Jump to content


Photo

Premier League 2013/2014


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
4494 replies to this topic

#1 Battle Born

Battle Born
  • Members
  • 31,792 posts

Posted 19 June 2013 - 17:20

Najpre, neki osvrt na proslu sezonu.

Champions+2013_PitchCelebration.ashx.jpg

Nakon veoma uzbudljive i neizvesne borbe za titulu u preprosloj sezoni u prosloj smo gledali nesto manje uzbudljivu borbu za prvaka. Manchester United je kako je i obecao posle gubitka titule u zadnjim sekundama vratio sezonu vrativsi se samo jaci.
Bilo je dobrih utakmica, ali da budem iskren, subjektivan osecaj je da prosla sezona i nije bila najbolja moguca, tj bilo je boljih.
Sezonu je obelezilo:
-poslednja sezona SAF-a i poslednja titula prvaka (iako hronološki poslednje, zaslužuje po vrednosti da bude na prvom mestu)
-saga o transferu RVP-a
-Suarez, njegovo nošenje Liverpula propraćeno incidentima i medijskom hajkom
-Mancini sa jos manjom kontrolom nad ekipom, prebacivanjem odgovornosti za poraze na igrače, njegov love story sa Mario Balotelli-em koji je završen razvodom i prelaskom Supermaria u AC Milan, gde je pokazao kolko vredi
-Chelsea sa svojim triom Mata-Hazard-Oscar. Odličan početak sezone, kriza, posledično Di Matteo dobija otkaz a nepoželjni Benitez ga nasledjuje
-Povlacenje Scholes-a i Carraghera
-Saga o produzivanju ugovora Lampardu
-Bale sa Tottenham-om ima odlicnu sezone, naravno sve do aprila, maja gde gube lepu prednost i ostaju bez LŠ
-Arsenal koji ima jako tešku sezonu, ali na kraju dolazi nekako do LŠ-a iako se Wenger borio protiv pojačanih kritika
-Neuspešno učešće u evro kupovima
-Swansea koji nastavlja svoji progres, mozda ponajviše zbog Michu-a
-S'oton koji iako mlad pokazuje odlican fudbal (lični utisak)
-Moyes ponovo sa ograničenim resursima drži visoko Everton, a na kraju sezone i ugovara prelazak u Man Utd

Verovatno je bilo jos nečeg važnog, ali da ne širimo priču, nego predjemo na novu sezonu.

barclays-premier-league1.jpg?w=320





Prvo pitanje koje se normalna nameće ''Kakve će bitii borba za titulu ?''
Verovatno će se većina složiti, pa i sam sam takvog mišljenja da će borbu voditi Chelsea, Man City i Man Utd.
Mislim da će Chelsea biti konkurentiji nego prošle sezone, ali o tome posle kada se posebno posveti pažnja svakom od vodećih klubova. Ako mene pitate za procentualnu raspodelu šansi, reko bih Man Utd 35% City 32%  Chelsea 32, Arsenal 1 %
Verovatno će biti ponovo dobre borbe za ulazak u LŠ. To će mnogo zavisiti o tome da li će Spursi zadržati Bale-a
Novi učesnici u ovogodišnjoj PL su Hull, Cardif i Crystal Palace. Vels dobija pored Swansea još jednog učesnika.

_________________________________________________________________________________________

Pre svega, teško je pisati o klubovima za narednu sezonu ako se zna da transferi i pojačanja/odlascii tek slede.



Man Utd

Neće samo mene kao navijača ovog kluba mnogo da interesuje kako će United bez Sir Alex Fergusona. Moram da priznam ja toga još nisam svestan i biću onog momenta tek kad vidim da na klupi sedi David Moyes. United će ponovo biti contender, i u to niko ne sme da se zavarava. Moyes je pokazao svoju kompetentnost, i kao neko ko je poznat po tome da  zahteva naporan rad i radnu etiku na treninzima sigurno da neće loše da se snadje. To što ga je Ferguson direktno odredio kao naslednika u mnogome će mu pomoći u gradjenju autoriteta.
Za sada su došli Zaha i Varela (mladi desni bek). Klub će sigurno dovesti pojačanja još na nekim pozicijama, pre svega u sredini terena. 
Što se tiče odlaska, tu su najbliži Anderson, Nani i Rooney. Ali sam gotovno siguran da će Rooney ostati, u svakom slučaju teško da će biti prodat nekom na ostrvu.
Personal Prediction : borba za titulu (blagi prvi favorit)

