Jump to content


Photo
- - - - -

Ukidanje subvencija, ili: zakonom zagarantovanih prava


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
48 replies to this topic

#31 babyW

babyW
  • Members
  • 4,672 posts

Posted 10 December 2013 - 20:44

Danas je medjunarodni dan ljudskih prava. Voljom gospodara Vucica proslavlja se i u Srbiji. Vec vidim kako dobijam lekove, nove delove za protezu, legitimaciju za prevoz...

 

Jest bre, dobićeš na kukovo leto, subvencije odlaze na školovanje dece raznih ministara, njihov prevoz kako bi mogli da im se obezbedi direktorsko mesto. Gospodar je gurnuo svoje ministre da odrade posao za koji će kasnije biti napljuvani, a on će se izvući "čista obraza".



#32 Night Warioc

Night Warioc
  • Members
  • 223 posts

Posted 10 December 2013 - 21:11

Postoji li u Srbiji jedna nevladina organizacija koja se bavi zastitom ljudskih prava? Koliko ja znam, ne. Postoji gomila NVO ciji je jedini cilj uzimanje para svima onima koji daju.



#33 Night Warioc

Night Warioc
  • Members
  • 223 posts

Posted 20 February 2014 - 21:18

Pitao sam se moze li gore? Moze:http://www.blic.rs/V...-zahvatio-pluca



#34 Night Warioc

Night Warioc
  • Members
  • 223 posts

Posted 05 March 2014 - 20:17

Danas sam saznao jednu veoma zanimljivu stvar: Tuzbu protiv PIO fonda predao sam 20.09.2013 i naravno do danas nikakav odgovor nisam dobio. Pitao sam se u cemu je stvar i zasto sud ne radi svoj posao. Danas sam konacno saznao odgovor: U sudu rade sudije koje su krivicno gonjene i odgovarale za kriminalna dela. A od onih sudija koja je prethodna vlada najurila njih preko 600 je pristupilo SNSu.Naravno svi su vraceni na posao. Obzirom da je aktualni direktor fonda bas slucajno iz SNSa a sudija jedan od pomenutih ostaje mi da se nadam?



#35 Minimax

Minimax
  • Banned
  • 187 posts

Posted 09 March 2014 - 11:50

O kakvim pravima i zakonu mi pricama kad ljudi iz vlasti saradjuju sa narko-bosovima? :ajme:



#36 Night Warioc

Night Warioc
  • Members
  • 223 posts

Posted 01 September 2014 - 21:38

E, od danas ja gradjanin drugog reda zemlje Srbije ne mogu vise ni u gradski prevoz! Sad pri svakom ulasku mora da se "validira" kartica. Odlicno! Ajd nek mi neko objasni kako ja da to izvedem? U slucaju neotkucane karte platicu i kaznu iako imam dovoljno voznji na njoj ili ce me opet izbaciti ridzovanka kao onomad kad sam prevideo na koliko jos voznji imam pravo...Zasto ne mogu da je otkucam? Pa prilikom ulaska uglavnom se koristim rukama i ovom jednom  nogom koju imam. Neko je pametno osmislio da aparat stoji pokraj samih vrata i time olaksa onima koji ulaze. Ja sam prinudjen da se cvrsto drzim rukama a pogotovo sto uglavnom u busu stojim na toj jedinoj nozi. Proteza visi. Pa kako da otkucam karticu? Pogotovo kad majstor misli da vozi krompire pozadi? A drugi primer je jos drasticniji: kao sto sam negde ranije pisao moja supruga ima kancer tog cetvrtog stepena. Sta sad to znaci? Pa metastaze sem na kostima su joj jos i u limfnim zlezdama i limfa joj se izlila po telu sto nije problem ali ona koja joj se izlila u desnu ruku jeste itekako! Ona mora da nosi ruku u onome sto se zove trougla marama, gde obicno stavljamo polomljene ruke. Znaci desna ruka je neupotrebljiva totalno, levom pokusava da se pridrzi (jer kod nas je glupo ustajati ljudima drugog reda) i kako ona da overi kartu? Uzgred ona jos uvek ima povlasticu za zaposlene na koju joj firma redovno uplacuje mesecne iznose iako u prevoz za zadnje dve godine nije usla vise od dva tri puta... Al gde da nam mali i  vesic ostanu bez svog dela?



#37 Night Warioc

Night Warioc
  • Members
  • 223 posts

Posted 10 October 2014 - 18:29

Evo jos jedne lepe vesti: penziju su mi smanjili za 50%! Bez ikakvog obrazlozenja naravno... Pitao u banci,nemaju pojma ali misle da mi je stavljena administrativna zabrana. Kakva i zasto niko ne ume da kaze. Nagradno pitanje: kako preziveti mesec sa 12000 a dazbine iznose negde oko 20000? Negde u glavi mi se opet napravila paralela naseg i onog nemackog Adolfa. Taj nemacki je daleko efikasnije svoje invalide stavljao u logore i napolje pustao iskljucivo kroz odzak krematorijuma. Ovaj nas daleko je okrutniji. Ubija nas sigurno ali uziva da gleda muke. 



#38 Night Warioc

Night Warioc
  • Members
  • 223 posts

Posted 23 December 2014 - 21:15

Isao sam u socijalno jer treba da obavim godisnji "remont" proteze. Kad tamo sve vrvi od novosti: Posto sam mladji od 65 god, po starim zakonima imao sam pravo na novi protezu svake 3 godine. Medjutim ne lezi vraze... Nova vlast pa novi i zakoni. Sad ako uradim zamenu tog dela proteze (koju je nemoguce izbeci jer patrljak godinama opada),nemam pravo na novu protezu! Odnosno ni oni nisu sigurni jer se ocekuje novi zakon u januaru. Znajuci kakav je ministar nadlezan za invalide bojim se da cemo proci kao i sa invalidskim dodatcima, ali nekako me tesi cinjenica da ako mi invalidi ne podognemo drzavu, ko ce?



