Jump to content


Photo

Kapa glavu pokriva, cipela je čuva!


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
37 replies to this topic

#1 ControlFreak

ControlFreak
  • Members
  • 3,070 posts

Posted 07 May 2013 - 00:54

Dolazi leto, a i godišnji odmori, pa mi pada na pamet obnova obuće.

Kakvu obuću najviše nosite i da li postoje modeli koji su vam bili najomiljeniji i koje preporučujete?

Tema je otvorena za mušku, žensku ili dečiju obuću, za sportsku, svakodnevnu, radnu, večernje izlaske ili specijalne prilike, bilo da je u pitanju nešto što ste nosili, nosite ili imate nameru da kupite ili nešto što biste jako želeli.

 

Evo, od mene preporuka za model dole. Nosila celo leto, jesen, pa evo ponovo vec više od mesec dana. 

2051567-5-MULTIVIEW.jpg

 

Teva 

 

moja preporuka 4.5 od 5 ( nije 5 samo zato jer se na desnoj odlepio djon, pa je dragi lepio sa super glue  :lala: )

 

 

 

 

 

......

Womens-Nike-Free-Run-3-Coral.jpg

 

Nike Free

Letos kupila u beloj boji i zažalila, jer sam ih dosta uprljala za vreme putovanja, višečasovne šetnje, kiše, itd....a razlog za belu boju je bio što sam mislila da mi ne priliče ove dreč boje. Razmišljam da za sledeće putovanje kupim kratke čizmice kao ove dole od clark'a, a patike ponesem .... a možda i ne moram uopšte...

 

654_51363_P.jpg

 

i na kraju...ove sandale, što ovde kažu "steal" za $ 20 (rasprodaja) ...crveno i sexy i preporučljivo za maksimum od 30 minuta  ;)   :)

 

$(KGrHqR,!iQE+oh!u1JBBQBY,(JFZQ~~60_35.J

 

 

 

 

 

 

 

 

spacer.gif

 

spacer.gif

 

spacer.gif

spacer.gifspacer.gif

spacer.gif

 



#2 veïna

veïna
  • Members
  • 258 posts

Posted 07 May 2013 - 16:33

Preporuka kao vrata ide Clark's sandalama! Recimo ovaj model http://www.clarks.es/p/20352896 - promenila sam vec dva para, u tamno braon i "nude" boji. Ili recimo ovaj  http://www.clarks.es/p/20353853

 

Mogu za dan, mogu za opustenu nocnu varijantu, udobne, traju i ne habaju se u prevozu sto je vazno nama koje idemo metroom na posao :rolleyes:. Fazon sa Clark's cipelama je sto imaju "amortizere" te su im stikle jakoooo udobne.

 

Tu je i Geox ali u poslednje vreme insistiraju na mokasinama i sl. "tetkastim" modelima. Ja ne volim, ali ko voli, odlicna varijanta za dan.

 

Zatim, apsolutni hit urbanog-udobnog, Camper cipele! Ja sam mislila da cu ih prerasti, kad pocnem da radim i nosim blejzere, biznis odela i slicno - ali u mom gradu je jako popularan biznis stil sa nekom netipicnom "zackoljicom" (nakit, cipele, tasna) dok me u prestonici uvek zacudi koliko su strogi i ustogljeni u oblacenju, pravi birokratski grad. . Tako da ono sta nosimo i obuvamo zavisi od licnih preferenci i zivotnog stila, ali i neke opste klime u drustvu.

 

Na kraju, jedna negativna ocena i savet. Ne bacajte pare na cipele iz Zare - firma pravi sasvim solidnu garderobu, narocito onu svakodnevnu ili za pre/posle posla ali cipele im nisu ni za sta. Los kalup, slab kvalitet, razgaze se za cas - zali boze para. Eh, da, volim i sandale na stiklu kao te crvene na slici, neudobne za medalju ali zato ne da stoje 0:) .

 

PS: preporuka za Nike, koristim ih za gym, isti par vec 2 godine, kao nove su! Doduse crne, ove vristecih boja me odbijaju. Nedavno sam pocela da planinarim, pravo otkrovenje i u shopping i u sportskom smislu :lol+: . Chiruca marka gojzerica - ni jedan zulj, kao po oblacima da hodam!


Edited by veïna, 07 May 2013 - 16:49.


#3 ControlFreak

ControlFreak
  • Members
  • 3,070 posts

Posted 08 May 2013 - 00:58


PS: preporuka za Nike, koristim ih za gym, isti par vec 2 godine, kao nove su! Doduse crne, ove vristecih boja me odbijaju. Nedavno sam pocela da planinarim, pravo otkrovenje i u shopping i u sportskom smislu :lol+: . Chiruca marka gojzerica - ni jedan zulj, kao po oblacima da hodam!