Man City
Posle neuspešne sezone u Evropi, nekih poraza u domaćim kupovima i prvenstvu Manćini završava svoju epizodu u City-u. Pelegrini je novi naslednik, koji je prethodno odradio odlican posao sa Malagom. U klub su stigli Jesus Navas iz Sevilje i Fernandinho iz Shakhtar-a. Za prvog je utrošeno je oko 17m a za drugog oko 40. No, mislim da City nije završio sa kupovinama. Klub su napustili stariji Toure, W. Bridge i Santa Cruz. Sigurno da će biti jači nego prošle godine, nešto su uigraniji. Pelegrini je odličan trener, pitanje je samo kako će se snaći u novoj ligi.
Personal Prediction - borba za titulu (uz Chelsea favorit br. 2)

Chelsea
Vratia se Žoze !!
To je sigurno nešto što je najvažnije za njih i navijače CFC-a. Nakon stalnih smena i lutanja za trenerom, sigurno je da su svi sada sigurni da je konačno doveden, tj. vraćen onaj pravi. Biće zanimljvo kakvu će selekciju obaviti Mourinho, za sada je stigo samo Schurrle iz Bayer-a. Sve je izvesnije da će se veliki transfer Cavani-a desiti. Klub su napustili Fereira (konačno), Malouda, Benayoun, Hilario. Ono što lično očekujem je da trio Mata - Hazard - Oscar bude jos ubitačniji.
Personal Prection: borba za titulu (uz City favorit br.2)

Arsenal
Wenger se zadržao, opstao, ali mu jos preostaje borbe, pogotovo sa kritikama. Ono što je najvažnije klub neće ove godine prodati nekog od Key Player-a. Klub još nije pazario, mnogi veruju da će Wenger po svom običaju to uraditi poslednjeg dana prelaznog roka. Mnogi veruju da će to ponovo biti neko iz francuske lige. Već se dosta pričalo o Jovetiću, Higuainu, Julio Cesar-u.  Ako se ne varam transfer sa Sanogo-om nije realizovan još. Ono što je najvažnije za Arsenal je da je Theo Walcott konačno sazreo. Mnogo će zavisiti i od (ne)povredjivanja Wilshere-a. 
Personal prediction: četrvrto mesto, uz eventualnu borbu sa Spursima oko tog mesta ili možda za 3. mesto ukoliko neki od prva 3 kluba ima lošu sezonu


Liverpool
Sezona još nije počela, čudnih preplaćivanja još nema ali Liverpool-ovi navijači su nezadovoljni. U pitanju su dresovi :D
Šalu na stranu. Liverpool-u je ova sezona možda i ključna u progresu i tom iščekivanom povratku u sam vrh. Svako će se složiti da će najviše zavisiti od toga da li Suarez ostaje, tj. da li će biti prodat Realu. Njemu je sve teže i teže zbog pritiiska javnosti. Brendan Rogers će biti na velikom ispitu da li će njegov rad početi da daje plodove. Mislim da ove godine ambicije kluba i navijača nisu samo da se prestigne Everton. Za sad su stigli Aspas iz Celte i Kolo Toure (free). Danny Wilson je napustio klub. Carragher zavrsio karijeru. Carrol prodat West Ham-u.
Personal prediction: Dovodjenje nekog skupog Engleza. Šalu na stranu, mislim da će Liverpool biti 5. ili 6.

West Ham (zbog popriiličnog broja navijača ovog kluba :) )
Posle povratka u elitu, biće ovo veliki ispit za ekipu Big Sam-a, klub je prošle godine imao odličan početak sezone i tokom cele sezone je uglavnom pružao borbene partije, iako se za samu igru ne može reći da je bila najbolja. Mnogi zameraju Big Sam-u stil fudbala kakav forsira, tj. tradiocionalan engleski fudbal. Lični utisak je da će West Ham slično igrati i ove godine. Došli su Rat, Adrian, otkupljen je Andy Caroll. Verujem da je navijačima jedna od bitnijih stvari ostanak Diame-a.
Personal Prediction: velika borba, ali na kraju krajeva ispod 10. mesta

Tottenham
AVB ostaje. Naredna sezona ce najvise zavisiti od toga da li ce Bale ostati.  Ono cemu trebaju da se nadaju jeste konacno valjano odigranom periodu od aprila do kraja sezone. Klub jos nije pazario kolko znam.
Personal Prediction: peto mesto, eventualna borba za 4. mesto sa Arsenalom ili Liverpool-om za 5.


Izvinavam se navijacima ostalih klubova, sto nisam posvetio deo i njihovom klubu.


