Jump to content


Photo

BRUCE SPRINGSTEEN


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
180 replies to this topic

#1 kosta

kosta
  • Members
  • 3,139 posts

Posted 06 August 2003 - 16:02

Ako neko ima sve ili samo neke albume na MP3,nek se oglasi.Lako cemo da se dogovorimo.

#2 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 07 August 2003 - 01:37

Bruce Springsteen

ADAM RAISED A CAIN


In the summer that I was baptized,
My father held me to his side,
As they put me to the water,
He said how on that day I cried.
We were prisoners of love, a love in chains,
He was standin' in the door, I was standin' in the rain,
with the same hot blood burning in our veins,
Adam raised a Cain.

All of the old faces,
Ask you why you're back,
They fit you with position,
And the keys to your daddy's Cadillac,
In the darkness of your room,
Your mother calls you by your true name,
You remember the faces, the places, the names,
You know it's never over, it's relentless as the rain,
Adam raised a Cain.

In the Bible Cain slew Abel
And East of Eden he was cast,
You're born into this life paying,
for the sins of somebody else's past,
Daddy worked his whole life, for nothing but the pain,
Now he walks these empty rooms, looking for something to blame,
You inherit the sins, you inherit the flames,
Adam raised a Cain.

Lost but not forgotten, from the dark heart of a dream,
Adam raised a Cain

...

#3 Postclone

Postclone
  • Members
  • 40 posts

Posted 07 August 2003 - 15:28

tip je extra i jako cenim to sto radi ...
on je megacar, volim Bruce Springsteen.

#4 Marsbg

Marsbg
  • Members
  • 76 posts

Posted 15 April 2007 - 12:12

Šteta da ova tema ostane na dnu, kad je covek faca. Narocito sad kad treba da izađe DVD sa koncerta u Dablinu s kraja prošle godine

http://www.amazon.co...76635458&sr=1-1

#5 Marsbg

Marsbg
  • Members
  • 76 posts

Posted 16 April 2007 - 22:59



#6 igorsr

igorsr
  • Members
  • 138 posts

Posted 18 April 2007 - 06:42

pa bre mozes da nadjes na netu kompletnu diskografiju,sad sam proverio ima je barem na 5 torrent sajtova

zbog pravila forum ne mogu da ti ostavim adresu

#7 Super Trooper

Super Trooper
  • Members
  • 50 posts

Posted 19 April 2007 - 13:12

[quote=kosta,6 Aug 2003, 16:02]
Ako neko ima sve ili samo neke albume na MP3,nek se oglasi.Lako cemo da se dogovorimo.



Regularna Springsteen-ova izdanja su najmanji problem. Pravo blago krije se u bootleg izdanjima. Sve koje Springsteen istinski zanima upućujem na odličan fan sajt www.backstreets.com, još konkretnije, na forum http://btxmp3index.j...v.net/index.php

#8 The Ghost

The Ghost
  • Members
  • 113 posts

Posted 21 April 2007 - 00:03

Imam sve regularne albume u MP3 ili na obicnim CD, Box set povodom 30-godisnjice Born To Run original, koji sadrzi digitalno remasterizovan album, sjajan dokumentarac o snimaju te legendarne ploce i koncert iz Hammersmith Odeona 1975. Tu je takodje jos jedan biser, nekoliko live stvari iz LA 1973.

U Dvix imam koncert Live in New York, kao i dokumentarac Blood Brothers. Nazalost, izgubio sam negde dve VHS kasete sa snimljenim emisijama sa MTV o njemu. Mislim da je bio weekend Bruce Springsteen pre desetak godina i ja sam visio satima i snimao sve zivo. To je bilo odlicno, intervjui, delovi koncerata...

