Jump to content


Photo

FK Radnički Niš 2013/14


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
6658 replies to this topic

#1 Constantin

Constantin
  • Members
  • 21,867 posts

Posted 04 June 2013 - 15:53

Danas na sednici Skupštine Fudbalskog kluba Radnički iz Niša,zakazanoj za 17,00 časova u Skupštini Grada Niša,trebalo bi da bude izabrano novo rukovodstvo.Tim povodom, a to bih podvukao još jednom,gradonačelnik Niša,Perišić je rekao sl:

"U Upravni odbor će ući uspešni privrednici, nekompromitovani ljudi jer ne želi nijednog čoveka koji je na neki način povezan sa nečim što ne priliči sportu".

 

"Real sa NIšave"-Radnički Niš...

 

 

163.jpg

Fudbalski klub "Radnički" Niš osnovan je 24.aprila 1923.godine u Kraljevini Srba, Hrvata i Slovenaca. Te godine, postaje član Loptačkog podsaveza i igra svoje prve kvalifikacione i prijateljske utakmice, a prvi put u zvaničnom prvenstvu nastupa 1925/26, u okviru lige Moravske fudbalske župe.

Godine 1962. izborio je plasman u Prvu Saveznu ligu. 1975. pobednik je Balkanskog kupa i osvaja prvi trofej međunarodnog značaja.

Juna 1980.godine, kao trećeplasirana ekipa u nacionalnom prvenstvu, prvi put "Radnički" stiče pravo učešća u Kupu UEFA, u kome će, veoma uspešno nastupati još dva puta, odigravši širom Evrope 22 utakmice sa renomiranim klubovima poput Hamburgera, Napolija, Dandi Junajteda, Grashopersa, Fejenorda i drugih, da bi 1982.godine ostvario svoj najveći uspeh - stigavši do polufinala ovog značajnog evropskog takmičenja.

 

radnicki-nis-hsv1982_F.jpg

 

U ovoj minuloj sezoni,koju bih na kraju ipak proglasio uspešnom,Radnički je igrao promenljivo...Kako je klub bio suočen sa gomilom problema a pre svega besparicom,nije se imalo para za pripreme,za plate igrača,trenera,za osnovno funkcionisanje,a bilo je trenutaka kad je o koncu visilo dalje takmičenje u JSL.Nije se imalo para ni za put na gostovanje.

Suočeni "nedaćama" neki igrači su napustili klub,trener Aca Ilić je otišao u zimskoj pauzi i "Realu sa NIšave" se nije "pisalo" ništa dobro.Ipak,na početku prolećne sezone,Radnički je imao "furiozan" start,nanizavši 5 pobeda za redom,gde je na Čairu "pala" i Velika Crvena Zvezda i koji je u mnogome i obezbedio "opastanak" u društvu najboljih na kraju sezone...

 

Stadion Čair

 

Dugo očekivano renoviranje Čaira je napokon krenulo,a kad će biti završeno,sam bog zna.Sve u svemu,očekujemo što pre završetak radova na ovom modernom stadionu koji će biti kapaciteta,nešto malo preko 25 000 sedećih mesta.Dovoljno.

Trenutno to ovako izgleda....

 

1670.jpg

 

Meraklije...

 

Svako za "svoju" navijačku grupu kaže da je najvernija,pa tako i ja isto kažem za Meaklije.Nema  gostovanja gde nisu išli da daju podršku svom voljenom klubu i igračima,a na Čairu su uvek bili "12-ti igrač" domaćih...i kad se pobedjivalo i kad se gubilo.

 

69530_427932363921766_1647433967_n.jpg

 

Posle ove slike,ne treba više nikakakav komentar....post-1997-0-52912600-1350722493.gif

 

 

Istakao bih i to da je Radnički,posle Zvezde i Partizana, najgledaniji "domaćin" i verujem da će se taj trend nastaviti ,sa željom da se podigne gledanost Radničkoh na Čairu,da se uvek traži "karta više". Nadam se i tome ,da svaki put kad vam sa Čaira ,u subotu posle utakmice,prepričavamo "kako je bilo",počnemo "izveštaj sa:

 

