Jump to content


Photo

KK Crvena Zvezda - Uvod u sezonu 2013/14


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
10802 replies to this topic

Poll: KK Crvena Zvezda - Uvod u sezonu 2013/14 (287 member(s) have cast votes)

Ko treba da bude kapiten CZ ove sezone

  1. Nelson (75 votes [26.13%] - View)

    Percentage of vote: 26.13%

  2. Katic (188 votes [65.51%] - View)

    Percentage of vote: 65.51%

  3. Lazic (24 votes [8.36%] - View)

    Percentage of vote: 8.36%

Vote

#2851 Sutomore

Sutomore
  • Members
  • 375 posts

Posted 26 June 2013 - 12:56

Je l otiso Lazic?



#2852 uini

uini
  • Members
  • 38,035 posts

Posted 26 June 2013 - 12:59

Meni je ta prica kako je EL najveca skola mnogo hajpovana. Znace svakom igracu ti mecevi pre svega za samopouzdanje, ali glavna i najveca skola je TRENING I SAMO TRENING. Tako je u svim sportovima. Uz dobar, naporan, efikasan trening napreduje se i raste.
Nema ga taj ko je napredovao u ovo doba bez treninga.

Zalgiris je ove godine bio sve u svemu bio odlican tim iako je Ritas godinama unazad ispred njih.


Kao sto se ne bih slozio da su ranije generacije bile tolko talentovanije. Svi tii asovi i legende su ziveli u doba internet bez, 3 kanala na TV-u, njima je bilo zaniljivo da treniraju sami van treninga. Razonoda im je bila da van treninga sa timom sami vezbaju na kosu. Drazen ne bi bio to sto jeste da se nije budio kad svice i sutirao pre skole hiljade i hiljade suteva. Danas kosarkasi vise na socijalnim mrezama do svitanja.

 

naravno da je trening jako važan ali nije sve.

kao što je jako važno za zvezdu/partizan što tokom godine igraju jadransku ligu (takvu kakva je) umesto agroživlja. jednostavno, jače tekme te teraju da tražiš rešenja u napadu, igraš intenzivniju odbranu itd...ako si trener ekipe koja je po budžetu ispodprosečna - da se dovijaš kako da preveslaš kolegu preko puta koji ima 3puta veći budžet itd

 

nisam razumeo za žalgiris - i oni su igrali el ove godine i imali puno jači sastav od ritasa

ako misliš na to da ritasu nisu ove godine puno pomogle prethodne igranja u el, verovatno se slažem

 

samo nisam ni mislio da je igranje u el čarobno, već da donosi nešto što druga takmičenja ne mogu iskustveno

 

a najbitnije je to što uz igranje EL imaš šansi da zatvoriš finansijsku konstrukciju i da ti se kako-tako isplati sezona (i da nabaviš igrače za sledeću)

ostala takmičenja su mahom za slavu (osim opet plasmana u el)



#2853 simple red white

simple red white
  • Members
  • 12,615 posts

Posted 26 June 2013 - 13:04

Meni je ta prica kako je EL najveca skola mnogo hajpovana. Znace svakom igracu ti mecevi pre svega za samopouzdanje, ali glavna i najveca skola je TRENING I SAMO TRENING. Tako je u svim sportovima. Uz dobar, naporan, efikasan trening napreduje se i raste.
Nema ga taj ko je napredovao u ovo doba bez treninga.

Zalgiris je ove godine bio sve u svemu bio odlican tim iako je Ritas godinama unazad ispred njih.

Kao sto se ne bih slozio da su ranije generacije bile tolko talentovanije. Svi tii asovi i legende su ziveli u doba internet bez, 3 kanala na TV-u, njima je bilo zaniljivo da treniraju sami van treninga. Razonoda im je bila da van treninga sa timom sami vezbaju na kosu. Drazen ne bi bio to sto jeste da se nije budio kad svice i sutirao pre skole hiljade i hiljade suteva. Danas kosarkasi vise na socijalnim mrezama do svitanja.

