Jump to content


Photo
* * * * * 1 votes

Velikani svetske košarke


  • Please log in to reply
1687 replies to this topic

#46 Commendatore

Commendatore
  • Banned
  • 844 posts

Posted 15 July 2013 - 12:15

Ne radi se o igracu nego o timu i to verovatno najomrazenijem ikada

 


  • 3

#47 Commendatore

Commendatore
  • Banned
  • 844 posts

Posted 15 July 2013 - 12:17

I mozda najinteligentiji igrac ikada?...

 


  • 10

#48 uini

uini
  • Members
  • 38,035 posts

Posted 15 July 2013 - 12:21

Ma skapirao sam to i ja sam samo reko da ako cemo da poredimo LBJ sa bilo kim kroz istoriju Pipen je najbolje poredjenje i da mislim da nije gori ni u jednom segmentu igre od njega.

 

moguce je da sam pomalo i zaboravio kako je igrao..pogotovo sto kazes pod tom pojavom jordana

mislim da (ipak) nije nikada bio sposoban da nosi sam ekipu na svojim ..plecima?

 

anywayz, zanimljiva bi bila imaginarna tekma tih bullsa, nezvanicno prve small ball ekipe cesto sa rodmanom na 5 i ove heata npr iz upravo zavrsene sezone

 

kao i vecina, mislim da bi ih bullsi otrtili, ali puno je slicnosti, pocev od te pippen-lebron pozicije


Edited by winie, 15 July 2013 - 12:23.

  • 0

#49 Soldier of fortune

Soldier of fortune
  • Members
  • 9,513 posts

Posted 15 July 2013 - 12:26

Bio sam bas klinja u vreme kada je Dreksler zavrsavao svoje, ali njegov dres Roketsa jos uvek cuvam. Ranijih godina, dok sam jos imao volje da ponekad odem na basket, cesto sam nosio taj dres i svi su me stalno pitali "ko ti je taj?"  :wacko:

 

Sigurno jedan od najpotcenjenijih igraca. 

 

Po mom misljenju je tu negde u top15/20 u istoriji.


  • 0

#50 Commendatore

Commendatore
  • Banned
  • 844 posts

Posted 15 July 2013 - 12:33

moguce je da sam pomalo i zaboravio kako je igrao..pogotovo sto kazes pod tom pojavom jordana

mislim da (ipak) nije nikada bio sposoban da nosi sam ekipu na svojim ..plecima?

 

anywayz, zanimljiva bi bila imaginarna tekma tih bullsa, nezvanicno prve small ball ekipe cesto sa rodmanom na 5 i ove heata npr iz upravo zavrsene sezone

 

kao i vecina, mislim da bi ih bullsi otrtili, ali puno je slicnosti, pocev od te pippen-lebron pozicije

Duel bi bio definitivno zanimljiv,naravno Bulsi bi verovatno dobili opet pre svega zbog Majkla...

Pipen je dosao u ligu kao drugi igrac i nije fer da mu se stavlja kako nije bio lider.Vodio je ekipu kada nije bilo MJ na korak do finala.LBJ je bio lider od samog dolaska u NBA "vezbao"je to liderstvo godinama u Klivilendu i konacno sazreo i potvrdio to u Majamiju.Dok Pipen je uvek bio u senci Dzordana on je stvaran kao drugi igrac.Ko zna sta bi bilo da je Pipen otiso u neki Klivilend...moje poredjenje je cisto segment po segment.Znaci ako bi ih analizirali 1na1 ja ne vidim da je Pipen gori ni u cemu od Lebrona.


  • 0

#51 uini

uini
  • Members
  • 38,035 posts

Posted 15 July 2013 - 12:36

Duel bi bio definitivno zanimljiv,naravno Bulsi bi verovatno dobili opet pre svega zbog Majkla...

 

 

ja opet mislim da bi bullsi pre dobili zbog harper/jordan/pippen/rodman odbrane

verovatno nesto najubistvenije sto sam gledao u zivotu na tu temu


  • 0

#52 Dobar je Dzontra...

Dobar je Dzontra...
  • Members
  • 2,226 posts

Posted 15 July 2013 - 12:36

moguce je da sam pomalo i zaboravio kako je igrao..pogotovo sto kazes pod tom pojavom jordana

mislim da (ipak) nije nikada bio sposoban da nosi sam ekipu na svojim ..plecima?

