Jump to content


Photo
- - - - -

V 2009 ( serija Posetioci )


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
13 replies to this topic

#1 sava91

sava91
  • Members
  • 3 posts

Posted 11 April 2013 - 01:43

Pozdrav!

 

Na televiziji B92 je pocela da se prikazuje jedna od najboljih naucnofantasticnih serija svih vremena. 

Rec je o rimejku kultne serije iz osamdesetih "V", u kojoj se radi o  vanzemaljskoj vrsti koja dolazi na Zemlju sa ciljem da pokori stanovnistvo nase planete, a da mi toga nismo ni svesni, bacajuci nam prasinu u oci svojom naprednom tehnologijom i poklonima. Serija je snimana od 2009. do 2010. nakon cega je kuca ABC odlucila da seriju ne prosiri na trecu sezonu. 

Nakon sto je budete odgledali pozelecete da odgledate bar jos jednu epizodu, a da bi vam se buduca zelja i ostvarila, potrebno je da na Facebook-u lajkujete stranicu " Project Alice",koju su pokrenuli verni obozavaoci i glumica koja je osamdesetih godina bila glavni negativac u seriji. 

Ova stranica je napravljena kao oblik peticije i potrebno je sto vise lajkova koji ce rukovodiocima ABC-a i Warner Bros kompanije pokazati da je progresno sto su seriju ukinuli nakon samo dve sezone. Ovakav oblik izrazavanja nezadovoljstva je vec jednom imao uticaja. Fanovi su cekali 25 godina da se serija ponovo emituje, u cemu su i istrajali. U danasnje vreme, vreme Interneta i ostalih tehnoloskih dostignuca, nadam se da necemo cekati toliko dugo  :)

Takodje, na netu imate peticije koje se takodje ticu nastavka snimanja ove serije i vracanja na nase male ekrane, pa ukoliko zelite, mozete takodje ucestvovati i u tim pokusajima u borbi za njen povratak.

 

Hvala !

 


#2 Gogy

Gogy
  • Members
  • 7,469 posts

Posted 11 April 2013 - 07:49

Zašto povratak? Koliko me sećanje služi, serija je imala neki zaključak, pa ne vidim smisla, kako bi sad protegli (ionako prosečnu) seriju...? :huh:



#3 pixel

pixel
  • Members
  • 2,487 posts

Posted 11 April 2013 - 10:51

Na televiziji B92 je pocela da se prikazuje jedna od najboljih naucnofantasticnih serija svih vremena.

 

Uh... kapiram da ti se serija dopada... ali... da nisi malo preterao? :)



#4 Eddard

Eddard
  • Members
  • 4,278 posts

Posted 11 April 2013 - 11:23

Malo mnogo... serija je čist prosek, pa i manje, zasluženo ukinuta. 



#5 alfamuzjak

alfamuzjak
  • Members
  • 2,226 posts

Posted 11 April 2013 - 12:03

Malo mnogo... serija je čist prosek, pa i manje, zasluženo ukinuta. 

Daleko je V od proseka, jos kada se setim da su birali izmedju  V i FF posle prve sezone i izabrali V :rant:

uzasno losa serija, uzasno losa.



#6 DayWalker

DayWalker
  • Members
  • 7,846 posts

Posted 11 April 2013 - 14:03

firefly?

 

tupava i naivna serija. ( V )

 

 

bsg - osakacen i zbijen u 4 sezone

enterprise osakacen i zbijen u 4 sezone (a tek je najbolje predstojilo romulan wars, birth of borg queen)

sgu - osakacen i zavrsen klifhengerom

tscc - osakacena i zavrsena klifhengerom

sga - osakacen i zguzvan u 4 sezone

ff - osakacen

caprica - osakacena

bsg blood and chrome - nije ni zaziveo

 

to su samo neke koje su mi pale na pamet a da vise zasluzuju nastavak.



#7 FRY

FRY
  • Members
  • 1,200 posts

Posted 12 April 2013 - 07:48

Serija je odlična, posle Earth Final Conflict-a, konačno još jedna koja se bavi socijalnim impaktom dolaska vanzemaljaca na Zemlju, odlično obrađuje manipulaciju ljudima, podeljenost, uticaj masovnih medija... Takve serije su retke, a meni vrlo zanimljive. Ne znam zaista razlog zbog čega je ukinuta, ali radnja se razigrava sredinom i pred kraj prve i tokom druge sezone, a ima dovoljno materijala za nastavak. Prema nekim kritikama, suviše je ličila na Obaminu vladavinu u nekim segmentima u USA, ko zna...



