Jump to content


Photo
- - - - -

Ukidanje subvencija, ili: zakonom zagarantovanih prava


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
48 replies to this topic

#16 babyW

babyW
  • Members
  • 4,672 posts

Posted 20 October 2013 - 21:16

Ovakve stvari kada pročitam, kao što je tvoja priča Night i priča ove devojčice iz članka, pozli mi. A onda kliknem na link pored i vidim kako vladajuća stranka proslavlja 5 godina postojanja 3 dana u 3 grada, a narod oduševljen uspehom.

Ukidaju sve i svakom. Stičem utisak da i žele da narod pocrka, pogotovo penzioneri, samo su im na teretu.



#17 Night Warioc

Night Warioc
  • Members
  • 223 posts

Posted 20 October 2013 - 21:19

Predlozio bih da na vratima PIO fonda napisu : Psima i invalidima ZABRANJEN ULAZ! A o zutoj traci najozbiljnije razmisljam.



#18 into the deep

into the deep
  • Members
  • 486 posts

Posted 20 October 2013 - 21:52

Predlozio bih da na vratima PIO fonda napisu : Psima i invalidima ZABRANJEN ULAZ! A o zutoj traci najozbiljnije razmisljam.

Stavije sledeći put, vica radi, pa gledaj njihovu reakciju.



#19 Night Warioc

Night Warioc
  • Members
  • 223 posts

Posted 20 October 2013 - 22:09

Mislim da se u toj ustanovi niko ne bi ni secnuo. Napisao sam negde ranije kad sam pitao lekarku na komisiji cemu licemerje na vratima, (deca, trudnice i invalidi imaju prednost) odgovor je bio: ja mogu i da vam ne overim nalog.



#20 into the deep

into the deep
  • Members
  • 486 posts

Posted 20 October 2013 - 22:25

Mislim da se u toj ustanovi niko ne bi ni secnuo. Napisao sam negde ranije kad sam pitao lekarku na komisiji cemu licemerje na vratima, (deca, trudnice i invalidi imaju prednost) odgovor je bio: ja mogu i da vam ne overim nalog.

Pa može, jer mi nismo naučili lekciju, a ona glasi:

 

Mi postojimo zbog njih, da ih cimamo, smetamo, nerviramo u njihovoj svakodnevnici a ne oni zbog nas.

 

Njima bi bez nas bilo mnogo bolje.



#21 Night Warioc

Night Warioc
  • Members
  • 223 posts

Posted 22 October 2013 - 18:07

Sinoc sasvim slucajno i nicim izazvano na vestima neke od televizija videh prenos bala vampira iz Arene. Dogadjaj kao takav me nije dojmio ni najmanje, ali krajickom oka izlazeci iz sobe pricini mi se da negde u samom dnu Arene videh moju otetu protezu. Kamera se polako izdigla iznad mase i razlila sav cemer i jad otetih invalidskih pomagala i razlivenih po sali kao oni biseri ispred svinja. U delicu sekunde ispred ociju mi proletese scene iz filma "Sindlerova lista" tako uverljivo da mi u momentu nije bilo sasvim jasno prividja li mi se ili se neko odvazio da ih prikaze kakvim jesu. Polako kao  na filmu kamera se okrenu ka bini, a tamo... Tijanino ne presadjeno srce, Nevenina ne transplatirana pluca... Gaze iz monstrumi opijeni slavom, ma sta ih briga za nasu "nevoljenu" decu. Kao onaj Sindlerov komadant logora, najgori od svih, izadje polako na scenu i drugim recima, svojim mrtvackim glasom, ponovi triput onu njihovu cuvenu mantru: Rad oslobadja.



#22 babyW

babyW
  • Members
  • 4,672 posts

Posted 24 October 2013 - 22:36

Subvencije za stanove, nije li malo glupo i koga oni ovim pomažu?



#23 Triceratops

Triceratops
  • Banned
  • 992 posts

Posted 25 October 2013 - 11:04

erm....kupce stanova koji inače ne bi mogli da skrpe pare za predujam i druge troškove?



