Jump to content


Photo
- - - - -

Vratite deci crtaće!


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
13 replies to this topic

#1 korrawater

korrawater
  • Members
  • 2 posts

Posted 05 April 2013 - 14:17

Otvorila bih ovu temu za sve zainteresovane roditelje 

a i druge ljude dobre volje i hejtere Velikog brata da komentarišete i urgirate

da se deci vrate crtaći umesto ovog reality show-a koji je očigledno uzeo maha i zauzeo sve termine

čak i onaj termin kada bi naša draga deca bar sat vremena uživali uz crtane filmove.

 

Hvala  ;)



#2 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 05 April 2013 - 15:36

Donacije na racun XXXYYYZZZKPQ
Neko treba da plati te crtane filmove, a da nepominjem liscence koje nase TV kuce redovno placaju. Prema tom uplate na gore pomenuti racun sa naznakom: za decije crtace 4b92.
;)

#3 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 05 April 2013 - 16:15

Donacije na racun XXXYYYZZZKPQ
Neko treba da plati te crtane filmove, a da nepominjem liscence koje nase TV kuce redovno placaju. Prema tom uplate na gore pomenuti racun sa naznakom: za decije crtace 4b92.
;)

 

Zaboravio si samo jednu stvar. Po zakonu postoji obaveza nacionalnih emitera da emituje obrazovni (pa i dečiji) program. Ja sad ne znam koliko je to tačno sati ali se ne sećam da ijedna od komercijalnih stanica producira sopstveni obrazovni program.



#4 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 05 April 2013 - 16:22

^
Znam za to, ali treba da postoje fondovi, a licence za crtace idu kao godisnja naplata. Prema tome para je pokretac te vrate zbave. Lakse ce da nabave pare za veliku i vecu bracu nego da deci daju malo cistot zadovoljstva.

#5 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 05 April 2013 - 16:40

Naravno. Ja sam ne znam koliko puta rekao na ovom forumu da to i nisu mediji koji zadovoljavaju uslov nacionalne pokrivenosti da prave program za sve građane Srbije. Krenimo od informativnog programa. Retko koji medij "dobacuje" dalje od Beograda i Novog Sada, zanimaju se lokalnim pitanjima i politikom beogradske elite, zapošljavaju ljude isključivo iz Beograda, dopisnička mreža im je smešna, o studijima u drugim gradovima van Beograda da ne pričam (nema nijedna tv kuća)...

 

I šta onda mi da očekujemo od tih medija? Da prave dečiji program, program za pripadnike nesrpskih zajednica, obrazovni program? Hoće, nego šta. Njima je dovoljno da prenesu vesti informativnih agencija i po ceo dan emituju reality programe.



#6 dale cooper

dale cooper
  • Members
  • 358 posts

Posted 08 April 2013 - 20:51

nekada su postojali video klubovi.

 

 



#7 pixel

pixel
  • Members
  • 2,487 posts

Posted 11 April 2013 - 12:23

Lažni B92 humanizam

 

Veranove bebe izgubile bitku s Velikim bratom

 

Piše: Marko Matić

 

Uprkos do sada neviđenim naporima koje je informativno-profitersko društvo B92 godinama unazad ulagalo kako bi od svog gurua napravilo velikog humanistu i borca za prava najmlađih stanovnika Srbije, bio je potreban jedan jedini susret sa Velikim bratom pa da, ko zna čime sve odlikovan, maršal Veran Matić svoje najmlađe saborce pusti niz vodu. U duhu čuvene stisnute pesnice, iz koje su odjednom provirili svežnji evro novčanica, a zarad oslobađanja što veće minutaže VB zamorčićima, Veranovi B92 ađutanti su iz programske šeme ekspresno eliminisali jedini program koji je bio namenjen mališanima – nekomercijalne crtane filmove koji su radnim danima prikazivani između 12 i 13 časova



#8 Artur Dent

Artur Dent
  • Members
  • 8,603 posts

Posted 15 April 2013 - 09:22

Malo masi temu gospodin Matic, Veran se ne pita oko programske seme od promene vlasnika RTV B92, jos pre dve godine. A iz teksta se vidi kako bi i autor voleo da ga odlikuju kao prezimenjaka mu, no niko da ga se seti. :lol:

#9 pixel

pixel
  • Members
  • 2,487 posts

Posted 15 April 2013 - 12:20

Da li je moguće da se Veran M. kao direktor & glavni i odgovorni urednik B92 baš ništa ne pita?

 

Radoznalost, ništa više.



#10 Artur Dent

Artur Dent
  • Members
  • 8,603 posts

Posted 16 April 2013 - 15:16

To "direktor & etc" ne zvuci toliko vazno ako imas "generalnog direktora". ;) A ona se pita.

#11 pixel

pixel
  • Members
  • 2,487 posts

Posted 16 April 2013 - 16:00

Okej Arture, hvala na objašnjenju.



#12 dale cooper

dale cooper
  • Members
  • 358 posts

Posted 14 May 2013 - 02:14

To "direktor & etc" ne zvuci toliko vazno ako imas "generalnog direktora". ;) A ona se pita.

 

 

[ znam da nije povezano ali sta cu kad volim da spamujem ]

 

 

u jednom od svojih ranih hitova ajs nigrutin naime kaze 

 

[a obracajuci se pokojnoj kseniji pajcin]

 

' devojko zelis li sladoled vocan

 

oces da ti pokazem koliko je mocan ?

 

ali se pazi jer hladan je vrlo

 

glodji ga polako da ne prehladis grlo..'



#13 Janne240

Janne240
  • Members
  • 6,077 posts

Posted 14 May 2013 - 22:21

Otvorila bih ovu temu za sve zainteresovane roditelje 

a i druge ljude dobre volje i hejtere Velikog brata da komentarišete i urgirate

da se deci vrate crtaći umesto ovog reality show-a koji je očigledno uzeo maha i zauzeo sve termine

čak i onaj termin kada bi naša draga deca bar sat vremena uživali uz crtane filmove.

 

Hvala  ;)

Kako bre, pa hiperprodukcija je raznovrsnih crtaca sa kojekavim cesto i potpuno neprikladnim recnikom i sadrzajem...tesko da ce se nove generacije vratiti na jedan crtac u 7.15 ili polucasovnu Mikijevu radionicu.

 

Novi romantizam tesko moze da uhvati korena kod ovih novih generacija...



#14 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 14 May 2013 - 22:36

225px-Pixie%26Dixie_Jinks.jpg