Jump to content

Photo

KK Partizan 2013/14

Čarobnjak i ratnici

• This topic is locked This topic is locked
34542 replies to this topic

#1 Arsenije Pesic

Arsenije Pesic
  • Members
  • 8,425 posts

Posted 17 June 2013 - 13:35

*
POPULAR

Prošla je još jedna luda i turbulentna sezona. Počela je dobro, nastavila loše, toliko loše da su mnogi od nas počeli da strahuju za njen ishod. A ipak, svako od nas, bio optimista ili pesimista, osećao je da nam treba jedna utakmica, jedan trenutak gde će sve da se prelomi i odakle ćemo krenuti napred. Čekali smo taj momenat, čekali, i dočekali ga u zadnjem mogućem trenutku za spas sezone, u dragom nam Zagrebu, u tom srećno okončanom zadnjem napadu koji je košem završio Dragan Milosavljević. Koliko simbolike u samo par sekundi...Od tog trenutka krenuli smo napred i više se nismo osvrtali.

A sada dolazi deo godine koji, vezano za voljeni nam klub, najmanje volim. Odlaze nam igrači koje smo svim srcem zavoleli, dolaze nam neki na čije ime se ili hvatamo za glavu, ili sumnjičavo vrtimo glavom, ili se pitamo ko su oni uopšte. Onda bacamo pogled prema onima koji su ostali, složimo se da je to jako tanko, pa krenemo da prizivamo bivše igrače, za koje se bar polovina od nas opet hvata za glavu i kuka "nemojte ljudi", a onda shvatimo da su nam i takvi nedostupni...Srećom, ne traje to predugo, a debela ladovina i tanak špricer vazda su bili dobra utešiteljska kombinacija do prvih pripremnih mečeva. A i šire.

Razmišljajući o uspešnosti jedne sezone, moram reći da, bar što se mene tiče, ne postoji jasno definisan pravilnik koji će je oceniti. Da trofeji nisu merilo uspešnosti sezone naučile su me godine sa prethodnim trenerom. Da i rezultatski najuspešnija sezona u deceniji (a i šire) može u prizvuku da nosi i dozu sete, zbog osećaja da je toliko malo nedostajalo do najvećeg stepenika, pokazala je F4 sezona. Šta je to onda uspešna sezona, šta treba da se dogodi u sledećoj da bih je smatrao uspešnom?

Toliko je, srećom, bilo trenutaka i situacija koje su prošlu sezonu učinile uspešnom, da je teško izdvojiti neki. Ono što je meni najbitnije je da osetim iznova emociju, koja je toliko snažna da izuzev porodice, prijatelja i ličnih uspeha, teško sa nečim u životu može da se poredi. To je ono kad ti zaigra srce, kada si ošašavljen od sreće ili tuge, kada se pojedeš od nervoze, kada zaurlaš od sreće na sav glas, kada skačeš i grliš se sa bratom/sestrom po boji pored sebe, kada čitav dan ne možeš ništa da radiš jer uveče je utakmica, kada pola noći ne možeš da zaspiš od sreće ili tuge, kada se budiš kao da je ceo svet tvoj ili kao da ti se sručio na glavu...

I zato nije najvažnije koliko ćemo trofeja osvojiti, dokle god je emocija tako snažna. Ali nije samo emocija u pitanju, ima tu vrlo bitnih ovozemaljskih i opipljivih stvari. Ponovo smo najbolji ne zato što smo Bogom dani da budemo najbolji, ne zato što imamo više sreće, ne zato što muljamo, ne zato što nas vole sudije, nego...

Zato što radimo više od svih, zato što želimo više od svih, zato što imamo SISTEM. Reč koju toliko pominjemo da se izlizala. Ali to za mene nije samo sistem igre, sistem funkcionisanja ekipe, to je za mene mnogo više. To je sistem vrednosti u kojem su najvažniji vredan rad, nesebičnost, skromnost, duh zajedništva, osećaj pripadnosti velikoj familiji i naravno - BORBA BRE! To je bitno.

A rezultat u predstojećoj, i svakoj drugoj sezoni je manje bitan. Za mene, uvek i svuda, postoji samo jedan cilj: OSVAJANJE EVROLIGE. Kada ćemo ga ostvariti – ne znam, čak sa ovim ludim pravilima možemo doći u situaciju da zbog jedne utakmice, jednog poraza, ostanemo bez učešća u istoj. Ali, nije to bitno, bitno je da znam da ćemo cilj jednoga dana ostvariti, a do tada, it’s not about destination, it’s about the journey.

Nek nam je sa srećom, dobro jutro nova sezono, napred Partizan!

Edited by Arsenije Pesic, 18 June 2013 - 08:07.

#2 peja™

peja™
  • Members
  • 21,458 posts

Posted 17 June 2013 - 13:40

za pocetak, samo da ponovim

ser Arsenije, neka Vas trud bude plodonosan!

#3 gurmanska pljeskavica

gurmanska pljeskavica
  • Members
  • 42,419 posts

Posted 17 June 2013 - 13:43

Svima želim što više strpljenja, što manje potrošenih živaca i tri titule, a peji što više samokvotova :D 

#4 djnemanja

djnemanja
  • Members
  • 5,418 posts

Posted 17 June 2013 - 13:44

Bravo majstore, nismo ni sumnjali u tebe :+1:
Braco i sestre, neka nam je srecna nova sezona!

