 29 May 2007, 18:53) <{POST_SNAPBACK}>
Gde? xxx? Daj link.


torrent
ja sam skinuo sa www.newtorrents.info

#45 Marsbg

Marsbg
  • Members
  • 76 posts

Posted 02 June 2007 - 13:15

http://g.msn.com/0VD...6...il&CE=flash

koncertni snima pesme This little light of mine