Jump to content


Photo

KK Crvena Zvezda - Uvod u sezonu 2013/14


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
10802 replies to this topic

Poll: KK Crvena Zvezda - Uvod u sezonu 2013/14 (287 member(s) have cast votes)

Ko treba da bude kapiten CZ ove sezone

  1. Nelson (75 votes [26.13%] - View)

    Percentage of vote: 26.13%

  2. Katic (188 votes [65.51%] - View)

    Percentage of vote: 65.51%

  3. Lazic (24 votes [8.36%] - View)

    Percentage of vote: 8.36%

Vote

#2821 Sector

Sector
  • Members
  • 20,117 posts

Posted 26 June 2013 - 09:42

To sta je bilo bilo je, dolaze bolja vremena za nas.



#2822 Contractor

Contractor
  • Members
  • 22,737 posts

Posted 26 June 2013 - 09:47

Na pocetku sezone, ja se secam da je partizan bio favorit. Secam se da smo vas zvali bibliotekari. Posle smo mi postali favoriti, i na kraju opet vi. Gore pise da je vas budzet 4.5 miliona. To sto vi ne dajete igracima plate, to je druga stvar. Finalnu utakmicu Jadranske lige ne bih da komentarisem, izlisno je. Na kraju sezone smo imali problema sa povredama. Sasvim zasluzeno ste osvojili tu titulu. I za kraj, ja koliko vidim tvoj Partizan ima 7, ili 8 reprezentativaca. Realnome dosta, ali verovatno ne i tebi.

I na tarabi pise svasta, pa pretpostavljam da ne guras?



#2823 medobrundo

medobrundo
  • Members
  • 34,166 posts

Posted 26 June 2013 - 09:47

bolje ovo u zagradi :D  ... ne mislim ništa loše, niti da si nešto menjao mišljenje, kao što je uradilo otprilike 80% populacije ovde, jednostavno - kad čovek pročita tvoj post, rekao bi da je iza vas jedna sezona u kojoj su igru nosili Mirko Kovač i Marko Lavlje srce Cvetković, pa ono kao - maltene ništa nismo osvojili, al dobro neki primarni cilj je tu, borili su se, bla, bla... (a u EL bi išli šta god da ste uradili na f4, to je tek sada savršeno jasno).

 

Mišljenje je promenjeno, u skladu sa realnim mogućnostima tima, šta je tu problem? Do marta-aprila, zvezda i jeste bila bolji tim od Partizana i bio bi neuspeh da nismo osvojili kup i bili ispred Partizana na tabeli. Nakon toga, Partizan nas je prešišao svetlosnom brzinom i u finalima je bio daleko bolja ekipa, od koje nije sramota izgubiti.

 

Komšije su prve koje nas savetuju kako treba polako, mirno i staloženo, a onda kada dođe do tog trenutka - nije im jasno što smo takvi :unsure:

 

Zvezda nema sistem, zvezda nema Duleta, zvezda nema ni košarkašku publiku. Bitni elementi, koji se ne stvaraju preko noći. Hala će nam biti puna i sledeće sezone, igraćemo EL, finansijski smo stabilni, uzet je trofej, zadržaće se okosnica tima i trener (nadam se), Partizan je pobeđen 5 puta u sezoni.

 

Naravno da rezultate nismo ostvarili sa Kovaćem i Cveletom, ali nismo baš ni igrali protiv takvih igrača, već protiv Lučića, Lovernja, Bertansa, Milosavljevića, Bogdanovića.. Dobrih igrača, koje je vrhunski trener skockao u odličnu ekipu. I tu se nema šta zameriti, grešaka je bilo - ali ne verujem da bi ostanak Lazića/VV, i Brauna/Samara nešto bitnije promenio.

 

Čović, kao i svi ostali, treba da uči na svojim greškama. Nadam se da će u predstojećoj sezoni biti staloženiji u određenoj meri i lukaviji.

 

Kad se samo setim priča od letos - u zvezdinu ekipu je upumpano ko zna koliko miliona evra, ukoliko ne dođe do uspeha, sve će se raspasti u paramparčad.

 

Lm, bottom line - mogla je ova sezona da prođe i mirnije i pametnije, nije bila do kraja uspešna (a sa još jednim trofejom bi bila), ali nije bila ni neuspešna (kup, okosnica tima, fin stabilnost, EL). Klub se nadograđuje i na nekim poljima je urađeno više, nego što je KKP uradio za 12 godina. Fali još kruna (jadranska ili domaća), koja će okončati i dominaciju Partizana, nadam se već ove godine.