Vrlo sam zainteresovan za sve sto ima veze sa Bruceom, bilo sta, neka bootleg izdanja, knjige, casopisi...Ako nekom nesto treba od mene, neka mi se obrati na PM ili na pgajic@yahoo.com

Ne znam da li te culi, ali Bruce se jako pozitivno izrazio o The Killers. Njihov pevac Brandon Flowers je priznao da je drugi album Sam`s Town pod apsolutnim uticajem mladog Brucea, i da ga je taj period 70-tih - Born to Run, Darkness...itd totalno obuzeo (e, moj prijatelju... smile.gif ). Tako da su neke pesme sa tog albuma uradjene u totalno Boss-ovom fazonu, a When You Were Young je toliko slicna Born To Run da je to neverovatno. Sad ih vecima kriticara pljuje, ali meni je to sjajno, bukvalno u poslednja dva-tri meseca samo vrtim The Killers i sad cujem da dolaze u Arenu u junu. Ma, ludilo jedno...

Video sam da je Bruce ucestvovao na CD mladog kantautora iz NY, lik se zove Jesse Malin. Ako neko slucajno zna gde moze da se skine taj album, ne bi bilo lose...


THE KILLERS frontman BRANDON FLOWERS insists BRUCE SPRINGSTEEN is his saviour, because 'The Boss' taught him how to love his native America.

The 24-year-old spent his youth idolising British stars like THE BEATLES, and credits the BORN IN THE USA hitmaker with teaching him to respect his roots.

He says, "I've found Bruce Springsteen, he's a genius, right there with The Beatles, it blows my mind.

"As a result, I've found the American in myself. I never considered myself an Anglophile but it bothered me that I was born and raised in America and wasn't identifying with that.

"With this next record we're going to have some of that. It's American new wave."



Pozdrav svim fanovima Sprigsteena...NO SURRENDER!!!

#9 Super Trooper

Super Trooper
  • Members
  • 50 posts

Posted 21 April 2007 - 09:12

QUOTE(The Ghost @ 21 Apr 2007, 00:03)
Imam sve regularne albume u MP3 ili na obicnim CD, Box set povodom 30-godisnjice Born To Run original, koji sadrzi digitalno remasterizovan album,  sjajan dokumentarac o snimaju te legendarne ploce i koncert iz Hammersmith Odeona 1975. Tu je takodje jos jedan biser, nekoliko live stvari iz LA 1973.

U Dvix imam koncert Live in New York, kao i dokumentarac Blood Brothers. Nazalost, izgubio sam negde dve VHS kasete sa snimljenim emisijama sa MTV o njemu. Mislim da je bio weekend Bruce Springsteen pre desetak godina i ja sam visio satima i snimao sve zivo. To je bilo odlicno, intervjui, delovi koncerata...

Vrlo sam zainteresovan za sve sto ima veze sa Bruceom, bilo sta, neka bootleg izdanja, knjige, casopisi...Ako nekom nesto treba od mene, neka mi se obrati na PM ili na pgajic@yahoo.com

Ne znam da li te culi, ali Bruce se jako pozitivno izrazio o The Killers. Njihov pevac Brandon Flowers je priznao da je drugi album Sam`s Town pod apsolutnim uticajem mladog Brucea, i da ga je taj period 70-tih - Born to Run, Darkness...itd totalno obuzeo (e, moj prijatelju... smile.gif ). Tako da su neke pesme sa tog albuma uradjene u totalno Boss-ovom fazonu, a When You Were Young je toliko slicna Born To Run da je to neverovatno. Sad ih vecima kriticara pljuje, ali meni je to sjajno, bukvalno u poslednja dva-tri meseca samo vrtim The Killers i sad cujem da dolaze u Arenu u junu. Ma, ludilo jedno...

Video sam da je Bruce ucestvovao na CD mladog kantautora iz NY, lik se zove Jesse Malin. Ako neko slucajno zna gde moze da se skine taj album, ne bi bilo lose...
THE KILLERS frontman BRANDON FLOWERS insists BRUCE SPRINGSTEEN is his saviour, because 'The Boss' taught him how to love his native America.

The 24-year-old spent his youth idolising British stars like THE BEATLES, and credits the BORN IN THE USA hitmaker with teaching him to respect his roots.