#24 Night Warioc

Night Warioc
  • Members
  • 223 posts

Posted 27 October 2013 - 19:32

Subvencije za stanove odobravaju protuvama koje ce nas opet tuci, paliti nas grad i raditi sve sto se od njih zahteva. U zatvor ce naravno ici neki drugi a ne oni koji te kredite omogucuju, robijace direktori banaka kao i do sad ali NIKAD narucioci poslova (citaj u ovom slucaju subvencija).



#25 babyW

babyW
  • Members
  • 4,672 posts

Posted 28 October 2013 - 14:50

erm....kupce stanova koji inače ne bi mogli da skrpe pare za predujam i druge troškove?

 

Pričam o prioritetima, ne kažem da ne treba, ali ne sigurno u momentu kada su sve ostale primarnije subvencije ukinute.



#26 Night Warioc

Night Warioc
  • Members
  • 223 posts

Posted 12 November 2013 - 20:34

Moze li gore od ovog:

http://www.blic.rs/V...uje-na-gradjane



#27 DonJuan

DonJuan
  • Members
  • 21,299 posts

Posted 12 November 2013 - 22:04

Moze li gore od ovog:

http://www.blic.rs/V...uje-na-gradjane

To je ovaj koji je drzavu kostao milione evra, i umesto da vise nikada ne cujemo za njega, on ima jos ideja.

 

 

 

 

Elektronska knjižica je uslov za EU integracije  

04. 08. 2013. / Momčilo Babić

“Elektronska knjižica je uslov za evropske integracije.“
Direktor RFZO o elektronskim zdravstvenim knjižicama. (Politika, 5. 7. 2013. godine)

- See more at: http://www.istinomer...h.IHec2Foy.dpuf

 

Lazov broj 1.



#28 F@tZadd

F@tZadd
  • Members
  • 17,083 posts

Posted 13 November 2013 - 01:28

 

To je ovaj koji je drzavu kostao milione evra, i umesto da vise nikada ne cujemo za njega, on ima jos ideja.

 

 

 

Elektronska knjižica je uslov za EU integracije  

Lazov broj 1.

 

U vezi M.Babica,koliko se ja secam,vec je izao demanti da ovo nije uslov i da je bila greska u prevodjenju :frust:  :frust:  i da bi nas ta zamena kostala tricavih 40M jura.

 

Sta reci vise o jos jednom biseru iz SPS-a



#29 Night Warioc

Night Warioc
  • Members
  • 223 posts

Posted 27 November 2013 - 18:41

Jos jedna zanimljivost u vezi fonda: ako recimo posle visecasovnog cekanja pred nekom od ordinacija pokusate da se pozalite nekom nadleznom organu (nacelniku, direktoru i tome slicno) naletite na radnike obezbedjenja kojima je naredjeno da NIKOG ne pustaju kod tih nadleznih. U Nemanjinoj ispred kancelarije direktora sedi obezbedjenje za stolom i uzima licnu kartu unosi kod sekretarice koja zatim izlazi napolje, pita vas sta hocete, uzima vas broj telefona uz obecanje da ce se oni vama javiti. Jave se nikad. U A. Kostica (nekada valjda Teslinoj), cekao sam u potpuno praznoj cekaonici od 10.30 za kad sam imao zakazano do negde 13,20 kad sam poceo da se bunim. Radnik obezbedjenja mi nije hteo ni da pokaze gde sedi nacelnik, direktor a sestra za salterom mi je rekla da idem ako mi se ne ceka. Ostaje mi jedino da ovako pozdravim direktorovanje tog Babica!



#30 Night Warioc

Night Warioc
  • Members
  • 223 posts

Posted 10 December 2013 - 20:02

Danas je medjunarodni dan ljudskih prava. Voljom gospodara Vucica proslavlja se i u Srbiji. Vec vidim kako dobijam lekove, nove delove za protezu, legitimaciju za prevoz...