#2824 medobrundo

medobrundo
  • Members
  • 34,166 posts

Posted 26 June 2013 - 09:52

I na tarabi pise svasta, pa pretpostavljam da ne guras?

 

Je l tvrdiš da projektovani budžet nije bio toliki ili da ga niste pokrili?



#2825 Contractor

Contractor
  • Members
  • 22,737 posts

Posted 26 June 2013 - 09:53

Je l tvrdiš da projektovani budžet nije bio toliki ili da ga niste pokrili?

Da projektovani budzet nije bio toliki. Maks 3 miliona, a ni to nismo pokrili...



#2826 medobrundo

medobrundo
  • Members
  • 34,166 posts

Posted 26 June 2013 - 09:56

Da projektovani budzet nije bio toliki. Maks 3 miliona, a ni to nismo pokrili...

 

Ok.

 

To što budžet niste pokrili, apsolutno je irelevantno iz ugla vaše konkurencije, sve dok Dule uspeva da na teren izvede motivisanu i energičnu ekipu, koja izgleda kao da prima milione.

 

Koliki je bio ukupni budžet, ne znam tačno, ali mi ne izgleda kao da je bio toliko manji od našeg, koliko želi da se predstavi.



#2827 Dzep

Dzep
  • Members
  • 6,006 posts

Posted 26 June 2013 - 09:59

Znaš kako medo, nismo mi samo 12 godina tu gde jesmo, nešto smo imali i pre toga... To malo duže traje, složićeš se. Slažem se da vi treba da se izgradite, ali, kako se do đavola tim gradi, ako promeniš tri trenera u jednoj sezoni, dovodiš igrače, otpuštaš igrače...? A pri tom ne forsiraš ni mlade igrače da bi imalo zalog za sledeće godine? 

 

I kad je iko čuo gazdu da kaže da je kriv za to i to? Za bilo šta? Kako je moguće da su samo drugi krivi, a on nikako? 


Edited by Dzep, 26 June 2013 - 09:59.


#2828 ИEsA IlIC

ИEsA IlIC
  • Members
  • 8,237 posts

Posted 26 June 2013 - 10:01

ala smarate, novo pojacanje nam je preko potrebno :)

 

i da mi cemo ko braca iz pireja, nista sistem i ta sranja, nema nas nigde deceniju ipo i onda BUM! B-)


Edited by Carl Cox, 26 June 2013 - 10:02.


#2829 Contractor

Contractor
  • Members
  • 22,737 posts

Posted 26 June 2013 - 10:01

Ok.

 

To što budžet niste pokrili, apsolutno je irelevantno iz ugla vaše konkurencije, sve dok Dule uspeva da na teren izvede motivisanu i energičnu ekipu, koja izgleda kao da prima milione.

 

Koliki je bio ukupni budžet, ne znam tačno, ali mi ne izgleda kao da je bio toliko manji od našeg, koliko želi da se predstavi.

Ja nisam ni rekao da li je mnogo/malo manji od vaseg ili uopste nije manji. Ja tvrdim samo da je manji od ovih 4.5 miliona koliko pise. Mozda je 3 miliona npr, a vas 2.5? Opet dolazimo da je nas veci (sto mene ne zanima), ali je i dalje manji od ovoga sto pise sto je poenta moje tvrdnje.



#2830 uini

uini
  • Members
  • 38,035 posts

Posted 26 June 2013 - 10:03

Znaš kako medo, nismo mi samo 12 godina tu gde jesmo, nešto smo imali i pre toga... To malo duže traje, složićeš se. Slažem se da vi treba da se izgradite, ali, kako se do đavola tim gradi, ako promeniš tri trenera u jednoj sezoni, dovodiš igrače, otpuštaš igrače...? A pri tom ne forsiraš ni mlade igrače da bi imalo zalog za sledeće godine? 

 

I kad je iko čuo gazdu da kaže da je kriv za to i to? Za bilo šta? Kako je moguće da su samo drugi krivi, a on nikako? 

 

sve je to tačno

i isto mogu da kontra-pitam: kad si čuo duleta&danilovića da su krivi za nešto?

dule je jednom rekao na konferenciji za štampu onaj line o zloupotrebljavanju pozicije i priznao da se izlajao

 

ali u globalu isti princip

 

ja bih voleo da su ti ljudi manje sujetni, bolje bi išlo i zvezdi i partizanu ali avaj

 

oko forsiranja mladih igrača

kada budemo imali makar jednog koji je super-ozbiljan talenat, siguran sam da ćemo ga i forsirati



#2831 leki bg

leki bg
  • Members
  • 3,582 posts

Posted 26 June 2013 - 10:06

 

 

I kad je iko čuo gazdu da kaže da je kriv za to i to? Za bilo šta? Kako je moguće da su samo drugi krivi, a on nikako? 