#39 Night Warioc

Night Warioc
  • Members
  • 223 posts

Posted 29 December 2014 - 20:36

Nemojte ići u sud da isterujete pravdu. Iz naših sudova pravda je odavno isterana...



#40 zoran59

zoran59
  • Members
  • 10,124 posts

Posted 30 December 2014 - 01:44

...

Odnosno ni oni nisu sigurni jer se ocekuje novi zakon u januaru.

...

Pa, jbm li ga, dok se ne donese novi zakon - postojeci vazi!? Kako mogu da kazu "ocekuje se?"

Dakle, postupaju protuzakonito jer pretpostavljaju da ce se zakon promeniti?



#41 Night Warioc

Night Warioc
  • Members
  • 223 posts

Posted 30 December 2014 - 20:09

Pa, jbm li ga, dok se ne donese novi zakon - postojeci vazi!? Kako mogu da kazu "ocekuje se?"

Dakle, postupaju protuzakonito jer pretpostavljaju da ce se zakon promeniti?

Po postojecem su mi i odobrili remont. Mislim da po njemu nemam pravo na novu protezu ako uradim remont stare, iako to nema nikakve logike jer se proteza kao takva haba a zamenjuje se samo plasticni ulozak. Zaposleni u fondu naravno da nemaju pojma kako ce glasiti novi zakon jer ih niko o tome ne pita. Bas kao ni nas invalide.



#42 Night Warioc

Night Warioc
  • Members
  • 223 posts

Posted 12 January 2015 - 23:25

Danas sam bio u PIO fondu u Nemanjinoj. Podneo sam zahtev da mi se ukine penzija. Posmatrali su me malo cudno i konstatovali da nikad niko ni u jednoj drzavi na svetu nije trazio da mu se oduzme penzija. Eto, prvi sam bar u necemu. Razlog za ovo moje postupanje je veoma jednostavan: 10.01. sms-om su me obavestili da su mi ukinuli jos deo penzije, i da mi je uplaceno 4677 din. Medjutim, samo rata kredita koji sam podigao po izlasku iz bolnice( da otplatim dug za struju) iznosi 6151 din. Ovo znaci da ja moram svaki mesec da uplacujem banci 1483din! Znaci ne samo da vise necu dobijati ni dinara, nego ja jos njima moram da doplacujem! E sad sam se zainatio, preko vikenda sam dumao kako da se izvucem iz ove situacije i onda mi se smrklo. Pa ako ja vec nemam prava na penziju (koja uzgred budi receno nije moje zakonom steceno pravo, po tumacenju ovih ioz fonda) onda necu vise nikome nista da dajem! Jer ko je mene pitao da moje licne podatke daje bilo kom udruzenju dali organizovanog ili neorganizovanog kriminala, ja to neznam, ali im vise ne dam nista.O sudskim zabranama obavestili su me sms-om, o smanjenju penzije takodje. O oduzimanju invalidnine parcetom papira na kom su napisali da mi ukidaju invalidninu bez ikakvog objasnjenja! Negde ranije sam pisao o ciframa ali ponovicu ih: dok su Srbijom vladali neki zuti ljudi koji su pili vodu iz reke Save imao sam prihode (penziju i invalidninu) 39.000 din. Vec u 2012 na vlast dodjose neki crni ljudi koji vodu ni ne piju i odmah mi uzese deo proteze. Nedugo zatim ukidose invalidninu. U prevodu na cifre: spustise me na nekih 24.000. Jesenas udarise sudsku zabranu (12.000), kredit za strju mi bio pomenutih 6100. Od Januara nemam pravo na novu protezu ( u vreme zutih ljudi a i svih pre njih na svake tri godine se menjala).I od 10.01. uzese i ostatak....



#43 Mama_mia

Mama_mia
  • Members
  • 4,639 posts

Posted 13 January 2015 - 16:38

Nemojte ići u sud da isterujete pravdu.

 

Dexter je bio u pravu...



#44 Night Warioc

Night Warioc
  • Members
  • 223 posts

Posted 22 January 2015 - 19:31

Danas je konacno usvojen "Zojin" zakon. Obzirom da spadam u tu manjinu koja i dalje nema dijagnozu ipak sam se osetio sretnim jer smo se pomerili s mrtve tacke. Neka deca barem nesto dobiju. Zabolelo me licemerje vladajucih poslanika koji su tek posle silne medijske galame resili da "donesu" ovaj zakon. Obrazlozenja kako je zakon donet zahvaljujuci jedino dobroj volji premijera su mi se tolko zgadila da ne vredi ni reci trositi na njih. Ipak imam pitanje: sta ce biti s nama koji nismo deca? Hoce li ikada neko doneti zakon kojim ce mi recimo vratiti pravo na protezu? Ili invalidninu?



#45 Night Warioc

Night Warioc
  • Members
  • 223 posts

Posted 17 March 2015 - 21:46

Dali smo oglas da prodajemo stan. Danas sam prodao neko zlato pokojne majke da kupim xeforapid jer nam je hitno potreban. Ako se neko ne seca: od prvog januara ove godine lekovi su "pojeftinili",( narocito oni ozbiljni).Mi kao porodica jos nismo ugrozeni jer imamo sta da prodamo( zivo me zanima podseca li ovo neke stare ljude na neki davno "zaboravljeni" ali ne prezaljeni period zivota?). Postoji li statistika koliko je prethodne godine ljudi umrlo od gladi? Bolest ne pominjem namerno jer tu statistiku nikad niko i nije vodio. Lekarski se uspesi setaju a neuspesi zakopavaju...