Jump to content


Photo
- - - - -

Pakovanje prtljaga i ostali korisni saveti


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
57 replies to this topic

#46 ControlFreak

ControlFreak
  • Members
  • 3,070 posts

Posted 26 June 2014 - 16:40

Nismo razvaljivali ramove, sve je stiglo na O Hare Airport  u ispravnom stanju, carina nije nishta pitala i komentarisala osim za 1 kg kafe ponet na zapomaganje jednog nasheg koji radi kod mojih prijaelja. Od onoliko vrsta kafe zapeo za ovu nashu kiselicu! Cerka kaze da je zena carinik, kada je cula o cemu se radi, samo prevrnula ocima, bas kao i nas dve kad smo shvatile da ce ocajnik da se besi ako je ne dobije!

 

(Naravno da se staklo nije razbilo kad je bilo u sredini ogromnog kofera, cera nasledila baku, moju dragu maman, samo sto bojler ne nose sa sobom kad idu na put!) 

 

Highlanderka, bas mi je drago da je dobro prosla, nego nije mi jasno kako u Cikagu da nema "domace" kafe? Pa, to cak i ovde kod mene u komsiluku ima u jednoj arapskoj i jednoj tunizanskoj prodavnici/restoranu, da ne pominjem balkanske? 



#47 highlanderka

highlanderka
  • Members
  • 3,150 posts

Posted 26 June 2014 - 20:26

Highlanderka, bas mi je drago da je dobro prosla, nego nije mi jasno kako u Cikagu da nema "domace" kafe? Pa, to cak i ovde kod mene u komsiluku ima u jednoj arapskoj i jednoj tunizanskoj prodavnici/restoranu, da ne pominjem balkanske? 

Ima u Chikagi, nema u Shampeinu (koledz Urbana) a ovaj nas cova nije mrdnuo iz mesta vec 2 godine, iz cistog patriotizma ( a Madjar po nacionalnosti) obozava sve nashe, proshle godine je to bio Plazma keks. Srce od ceveka i dobar majstor za francuska peciva no, "oseca se strancom" josh uvek.



#48 Nimrod

Nimrod
  • Members
  • 2,514 posts

Posted 26 June 2014 - 21:24

Ima u Chikagi, nema u Shampeinu (koledz Urbana) a ovaj nas cova nije mrdnuo iz mesta vec 2 godine, iz cistog patriotizma ( a Madjar po nacionalnosti) obozava sve nashe, proshle godine je to bio Plazma keks. Srce od ceveka i dobar majstor za francuska peciva no, "oseca se strancom" josh uvek.

 

Moja majka, prvi put zapucala u USofA, prosla pasosku, podigla kofer, i dolazi pred carinicu. Ova uzima deklaraciju/pasos, pogleda i kaze: "Slanina? Salama?" Valjda zena navikla sta nasi nose. Za kajmak nisu pitali, ali znam neke koji su ga nosili u kutiji od kreme za ruke :) 



#49 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 27 June 2014 - 00:01

Moja majka, prvi put zapucala u USofA, prosla pasosku, podigla kofer, i dolazi pred carinicu. Ova uzima deklaraciju/pasos, pogleda i kaze: "Slanina? Salama?" Valjda zena navikla sta nasi nose. Za kajmak nisu pitali, ali znam neke koji su ga nosili u kutiji od kreme za ruke :)

Sticajem okolnosti sam davno bila na JFKu kad je bila neka veca frka sa onim psima za trazenje droge, da bi mi carinik rekao da su nasli u prtljagu u kutiji (verovatno neko od nasih) po njenom objasnjenju sir, al nesto mislim da je bio kajmak  :) To ima 10 godina vec.



#50 Sunshine State

Sunshine State
  • Members
  • 1,505 posts

Posted 27 June 2014 - 11:22

Opet Amerika! Cerka odlazi na 2 meseca kod nashih prijatelja kod kojih je provela 2 meseca proshlog leta. Lepo.

Prijatelji pate od nostalgije i umesto tapeta, skupljaju umetnine sa temom rodnog im grada. Kupile smo 2 grafike lokalnog umetnika, malo vece od A4 formata, zastakljnene i u tanushnom drvenom ramu. Zapakovacu ih u poshtanske koverte sa onim "puckavim" najlonom i planiramo da ih spakujemo u veliki kofer sa stvarima, u sredinu, drugu ideju nemam. 

