Jump to content


Photo

Tepih


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
49 replies to this topic

#16 jesenja

jesenja
  • Members
  • 1,428 posts

Posted 10 July 2013 - 08:14

Vidi stvarno! Upiljio u jabuku k'o da će je kupiti.



#17 Upekkha

Upekkha
  • Members
  • 3,058 posts

Posted 10 July 2013 - 10:41

On bi da poslusa bucmasto satance i da bude dobar i mio vegetarijanac/korisnik travnatih tepiha, ali sta vredi - sama noga kroci blize, sama ruka casu dize. Avaj, ne moze ni Adam protiv genetike.   



#18 jesenja

jesenja
  • Members
  • 1,428 posts

Posted 10 July 2013 - 12:04

Aha, ne može protiv genetike... da je ispred njega Jarmila Kratohvilova, legao bi na tepih i želeo da ga nema. Ovako, sve su jabučice lepe, raduju oči, greju ruke, mogao bi ih jesti doveka.



#19 Upekkha

Upekkha
  • Members
  • 3,058 posts

Posted 10 July 2013 - 18:51

Na muci se poznaju mucenici.



#20 Upekkha

Upekkha
  • Members
  • 3,058 posts

Posted 10 July 2013 - 19:02

A na ne-muci licemeri.

 

Zato je meni lako da se busam nemanjem koznog tepiha.  



#21 jesenja

jesenja
  • Members
  • 1,428 posts

Posted 10 July 2013 - 19:18

A meni preostaje samo da u nekom jabučnjaku sklapam savez sa satančetom berući jabuke.

Karnivora otišla na Exit, pljeske su prošle godine bile 300 dinara, možda joj ne ostane para za tepih...
 


Edited by jesenja, 10 July 2013 - 19:18.


#22 Upekkha

Upekkha
  • Members
  • 3,058 posts

Posted 10 July 2013 - 20:37

Uh, podseti me na nesto davno zaboravljeno. Bila kod nas pre par milenijuma neka sjajna LSD knjiga za decu. U njoj primer lovca koji puca na zeca; kaze prvim metkom ga ubio na mestu - a drugim ga samo ranio.



#23 jesenja

jesenja
  • Members
  • 1,428 posts

Posted 14 July 2013 - 11:56

Uh, podseti me na nesto davno zaboravljeno. Bila kod nas pre par milenijuma neka sjajna LSD knjiga za decu. U njoj primer lovca koji puca na zeca; kaze prvim metkom ga ubio na mestu - a drugim ga samo ranio.

Razmišljam četiri dana, i nisam shvatila... kanda sam malo tupava za ovo :blush:

A pošto ovde osim nas nikog nema, možemo da trolujemo do mile volje, jel' tako? Dakle: Poznavala sam nekoliko ljudi koji su sebe zvali vegeterijancima, ali nisam baš sigurna da su to zaista i bili. Prvi nije jeo meso, najviše je kljucao, ali jeo je ribu povremeno, nije nosio plastične cipele, nego, bogami fine, teleći boks...mmm cipelice... Druga je isključivo kljucala, bez ribe, jaja, za mleko... mislim da pije, obuća kožna. Treća: kljucanje, bez ribe, jaja, mleka, plastične cipele, odbija da sedi na kožnoj garnituri kod rođaka (sedi na podu, i strogo pazi da ne dotakne bilo šta od nameštaja...

Šta je u stvari pravi, iskreni vegeterijanac? Ja jedem vrlo malo mesa, mislim da bih mogla sasvim bez njega ako bi mi neko drugi pravio ručak, pošto moji jedu, a ja kuvam, pa da ne moram duplo, ali ne bih mogla da nosim plastičnu obuću... jedva sam se navikla i na ove moderne tašne od veštačkih materijala, a i to kad se osirotilo sasvim ;). Ova devojka br. 3, mi je jako ekstremna, a i mleko, jaja? Mleko nije živo, šta je problem u njemu? Ogromna većina jaja takođe, nikad iz njih neće izaći pile. U čemu je stvar?



