Jump to content


Photo

Kapa glavu pokriva, cipela je čuva!


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
37 replies to this topic

#16 ControlFreak

ControlFreak
  • Members
  • 3,070 posts

Posted 14 May 2013 - 16:49

Zaboravila sam da stavim smajlić na pitanje.

 

Kupoholije ima svuda, ja ne marim da idem po prodavnicama, ali ko voli, baš je zabavno. Lepo je kad imaš nekoliko pari obuće, onako - da se sa 50 metara vidi da su kvalitet, ali taj kvalitet nosiš zaista godinama, pa i dosadi. Zato kupuješ i neke jeftinije, da se malo razveseliš, nešto promeniš, i nije ti žao kad se raspadnu, one "prave" su uvek tu.

 

a, to da...guilty as charged! zato ponekad dopunim izbor i sa ovima sto nadjem na rasprodaji, a ne bi mi inace bile prvi izbor - kao one crvene gore. nekad samo zbog boje ili nekog ludog dizajna.

nego, da pitam vas iz bivse yu...ima li dobre domace proizvodnje? davno nekada je bilo. secam se iz detinjstva, izloga u centru. prolazis svakodnevno i samo mastaris o nekom paru, jer ne mozes da priustis...sada, svega u izobilju, ako ne mozes da nadjes sta zelis u prodavnici, odes na internet i narucis.



#17 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 14 May 2013 - 17:10

A ove. :P

 

Womens-Durango-Western-Lacer-Work-Boot-R



#18 ControlFreak

ControlFreak
  • Members
  • 3,070 posts

Posted 14 May 2013 - 17:15

nisu lose, ali ove su bolje:

 

576066_4664370411780_2142815935_n.jpg

 

:rolleyes:



#19 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 14 May 2013 - 17:18

Sto ja volim cizme, samo mi je problem sto ovde gde zivim cizme nosim samo u Rinu.

:tired:



#20 veïna

veïna
  • Members
  • 258 posts

Posted 14 May 2013 - 18:10

 

Veina (sa dve tackice na i  :) ), zivis u Espanji i verujem da imate modela koje ja ovde moram da trazim samo preko interneta. Da li mi se cini ili se u Evropi vise pazi na udobnost i komfor, radje nego cistu estetiku? Meni je to bas osvezenje od ovdasnjeg vasara, a i preterujemo sa kupovinom koliko ima rasprodaja.  

 

Kad zivis u relativno maloj ekonomiji problem je znati koliko su uobicajeni lokalni proizvodi koje konzumiras prisutni na globalnom trzistu. U EU je lako, retail biznis se “ukrupnio” tako da najpopularnije robne marke nadjes u svakoj vecoj soping ulici u svakom vecem evropskom gradu. Time se dobija na predvidljivosti, znam da cu omiljene pantalone naci u Parizu, Madridu ali i Malmeu, Gracu, odnedavno i u Beogradu) ali ima i mana kao sto su uniformnost u oblacenju, unistavanje manjih tekstilnih preduzeca i sl.

 

Sto se tice komfora, pazi se, da. Kad na ulici u sred bela dana vidim zenu u stileto cipelama, znam da je ili ruskinja ili engleskinja  :lol+:. Nocu je nesto drugacije tj. glamuroznije, manje se pazi na udobnost a vise na stil. Opet, jednu spanjolku ili francuskinju stariju od 25  ni puskom neces naterati da obuje patike ako nije sport u pitanju. Popularne su baletanke, mokasine, nize ili deblje pete/stikle koje su konfornije. U velikim gradovima voznja automobilom je mukotrpna (nedostatak parkinga) i skupa, cesto zene idu una posao javnim prevozom ili na vespi – pa se i tu gleda da obuca bude adekvatna. Sad, zivisi i gde radis: ako je neko prodavanje magle tj. usluga, gleda se sve pa i glamurozna obuca u 9h ujutru na sastaku (kod mene u firmi je uobicajeno preobuvanje i cuvanje visokih stikli u fioci radnog stola).

 

Sa druge strane, jako se pazi na frizuru, manikir, pedikir, nakit, diskretnu sminku – za dan nista sljastece ali mora da je kvalitetno. Akcenat je vise na kvalitetu nego na kvantitetu. U Spaniji se jako gleda na marku tasne i nakita, rucnih satova. Naravno, sve napisano vazi za vece gradove, u unutrasnjosti je mnogo opustenije (za moj ukus i previse).

 

Izuzetak su i tinejdzerke i studentkinje, tu se uglavnom nose moderno dizajnirane jeftinije krpice, koje izdrze par meseci i onda u korpu za otpatke (H&M, Berska i sl.).

 

Ima i u Evropi razuzdanog konzumerizma mada nas je kriza malo ogranicila. Poslednjih godina je u modi zivotni stil  “pijo progre” - to mu dodje middle class osoba koja je progresivna po pitanju zastite okoline i ljudskih prava te kupuje organsku hranu i dugotrajne sijalice, fanaticno reciklira, koristi voz a ne kola i generalno stedi energiju – ali se ne odrice kuce u dobrjm kraju, apple proizvoda i konfekcijske garderobe, za cije resurse i proizvodnju ispasta tamo neko u tzv. Trecem svetu. Verujem da u tu kategoriju spada velika vecina nas  - ali bolje ista nego nista - time bar ja mirim savest  0:)


Edited by veïna, 14 May 2013 - 18:27.