He says, "I've found Bruce Springsteen, he's a genius, right there with The Beatles, it blows my mind.

"As a result, I've found the American in myself. I never considered myself an Anglophile but it bothered me that I was born and raised in America and wasn't identifying with that.

"With this next record we're going to have some of that. It's American new wave."
Pozdrav svim fanovima Sprigsteena...NO SURRENDER!!!



Sto se video materjala tice, bootlega ima na tone, ali se nista ne moze meriti sa regularnim izdanjima. Pored onoga sto si nabrojao, obrati paznju na: MTV Plugged, VH1 Storytellers, Live in Barcelona i video materijal koji ide uz Devils and Dust i We Shall Overcome. I naravno Live in Dublin koji izlazi u junu.
Nesto je drugacija situacija sa audio izdanjima. U beskrajnom moru bootlega koji se mogu naci na internetu (obrati paznju na u gornjem postu navedenu adresu) ima izuzetnih snimaka. Ja sam posle dvadesetak gigabajta posustao jer vise nemam vremena za preslusavanje... Mozes takodje bez problema da skines i Jesse Malin-a, ali on nije nesto (sa izuzetkom pesme Broken Radio - duet sa Springsteenom), zatim We All Love Ennio Morricone, sto je jos gore, mada napomena od malopre (koja se tice Springsteenovog ucesca) i ovde stoji i, od relativno novijih izdanja, Jerry Lee Lewis - Last Man Standing - albuma koji pored dueta sa Springsteenom nudi jos dosta toga dobrog.
Samo, nista od toga ne moze da zameni koncerte u Minhenu 2003, Dizeldorfu 2005 i Kelnu 2006; kao sto je to neko rekao jos pre trideset i kusur godina - "morate tog momka da vidite uzivo"...

#10 The Ghost

The Ghost
  • Members
  • 113 posts

Posted 21 April 2007 - 11:10

Da, da..Sto se tice Devils and Dust, kupio sam originalni CD, tako da imam i taj video materijal sto ide uz njega. Storyteller VH1 sam samo gledao, ali nisam uspeo da ga snimim.

Do sada nisam imao dobru internet konekciju, ali pre par meseci sam i to sredio, tako da planiram da se bacim na skidanje onoga sto me zanima. Cudi me da taj Jesse Malin nije nista posebno, pogotovo sto je Bruce odlucio da gostuje na CD.

Pominjes koncerte u Nemackoj, da li bio na licu mesta. Ja sam gledao Brucea u Minhenu, mislim da je bila 1987 ili 88.

Cuo sam da postoji neki CD u fazonu Tribute to Boss, gde poznati izvodjaci sviraju njegove pesme. Ako znas da tako nesto postoji, postavi neki link...

Edited by The Ghost, 21 April 2007 - 11:11.


#11 The Ghost

The Ghost
  • Members
  • 113 posts

Posted 21 April 2007 - 11:15

JAOOO! Sad sam otisao na ovaj sajt, pa to je ludilo totalno! Ej, bre, mnogo hvala za link!!

Ako sam dobro video, tu ima snimaka iz perioda Child i Steel Mill, zatim neke svirke iz klubova Student Prince i Stone Pony - Wooooww!!!!

#12 igorsr

igorsr
  • Members
  • 138 posts

Posted 21 April 2007 - 16:08

QUOTE(The Ghost @ 21 Apr 2007, 11:15)
JAOOO! Sad sam otisao na ovaj sajt, pa to je ludilo totalno! Ej, bre, mnogo hvala za link!!

Ako sam dobro video, tu ima snimaka iz perioda Child i Steel Mill, zatim neke svirke iz klubova Student Prince i Stone Pony - Wooooww!!!!

sto se video materijal tice postoji jedan torrent sajt gde ima preko 50 koncerata brusa springstina,sto proshot sto audience

#13 Super Trooper

Super Trooper
  • Members
  • 50 posts

Posted 23 April 2007 - 08:45

QUOTE(The Ghost @ 21 Apr 2007, 11:15)
JAOOO! Sad sam otisao na ovaj sajt, pa to je ludilo totalno! Ej, bre, mnogo hvala za link!!