Ovo za trening i za igrace je sustina, Duci je imao kos i lopticu u studentskoj sobi,igrao je kosarku kad god je mogao to isto vazi za sve igrace tog doba, a danas je to pre svega posao i nesto malo zadovoljstva,nema igre nego rad.Oni danas dodju da odrade utakmicu a ne da igraju kosarku.


Edited by Ганац, 26 June 2013 - 13:05.


#2854 RedWhiteDynamite

RedWhiteDynamite
  • Members
  • 5,648 posts

Posted 26 June 2013 - 13:20

Ovo sam poslao forumasima sa kojim imam kontakt prosle nedelje preko PM.

Zoza sada potvrdio. (Njegov post nestao-Napisao sam i na KKP)

 

Deo posta sa PM o KKP:

Jedan je NASE dete. Tamo rasulo veliko. Nisu dobili placeno od madjarske bune i cak 6 igraca moze da nestane za sledecu sezonu.

Covke se raspituje za Lovfrenju, Milosavljevica, Bogdanovica. E sad ko ce da trzne na mamac nezna se. Musli, Gagic, Gordic isto na izlazna vrata.

 

Znam da njihove agencije ih nudile drugim timovima.

 

Ovaj info nije iz Srbije.

Zato sam bio i pitao Realnog ko ostaje ko ide. Njegovo misljenje.



#2855 nlavrnja

nlavrnja
  • Members
  • 31,992 posts

Posted 26 June 2013 - 13:35

Ovo sam poslao forumasima sa kojim imam kontakt prosle nedelje preko PM.

Zoza sada potvrdio. (Njegov post nestao-Napisao sam i na KKP)

 

Deo posta sa PM o KKP:

Jedan je NASE dete. Tamo rasulo veliko. Nisu dobili placeno od madjarske bune i cak 6 igraca moze da nestane za sledecu sezonu.

Covke se raspituje za Lovfrenju, Milosavljevica, Bogdanovica. E sad ko ce da trzne na mamac nezna se. Musli, Gagic, Gordic isto na izlazna vrata.

 

Znam da njihove agencije ih nudile drugim timovima.

 

Ovaj info nije iz Srbije.

Zato sam bio i pitao Realnog ko ostaje ko ide. Njegovo misljenje.

 

Ako dotle dodje, nasi ce pokriti plate i prodati ga (il dati za dz) onda negde u Evropu



#2856 maestro23

maestro23
  • Members
  • 504 posts

Posted 26 June 2013 - 13:37

Necemo o njemu. Ja se nekako ne brinem za Partizan, ne sumnjam da ce se srediti situacija kod njih. Zato bi bilo dobro bilo da im maznemo neko dobro dete :)

#2857 RedWhiteDynamite

RedWhiteDynamite
  • Members
  • 5,648 posts

Posted 26 June 2013 - 13:37

Ako dotle dodje, nasi ce pokriti plate i prodati ga (il dati za dz) onda negde u Evropu

 

 

  • Lave kasnis jedan dan ... (Zagonetka)

 

 

Na kraj sve je bizniz. Uvek pare jace od svega.



#2858 DayWalker

DayWalker
  • Members
  • 7,846 posts

Posted 26 June 2013 - 13:41

PRSTI JOS U PREDSEZONI.

 

grobosi u defanzivi.



#2859 medobrundo

medobrundo
  • Members
  • 34,166 posts

Posted 26 June 2013 - 13:45

Da li neko zna, koliki su bili dugovi zvezde prema igračima i trenerima, u trenucima najveće krize?



#2860 Fender

Fender
  • Members
  • 15,377 posts

Posted 26 June 2013 - 13:54

Da li neko zna, koliki su bili dugovi zvezde prema igračima i trenerima, u trenucima najveće krize?

 

Nisu svi placani isto. Najgore je bilo posle Karija, i sezone sa Aco petrovic - Trifa duom. Jedino je Bjelica placan, tj placen odjedared da bi mogli da uzmemo za njega nesto, a i uzeli smo bas dosta. Ako pitas po mesecima nista vise koliko kasni sada partizan. mozda mesec vise.