#8 Doorn

Doorn
  • Members
  • 14,739 posts

Posted 12 April 2013 - 11:54

Sezona 1 je obecavala i jedva sam cekao da odgledam sezonu 2. Kad su rjesili da prekinu seriju i na najgori moguc nacin urade zadnju epizodu. Razocaran sa krajem. Moglo je to bolje.


Edited by Trn, 12 April 2013 - 11:54.


#9 Bite my shiny metal ass

Bite my shiny metal ass
  • Banned
  • 5,781 posts

Posted 12 April 2013 - 12:24

firefly?

 

tupava i naivna serija. ( V )

 

 

bsg - osakacen i zbijen u 4 sezone

enterprise osakacen i zbijen u 4 sezone (a tek je najbolje predstojilo romulan wars, birth of borg queen)

sgu - osakacen i zavrsen klifhengerom

tscc - osakacena i zavrsena klifhengerom

sga - osakacen i zguzvan u 4 sezone

ff - osakacen

caprica - osakacena

bsg blood and chrome - nije ni zaziveo

 

to su samo neke koje su mi pale na pamet a da vise zasluzuju nastavak.

Ovo si zaboravio.



#10 DayWalker

DayWalker
  • Members
  • 7,846 posts

Posted 12 April 2013 - 13:43

Serija je odlična, posle Earth Final Conflict-a, konačno još jedna koja se bavi socijalnim impaktom dolaska vanzemaljaca na Zemlju, odlično obrađuje manipulaciju ljudima, podeljenost, uticaj masovnih medija... Takve serije su retke, a meni vrlo zanimljive. Ne znam zaista razlog zbog čega je ukinuta, ali radnja se razigrava sredinom i pred kraj prve i tokom druge sezone, a ima dovoljno materijala za nastavak. Prema nekim kritikama, suviše je ličila na Obaminu vladavinu u nekim segmentima u USA, ko zna...

 

ukinuta je zbog slabe gledanosti, mada ni termin emitovanja nije bio udarni (kasno uvece). najavljeno je da ce scify da otkupi seriju i nastavi snimanje (kao i futuramu) i sve je bilo kao done deal ali je na kraju propalo. 

Ovo si zaboravio.

 

zaboravio sam i defying gravity. cak su i heroji odlicno poceli. prva sezona odlicna i onda crash and burn...



#11 Bite my shiny metal ass

Bite my shiny metal ass
  • Banned
  • 5,781 posts

Posted 12 April 2013 - 14:00

Kako se zvala ona serija sa Serbedzijom, isto je otkazana nakon jedne ili dvije sezone ?



#12 FRY

FRY
  • Members
  • 1,200 posts

Posted 12 April 2013 - 14:51

ukinuta je zbog slabe gledanosti, mada ni termin emitovanja nije bio udarni (kasno uvece). najavljeno je da ce scify da otkupi seriju i nastavi snimanje (kao i futuramu) i sve je bilo kao done deal ali je na kraju propalo. 

Na wikipediji gledanost prve sezone po epizodi je bila oko 6 miliona gledalaca u finalu, što uopšte nije bilo loše. Mnogo slabije serije su opstajale, ali pretpostavljam da su pare bile problem, produkcija je vrhunska iako vanzemaljci izgledaju kao ljudi (ovo sam često čitao kao kritiku, izgleda nisu makli dalje od 3-će ili 4-te epizode..). Šteta za SyFy dil.



#13 FRY

FRY
  • Members
  • 1,200 posts

Posted 12 April 2013 - 14:57

Sezona 1 je obecavala i jedva sam cekao da odgledam sezonu 2. Kad su rjesili da prekinu seriju i na najgori moguc nacin urade zadnju epizodu. Razocaran sa krajem. Moglo je to bolje.

Ako se to može nazvati krajem, više kao novi početak. Meni je bolje što su ostavili takav kraj, u poslednje 2 epizode ostavili su toliko materijala za fanove da mogu komotno da iskonstruišu treću sezonu. Plašio sam se da će zbrziti kraj i kao hepiend-gotovo, ovako je ipak realnije. Meni je u drugoj sezoni zasmetala  jedino tema o duši, ali to je srećom kratko trajalo (2 epizode) inače bi bio dead-end, ostale epizode su ok. Da, dviđa mi se i što nema "filler" epizoda, nisu imali taj luksuz sa 10-12 ep. po sezoni, kao na primer u Lost-u, a bilo je par i u BSG-u. Vrlo je dinamična, što bi ameri rekli "high octane" šou.



#14 nemo*

nemo*
  • Members
  • 2,180 posts

Posted 12 April 2013 - 16:11

Kako se zvala ona serija sa Serbedzijom, isto je otkazana nakon jedne ili dvije sezone ?

Surface http://www.imdb.com/...2718/?ref_=sr_1