Jump to content


Photo
- - - - -

Problem sa windows XP


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
23 replies to this topic

#1 miki7878

miki7878
  • Members
  • 266 posts

Posted 06 April 2013 - 23:37

Od pre par dana imam problem sa windowsom. Kada dize sistem sve je ok do onda kada se pojavi desktop. E onda se ceka da izbaci ikonice 3,4 minuta. Do pre par dana sve je radilo normalno a sada bas mora da se ceka. Jel neko zna o cemu se radi? Hvala



#2 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 07 April 2013 - 14:55

Pa sigurno si "zakacio" nesto. Je l' imas antivirus? Pogledaj u task manageru koliko imas procesa, obrisi cookije iz browsera od juce i prekjuce, odradi sistem scan...



#3 pixel

pixel
  • Members
  • 2,487 posts

Posted 07 April 2013 - 16:14

Odradi ovo što ti McLeod preporučuje. Ako ne pomogne, probaj ovo.

 

Srećno.



#4 miki7878

miki7878
  • Members
  • 266 posts

Posted 07 April 2013 - 16:46

Imam avast. Na task menageru u procesu mi stoji nekih 20-30 stvari. Inace, proverio sam na Avastu i ceo sistem je cist i nema pretnji. Inace ceo windows dobro radi samo sto se ceka dugo da se pojave ikonice. Dali treba da pobrisem sve to sto stoji na task menageru?  hvala puno!


Edited by miki7878, 07 April 2013 - 16:48.


#5 pixel

pixel
  • Members
  • 2,487 posts

Posted 08 April 2013 - 16:39

Dali treba da pobrisem sve to sto stoji na task menageru?

 

Ne!

 

Jesi li probao rešenje iz linka iznad?


Edited by pixel, 08 April 2013 - 20:41.


#6 haker

haker
  • Members
  • 39 posts

Posted 08 April 2013 - 22:51

Pokusajte sa brisanjem svih nebitnih stvari iz vaseg racunara,  i odradite kompletno skeniranje na viruse sa vesim antivirusnim programom.
I ja imam isti problem a koga god sam pitao o  cemu se radi rekli su mi da mi je racunar pretrpan i da ga to usporava.

Meni licno su preporucili da oborim svoj sistem i da ga ponovo instaliram.

Licni izbor je na vama da li cete to uraditi ili ne.



#7 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 09 April 2013 - 00:21

Skini spybot search and destroy, to ti je po mom misljenju najbolji besplatni antivirus koji postoji. Moguce je da si i pretrpao komp, pa zato slabije radi, sto je i logicno. Defragmentacija je nekad pomagala, mada ja sam primetio da kod ovih novijih operativnih sistema ako i ima razlike ne primecujem je. Ako je to naglo zagusenje u radu, onda ti je sigurno nesto uletelo. To sto antivirus nista ne nalazi ne znaci da ga nema, probaj neki drugi program. Takodje ako imas XP, cesto se od samih cookija, i nekih manjih spyware totalno zagusi racunar, a vecinu toga obican antivirus nece registrovati. Nadam se da sam ti pomogao...



#8 mad for red

mad for red
  • Members
  • 3,266 posts

Posted 09 April 2013 - 09:13

1. Koliko ti je star sistem, tj. kad si ga reinstalirao poslednji put?

2. Izduvaj usisivacem, veoma pazljivo, kuler i napajanje

3. Koliko imas prostora na C disku gde ti je Windows?

4. Kad si poslednji put skenirao C disk?

5. Instaliraj CCleaner i odradi sken i fix

 

Kad to odradis, vidi da li je pomoglo, pa javi :D



#9 dekifisher

dekifisher
  • Members
  • 1,308 posts

Posted 09 April 2013 - 09:50

Imam avast. Na task menageru u procesu mi stoji nekih 20-30 stvari. Inace, proverio sam na Avastu i ceo sistem je cist i nema pretnji. Inace ceo windows dobro radi samo sto se ceka dugo da se pojave ikonice. Dali treba da pobrisem sve to sto stoji na task menageru?  hvala puno!

 

Tvoj problem je sto imas zilion stvari koje ti se podizu sa sistemom i zauzimaju resurse, i boga pitaj sta sve rade pri butovanju...verovatno proveravaju na netu da li ima novih verzija i sl.  Postoje programi iz kojih to mozes onemoguciti ali mozes i iz Windows-a:

start/run/ pa ukucas 'msconfig' bez navodnika. U kartici startup odstikliras sve osim ctfmon i avasta.

Zapisi negde sta si odstiklirao iz razloga sto kada ponovo pokrenes nesto od tog softvera on ce opet upisati u reg da se podize sa sistemom.

Vecina softvera ima opciju da mu 'kazes' da to ne radi, pa potrazi.

Ok i restart

 

 

Skini spybot search and destroy, to ti je po mom misljenju najbolji besplatni antivirus koji postoji.

 

Spybot nije antivirus...

Zato predlazem Malwarebytes za skeniranje racunara uz osnovni AV soft.