#2861 Srdjaaan

Srdjaaan
  • Members
  • 79 posts

Posted 26 June 2013 - 13:55

Da li neko zna, koliki su bili dugovi zvezde prema igračima i trenerima, u trenucima najveće krize?

Veći od ovoga sigurno... Koliko, ne znam... Trebalo bi da se radi o dostupnim podacima zbog postupka sanacije koji se sprovodi...



#2862 munze

munze
  • Members
  • 3,294 posts

Posted 26 June 2013 - 13:55

Da li neko zna, koliki su bili dugovi zvezde prema igračima i trenerima, u trenucima najveće krize?

 

sesta strana

treci pasus



#2863 Battle Born

Battle Born
  • Members
  • 31,792 posts

Posted 26 June 2013 - 14:02

naravno da je trening jako važan ali nije sve.

kao što je jako važno za zvezdu/partizan što tokom godine igraju jadransku ligu (takvu kakva je) umesto agroživlja. jednostavno, jače tekme te teraju da tražiš rešenja u napadu, igraš intenzivniju odbranu itd...ako si trener ekipe koja je po budžetu ispodprosečna - da se dovijaš kako da preveslaš kolegu preko puta koji ima 3puta veći budžet itd

 

nisam razumeo za žalgiris - i oni su igrali el ove godine i imali puno jači sastav od ritasa

ako misliš na to da ritasu nisu ove godine puno pomogle prethodne igranja u el, verovatno se slažem

 

samo nisam ni mislio da je igranje u el čarobno, već da donosi nešto što druga takmičenja ne mogu iskustveno

 

a najbitnije je to što uz igranje EL imaš šansi da zatvoriš finansijsku konstrukciju i da ti se kako-tako isplati sezona (i da nabaviš igrače za sledeću)

ostala takmičenja su mahom za slavu (osim opet plasmana u el)


Svakako da je korisno da se igra protiv jacih timova, ali ne bih preuvelicavao znacaj toga. Da bi igrac mogo da ostvari neko resenje protiv jacih protivnika mora prvo kroz trening da poveca svoje sposobnosti. Sto rece davno Brus Li "najveca je glupost da snaga uopste nije bitna i da se moze bez nje" :D
Djekna je odlicno krenuo EL u Partizanu bez iskustva, sad je ispao ovo sto je ispao samo odnosom prema treningu i napredovanju.

Da ne lupam proizvoljno, al' i ta prica oko finansija i EL nisam siguran kolko stoji. Bas bih voleo da neko ko ima proverene podatke iznese koliko EL donosi sa finansijskog aspekta. Kolko se secam premije su maltene simbolicne.

Ja licno EL kao instituciju smatram trash-om.
Mislim da je tu najprofitabilnija mogucnost sto je to najbolji izlog za prodavanje igraca (iako su obestecenj u evropskoj kosarci mizerna)



#2864 Vlax

Vlax
  • Members
  • 3,869 posts

Posted 26 June 2013 - 14:06

Pa ako igras u punoj Areni obe faze onda moze da se zaradi sigurno dosta. Partizan da je igrao tako svake godine ne bi imao ovih problema. Ovako ti u Pioniru sa 7 hiljada ljudi, gde barem trecina karata ode dzabe ode na prijatelje kluba i navijace, ne mozes ni organizaciju pokrijes.



#2865 Markovic_CZ

Markovic_CZ
  • Members
  • 2,353 posts

Posted 26 June 2013 - 14:07

Ljudi odo' ja na more ne mogu vise da cekam pojacanja, i stiskam f5, lepse ispijati koktele na nekoj plazi

kada se vratim zelim ovu ekipu pa da napadnemo EL :D


Diner, Nelson, Cvetko
Igor, Jaka, Laza
Shilb, Simon
Savovic, Lovernj, Mitrovic
Darko, Rasko, Ristic



Berry SRECAN RODJENDAN :)