Jump to content


Photo
- - - - -

Crveni Krst - Bilderbergeri - Stockholm


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
1332 replies to this topic

#31 kolajcak

kolajcak
  • Members
  • 150 posts

Posted 21 May 2013 - 09:31

...

 

Sve 5 Shrod...

 

Npr, mislis da je poljska vlada poginula slucajno? Hahahahahahahahagjtpklomjhnhna

 

Ovi teoreticari spontanog razvoja dogadjaja su urnebesni!



#32 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 21 May 2013 - 10:48

blabla tructruc

 

Cuj, ja razumem tvoju frustraciju sto si "nisko na lestvici" i sto te shefovi slabo placaju da lupetas gluposti u cyber-svemiru. Potpuno si u pravu: mogli su da ti pored te crkavice obezbede i neki socijalni program, recimo zdravstveno osiguranje, posto je sasvim ocigledno rizik od oboljevanja (mentalnog) u poslu poput tvog jako veliki... Da se ja pitam, dobio bi i beneficirani staz, ne brini.



#33 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 21 May 2013 - 10:55

Koji fasizam, sta je tebi? Ja prosto konstatujem da se krug veoma mocnih ljudi koji donose bitne odluke o ovom svetu sve vise suzava. Sastanci Bilderberg grupe su u najstrasnijoj suprotnosti s demokratskim nacelima ljudskog drustva. Zaista ne znam sta ce opozicioni politicar, lider jedne socijaldemokratske partije, na sastanku na kojem ce se raspravljati o globalnim kretanjima krupnog kapitala. Nije uopste problem sto je sastanak obavijen velom tajni, to mu samo daje smek. I da je javan, bitno bi bilo ono sto se desava po kuloarima. A i da se ne radi o zvanicnom sastanku, vec samo neformalnim kontaktima, opet ne znam o cemu bi imali da pricaju vlasnici krupnog kapitala s demokratski izabranim predstavnicima gradjana.
Saradnja trzista i politike na lokalnom planu ima opravdanje u prikupljanju i trosenju budzetskih para, i zato je neophodna. Na globalnom planu, ako se i vodi takva debata, ona treba da obuhvati siri krug zainteresovanih strana, i ne treba da bude postavljena po principu domacini-gosti. Zna se kako se ponasa u tudjoj kuci i kako se oduzuje za gostoprimstvo. Dakle, bljak...
Ostatak topica nisam pratila i ne znam o cemu se ti sve sukobljavas s kolajcakom. Plus sam mu dala za konkretan post.

Sto se tice tvoje optuzbe za moj fasizam, pa jos bestijalni, i kako me sve nisi nagrdio na topicu s kojeg si ovo preneo - glupost neopevana. Mehanizmi uslojavanja modernog drustva su poznati i opsteprihvaceni u sociologiji. To su pol, starost, klasna i etnicka pripadnost, te seksualna orijentacija. U poslednje vreme neki tu dodaju i fizicki hendikep. Dakle, normu predstavlja i postavlja odrastao, heteroseksualni, beo muskarac, pripadnik srednje klase. Sve ostalo je odstupanje od te norme i ukoliko je odstupanje vece, s utoliko manje moci raspolaze konkretna osoba, utoliko manje ona moze da utice na kreiranje sopstvenog zivota. Vazi i za grupe, ali poenta je u kompleksnosti. Crna i bela zena zauzimaju obe poziciju u drustvu kao zene, ali je pozicija one crne dodatno uslovljena bojom koze. Ili ovako: u odnosu na homoseksualnog muskarca boje koze koja nije bela, pozicija bele heteroseksualne zene i nije toliko losa, koliko god ona dizala dzevu o diskriminaciji zena. Itd, itd...
I naravno, nista od toga nisam ja izmislila, ali kad pogledam oko sebe, ne mogu a da se ne slozim s onim sto su umniji od mene i tebe ispisali na hiljadama stranica socioloske literature, dostupne svima. Ima tu vrlo disonantnih tonova i ne slazu se svi oko toga da li ovi mehanizmi vode drustvo napred, ili ga koce i vracaju nazad. Ali bas niko ne spori njihovo postojanje.