544479_10151263882101316_502189287_n.jpg



#2 dali_man

dali_man
  • Members
  • 3,376 posts

Posted 04 June 2013 - 17:23

Za pocetak da se upisem. Od sledece sezone ocekujem da se pre svega stabilizujemo finansijski, igracki da se "muvamo" tu negde u srednjem ka gornjem delu tabele, i da bar na Cairu otkinemo vecitima koji bod, cisto meraka radi :rolleyes:



#3 Manager87

Manager87
  • Members
  • 135 posts

Posted 04 June 2013 - 18:35

http://www.juznevest...dnickog.sr.html



#4 dali_man

dali_man
  • Members
  • 3,376 posts

Posted 04 June 2013 - 20:47

Ko će biti "Ćoki" a ko "bogati Šeik"....?

Gagi - MD Gradnja će biti glavna "krava muzara"....pun je ko brod ,ali zahvaljujući politici i red je da nešto "vrati".Mislim da mu je u "biznisu" otvorio vrata "Banana" jer se slikao oko "Jure" za vreme prethodne vlasti a i zajedno s Dinkićem...

Vidak Perović - privrednik...?  Ja se sećam da je držao trafiku u "Dušanovom Bazaru" a ako je "procvetao"....svaka čast. Vidim da se Bulatović držao svojih korijena pa ubačio svoje crnogorce u Upravu...ako je,dobri su to ljudi.Vidak je OK lik... :+1: 

Ica "Tapeta"...dobre je otomane pravio,izuzetne.Sada kao gen.dir. JKP "Naissusa" (vodovod) ima i "tudje pare" u rukama...

Nezaobilazni "joker" je Boban Sibinović...spona izmedju "naših para kod Rusa" (Luk Oil????) i ruskih para kod nas.....

 

Niko nije spomenuo imena "obećaneih sponzora"....

 

Čekamo.....

Mnogo mi ti nesto imas poverenja u novu vlas' ;) . Ako davaju pare, neka gi. Da uzimaju nemaju odakle...za sada...



#5 Constantin

Constantin
  • Members
  • 21,867 posts

Posted 04 June 2013 - 21:00

Mnogo mi ti nesto imas poverenja u novu vlas' ;) . Ako davaju pare, neka gi. Da uzimaju nemaju odakle...za sada...

Ma jok....samo neću "iz mesta" da budem "negativan"....svako treba da ima šansu da se pokaže...



#6 perkos

perkos
  • Members
  • 26,798 posts

Posted 05 June 2013 - 08:01

bravo za otvaranje nove teme, ako se po forumu dan poznaje bićete drugi u sledećem prvenstvu!

 

ispašće da slutim loše ali ovi niški crnagorci u radničkom mi baš bodu oči i sumnjam da će imati pravu podršku od nišlija



#7 Constantin

Constantin
  • Members
  • 21,867 posts

Posted 05 June 2013 - 14:25

bravo za otvaranje nove teme, ako se po forumu dan poznaje bićete drugi u sledećem prvenstvu!

 

ispašće da slutim loše ali ovi niški crnagorci u radničkom mi baš bodu oči i sumnjam da će imati pravu podršku od nišlija

Kolega moderator,koji mi je pomagao u tehničkim detaljima oko prebacivanje teme,poželeo mi je sreću u novom prvenstvu i da u zadnjem kolu njegov Partizan proslavi titulu na Čairu....Pade mi na pamet,da i nije loše da se u zadnjem kolu odluči titula na Čairu,makar i mi bili prvi... ;) 

 

 Da ti kažem Perkose,kod nas u Nišu,pogotovu medju Nišlijama,nikada nije bila izražena podela na Nišlije i Zaplanjce,Topličane,Crnogorce,Bugare....To od kada su tvoji "zemljaci" se doselili u Niš,počelo je da se "pita"..... :P

 

 Ako rade kako treba i dok rade kako treba biće dizane u "zvezde"...kad krene nizbrdo,začas im se po nišlijski-sočno spomene najbliži rod i pokaže im se put ka izlazu.Tvrdim da neće biti prozivke i sličnog što je Precednik Crnogorac,niti će biti presudno za njegovu budućnost u klubu.Ako zaseru motku u Radničkom....teško da će preći cenzus na sledećim izborima... ;)