Pitanje: da li umetnicki predmeti mogu tako da putuju, tj. da li je potrebna neka dozvola umetnika ili institucije da bi izashle/ushle u zemlju, da li treba da se prijavljuju na carini koja ce svakako da ih vidi prilikom rtg chekiranja......mislim, grafike su lepo uradjene ali sigurno nisu umetnicko blago i muzejski primerci, vishe su shtancovane u komercijalne svrhe?

Uzgred, shaljem 2 primerka knjige M.Kapora prevedena na engleski za jedan par sa kojim se cerka sprijateljila proshle godine, da li i to podleze nekim regulama?

I ne letimo (cerka, ja ne letim nigde osim u 3 lepe, da izvinete) Lufthazom vec Er Fransom sto mi, bez nekog posebnog razloga, pretstavlja problem.

Posle ovog mogu samo da promenim nick u "dezurni pacenik", hvala na eventualnim savetima :blush:

 

Meni ovo zapalo za oko - sto Vam je problem? (vidim, napisali ste "bez nekog posbenog razloga", no razlog ipak postoji, cim Vam predstavlja problem)

 

Letela prekookeanske letove vecinom evropskih avio kompanija (Swiss, Lufthansa, KLM, British, Air France,...) - nema neke razlike, tako da me sad bas zainteresovalo.

 

Sto se pakovanja tice - koliko god volim putovanja, toliko mrzim pakovanje. Pogotovo za odmore leti (kako kazu:"Leti ponesi, a zimi ako hoces, ako neces")



#51 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 27 June 2014 - 12:06

Meni ovo zapalo za oko - sto Vam je problem? (vidim, napisali ste "bez nekog posbenog razloga", no razlog ipak postoji, cim Vam predstavlja problem)

 

Letela prekookeanske letove vecinom evropskih avio kompanija (Swiss, Lufthansa, KLM, British, Air France,...) - nema neke razlike, tako da me sad bas zainteresovalo.

 

Sto se pakovanja tice - koliko god volim putovanja, toliko mrzim pakovanje. Pogotovo za odmore leti (kako kazu:"Leti ponesi, a zimi ako hoces, ako neces")

 

 

Leti je problem, nastaje mi već idući vikend.

 

Zimi sve rešava ovo:

 

tyc2pw4c7un4x38o8ml8aq.jpg



#52 highlanderka

highlanderka
  • Members
  • 3,150 posts

Posted 27 June 2014 - 14:01

Meni ovo zapalo za oko - sto Vam je problem? (vidim, napisali ste "bez nekog posbenog razloga", no razlog ipak postoji, cim Vam predstavlja problem)

 

Letela prekookeanske letove vecinom evropskih avio kompanija (Swiss, Lufthansa, KLM, British, Air France,...) - nema neke razlike, tako da me sad bas zainteresovalo.

 

Sto se pakovanja tice - koliko god volim putovanja, toliko mrzim pakovanje. Pogotovo za odmore leti (kako kazu:"Leti ponesi, a zimi ako hoces, ako neces")

U pitanju je moja predrasuda, Lufthansa mi je ulivala poverenje po principu - nemacko je, dobro je. Cerka kaze da je i let Air Srbija, Bg - Pariz bio o.k. a da je let Pariz - Chikago sa Er Fransom bio mnogo prijatniji nego proshlogodishnji sa Lifthansom, kaze da je rucak bio tako dobar da je "cak "i sladoled pojela, ona koja tokom tih vishecasovnik preleta gricne tek po neku cokoladicu koju ponese sa sobom. 

Nisam merodavna da ocenjujem aviokompanije jer vec 20 godina nisam koristila taj prevoz a iskustvo sa ruskim Aeroflotom mi je izazvalo takvu traumu da mi je i bicikl izazov. 



#53 Nimrod

Nimrod
  • Members
  • 2,514 posts

Posted 27 June 2014 - 14:54

U pitanju je moja predrasuda, Lufthansa mi je ulivala poverenje po principu - nemacko je, dobro je. Cerka kaze da je i let Air Srbija, Bg - Pariz bio o.k. a da je let Pariz - Chikago sa Er Fransom bio mnogo prijatniji nego proshlogodishnji sa Lifthansom, kaze da je rucak bio tako dobar da je "cak "i sladoled pojela, ona koja tokom tih vishecasovnik preleta gricne tek po neku cokoladicu koju ponese sa sobom. 