#21 ControlFreak

ControlFreak
  • Members
  • 3,070 posts

Posted 14 May 2013 - 18:35

prosle nedelje bila na maturskoj proslavi i  primetila  90% sandala nalik ovom paru ispod:

 

 

d1b48709435965caac1209d24bd602fb.jpg

 

....nisam jos sigurna da li da se devojkama divim ili smejem, ali posto sam i sama ljubitelj visokih potpetica, cutacu...



#22 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 14 May 2013 - 22:05

prosle nedelje bila na maturskoj proslavi i  primetila  90% sandala nalik ovom paru ispod:

 

 

d1b48709435965caac1209d24bd602fb.jpg

 

....nisam jos sigurna da li da se devojkama divim ili smejem, ali posto sam i sama ljubitelj visokih potpetica, cutacu...

to ja zovem hodanje na stulama.

 

Dobila sam nedavno od prijateljice papuce CK:

 

Attached File  1078264_fpx.tif.jpg   11.58KB   1 downloads

 

Ali u crnoj boji

Ona ih kupila i ja pomenula da su lepe, i odmah dobila poklon - sad jos pokusavam da se naviknem na ovu stiklu :)



#23 misko1

misko1
  • Banned
  • 2,099 posts

Posted 14 May 2013 - 23:42

e pa evo sad ja malo za muski deo publike dok vas docekamo utom ce i zima

 

evo recimo meni su ove bas OK:

 

Spoiler

 

onda recimo ove:

Spoiler

 

ove bi isto posedovao kad bi bile na rasprodaji:

Spoiler

 

i tako...

 

a ni cipele im nisu lose

 

aj sad malo vi, a mene ako se za dan ljubitelja cipela sete - sete.



#24 ControlFreak

ControlFreak
  • Members
  • 3,070 posts

Posted 14 May 2013 - 23:49

pre par nedelja isli na koncert, pa svi doterani...ispred nas neka fina familija, roditelji i dve cerke, mlade devojke u 20-tim...obe u mini haljinama, jedna sa japankama, a druga nosi stikle sa potplatom od par santima....u jednom momentu se saplete i pade, a neki decki prolaze pored i smeju se....meni bese zao, u momentu pomislim da joj sad sestra misli: told you so.

 

imam par takvih "eskalatora" i moram priznati da se osecam mocno kad ih obujem, pogotovu kad sam pored nekih niskih, fino im gledas u teme, zagrlis, a glava im maltene u tvojim grudima  :D

 

lepe ti te sandale, ali ja se ne bih usudila da taj model a la japanke nosim na tu visinu, ili flat ili centimetar, dva, radi stabilnosti...

 

 

to ja zovem hodanje na stulama.

 

 



#25 misko1

misko1
  • Banned
  • 2,099 posts

Posted 15 May 2013 - 00:19

imam par takvih "eskalatora" i moram priznati da se osecam mocno kad ih obujem, pogotovu kad sam pored nekih niskih, fino im gledas u teme, zagrlis, a glava im maltene u tvojim grudima  :D

 

ja bi se vala i sageo ako treba! :kece:



#26 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 15 May 2013 - 00:37


lepe ti te sandale, ali ja se ne bih usudila da taj model a la japanke nosim na tu visinu, ili flat ili centimetar, dva, radi stabilnosti...

Ko sto rekoh - pokusavam, uglavnom imam obrazlozenje zasto 'ne bas danas' ;)

 

Inace cak i ne volim wedge.

 

Najlepse (ali ne i najudobnije) sandale koje imam su Ann Marino:

 


Attached File  954719195_125.jpg   4.3KB   2 downloads

 

Prelep dizajn, i svidece se vise Misku ;)



#27 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 15 May 2013 - 00:39

Ko sto rekoh - pokusavam, uglavnom imam obrazlozenje zasto 'ne bas danas' ;)

Inace cak i ne volim wedge.

Najlepse (ali ne i najudobnije) sandale koje imam su Ann Marino:


[img]http://forum.b92.net/public/style_images/master/attachicon.gif[/img] 954719195_125.jpg

Prelep dizajn, i svidece se vise Misku ;)

Misko da obujesattachicon.gif i da se slikuvas, pa cemo da ti gledamo u zube.

Edited by mrd, 15 May 2013 - 00:41.


#28 ControlFreak

ControlFreak
  • Members
  • 3,070 posts

Posted 15 May 2013 - 00:48

meni su ove gotivne za muske: vans

 

photo-7.jpeg

 

 

 

  

 

 

spacer.gifspacer.gif



#29 misko1

misko1
  • Banned
  • 2,099 posts

Posted 15 May 2013 - 00:54

Misko da obujesattachicon.gif i da se slikuvas, pa cemo da ti gledamo u zube.

 

 

moze ako mi ih andja licno donese i ako ima broj 46. sve za fb92!

 

uostalom ja sam postavio dovoljno kad svi doprinesu koliko i ja mozemo razgovarati sta i kako dalje


Edited by misko1, 15 May 2013 - 00:57.


#30 ControlFreak

ControlFreak
  • Members
  • 3,070 posts

Posted 15 May 2013 - 01:00

Inace cak i ne volim wedge.

 

 

 

Ne ovakve kao sto su one gore koje sam postovala, ne za mene, ali, ove sto si stavila su otprilike onakve kakve volim. Nisam ljubitelj potplata, asocijacije na 70's  ;) i saturday night live.

 

Podsetila me Veina na kutiju koju drzim u kancelariji i iskopah dva para koja su zimovala ispod mog stola, potpuno smela sa uma...slika nije nesto, ali kao sto vidis, vise volim klasiku za kancelariju

 

945748_4941931150625_795062316_n.jpg