#8 perkos

perkos
  • Members
  • 26,798 posts

Posted 05 June 2013 - 14:33

Kolega moderator,koji mi je pomagao u tehničkim detaljima oko prebacivanje teme,poželeo mi je sreću u novom prvenstvu i da u zadnjem kolu njegov Partizan proslavi titulu na Čairu....Pade mi na pamet,da i nije loše da se u zadnjem kolu odluči titula na Čairu,makar i mi bili prvi... ;) 

 

 Da ti kažem Perkose,kod nas u Nišu,pogotovu medju Nišlijama,nikada nije bila izražena podela na Nišlije i Zaplanjce,Topličane,Crnogorce,Bugare....To od kada su tvoji "zemljaci" se doselili u Niš,počelo je da se "pita"..... :P

 

 Ako rade kako treba i dok rade kako treba biće dizane u "zvezde"...kad krene nizbrdo,začas im se po nišlijski-sočno spomene najbliži rod i pokaže im se put ka izlazu.Tvrdim da neće biti prozivke i sličnog što je Precednik Crnogorac,niti će biti presudno za njegovu budućnost u klubu.Ako zaseru motku u Radničkom....teško da će preći cenzus na sledećim izborima... ;)

da,da, kako da ne sve je bilo med i mleko dok nisu stigli  Srbi sa Kosova ;)

ja mogu i opkladu da bacim da će sa "naprdnjacima" da vam bidne još gore a ti ako 'oćeš da im veruješ veruj :ajme:  



#9 Constantin

Constantin
  • Members
  • 21,867 posts

Posted 05 June 2013 - 14:48

1...da,da, kako da ne sve je bilo med i mleko dok nisu stigli  Srbi sa Kosova ;)

2...ja mogu i opkladu da bacim da će sa "naprdnjacima" da vam bidne još gore a ti ako 'oćeš da im veruješ veruj :ajme:  

1. Meni su odaaavno u kuću stigli Srbi sa Kosova... :ajme: 

 2. Ima li gore od ovoga...?... :s_w:



#10 perkos

perkos
  • Members
  • 26,798 posts

Posted 06 June 2013 - 09:07

1. Meni su odaaavno u kuću stigli Srbi sa Kosova... :ajme: 

 2. Ima li gore od ovoga...?... :s_w:

1. ti si odavno naš još od kad si izeo prvi pr'peć !

2. uvek može gore ...


Edited by perkos, 06 June 2013 - 09:08.


#11 Constantin

Constantin
  • Members
  • 21,867 posts

Posted 06 June 2013 - 14:54

1. ti si odavno naš još od kad si izeo prvi pr'peć !

2. uvek može gore ...

1. :lol+:   :lol+:

2.Attached File  kisobrance.gif   691bytes   5 downloads



#12 Constantin

Constantin
  • Members
  • 21,867 posts

Posted 06 June 2013 - 17:12

389302_488950144520606_265000382_n.jpg

 

936427_488940654521555_1481205320_n.jpg

 

http://www.juznevest...e-Caira.sr.html

 

Hvala q.... :krsta: 



#13 Loup

Loup
  • Banned
  • 940 posts

Posted 06 June 2013 - 17:28

"naših para kod Rusa" (Luk Oil????) i ruskih para kod nas.....

 

Niko nije spomenuo imena "obećaneih sponzora"....

 

Čekamo.....

 

Možda Yugorosgaz,

Slabo se priključujute na mrežu i malo trošite gas, a oni potrošili grdne pare da naprave gasovod do Niša.

Malo reklame ne bi škodilo.



#14 Constantin

Constantin
  • Members
  • 21,867 posts

Posted 06 June 2013 - 17:47

Možda Yugorosgaz,

Slabo se priključujute na mrežu i malo trošite gas, a oni potrošili grdne pare da naprave gasovod do Niša.

Malo reklame ne bi škodilo.

"Sirotinjka".....provincijska... ;) 



#15 Constantin

Constantin
  • Members
  • 21,867 posts

Posted 07 June 2013 - 17:26

 

 

 

 

http://www.juznevest...e-Caira.sr.html

 

Hvala q.... :krsta: 

 

- Struja još nije dovedena, urađeni su projekti za bušenje ispod pruge i poslati u Beograd na saglasnost. Nadam se da će i to biti završeno u narednih petnaestak dana - dodao je Pešić.

 

Tako nam i treba.....