Ako sam dobro video, tu ima snimaka iz perioda Child i Steel Mill, zatim neke svirke iz klubova Student Prince i Stone Pony - Wooooww!!!!



Evo par bitnih napomena za relativno uspesno, a i dalje besplatno skidanje bootlega sa backstreets-ovog sajta: neophodno je downloadovati i instalirati megaupload toolbar (za internet explorer). To ce omoguciti downloadovanje koncerata u svakom trenutku. Doduse i dalje ostaje ogranicenje u kolicini podataka koji se mogu skinuti u jednom danu (oko 250 MB), ali je to prihvatljivo – pa treba valjda i preslusati to sto se skine!
Sto se tice regularnog video materjala, nekako sam zaboravio da spomenem mozda i najvaznije: Live In Hammersmith Odeon, London ’75! Esencijalno za sve koji vole Springsteena, zanimljivo za sve koji vole dobru muziku. Kada bi mi neko ponudio vremeplov i sansu da izaberem jedan dan u proslosti... pa, cini mi se da bi to lako mogao da bude taj dan!
Springsteena sam gledao uzivo na zadnje tri turneje, sto s obzirom da ga slusam jedno dvadeset i kusur godina i nije neki uspeh... Za utehu, bila su to tri potpuno razlicita izdanja: E Street Band – solo – Seeger Sessions Band...
Sto se Tribute albuma tice, ima toga dosta po internetu. Recimo, Badlands: A Tribute To Bruce Springsteen's Nebraska (Chrissie Hynde, Hank III, Johnny Cash...), ili Light Of Day (Elvis Costello, Billy Brag, Steve Wynn...). Ako nista drugo, dobri su kao referenca za neke nama manje poznate ali odlicne autore: Elliott Murphy, Matthew Ryan, Pete Yorn, Joe Grushecky, Willie Nile... Ja licno preferiram Springsteenova ucesca na raznim trbute albumima...
Na kraju, za fanove Brucea, evo jos jednog zanimljivog linka: http://jungleland.dn...ents-browse.php

#14 The Ghost

The Ghost
  • Members
  • 113 posts

Posted 23 April 2007 - 10:16

Ti si moj covek!! biggrin.gif

U zivotu, a evo nakupilo se 42 godine, u ovoj zemlji sreo sam jako mali broj istinskih fanova Sprigsteena.

Ja sam negde u 17. poceo, kada mi je neko slucajno dao kasetu The River, ali samo jednu. Tako je sve krenulo, a traje do danas...

Uradio sam sve to, instalirao toolbar i vec skinuo dva prva bootlega, bukvalno ona dva najranija snimka jer sam bio uzasno znatizeljan da cujem kako je sve to zvucalo tada, kako je pevao, kakav im je bio zvuk. Jer do sada sam samo citao o tome. Iako su snimci klasicno slabog kvaliteta sto je razumljivo), ali, za mene je to veoma dragoceno. Sinoc sam samo jednom preslusao, pa cu danas opet...

Samo sam uspeo da primetim da je stvarno bio supertalentovan jer je vec sa 20 godina imao glascinu i svirao je mnogo boilje nego sto moze da se pretpostavi. Mislim da sam u jednoj od knjiga procitao da je tih godina vazio zajednog od brzih gitarista u Jerseyu, sto nije bilo lako...

#15 Super Trooper

Super Trooper
  • Members
  • 50 posts

Posted 27 April 2007 - 10:13

QUOTE(The Ghost @ 23 Apr 2007, 10:16)
Ti si moj covek!! biggrin.gif

U zivotu, a evo nakupilo se 42 godine, u ovoj zemlji sreo sam jako mali broj istinskih fanova Sprigsteena.