 

Otisla ja u Nike prodavnicu i pitam da mi daju neke jarko narandzaste, resila cvrsto, hocu takve...imaju i moj sin i zet po par i bas su gotivne. Probala ja...qq, gledam se i rekoh, skidaj sto pre, ima te popljuju pariske dame kad te ugledaju  :blush: .

 

Camper ima i ovde, ali ne u toliko velikom izboru, cini mi se da ih prodaju samo u Nordstromu. 

 

Obozavam hiking. Moje Merrel-ke, drugarica preporucila, nosim vec cetiri godine i spremne su za penziju. Nisam cula za Chiruca, baci neku slicicu.

Kazi mi da li takodje koristis i camelbak? Meni je to najbolja stvar koju sam kupila.



#4 highlanderka

highlanderka
  • Members
  • 3,150 posts

Posted 08 May 2013 - 10:25

Posto sam u penziji, spakovala sam koledzice i baletanke koje sam nosila na poslu. Za naredno leto u opticaju su:

1. Sandale od koze i prave plute, kupljene 1990 u Italiji. lake su kao pero, dobro sam brinula o njima mada je od silnog "lickanja" boja koze tamnija nego sto su pre bile, lice je radjeno od koze u tri boje a to se sad bash i ne vidi.

2. Mokasine, mislim da imaju oko 5 godina, lake, udobne.

3. Benetonove espadrile, vece su za ceo broj jer im je djon tvrd pa su me zuljale, zamenila sam ih za veci broj i sad su o.k.

4. Skecers sandalete, nasledila sam ih od cerke, njoj su bile velike i kad ih je kupila.

5. Shpanske, bozanstvene sandale, opet od cerke, malo su mi knap ali su jako udobne i lepog kroja, kombinacija mat i glatka narandzasta koza, skorz ekoloshke.

6. Naravno, moje "starke", neponovjive i vecne. 

Za penzosa - dovoljno. 

Attached Files


Edited by highlanderka, 08 May 2013 - 10:47.


#5 veïna

veïna
  • Members
  • 258 posts

Posted 08 May 2013 - 13:31

Chiruca je spanska firma, moguce da su slabo prisutni na ino trzistu. Ovde ih ima gotovo svako, jako su popularne - toliko da su me svojevremneo prijatelji zezali da ce mi imigraciono traziti, prilikom upisa u drzavljanstvo, da uz obaveznu dokumentaciju prilozim i uverenje o posedovanju original Cheruka cizama :blush:. M. koje koristis su sjajne, barem su mi tako pricali iskusniji. Hvala za preporuku za ranac, potrazicu!!!!

 

Eh, Parizanke! Ne znam da li je stvar u modnoj industriji, arhitekturi, dizajnu i lepoti, kojim su okruzene od malena ali zene stvarno umeju da izgledaju. Po mom iskustvu, taj casual stil sa patikama samo italijanke izvode kako treba - ne znam u cemu je fazon, ali uspevaju da izgledaju elegantno i zenstveno.                

Attached Files


Edited by veïna, 08 May 2013 - 13:32.


#6 veïna

veïna
  • Members
  • 258 posts

Posted 08 May 2013 - 13:57

Proslonedeljno "ulaganje" u ovo leto :rolleyes:   

Marka lokalna, Yokono, koriste samo prirodne materijale http://yokono.es/en/...what-is-yokono/

Udobne, cena vise nego povoljna

 

 

Attached Files



#7 highlanderka

highlanderka
  • Members
  • 3,150 posts

Posted 08 May 2013 - 15:52

Ako mogu da dam preporuku, najudobnije moskasine koje sam nosila su zenske Timberlend mokasine od prevrnute koze. Na zalost, njih nisam sacuvala jer nisam mogla bez njih u prolece, leto, jesen.

Najudobnije duboke cipele su crne Kickers i to muski model od pre nekoliko godina. Bez preterivanja, naklaksa i najudobnija obuca koju sam ikad imala, kao da na nogama imate koznu rukavicu a ne cipelu. Nisam ih nosila ove zime jer hocu da ih sacuvam za doba kad ce mi stopala biti josh osetljivija, za koju godinu. 

Nikad nisam nosila shtikle vishe od 4, 5 cm i tako sam sacuvala stopala od cukljeva i zuljeva. Dovoljno mi je i to sto su mi stopala osetljiva na vestacke materijale, na promenu telesne tezine i sto ih redovno udaram o vrlo, vrlo tvrde stvari. Trenutno imam slomljena 2 prsta na levom stopalu jer ne palim svetlo kad idem u kupatilo tokom noci. 

