Jump to content


Photo
- - - - -

Gornja starosna granica za polaganje prijemnog i upis na fakultet,na t


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
8 replies to this topic

#1 zec1233321

zec1233321
  • Members
  • 2 posts

Posted 02 July 2013 - 21:07

Koja je gornja starosna granica za polaganje prijemnog i upis na fakultet,na teret budyeta?

Da li mogu,na primer sa 25 godina,da polazem prijemni i upadnem na ETF,a da mi skolarinu placa drzava?


Edited by DJ_Vasa, 02 July 2013 - 23:27.
font


#2 tomas.hokenberi

tomas.hokenberi
  • Members
  • 4,349 posts

Posted 02 July 2013 - 22:56

http://prijemni.etf....s/uslovi_upisa/



#3 zec1233321

zec1233321
  • Members
  • 2 posts

Posted 03 July 2013 - 20:14

Hvala.

Jbt koliko je sad obrazovanje dostupno.



#4 Mihailo74

Mihailo74
  • Members
  • 1 posts

Posted 04 July 2013 - 16:18

Ja ne nadjoh starosni limit , jesam nesto propustio ?



#5 tomas.hokenberi

tomas.hokenberi
  • Members
  • 4,349 posts

Posted 04 July 2013 - 18:51

Ako nije naveden, onda ga najverovatnije nema.

#6 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 05 July 2013 - 01:31

Hvala.

Jbt koliko je sad obrazovanje dostupno.

A pazi samo onda kolika je tragedija sto i pored toga imamo 16% totalno nepismenih, 49% bez srednje skole i oko 7% visokoobrazovanih stanovnika...

 

Sto bi rekao jedan stariji forumas, SRBIJA JE MEMENTO.



#7 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 05 July 2013 - 01:33

A pazi samo onda kolika je tragedija sto i pored toga imamo 16% totalno nepismenih, 49% bez srednje skole i oko 7% visokoobrazovanih stanovnika...

 

Sto bi rekao jedan stariji forumas, SRBIJA JE MEMENTO.

Ispravi me ako gresim, ali da li ima nacina da neko ko je omanuo u srednjoj i ima los prosek to popravi i stekne uslove da udje na fakultet. Mislim konkretno na nezrelu decu, kojoj u 25 petoj dodje odozdo u glavu i shvate da im je visa skola neophodna. Koliko se secam kad sam ja studiralo nije bilo neke pomoci.



#8 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 05 July 2013 - 03:02

Ispravi me ako gresim, ali da li ima nacina da neko ko je omanuo u srednjoj i ima los prosek to popravi i stekne uslove da udje na fakultet. Mislim konkretno na nezrelu decu, kojoj u 25 petoj dodje odozdo u glavu i shvate da im je visa skola neophodna. Koliko se secam kad sam ja studiralo nije bilo neke pomoci.

 E to je zanimljivo pitanje. U poslednje vreme u EU se vode velike akcije za obrazovanje odraslih (a ovo sto navodis prakticno spada pod tu stavku), nesto od toga se pojavilo i u Srbiji, bilo je nekoliko projekata, znam konkretno za jedan u Vojvodini gde se izdaju neke "efektivne" gimnazijske diplome i svedocanstva o odgovarajucem stepenu bez obzira na starost. Ne znam kako to prihvataju (inace autisticna) rukovodstva univerziteta, posebno mracnog BU...



#9 Nimrod

Nimrod
  • Members
  • 2,514 posts

Posted 08 July 2013 - 13:44

Nemas starosni limit za upis - ali, postoji starosni limit za zdravstveno osiguranje preko statusa studenta - posle 27, nevezano za studijski status moras da se osiguras nekako drugacije: ili preko biroa, ili preko poslodavca.