Ja sam negde u 17. poceo, kada mi je neko slucajno dao kasetu The River, ali samo jednu. Tako je sve krenulo, a traje do danas...

Uradio sam sve to, instalirao toolbar i vec skinuo dva prva bootlega, bukvalno ona dva najranija snimka jer sam bio uzasno znatizeljan da cujem kako je sve to zvucalo tada, kako je pevao, kakav im je bio zvuk. Jer do sada sam samo citao o tome. Iako su snimci klasicno slabog kvaliteta sto je razumljivo), ali, za mene je to veoma dragoceno. Sinoc sam samo jednom preslusao, pa cu danas opet...

Samo sam uspeo da primetim da je stvarno bio supertalentovan jer je vec sa 20 godina imao glascinu i svirao je mnogo boilje nego sto moze da se pretpostavi. Mislim da sam u jednoj od knjiga procitao da je tih godina vazio zajednog od brzih gitarista u Jerseyu, sto nije bilo lako...


Springsteen je nekada stvarno svirao drugaciju muziki. U to vreme morao si da budes stvarno brz i to je vazilo i za dvadesetjednogodisnjeg Brucea – primer: The War Is Over (1970-01-13 Matrix San Francisco, CA).

A sta reci o Springsteenovim fanovima na ovim prostorima... U SFRJ ih je mozda i bilo (ipak su sve njegove plocu u izdanju zagrebacke kuce Suzy bila rasprodata), ali u Srbiji 2007... Tesko! Oni koji uopste i znaju za njega, uglavnom ga povezuju sa pesmom Born In The USA. Ne pomaze ni recitovanje teksta, na engleskom ili srpskom. Mada, nisu ga razumeli ni Amerikanci svojevremeno, sta ocekivati od ovih tupsona... Zikica Simic ga uzgred spominje u jednom svom starom tekstu o Tom Waitsu. Tu Springsteen sluzi kao primer necega sto je suprotno od Waitsa i sto predstavlja „reganovsku“ Ameriku. Da je barem ovu budalastinu napisao ’84. pa da mu covek i oprosti, ali devedeset i osme (ili tu negde)... e za to bas trebas da budes neznalica. (Pa makar bio i strucnjak!)
Ali na kraju krajeva sve je to stvar ukusa. Ja preferiram Springsteenovu muziku i njegov patriotizam nasuprot srpskim varijantama na tu temu. I zato pustam sebi „American Land“:

What is this land of America, so many travel there
I'm going now while I'm still young, my darling meet me there
Wish me luck my lovely, I'll send for you when I can
And we'll make our home in the American land
Over there all the woman wear silk and satin to their knees
And children dear, the sweets, I hear, are growing on the trees
Gold comes rushing out the river straight into your hands
If you make your home in the American land
There's diamonds in the sidewalks, there's gutters lined in song
Dear I hear that beer flows through the faucets all night long
There's treasure for the taking, for any hard working man
Who will make his home in the American land
I docked at Ellis Island in a city of light and spire
I wandered to the valley of red-hot steel and fire
We made the steel that built the cities with the sweat of our two hands
And I made my home in the American land
There's diamonds in the sidewalk, there's gutters lined in song
Dear I hear that beer flows through the faucets all night long
There's treasure for the taking, for any hard working man
Who will make his home in the American land
The McNicholas, the Posalski's, the Smiths, Zirillis too
The Blacks, the Irish, the Italians, the Germans and the Jews
The Puerto Ricans, illegals, the Asians, Arabs miles from home
Come across the water with a fire down below
They died building the railroads, worked to bones and skin
They died in the fields and factories, names scattered in the wind
They died to get here a hundred years ago, they're dyin' now
The hands that built the country were all trying to keep down
There's diamonds in the sidewalk, there's gutters lined in song
Dear I hear that beer flows through the faucets all night long
There's treasure for the taking, for any hard working man
Who will make his home in the American land
Who will make his home in the American land
Who will make his home in the American land