 

Prvo, plus bi dakle dala i Rozenbergu da je bilo foruma u njegovo vreme, kad bi on ukazivao na jevrejsko poreklo pojedinih bankara, je li tako? To je upravo creeping fascism o kome govorim. Drugo, kao sto je U. Eko lepo pisao, ne siri se ur-fasizam samo preko stereotipisanja Drugog, nego jos i pre preko stereotipisanja samog sebe; a to je ono gde si takodje duboko zabrazdila. Trece, govoriti o stereotipu belca, heteroseksualnog, itd. u 21. veku, kad evo pre par dana cak i inace konzervativna sredina poput Francuske legalizuje gej brakove, kad su prava manjina u vecem usponu nego bilo kad u 8 hiljada godina postojanja ljudskog organizovanog zivota je ili glupo ili zlonamerno, ne vidim trecu opciju. Cetvrto, u situaciji u kojoj se teziste globalizacije vec izvesno vreme nalazi u zemljama koje su, ahem, ne "bele" nego "zute" (i sto recimo priznaje i jedna Naomi Klajn, koja bi tebi trebalo da je mnogo bliza nego meni - ahem, bar pre tvog skretanja put fasizma), pisati tako kao sto ti pises, i sto bi mozda imalo smisla negde krajem 19. veka je liseno smisla. Moguce je da su hiljade strana socioloske literature ispisane upravo tada, a da si se ti malo pogubila sa svetskim tokovima; sa druge strane, moguce je i verovatnije da ti citas vrlo selektivno - sto je, kako pomenuti Eko napominje, jos jedna od karakteristika mentaliteta ur-fasizma. 



#34 kolajcak

kolajcak
  • Members
  • 150 posts

Posted 21 May 2013 - 11:26

Cuj, ja razumem tvoju frustraciju sto si "nisko na lestvici" i sto te shefovi slabo placaju da lupetas gluposti u cyber-svemiru. Potpuno si u pravu: mogli su da ti pored te crkavice obezbede i neki socijalni program, recimo zdravstveno osiguranje, posto je sasvim ocigledno rizik od oboljevanja (mentalnog) u poslu poput tvog jako veliki... Da se ja pitam, dobio bi i beneficirani staz, ne brini.

 

Kad Shrod skoci u vodu cuje se glup...

 

 

Prvo, plus bi dakle dala i Rozenbergu da je bilo foruma u njegovo vreme, kad bi on ukazivao na jevrejsko poreklo pojedinih bankara, je li tako? To je upravo creeping fascism o kome govorim. Drugo, kao sto je U. Eko lepo pisao, ne siri se ur-fasizam samo preko stereotipisanja Drugog, nego jos i pre preko stereotipisanja samog sebe; a to je ono gde si takodje duboko zabrazdila. Trece, govoriti o stereotipu belca, heteroseksualnog, itd. u 21. veku, kad evo pre par dana cak i inace konzervativna sredina poput Francuske legalizuje gej brakove, kad su prava manjina u vecem usponu nego bilo kad u 8 hiljada godina postojanja ljudskog organizovanog zivota je ili glupo ili zlonamerno, ne vidim trecu opciju. Cetvrto, u situaciji u kojoj se teziste globalizacije vec izvesno vreme nalazi u zemljama koje su, ahem, ne "bele" nego "zute" (i sto recimo priznaje i jedna Naomi Klajn, koja bi tebi trebalo da je mnogo bliza nego meni - ahem, bar pre tvog skretanja put fasizma), pisati tako kao sto ti pises, i sto bi mozda imalo smisla negde krajem 19. veka je liseno smisla. Moguce je da su hiljade strana socioloske literature ispisane upravo tada, a da si se ti malo pogubila sa svetskim tokovima; sa druge strane, moguce je i verovatnije da ti citas vrlo selektivno - sto je, kako pomenuti Eko napominje, jos jedna od karakteristika mentaliteta ur-fasizma. 

 

Ti bi prvi trebao da posumnjas u TE jer ti kognitivne sposobnosti nisu pratile fizicki razvoj... ovakva plitka povezivanja dogadjaja se retko vidjaju...



#35 vilhelmina

vilhelmina
  • Members
  • 11,937 posts

Posted 21 May 2013 - 11:33

Prvo, plus bi dakle dala i Rozenbergu da je bilo foruma u njegovo vreme, kad bi on ukazivao na jevrejsko poreklo pojedinih bankara, je li tako?