Puno godina sam admin, i spasao me je reinstalacije nebrojeno puta.


Edited by dekifisher, 09 April 2013 - 09:51.


#10 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 09 April 2013 - 10:52

Spybot nije antivirus...

 

Anti spyware, nebitno, bitno je da mu moze pomoci. Verovatno je prilikom surfa kliknuo na nesto sto je sadrzalo spyware, upalo mu u registar i sad ga koci. Malwarebytes nisam koristio...



#11 pixel

pixel
  • Members
  • 2,487 posts

Posted 09 April 2013 - 14:26

Malwarebytes nisam koristio...

 

Daj mu šansu, odličan je.



#12 redstar

redstar
  • Members
  • 1,169 posts

Posted 24 March 2014 - 11:13

Moze li neko meni da pomogne?

 

Vec drugi put mi se desava da odjednom XP prilikom startovanja sam otvara MyDocuments na desktopu. posle prvog puta odradio sam reinstalaciju (inace imam legalan XP) i bilo je sve u redu dve godine kao i prvi put.

Takodje, kad instaliram Skype i pokusam da ga pokrenem ispise mi  "fatal error" poruku sledece sadrzine:

"failed to get proc address for GetLocalProcessorInformation (KERNEL32.dll)

 

Unapred hvala!!!



#13 dekifisher

dekifisher
  • Members
  • 1,308 posts

Posted 24 March 2014 - 22:11

Za ovo prvo proveri da ti nije stikliran aktivni destop. Desnik klik na desktop/properties, pa nadji tu negde active desktop, i odstikliraj ako ima nesto stiklirano.

Medjutim, problem je sto to obicno napravi neki virus, pa obavezno procesljaj komp najbolje sa Malwarebytes.

 

Sto se skypa tice, verovatno nemas sp3 ili nije pravilno instaliran. Novije verzije ne rade sa sp2.



#14 Minimax

Minimax
  • Banned
  • 187 posts

Posted 25 March 2014 - 14:49

Daj mu šansu, odličan je.

Da li je free?



#15 kronostime

kronostime
  • Banned
  • 27,590 posts

Posted 25 March 2014 - 20:25

;)

 

Poštovani/a,
 Pišemo vam da bismo vam dodatno pojasnili činjenice oko prestanka podrške za operativni sistem Windows XP, kao i pop-up poruka koje će se pojavljivati na vašim ekranima ukoliko koristitite ovaj operativni sistem.
 Kao što znate, podrška za Windows XP prestaje 8. aprila 2014. godine. Da bi organizacije lakše izvršile svoj prelazak sa Windows-a XP, na blogu Microsoft Malware Protection Center (MMPC) smo objavili da ćemo nastaviti da obezbeđujemo ažurirane verzije naših potpisa i programa za zaštitu od malvera za korisnike Windows-a XP do 14. jula 2015. godine. To ne utiče na datum prestanka podrške za Windows XP, niti na mogućnost podrške za Windows XP za druge proizvode Microsofta koji dostavljaju i primenjuju te potpise.
 Za klijente preduzeća, to se odnosi na System Center Endpoint Protection, Forefront Client Security, Forefront Endpoint Protection i Windows Intune running on Windows XP. 
Za lične PC računare, to se odnosi na Microsoft Security Essentials.
 PC računare koji koriste Windows XP ne bi trebalo smatrati potpuno zaštićenim, čak ni sa potpisom za zaštitu od malvera i ažuriranim verzijama antimalver programa, i važno je da završite vaš prelazak na operativni sistem za koji postoji podrška da biste primali redovne ažurirane verzije zaštite od zlonamernih napada na vaš računar. Proizvodi za zaštitu od malvera imaju ograničenu efikasnost na PC računaru koji nije ažuran u pogledu ažuriranih verzija zaštite.
 Počevši od 8. marta 2014., naši korisnici koji i dalje koriste Windows XP primaće pop-up poruku na ekranima svojih računara koja je, zapravo, podsetnik na prestanak podrške. Poruka koju će ti korisnici primati kroz “Windows Update” podsećaće da je 8. aprila 2014. kraj podrške za Windows XP i davati korisnicima link na kom mogu saznati više o tome. Poruka je podešena da se ponavlja na mesečnom nivou, uz otvorenu mogućnost da takvo ponavljanje korisnik isključi. Korisnici koji koriste WSUS neće primati pop-up poruku.
 Ako vaša organizacija ima dodatnih pitanja u vezi sa prestankom podrške za XP, pogledajte stranicu o prestanku podrške za Windows XP na Microsoft.com, ili kontaktirajte vaš lokalni Microsoft tim. 
  Srdačno,
 Dušan Šatrić
v-dsatri@microsoft.com
 
 
Ova poruka korporacije Microsoft predstavlja važan deo programa, usluge ili proizvoda koji ste vi ili vaše preduzeće kupili ili u kojem učestvujete.
 
Microsoft poštuje vašu privatnost. Pročitajte našu izjavu o privatnosti.
 
Microsoft Software d.o.o.
Španskih boraca 3 III
Serbia 11070, Beograd