#5 Soldier of fortune

Soldier of fortune
  • Members
  • 7,188 posts

Posted 17 June 2013 - 13:44

Svima želim što više strpljenja, što manje potrošenih živaca i tri titule, a peji što više samokvotova :D

+1

bold- 3 titule? Sta ostavljamo komsijama kup  :kece:

#6 realno *W

realno *W
  • Members
  • 31,799 posts

Posted 17 June 2013 - 13:46

srećno nam bilo, puno zdravlja pre svega, a za ostalo ćemo se sami izboriti

#7 gurmanska pljeskavica

gurmanska pljeskavica
  • Members
  • 42,419 posts

To mi je onako neka ideja, generalno..... -_-

#8 Alex_Serbia

Alex_Serbia
  • Members
  • 2,082 posts

Pa da vidimo kako to izgleda kada ga otvara Arsenije  :D 

#9 Contractor

Contractor
  • Members
  • 21,125 posts

Posted 17 June 2013 - 13:49

Bravo Arsenije!!!

Pa da krenemo...

91.jpg

hqdefault.jpg

v179135p0.jpg

I da se obavezno nastavi sa ovom decom:

oneteamTelekomSrbijaTurkishAirlines2.png

#10 realno *W

realno *W
  • Members
  • 31,799 posts

Posted 17 June 2013 - 13:52

moj predlog u vezi tema:

Pošto ne verujem da će biti puno smaranja sa pričom oko pojačanja, da pišemo na KKP 13-14 temi. Takođe, ozbiljna priča, oko realnih pojačanja, nikako nije trolovanje, pa ne vidim zašto bi to smetalo.

Teme se kasnije svakako "seku", pa možemo recimo sredinom avgusta to uraditi i na ovoj temi, ostaviti uvodni post, ostalo arhivirati...

#11 odupri se ludilu

odupri se ludilu
  • Members
  • 804 posts

Posted 17 June 2013 - 13:54

NAPRED PARTIZAN!

Uvod.....ljubim ruke tetak Arsenije!

#12 Starešina

Starešina
  • Members
  • 7,647 posts

Posted 17 June 2013 - 14:01

Mojih par zeljica:

Jak sponzor...krljanje u Top 16..Berta dozdravi brzo i naravno ABA + pasteta. Skromno kao i uvek..

#13 real goofy

real goofy
  • Members
  • 1,475 posts

Posted 17 June 2013 - 14:03

moja skromna zelja bar jedan ubica na poziciji crnca

#14 Starešina

Starešina
  • Members
  • 7,647 posts

Posted 17 June 2013 - 14:06

XIII memorijalni turnir ''Haris Brkić'' 17.06.2013.   1332.jpgMemorijal „Haris Brkić” jedan je od najkvalitetnijih turnira mlađih kategorija koji se organizuje na našim prostorima u znak sećanja na tragično preminulog asa. Do sada je organizovan dvanaest puta u konkurenciji pionira i kadeta. Prva četiri turnira održana su na otvorenim terenima našeg kluba na Kalemegdanu. Od 2004. godine turnir ima internacionalni karakter, a učesnici su klubovi u kojima je Haris igrao tokom karijere, Bosna, Borac, Partizan i Budućnost. Turnir je i prilika da se klubovi, kao i kompletna košarkaška i sportska javnost podsete lika i dela velikog asa. 

Partizan je devet puta bio osvajač ovog turnira, Bosna dva puta, dok je Budućnost jednom osvojila Memorijal “Haris Brkić”. Prošlogodišniji Memorijal održan je u Beogradu, a osvojili su ga pioniri Partizana. 

Ovogodišnji turnir biće održan u Sarajevu, a organizator je KK Bosna. Otvaranje turnira je zakazano za 20. jun uz prigodnu konferenciju za medije, na kojoj će učesnici govoriti o Harisu Brkiću i značaju turnira. 

Satnica i raspored utakmica na turniru: 
Petak, 21. jun

16:30 KK Bosna - KK Borac Čačak
18:30 KK Partizan - KK Borac Čačak 
Subota, 22. jun
12:00 utakmica za III mesto
14:00 utakmica za I mesto
15:30 ceremonija zatvaranja turnira i dodela nagrada

Nagrade za najuspešnije ekipe i pojedince, tradicionalno kao i prethodnih godina, obezbedili su Harisovi bivši saigrači i prijatelji, Miroslav Berić, Predrag Drobnjak i Vlado Šćepanović

#15 real goofy

real goofy
  • Members
  • 1,475 posts

Posted 17 June 2013 - 14:07

Ono što je meni najbitnije je da osetim iznova emociju, koja je toliko snažna da izuzev porodice, prijatelja i ličnih uspeha, teško sa nečim u životu može da se poredi. To je ono kad ti zaigra srce, kada si ošašavljen od sreće ili tuge, kada se pojedeš od nervoze, kada zaurlaš od sreće na sav glas, kada skačeš i grliš se sa bratom/sestrom po boji pored sebe, kada čitav dan ne možeš ništa da radiš jer uveče je utakmica, kada pola noći ne možeš da zaspiš od sreće ili tuge, kada se budiš kao da je ceo svet tvoj ili kao da ti se sručio na glavu...

BRAVO !