 

Glupost i odvratno podmetanje. To sto povezuje ljude iz Bilderberg grupe je gomila novca i moci, nista drugo.

E da, i to sto su svi koliko ih ima beli, heteroseksualni muskarci, ne preterano mladi i nikako pripadnici radnicke klase. Kakva slucajnost!

 

Moguce je da su hiljade strana socioloske literature ispisane upravo tada, a da si se ti malo pogubila sa svetskim tokovima; sa druge strane, moguce je i verovatnije da ti citas vrlo selektivno - sto je, kako pomenuti Eko napominje, jos jedna od karakteristika mentaliteta ur-fasizma. 

 

Koliko ti nemas pojma, ili se samo pravis, pa to nije normalno. Literatura koju spominjem pisana je poslednje decenije, ali se nadovezuje na teorije nastale u periodu kad je svet licio na nesto, dakle 60-tih i 70-tih godina. Danas se te teorije samo potvrdjuju. Nocas su se potvrdjivale i pod mojim prozorom, kao i u jos jednom stockholmskom predgradju, gde su isto tako goreli automobili, lomljeni izlozi i letele kamenice na policiju.

Sve sto je u vreme kad su ove teorije nastajele bilo u naznakama, danas se produbilo do granica koje ti ne mozes ni da zamislis. Ova stockholmska lomljava je izraz totalnog beznadja generacije odrasle u vreme kad su sve ta prava i slobode koje pominjes deklarativno deljene sakom i kapom, a za uzvrat ljudima oduzimana buducnost.

Zato vise necemo gledati proteste s transparentima i cvecem u reveru. nema ko da ih povede, jer je radnicka i niza srednja klasa zauvek unistena. Od sada pa nadalje bice samo ovako, i imace moju punu podrsku. Da sam mladja, isla bih i ja da lomim.

A ti nastavi da sanjas ljudska prava i sveopsti napredak u globalizovanom svetu. I nemoj slucajno da se budis.



#36 tomas.hokenberi

tomas.hokenberi
  • Members
  • 4,349 posts

Posted 21 May 2013 - 11:35

Sve 5 Shrod...
 
Npr, mislis da je poljska vlada poginula slucajno? Hahahahahahahahagjtpklomjhnhna
 
Ovi teoreticari spontanog razvoja dogadjaja su urnebesni!


Mora da ti je ovo omiljeni film i glavni izvor informacija:

they_live1.jpg

Edited by tomas.hokenberi, 21 May 2013 - 11:36.


#37 ravnicar

ravnicar
  • Members
  • 2,743 posts

Posted 21 May 2013 - 12:17

Sve 5 Shrod...

 

Npr, mislis da je poljska vlada poginula slucajno? Hahahahahahahahagjtpklomjhnhna

 

Ovi teoreticari spontanog razvoja dogadjaja su urnebesni!

 

Nije slucajno ali da vidimo sta znas o tome.



#38 kolajcak

kolajcak
  • Members
  • 150 posts

Posted 21 May 2013 - 12:30

Pa znam recimo da je ta vlada zabranila uvoz vakcine za svinjski grip, da nije htela da se zaduzuje, vec je cak nudila kredite (ovo boldovano je najveci problem) i preduzela jos par no-no koraka... To sta im se desilo sa avionom, ne znam, ali me ni ne interesuje!

 

Isto kao i sa Caucesku-im... Na stranu sto je bio bolesnik... Vratio je sve kredite i nije hteo vise da se zaduzuje, pa je uskoro krenula manipulisana pobuna naroda...


Edited by kolajcak, 21 May 2013 - 12:34.


#39 ravnicar

ravnicar
  • Members
  • 2,743 posts

Posted 21 May 2013 - 12:46

Pa znam recimo da je ta vlada zabranila uvoz vakcine za svinjski grip, da nije htela da se zaduzuje, vec je cak nudila kredite (ovo boldovano je najveci problem) i preduzela jos par no-no koraka... To sta im se desilo sa avionom, ne znam, ali me ni ne interesuje!