Evo rasporeda za narednu sezonu http://www.premierle...n-released.html



Gotovo sam siguran da nas ceka uzbudljiva, odlicna sezona. A svima zelim da se raduju pobedama svog kluba, osim naravno kada igraju protiv mog voljenog kluba :D 
Pre svega nas očekuje uzbudljvo leto ispunjeno velikim transferima, transfer gossip-ima od kojih će se možda neki i ispuniti.

LET'S START IT !!
 

 

http://www.youtube.com/watch?v=JPt2PxioaQM

 



 


Edited by BattleBorn, 19 June 2013 - 17:28.


#2 DonJuan

DonJuan
  • Members
  • 21,299 posts

Posted 19 June 2013 - 18:07


Izvinavam se navijacima ostalih klubova, sto nisam posvetio deo i njihovom klubu.

 

Mi smo se najjace pojacali od svih i ni rec o Sanderlendu. Ako, ako....



#3 GANGULA

GANGULA
  • Members
  • 19,370 posts

Posted 19 June 2013 - 18:09

Ocajno otvaranje teme...Bez ijedne reci o Kardifu... :P



#4 T Mac

T Mac
  • Members
  • 8,239 posts

Posted 19 June 2013 - 18:22

Šta bre 1% šanse za osvajanje titule? Bez 3% neću ni da pričam! 



#5 Battle Born

Battle Born
  • Members
  • 31,792 posts

Posted 19 June 2013 - 18:27

Mi smo se najjace pojacali od svih i ni rec o Sanderlendu. Ako, ako....

Bojkotujem klub zbog fasistickog stava Paola  <_<

 

Šta bre 1% šanse za osvajanje titule? Bez 3% neću ni da pričam! 


Kad Nani ili Runi dodju dobijate tih 2 % na nas racun :P



#6 sasha arsenal

sasha arsenal
  • Members
  • 5,439 posts

Posted 19 June 2013 - 19:11

Šta bre 1% šanse za osvajanje titule? Bez 3% neću ni da pričam! 

ako,ako...samo neka budu ubedjeni u tih 1%;-)Sacekajmo kraj prelaznog roka,pa cemo pricati o favoritima.
Po meni,prvi favorit je Celsi,Siti,pa Junajted,ali videcemo.

@BattleBorn dao sam ti plusic,ali ti nije trebalo tih 1% ;-)

#7 ZvezdaIznadSvega

ZvezdaIznadSvega
  • Members
  • 13,463 posts

Posted 19 June 2013 - 19:54

Bravo za uvodni post... vredelo je cekati... :P  Ja htedoh da prebacim raspored za ovu sezonu, pojma nemam zasto ga je stavio ispred uvoda...



#8 Baros

Baros
  • Members
  • 10,602 posts

Posted 19 June 2013 - 19:59

Mozda zato sto je napisan pre uvodnog komentara pa je automatski smesten ispred? Btw nije bilo potrebe da ga ubacujes jer je BB vec stavio raspored...



#9 Impromptu

Impromptu
  • Members
  • 57,443 posts

Posted 19 June 2013 - 20:02

Što ti je moderacija. Drugi odradili sav posao a ona prisvaja plodove tuđeg rada :D :P



#10 Del Piero

Del Piero
  • Members
  • 14,966 posts

Posted 19 June 2013 - 20:04

Sjajan uvodni post!

 

Spoiler
 



#11 Kad ja podjoh

Kad ja podjoh
  • Members
  • 20,122 posts

Posted 19 June 2013 - 20:05

Al' ste ga istagovali :kece:



#12 steva8lfc

steva8lfc
  • Members
  • 20,686 posts

Posted 19 June 2013 - 20:11

ZIS objasnio sa otvaranjem teme :lol: 



#13 Baros

Baros
  • Members
  • 10,602 posts

Posted 19 June 2013 - 20:12

-Neuspešno učešće u evro kupovima

 

Kako za koga. :whistle:

 

 

Po meni,prvi favorit je Celsi,Siti,pa Junajted,ali videcemo.

 

Ne bih se bunio da na kraju sezone bude bas ovakav redosled prva tri tima. :thumbs:



#14 sasha arsenal

sasha arsenal
  • Members
  • 5,439 posts

Posted 19 June 2013 - 20:14

Kako za koga. :whistle:
 
 

 
Ne bih se bunio da na kraju sezone bude bas ovakav redosled prva tri tima. :thumbs:

ja bih :D

#15 ZvezdaIznadSvega

ZvezdaIznadSvega
  • Members
  • 13,463 posts

Posted 19 June 2013 - 20:15

ZIS objasnio sa otvaranjem teme :lol:

 

Si' vido'. :lol+:  Moram "vrhovnog vodju" da konsultujem da vidim moze li se sta popraviti...