Sad sam pogledala sajt Yokono, izvrsno dizajnirana obuca pa josh od prirodnih materijala!


Edited by highlanderka, 08 May 2013 - 15:59.


#8 ControlFreak

ControlFreak
  • Members
  • 3,070 posts

Posted 09 May 2013 - 21:46

Oduvek sam mrzela japanke, ali otkako zivim ovde, kud svi, tu i ja...

 

428412_4920040163364_382390648_n.jpg



#9 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 09 May 2013 - 21:48

^

ma ova patkica, je slatka. :P



#10 ControlFreak

ControlFreak
  • Members
  • 3,070 posts

Posted 09 May 2013 - 21:51

^

ma ova patkica, je slatka. :P

 

dobila na poklon od jedne Holandjanke za Sinterklaas...patkicu stavis u vodu i sija   (to je moja igrackica za bubble bath   :blush: )


Edited by ControlFreak, 09 May 2013 - 21:52.


#11 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 10 May 2013 - 21:02

Ja najviše volim ove

 

7309f6f89d191922dfe63e0232d7476c.jpg

 

a bogami i ove

 

MEN%27S_ADIDAS_RESPONSE_CUSHION_20_SHOES



#12 ControlFreak

ControlFreak
  • Members
  • 3,070 posts

Posted 14 May 2013 - 00:51

Posto sam u penziji, spakovala sam koledzice i baletanke koje sam nosila na poslu. Za naredno leto u opticaju su:

1. Sandale od koze i prave plute, kupljene 1990 u Italiji.....

 

Meni su ove bas po meri za ovo podneblje. Pune su prodavnice slicnih modela, mada ne verujem da je danasnji kvalitet isti (Italija, Spanija, Brazil, cini mi se da su oni bili na vrhu za proizvodnju najbolje kozne obuce). Ovde na trzistu, ima svacega, ali mi se cini da ima mnogo vise "jeftinih" i za kratku upotrebu nego obuce vrhunskog kvaliteta.  U ovom toplom podrucju su najvise zastupljene sandale i papuce, a primecujem da zene koje vode racuna o udobnosti, najvise nose: mephisto, ecco, dansko, naot, romika i sl....znam da ponekad izgledaju malo staromodno, ali u poslednje vreme ih ulepsavaju. Razgledala neke sportskije za letovanje (da mi zamene bele patike za visecasovna hodanja) i naleteh na ove Dansko. Stavicu ih na wish list.

 

 

Veina (sa dve tackice na i  :) ), zivis u Espanji i verujem da imate modela koje ja ovde moram da trazim samo preko interneta. Da li mi se cini ili se u Evropi vise pazi na udobnost i komfor, radje nego cistu estetiku? Meni je to bas osvezenje od ovdasnjeg vasara, a i preterujemo sa kupovinom koliko ima rasprodaja.  



#13 jesenja

jesenja
  • Members
  • 1,428 posts

Posted 14 May 2013 - 08:15

a i preterujemo sa kupovinom koliko ima rasprodaja.  

 

Jel' se žališ, il' se hvališ?



#14 ControlFreak

ControlFreak
  • Members
  • 3,070 posts

Posted 14 May 2013 - 14:49

Jel' se žališ, il' se hvališ?

 

Ne hvalim se, vec smatram da je preterano. Iako smatram da svako ko moze, ima pravo da za svoj zaradjeni novac kupuje sta zeli, ovde je to preterano. ....Kako bih opisala....., ovde to zovu disposible society...kupujes jeftino, pa lako bacas i zamenis...na to sam prvenstveno mislila. Vise mi se dopada kada se (a mislim da je to u Evropi cesci slucaj nego ovde) kupi manja kolicina, ali kvalitet. To je i zato sto smatram da previse zagadjujemo okolinu i zbog buducnosti i ...mogu sad da ubacujem tu i druge stvari, ali nadam se da si me razumela.



#15 jesenja

jesenja
  • Members
  • 1,428 posts

Posted 14 May 2013 - 15:23

Zaboravila sam da stavim smajlić na pitanje.

 

Kupoholije ima svuda, ja ne marim da idem po prodavnicama, ali ko voli, baš je zabavno. Lepo je kad imaš nekoliko pari obuće, onako - da se sa 50 metara vidi da su kvalitet, ali taj kvalitet nosiš zaista godinama, pa i dosadi. Zato kupuješ i neke jeftinije, da se malo razveseliš, nešto promeniš, i nije ti žao kad se raspadnu, one "prave" su uvek tu.