Jump to content


Photo
- - - - -

Desavanja u Turskoj


  • Please log in to reply
874 replies to this topic

#1 Doc Holliday

Doc Holliday
  • Members
  • 3,537 posts

Posted 03 June 2013 - 12:17

 Iako mediji dosta kriju, probijaju se slike uzasne surovosti Turske vlasti. Drzave sa pretezno muslimanskim zivljem ali koja vazi za sekularnu i demokratsku...

 

 Pocelo je sa pricom o nekom parkicu  a ocigledno raste u opstu gradjansku pobunu...

 

http://www.facebook....count=23&ref=nf

 

u svakom slucaju narod ima 00 da se bori protiv lose vlasti ( za razliku od nekog drugog naroda samonazvanog herojskog junackog i nebeskog ) :krsta:


Edited by Doc Holliday, 03 June 2013 - 12:19.

  • 2

#2 Gogy

Gogy
  • Members
  • 7,469 posts

Posted 03 June 2013 - 12:24

Koliko sam ja shvatio, narod se buni i protiv izgradnje džamija.

 

 

 

We have three times the amount of mosques as we do schools. Yet they are building new mosques

 

 

Da ne bi rasprava krenula u drugom smeru.. ;)


Edited by Gogy, 03 June 2013 - 12:24.

  • 0

#3 Loup

Loup
  • Banned
  • 940 posts

Posted 03 June 2013 - 12:36

War-torn Syria issues travel warning against Turkey
  • 0

#4 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 03 June 2013 - 12:49

 Iako mediji dosta kriju, probijaju se slike uzasne surovosti Turske vlasti. Drzave sa pretezno muslimanskim zivljem ali koja vazi za sekularnu i demokratsku...

 

 Pocelo je sa pricom o nekom parkicu  a ocigledno raste u opstu gradjansku pobunu...

 

http://www.facebook....count=23&ref=nf

 

u svakom slucaju narod ima 00 da se bori protiv lose vlasti ( za razliku od nekog drugog naroda samonazvanog herojskog junackog i nebeskog ) :krsta:

 

Ma hajde, cim neko potegne "narod" . onda vidis da iza toga izviruje neka demagogija. Ko je taj "narod"? Sta je taj "narod"? Bice da su ipak neke mnogo specificnije grupe i pojedinci u pitanju, kao i uvek i svugde...

 

A obavestavanje preko fejsbuka...pa vidis, ja na fejsbuku malocas video i da je ono sto se desava gejevima u Rusiji odlicno. Ko veruje fejsbuku i slicnim sranjima, moze da veruje i srbskim medijima as well.


  • 0

#5 Loup

Loup
  • Banned
  • 940 posts

Posted 03 June 2013 - 12:56

Facebook i twitter su zlo.


  • 1

#6 Farrell

Farrell
  • Members
  • 952 posts

Posted 03 June 2013 - 13:00

Nekoliko fotografija o policijskoj brutalnosti na protestima

 

http://rt.com/news/t...ty-reports-148/

 

Prilicno nezapazeno je prosla vest od pre par dana, da su turske vlasti zaplenile 2kg nervnog gasa "Sarin"  u nekom gradicu u unutrasnjosti, koji je bio namenjen tzv. 'pobunjenicima' u Siriji! Zasad ne moze da se dobije potvrda ove vesti, osim saopstenja da policija "i dalje ispituje nekoliko terorista" koje su uhapsili.

 

http://www.strategic...-islamists.html


  • 0

#7 Νίκος

Νίκος
  • Members
  • 314 posts

Posted 03 June 2013 - 13:16

Obično ne komentarišem teme o kojima nemam nikakvih saznanja, ali ovo mi izgleda malo... onako...

Apsolutno je tačno da je policija brutalno odreagovala (kao što kerovi policija svuda u svetu i reaguje), ali da se "dešava narod" dve godine posle izbora...hm. Voleo bih da neko iznutra, sa lica mesta podeli informacije sa nama.

Ovo ovako, "nezvanično se saznaje", "procurela je vest"... setite se povoda za nasilje na Kosovu.

 

Još kad vidim da proteste organizuju ovi "moji", crveni... tu je sranje zagarantovano :lol+:

 

A što se tiče nervnog gasa, hapšenja... i tu imam dozu uzdržanosti, pošto je izvor RT ;)


  • 0

#8 Commendatore

Commendatore
  • Banned
  • 844 posts

Posted 03 June 2013 - 13:26

Narod se buni protiv niza "sitnih" mera koje je ova vlada donela u poslednjih 6 meseci...na parku je samo to sve puklo.Sad zalaziti u detalje i pozadinu price msm da je tesko ali cinjenica je da sa strane ovo zaista izgleda kao narodni protest jer Erdogana podrzavaju svi za zapada i logicno je da ga niko ne dira tj da ovi protesti nisu organizovani od CIA,BIA :lol+:  itd itd...e sad mogu dosta o ovome ali videcemo kako ce se odvijati situacija.Turska je mnogo kompleksa da bi se sve shvatilo tek tako...u sustini narod se protivi islamizaciji zemlje sto Erdogan vrlo vesto radi vec godinama zahvaljujuci ekonomskoj moci zemlje koja sluzi kao pokrivac za to


  • 0

#9 omaja

omaja
  • Banned
  • 160 posts

Posted 03 June 2013 - 13:43

Ma hajde, cim neko potegne "narod" . onda vidis da iza toga izviruje neka demagogija. Ko je taj "narod"? Sta je taj "narod"? Bice da su ipak neke mnogo specificnije grupe i pojedinci u pitanju, kao i uvek i svugde...