#24 Upekkha

Upekkha
  • Members
  • 3,058 posts

Posted 14 July 2013 - 13:50

Razmišljam četiri dana, i nisam shvatila... kanda sam malo tupava za ovo :blush:

 

Ne nego sam ja povukao jako labavu paralelu sa onim tvojim duhovitim 'pojesce hamburger pa joj nece ostati novca za tepih'.

 

 

 

A pošto ovde osim nas nikog nema, možemo da trolujemo do mile volje, jel' tako? Dakle: Poznavala sam nekoliko ljudi koji su sebe zvali vegeterijancima, ali nisam baš sigurna da su to zaista i bili. Prvi nije jeo meso, najviše je kljucao, ali jeo je ribu povremeno, nije nosio plastične cipele, nego, bogami fine, teleći boks...mmm cipelice... Druga je isključivo kljucala, bez ribe, jaja, za mleko... mislim da pije, obuća kožna. Treća: kljucanje, bez ribe, jaja, mleka, plastične cipele, odbija da sedi na kožnoj garnituri kod rođaka (sedi na podu, i strogo pazi da ne dotakne bilo šta od nameštaja...

Šta je u stvari pravi, iskreni vegeterijanac? Ja jedem vrlo malo mesa, mislim da bih mogla sasvim bez njega ako bi mi neko drugi pravio ručak, pošto moji jedu, a ja kuvam, pa da ne moram duplo, ali ne bih mogla da nosim plastičnu obuću... jedva sam se navikla i na ove moderne tašne od veštačkih materijala, a i to kad se osirotilo sasvim ;). Ova devojka br. 3, mi je jako ekstremna, a i mleko, jaja? Mleko nije živo, šta je problem u njemu? Ogromna većina jaja takođe, nikad iz njih neće izaći pile. U čemu je stvar?

 

Ne znam u cemu je stvar kod drugih tako da je ovo samo neki moj pogled. Zamisli da umesto zivotinjskih proizvoda koristimo proizvode dobijene od mentalno zaostale dece, sirocica. Zamisli da je to univerzalna praksa koju niko ne dovodi u pitanje osim malog broja ljudi kojima i ti pripadas. Zamisli onda da se neko cudi: "Ne koristis njihovu kosu? Pa ona nije ziva!". Sta bi odgovorila na to?  



#25 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 21 July 2013 - 15:23

...

 

Cemu sektasko preterivanje? To je 'zeleni/ eko fasizam'.

 

Gledam malopre neku emisiju o strahovima, pa neka inostrana zhemska odbija da uzima sa polica u samoposluzi proizvode koji se nalaze u visini grudi & kukova, uplasena da ih je dodirivala neka druga zhemska osoba, a ona ne bi da 'postane gay'.

 

Poredjenje proizvoda 'zivotinjskog porekla' i perverznog, iskonstruisanog glupila: 'proizvodi od zaostale dece' odaje toliko duboku pogubljenost, da bi 'autor' trebao da se zabrine.

 

A sto se tice osobe koja ne zeli da sedi na kozi - to bi u moju kucu uslo samo jednom na 5 minuta - do odbijanja da sedne i nikada vise.

 

A za ovo dete, ako zeli takvu prostirku - pa neka joj.

Kao da ce joj biti poslednja.

 

...



#26 Upekkha

Upekkha
  • Members
  • 3,058 posts

Posted 21 July 2013 - 17:25

...

 

Cemu sektasko preterivanje? To je 'zeleni/ eko fasizam'.

 

Nema to nikakve veze ni sa sektama, ni sa preterivanjem, ni sa ekologijom, ni sa fasizmom - a za divno cudo ni sa zelenom bojom. 

 

Za utehu nek ti bude da tvoje iskrivljeno poimanje onog sto sam napisao moz' lako da ima veze sa svim tim.

 

Drugim recima, ne raspravlja mi se o toj temi u tom tvom razgacenom tonu.  

 

 

 

 



#27 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 21 July 2013 - 18:17

...

 

Ne, - 'razgacen ton' je dovoditi u bilo kakvo poredjenje obicnu zivotinju (sirupasto je personalizovati / ucitavati joj ljudske osobine!) i decu ometenu u razvoju.