Nisam merodavna da ocenjujem aviokompanije jer vec 20 godina nisam koristila taj prevoz a iskustvo sa ruskim Aeroflotom mi je izazvalo takvu traumu da mi je i bicikl izazov. 

 

Ja letim oko 50ak puta godisnje tako da povremeno mogu da uspostavim nekakvo poredjenje avio kompanija - nemam nikakvih problema posebnih sa Air France-om sto se tice kvaliteta usluge, istina mreza i cena mozda,ali sto se prelaska okeana tice manje vise se sve to svede na isto. Ono nasta imam primedbe, sto nije naravno u nadleznosti Air France-a; je CDG aerodrom. Za konekcije koje nisu unutar Sengena, a ispod sat i po, vrat polomiti jer su razbacane. Drugo, ja ne znam kako, ali ADP je jedna od retkih firmi koje upravljaju aerodromima po zapadnom svetu barem koja jos nije ufrstoljila kako da prenese prtljag efikasno izmedju dva leta. Od 8  puta presedanja na CDG (niko ne pokriva Zapadnu Afriku kao Air France, pa sam morao), 6 puta nisu uspeli da mi prebace torbu izmedju dva leta. Od tih sest puta, ni jedan layover nije bio kraci od dva-tri sata. Jedan je bio oko 7 sati - otisao u Pariz, jeo, sedeo na kafi, vratio se na aerodrom, ali moja torba nije mogla da predje nekih 500 metara na terminalu 2. 



#54 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 27 June 2014 - 15:25

Drugo, ja ne znam kako, ali ADP je jedna od retkih firmi koje upravljaju aerodromima po zapadnom svetu barem koja jos nije ufrstoljila kako da prenese prtljag efikasno izmedju dva leta. Od 8  puta presedanja na CDG (niko ne pokriva Zapadnu Afriku kao Air France, pa sam morao), 6 puta nisu uspeli da mi prebace torbu izmedju dva leta. Od tih sest puta, ni jedan layover nije bio kraci od dva-tri sata. Jedan je bio oko 7 sati - otisao u Pariz, jeo, sedeo na kafi, vratio se na aerodrom, ali moja torba nije mogla da predje nekih 500 metara na terminalu 2. 

Izgubili mi kofere 2 meseca, na preseljenju iz UK za US. Sve. I nista nadoknada ili nesto - eto desilo nam se. Od tada ne letim s njima.



#55 oslo

oslo
  • Members
  • 812 posts

Posted 28 June 2014 - 19:36

sad da pravimo zbir

 

od 11 dolazaka preo pariza u poslednje 4 godine/sto mi sto gosti nasi privatni,sto poslom/ prtljag se zagubio 9 /i slovima 9 puta/. samo u jednom slucaju dali neke parice,ali taj tip je bas bio besan i resio da im uzme pare il da mre/

 

mi svima kazemo da ne racunaju da ce prtljag stici zajedno sa njima ako idu preko pariza.



#56 ControlFreak

ControlFreak
  • Members
  • 3,070 posts

Posted 29 June 2014 - 16:53

Necete mi verovati, jer ni meni samoj nije bilo. Ovo pre jedno 7-8 godina, izgubio se kofer negde u Minhenu. Jedan doputovao sa mnom u phoenix, od drugog ni traga. Uradila ja sve sto treba, pisala, zvala Lufthansu.....dolazim u leto pre jedno 6 godina i kod rodbine, medju papirima pronadjem pismo koje su poslali, traze da se javim da mi posalju kofer. A ovaj moj rodjak neuredan, nije mi ni otvorio ni rekao za pismo koje je stiglo par dana nakon gubljenja u tranzitu. Poslali mi kofer u bgd, od tada stavljam samo americku adresu na kofere.

#57 highlanderka

highlanderka
  • Members
  • 3,150 posts

Posted 30 June 2014 - 04:37

Preselo nam letovanje 1988 godine, na aerodromu u Dubrovniku  su nam zagubili oba kofera, jedan je otishao za Kairo, drugi za London. 

Kad smo se mi vratili sa letovanja, vratili su se i koferi.


Edited by highlanderka, 30 June 2014 - 04:38.


#58 Doorn

Doorn
  • Members
  • 14,739 posts

Posted 30 June 2014 - 07:00

:D a5ateqyt.jpg