 

A obavestavanje preko fejsbuka...pa vidis, ja na fejsbuku malocas video i da je ono sto se desava gejevima u Rusiji odlicno. Ko veruje fejsbuku i slicnim sranjima, moze da veruje i srbskim medijima as well.

 

Evo ga "specijalac", ti znas sta se desava i u Turskoj...Nego, obajsni ti nama kakave su to specificne grupe ?

Mora da te je Erdogan licno zvao na fon da te obavesti o cemu se radi. MUAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA

 

Opet se grohotom smejem 

 

p.s.

Cas 6570 Lekcija o Turskoj


Edited by omaja, 03 June 2013 - 13:46.

  • 0

#10 Loup

Loup
  • Banned
  • 940 posts

Posted 03 June 2013 - 13:58

A što se tiče nervnog gasa, hapšenja... i tu imam dozu uzdržanosti, pošto je izvor RT  ;)

 

Tu vest su prvo objavili turski mediji, dva dana pre RT.

 

http://www.zaman.com...ti_2094730.html

 

 

RT nema tu sreću da bude na direktnoj vezi sa Erdoganom.  ;)


  • 0

#11 perkos

perkos
  • Members
  • 26,798 posts

Posted 03 June 2013 - 14:29

iako je turska strahovito napredovala u svakom pogledu očito ima nekih koji nisu baš zadovoljni tamošnjim vlastima 


  • 0

#12 Νίκος

Νίκος
  • Members
  • 314 posts

Posted 03 June 2013 - 14:48

Tu vest su prvo objavili turski mediji, dva dana pre RT.

 

http://www.zaman.com...ti_2094730.html

 

 

RT nema tu sreću da bude na direktnoj vezi sa Erdoganom;)

 

Samo sam rekao da sam uzdržan.

A ako je tačno, ispada da Erdogan lovi radikale :P i da nisu baš svi pobunjenici u Siriji "pobunjenici".

 

B: Zato RT ima sreću da bude na direktnoj vezi sa... Asadom, npr :wicked:


  • 0

#13 Farrell

Farrell
  • Members
  • 952 posts

Posted 03 June 2013 - 16:00

Samo sam rekao da sam uzdržan.

A ako je tačno, ispada da Erdogan lovi radikale :P i da nisu baš svi pobunjenici u Siriji "pobunjenici".

 

 

 

Slike sa protesta su Reuters-ove, u njohovu autenticnost ne sumnjaj. Euronews je na svom sajtu vec stavio naslov "Is this Turkish Spring?"

 

Od pocetka sukoba u Siriji, Turska sluzi kao logisticka baza za dovodjenje islamista iz raznih zemalja,njihovu obuku i slanje u Sirijski konflikt na strani "pobunjenika"

Po Erdogana ce biti nezgodno ako se ustanovi da nisu samo logisticka baza, vec i tranzitna zemlja za upotrebu zabranjenog hemijskog oruzja. Zato onaj izvestaj o Sarinu moze znaciti da Erdogan unapred pere ruke pred mirovnu konferenciju o Siriji.

 

EDIT:

 

Turkey’s Public Workers Unions Confederation says it will hold a “warning strike” on June 4-5 to protest at crackdown on anti-government protests - euronews


Edited by Black Flag, 03 June 2013 - 16:05.

  • 0

#14 Loup

Loup
  • Banned
  • 940 posts

Posted 03 June 2013 - 16:43

 Zato onaj izvestaj o Sarinu moze znaciti da Erdogan unapred pere ruke pred mirovnu konferenciju o Siriji.

 

Zamisli koliko bi ljudi u Turskoj stradalo ukoliko bi se usled nestručnog rukovanja od strane terorista oslobodio sarin iz nekog od kanistera.


  • 0

#15 Bosniak

Bosniak
  • Members
  • 1,786 posts

Posted 03 June 2013 - 23:21

Sigurno je da ima krivice i jednih i drugih, ali ono sto je sigurno je da protesti nisu zbog ekonomskog stanja:

 

Prema podacima koje je objavila turska Agencija za statistiku (TUIK), stopa nezaposlenosti u Turskoj u 2012. godini iznosila je 9.2 posto.
Stopa nezaposlenosti u 2011.godini iznosila je 9.8 posto.
Broj nezaposlenih u Turskoj za godinu dana se smanjio za 97 hiljada i opao na dva miliona 518 osoba.
Stopa nezaposlenosti u gradovima opala je za 0.8 boda i iznosila je 11.1 posto, a stopa nezaposlenosti u ruralnim područjima se smanjila za 0.3 boda i iznosila 5.5 posto.Prošle godine se zaposlilo 711 hiljada osoba.

http://www.trtbosans...12-godini/17092

 

U Istanbulu na ulicama nema ni 1% gradjana istog, prema tome i nisu to neki protesti kakva se prica siri.


  • 0