 

Shvatam ja da neko voli zivotinje, no pri tome ne treba da zaboravi da su to samo zivotinje.

 

Doduse ima raznoraznih frikova - kao onaj sto klanice uporedjuje sa 'konc_logorima / nekim  _cidom'.

 

Bila je vec prica na 4umu.

 

...



#28 Upekkha

Upekkha
  • Members
  • 3,058 posts

Posted 21 July 2013 - 19:31

...

Ne, - 'razgacen ton' je dovoditi u bilo kakvo poredjenje obicnu zivotinju (sirupasto je personalizovati / ucitavati joj ljudske osobine!) i decu ometenu u razvoju.


Taj primer uopste ne trazi da se zivotinjama daju ljudske osobine u nekom tamo diznijevski naivnom apelu na humanost.

Poenta je bila upravo obrnuto - da se ljudskom bicu daju "zivotinjske osobine" - da se zamisli svet u kojem se odredjena populacija ljudskih bica nerazvijene ljudske inteligencije tretira na nacin na koji se tretiraju domace zivotinje (jer im, je l', ta ista inteligencija nedostaje). Ne radi se dakle o blago ometenoj deci. Ako je primer neumesan onda je to je pre svega zato sto pripadnike drugih vrsta izjednacava sa ljudskim bicima bez razvijene ljudske inteligencije, sto naravno potpuno ignorise oblike inteligencije koje druge vrste poseduju, a ljudska bica ne - pogotovu ona lisena inteligencije. No meni je za poentu dovoljno i ovoliko.

Elem, uz svu neizbeznu emotivnu nabijenost izvesnih reci (dete, mentalno zaostalo, itd), sve sto taj 'misaoni eksperiment' pokusava da zatrazi je da se zamisli svet u kojem je jedina razlika u odnosu na situaciju kakvu imamo sad pripadnost vrsti Homo sapiens bica koja koristimo kao hranu, za izradu tepiha itd.
 


Edited by Upekkha, 21 July 2013 - 19:37.


#29 jesenja

jesenja
  • Members
  • 1,428 posts

Posted 20 August 2013 - 12:19

A sto se tice osobe koja ne zeli da sedi na kozi - to bi u moju kucu uslo samo jednom na 5 minuta - do odbijanja da sedne i nikada vise.

 

A za ovo dete, ako zeli takvu prostirku - pa neka joj.

 

I jedna i druga osoba su vrlo mlade, obe tek spoznaju sebe, svet, i svoje mesto u njemu. Kao što ne bih volela da moje dete neko izbaci iz kuće zbog želje da ima kožni tepih, tako ne bih mogla ni da izbacim dete koje odbija da korača po njemu. Odbijanje da sediš na kožnoj fotelji nije agresivno, odbijanje da nekog primiš u kuću zbog toga, jeste.


Edited by jesenja, 20 August 2013 - 13:30.


#30 Mama_mia

Mama_mia
  • Members
  • 4,639 posts

Posted 27 August 2013 - 13:43

Odbijanje da sediš na kožnoj fotelji nije agresivno, odbijanje da nekog primiš u kuću zbog toga, jeste.

 

to su neka vidjenja vrlo subjektivna, ali samo ilustruj...pozivas nekoga u goste, taj ljubazno i neagresivno odbija da sedne na kozni namestaj i sve vreme ispija kafu ili jede neko posluzenje stojeci, ili jos gore visi na simsu jer ni na tepih ne moze ako je od koze,

 

dok svi ostali sede i caskaju, ovaj autista visi negde sam...pasivna agresija mi je najgora kategorija.

 

Ko zna reda, taj ce se u gostima ponasati kao normalan a ne kao autistican, a svoju kucu nece opremiti kozama i gotovo. To odbijanje da se sedne na neku koznu fotelju je jos gore od javnog njuskanja hrane pre nego sto je probas ili od slicnog neartikulisanog ponasanja.

 

Ovo vazi samo za odrasle i razmazenu decu.