 

Isto kao i sa Caucesku-im... Na stranu sto je bio bolesnik... Vratio je sve kredite i nije hteo vise da se zaduzuje, pa je uskoro krenula manipulisana pobuna naroda...

 

Glup taj rumunski narod! Podsetio ga neko da je gladan. Gde si bio da im objasnis da je hleb zdraviji ako odstoji koji dan a crveno meso masno pa i nije neka steta ako se koji put preskoci. Ne mora bas svakog vikenda da se jede.


Edited by ravnicar, 21 May 2013 - 12:46.


#40 kolajcak

kolajcak
  • Members
  • 150 posts

Posted 21 May 2013 - 12:50

Pa nije narod glup, ali naivno je misliti da je ta pobuna spontana pobuna gladnog naroda. Danas se makar zna da su sve te pobune koje poprime vece razmere namestene i dirigovane. No, vi verujte u spontani svet, to vas oslobadja odgovornosti ;)



#41 ravnicar

ravnicar
  • Members
  • 2,743 posts

Posted 21 May 2013 - 12:56

Pa nije narod glup, ali naivno je misliti da je ta pobuna spontana pobuna gladnog naroda. Danas se makar zna da su sve te pobune koje poprime vece razmere namestene i dirigovane. No, vi verujte u spontani svet, to vas oslobadja odgovornosti ;)

 

Ne moras da mi persiras. U svetu nema nista spontano. Problem je sto ti ne razlikujes sta je spontano a sta "pogurano" . Sto se tice teorije zavere, ona oslobadja od odgovornosti, drustvene i licne.



#42 kolajcak

kolajcak
  • Members
  • 150 posts

Posted 21 May 2013 - 13:03

Eto vidis, u tome se uopste ne slazemo. Ljudi koji veruju da se stvari dogadjaju spontano se oslobadjaju odgovornosti da promene jedino sto je stvarno bitno, a to je sopstveni zivot. No, razumem ako vi tu vezu ne vidite.



#43 ravnicar

ravnicar
  • Members
  • 2,743 posts

Posted 21 May 2013 - 13:07

Eto vidis, u tome se uopste ne slazemo. Ljudi koji veruju da se stvari dogadjaju spontano se oslobadjaju odgovornosti da promene jedino sto je stvarno bitno, a to je sopstveni zivot. No, razumem ako vi tu vezu ne vidite.

 

A sta si ti uspeo da promenis u pogledu onoga sto si pominjao ovih dana? 


Edited by ravnicar, 21 May 2013 - 13:08.


#44 kolajcak

kolajcak
  • Members
  • 150 posts

Posted 21 May 2013 - 13:23

Bilo bi krajnje naivno da o tome ovde pisem, jer su to intimne stvari, a ovo nije mesto za to...

 

Ljudi su danas navikli na gotova resenja u svemu, pa tako ocekuju gotova resenja i za sopstveni zivot. Dok god covek bude ocekivao da mu stvari koja se direktno ili indirektno ticu i njega dolaze spolja, do tada ce mu se resenja nametati, a on ce smatrati da ima nekakvu slobodnu volju. To je naravno velika iluzija. Svako bi za sebe morao o tome da razmisli, jer univerzalnih resenja nema, a ljudi orijentisani levom hemisferom mozga nisu svesni ni da problem postoji..



#45 ravnicar

ravnicar
  • Members
  • 2,743 posts

Posted 21 May 2013 - 13:32

Bilo bi krajnje naivno da o tome ovde pisem, jer su to intimne stvari, a ovo nije mesto za to...

 

Ljudi su danas navikli na gotova resenja u svemu, pa tako ocekuju gotova resenja i za sopstveni zivot. Dok god covek bude ocekivao da mu stvari koja se direktno ili indirektno ticu i njega dolaze spolja, do tada ce mu se resenja nametati, a on ce smatrati da ima nekakvu slobodnu volju. To je naravno velika iluzija. Svako bi za sebe morao o tome da razmisli, jer univerzalnih resenja nema, a ljudi orijentisani levom hemisferom mozga nisu svesni ni da problem postoji..

 

Hajde, neka preporuka, savet kako da promenimo stvari?  Da bi nesto promenili moramo i da imamo izvestan uticaj na to nesto. Konkretno, sta bi to bilo?