 

anywayz, zanimljiva bi bila imaginarna tekma tih bullsa, nezvanicno prve small ball ekipe cesto sa rodmanom na 5 i ove heata npr iz upravo zavrsene sezone

 

kao i vecina, mislim da bi ih bullsi otrtili, ali puno je slicnosti, pocev od te pippen-lebron pozicije

 

Moje misljenje je da igaju ti Bullsi i danasnji Heat, od 10 serija na 4 pobede, LBJ i ekipa bi mozda u 2 serije uspeli izbore 7u utakmicu. Ok, Pippen bi cuvao LBJ bolje nego iko do sada, al se zaboravlja drugi kraj terena i koliko bi vise snage LBJ trosio na odbranu. O MJ vs Wade matchup-u, nemogucnosti Bosh-a da uzme vise od 3 skoka u duelu sa Rodmanom je suvisno govoriti. :)


  • 6

#53 threepwood

threepwood
  • Members
  • 12,792 posts

Posted 15 July 2013 - 12:38

Evo ga jedan sa neke moje top10 liste. Najbolji defanzivac koji je ikada zaigrao na poziciji pleja. Osmi asistent u istoriji lige. Jedan od najvecih trash talkera ikada, a to je kod mene iskljucivo plus :D

 

The Glove


  • 4

#54 Commendatore

Commendatore
  • Banned
  • 844 posts

Posted 15 July 2013 - 12:47

Evo ga jedan sa neke moje top10 liste. Najbolji defanzivac koji je ikada zaigrao na poziciji pleja. Osmi asistent u istoriji lige. Jedan od najvecih trash talkera ikada, a to je kod mene iskljucivo plus :D

 

The Glove

 

Svaka cast za Pejtona...

 

 

ja opet mislim da bi bullsi pre dobili zbog harper/jordan/pippen/rodman odbrane

verovatno nesto najubistvenije sto sam gledao u zivotu na tu temu

Mislim da bi Heat gubio i protv nekih slabijih ekipa tipa Detroit(bad boys),NY(Ewing,starks) jer im nebi odgovarala timska i zestoka odbrana ali ok da ne zalazimo mnogo u to...Za ovu cetvoricu si upravu cak i bez Harpera njih trojica su mogla da cuvaju i da uniste gotovo svaku petorku sa bilo koja 2 igraca na centru i pleju...taj Cikago je bio specifican po sastavu ekipe i za tadasnje vreme pa cak i za sadasnje mozda je Heat nesto najblizi tome ali samo blaga imitacija...zbog toga bi njihov matchup bio zanimljiv


  • 1

#55 DayWalker

DayWalker
  • Members
  • 7,846 posts

Posted 15 July 2013 - 13:03

pominjati najbolje a ne pomenuti najdominantnijeg svih vremena je jeres.


  • 1

#56 Chaos Is Me

Chaos Is Me
  • Members
  • 16,595 posts

Posted 15 July 2013 - 13:50

Kad smo vec kod poredjenja, meni je Wade ili Rose poor man Drexler, kao sto mi je i LBJ i dalje slabiji igrac nego Pippen, al opet to je moje misljenje :P

Mozda nije velikan kao prethodni pobrojani, al moj omiljeni in game dunk-er, i jos jedan u nizu koji bi se sa svojim tadasnjim timom prosetao kroz danasnju ligu, nema trenutno igraca koji bi ga sprecio da ubaci 30+ koseva...
 

 

Ne zna se da li je prva ili druga lajna veca glupost i potcenjivanje danasnjih igraca.

 

Cuj Francis nije velikan, svasta...

 

Mozda i jeste, za ispod 25ogodisnje wiggere.

 

Oni Bulsi su bili Kineski zid u odbrani, mislim da bi limitirali Lebrona na smesne cifre, hipoteticki...

 

Mek standardna 1 dominacija.


  • 0

#57 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 15 July 2013 - 13:56

Mek standardna 1 dominacija.

 

Chaos standardno argumentovano :P Pipen i Rodman i Dzordan. Plus sto drage volje (bar kad se govori o ovogodisnjem Heatu) ti mozes pun pritisak odbrane da prebacis na Lebrona.


  • 0

#58 Dobar je Dzontra...

Dobar je Dzontra...
  • Members
  • 2,226 posts

Posted 15 July 2013 - 14:09

Ne zna se da li je prva ili druga lajna veca glupost i potcenjivanje danasnjih igraca.

:lol: 

pa odluci se, sta ti je, kako ti kazes, veca glupost? :)


  • 0

#59 Chaos Is Me

Chaos Is Me
  • Members
  • 16,595 posts

Posted 15 July 2013 - 14:15

Veca glupost je ipak ovo da bi se tadasnji Soniksi prosetali kroz danasnju ligu. ;)


  • 0

#60 Dobar je Dzontra...

Dobar je Dzontra...
  • Members
  • 2,226 posts

Posted 15 July 2013 - 14:16

Tim (ne Dankan) koji bi ih zaustavio na tom putu je?


  • 0