Naravno da nikad, kao sto ni DV ne priznaje greske, To je takav tip ljudi.

Zato ih i kritikujemo ovde i po kafanama...i tek po neki novinar (mada novinar koji kritikuje DV, hvali Covica i obrnuto).



#2832 Wook

Wook
  • Members
  • 23,143 posts

Posted 26 June 2013 - 10:08

kada budemo imali makar jednog koji je super-ozbiljan talenat, siguran sam da ćemo ga i forsirati

Ristić je mnogo veći talenat od Cveleta i Mitrovića.

Nadam se da ćemo ga potpisati. On mora imati minutažu.

 

Ovde se od gotovo svakog mladog košarkaša, koji je iznad proseka, očekuje da ima karijeru barem jednog Saše Obradovića. Ali realnost je malo drugačija.



#2833 Fender

Fender
  • Members
  • 15,377 posts

Posted 26 June 2013 - 10:10

 

Pojeo vuk magarca, izgleda. 

 

I još nešto, mislim da ponovo grešite u koncepciji, dovodite opet igrače s raznih strana. Primer Luke Mitrovića vam sve može reći - ako na nejgovu poziciju dovedete još jednu alu, koja će menjati Borisa (a verovatno će se tako nešto desiti), a zbog čega će mu minutaža biti ista kao ove sezone, to će biti klasična greška. Dečko treba minute, dečko će vratiti uloženo, možda ne ove godine, ali sledeće sigurno. Igrač postaje samo onaj ko igra (videti na primeru BB iz sezona kod VJ i iz ove sezone)

 

Normalno da je pojeo vuk magarca kada Covic nikada nije kriv, i svu krivicu prebacuje na druge. Njemu su sudije krive u Laktasima kad ati Simonovic sutira 0 od 13. Njemu su sudije krive kada u prvoj tekmi izgubis 28 razlike, njemu su drugi krivi sto u domacem prvenstvu igras sa jednim centrom, i to jadni Rasko se tri tekme bije sa Bobijem i posle 4 tekme sa ona dva panja.

Ne znam ko mu je kriv samo za promenu tri trenera.

Uvek neko drugi kriv. Vidim svi zadovoljni evroliga i kup, a partizan uzeo Aba, domacu ligu i otisao u Evroligu, oni klinci neplaceni,  a ovi siti napijeni napojeni. Kako onda oni to da goledaju kao da su uzeli Evropu, a ko mi treba da budemo zadovoljni kupom i evroligom.

 

Mitrovica si lepo naveo on ce biti reper svakom ozbiljnom da se vidi dal ovaj klub i ljudi koji ga vode ima viziju ili samo idemo at hok biti bolji od partizana u atelje 212 epizodi. Mitrovic ima muda ima znanje i mora da bude druga cetvorka.



#2834 Sector

Sector
  • Members
  • 20,117 posts

Posted 26 June 2013 - 10:12

Znaš kako medo, nismo mi samo 12 godina tu gde jesmo, nešto smo imali i pre toga... To malo duže traje, složićeš se. Slažem se da vi treba da se izgradite, ali, kako se do đavola tim gradi, ako promeniš tri trenera u jednoj sezoni, dovodiš igrače, otpuštaš igrače...? A pri tom ne forsiraš ni mlade igrače da bi imalo zalog za sledeće godine? 

 

I kad je iko čuo gazdu da kaže da je kriv za to i to? Za bilo šta? Kako je moguće da su samo drugi krivi, a on nikako? 

 

Ne bi mijenjali igrace i trenere da su valjali... Poenta je da su nam do kraja tu bili Almond umjesto Skota, Vlado umjesto Radonje i Braun ili Samardziski u finalima vjerovatno opet ne bi uzeli trofej vise.

 

Sto se tice talenata, po meni je sve preko 2-3 talentovana kosarkasa u rosteru teska glupost. Sta ti vrijedi tim od 22 godine u prosjeku ako ces da ga rasprodas cim porastu klinci?



#2835 C.Vieri

C.Vieri
  • Members
  • 699 posts

Posted 26 June 2013 - 10:16

Da projektovani budzet nije bio toliki. Maks 3 miliona, a ni to nismo pokrili...

 

Mozda je 4.5 ukupan budzet ... za igrace ne verujem da je vise od 3 miliona bio.