Jump to content


Photo
- - - - -

obracanje javnim licnostima, sreca itd..


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
57 replies to this topic

#1 Bradzorf

Bradzorf
  • Banned
  • 352 posts

Posted 04 April 2013 - 19:47

licna prepucavanja su obrisana. Brazdorf, opomena - ako opet upletes Wermacht u ovakvom kontekstu (tj. nedostatku konteksta), sledi ban.

 

Ako smem da pitam: u koji kontekst spada "Putler"?



#2 zoran59

zoran59
  • Members
  • 10,124 posts

Posted 04 April 2013 - 20:53

Smes, naravno, i spada u kontekst sprdanja sa Putinom kao diktatorom, za sta ga neki smatraju. To moze ili ne mora biti opravdano, kako ko gleda, i zavisno o kontekstu.
No, reci drugom forumasu (koji ima isti stepen anonomnosti kao i ti) da mu sleduje cin oficira Wermachta je, u najmanjem stepenu, neumesno.


#3 Bradzorf

Bradzorf
  • Banned
  • 352 posts

Posted 04 April 2013 - 21:02

Shvatam, ali ja sam se samo nadovezao na njegovu opsesiju. Dakle, dozvoljeno je vređati javne ličnosti, ali ne i članove foruma.


Edited by Bradzorf, 04 April 2013 - 21:03.


#4 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 04 April 2013 - 21:03

:rotflmao:

Nije samo ako si ti ta javna licnost, ali ne smes da kazes. Posto to nije lepo.



#5 Bradzorf

Bradzorf
  • Banned
  • 352 posts

Posted 04 April 2013 - 21:35

Još samo jedno pitanje: u koji kontekst spadaju preporuke za "psihijatriju" i "f odeljenje" u obraćanju pomenutog gospodina meni? Da li je to umesno?



#6 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 04 April 2013 - 22:33

Shvatam, ali ja sam se samo nadovezao na njegovu opsesiju. Dakle, dozvoljeno je vređati javne ličnosti, ali ne i članove foruma.

 

Vidis, to je ne samo tacno, nego i vrlo razumno. Da li je neko bilo koga primoravao da bude javna licnost? Hoces publicitet, hoces da ti izlaze slike u novinama, hoces da ti se servilna rulja klanja - molim lepo, ima da se istrpi vredjanje. To je i premala cena za sve gadosti i nepodopstine koje "javne licnosti" (ne sve, ali velika vecina svakako, od diktatora preko ministaralopova [jedna rec] do starleta i vip velikih bratova brate) rade i kojima zagadjuju javni i medijski prostor.

 

E sad, ako se neka javna licnost resi da ucestvuje na forumu, to je sasvim druga prica, licno bih je, da sam u to siguran, izvredjao i ovako i po cenu bana, ali posto se ne moze biti siguran, onda nista. :lol+:



#7 Bradzorf

Bradzorf
  • Banned
  • 352 posts

Posted 04 April 2013 - 22:59

Vidis, to je ne samo tacno, nego i vrlo razumno. Da li je neko bilo koga primoravao da bude javna licnost? Hoces publicitet, hoces da ti izlaze slike u novinama, hoces da ti se servilna rulja klanja - molim lepo, ima da se istrpi vredjanje. To je i premala cena za sve gadosti i nepodopstine koje "javne licnosti" (ne sve, ali velika vecina svakako, od diktatora preko ministaralopova [jedna rec] do starleta i vip velikih bratova brate) rade i kojima zagadjuju javni i medijski prostor.

 

E sad, ako se neka javna licnost resi da ucestvuje na forumu, to je sasvim druga prica, licno bih je, da sam u to siguran, izvredjao i ovako i po cenu bana, ali posto se ne moze biti siguran, onda nista. :lol+:

 

Potpisujem sve što si rekao, ali bih ipak da pitam. Pošto nisam javna ličnost, a poprilično sam egocentričan, hteo bih da postavim

 

Još samo jedno pitanje: u koji kontekst spadaju preporuke za "psihijatriju" i "f odeljenje" u obraćanju pomenutog gospodina meni? Da li je to umesno?



#8 kolajcak

kolajcak
  • Members
  • 150 posts

Posted 04 April 2013 - 23:22

Da se primetiti da dezurna forumska dedukticka elita, ni po koju cenu ne prihvata misljenja koja bi za posledicu imala skidanje istih sa americke sise za formiranje pogodnih misaonih slika...



#9 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 04 April 2013 - 23:29

...

 

Kako si samo sa 33 posta stigao do takvog veleumnog zakljucka?

 

Kada budem video da se pred ambasadama 'antiglobalista & antiamerikanista' formiraju redovi za vize i iseljenje, mozda jos i poverujem.

 

A dotle - nemam sta, niti zelim da komentarisem USofA.

USofA je isuvise velika zemlja, isuvise velika meta - nju skoro svaki slepac & skrajnuti vukojebinski lik moze pogoditi.

Sto ih, vidim, mnogo sekira.

 

Covek bi mogao samo pozeleti da vecina covecanstva zivi kao prosecan, srednji, Amerikanac.

 

A sad, sta ljubitelji raznoraznih 'teorija zavere' drombuljaju - pa to nije zabranjeno. Samo nek navale.

 

Humor je zdrav.

 

...



#10 kolajcak

kolajcak
  • Members
  • 150 posts

Posted 05 April 2013 - 00:12

...

 

Kako si samo sa 33 posta stigao do takvog veleumnog zakljucka?

 

Kada budem video da se pred ambasadama 'antiglobalista & antiamerikanista' formiraju redovi za vize i iseljenje, mozda jos i poverujem.

 

A dotle - nemam sta, niti zelim da komentarisem USofA.

USofA je isuvise velika zemlja, isuvise velika meta - nju skoro svaki slepac & skrajnuti vukojebinski lik moze pogoditi.

Sto ih, vidim, mnogo sekira.

 

Covek bi mogao samo pozeleti da vecina covecanstva zivi kao prosecan, srednji, Amerikanac.

 

A sad, sta ljubitelji raznoraznih 'teorija zavere' drombuljaju - pa to nije zabranjeno. Samo nek navale.

 

Humor je zdrav.

 

...

Pa prosecan amerikanac uziva, dok polovina planete ne uziva, a tvoj najveci problem je sto mislis da te dve cinjenice nisu povezane.



#11 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 05 April 2013 - 00:21

Pa prosecan amerikanac uziva, dok polovina planete ne uziva, a tvoj najveci problem je sto mislis da te dve cinjenice nisu povezane.

 

Ne možeš generalizovati stvari. Možda je jedan Severno- Koreanac mnogo srećniji od prosečnog Amerikanca (koji možda ima problema sa detetom u školi, da isplati kredite ili živi normalno u nebezbednom delu grada) jer on veruje u to da oni na čelu sa njihovim Vođom mogu da lete na nuklearnim bojevim glavama.

 

S druge strane, ima onih koji kao ja vole ovu pesmu jer širi mir i ljubav.

Uživaj.

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=cfGTm_viXPs


Edited by melankolic, 05 April 2013 - 00:34.


#12 kolajcak

kolajcak
  • Members
  • 150 posts

Posted 05 April 2013 - 00:40

Pa da se dopunim onda: prosecan amer uziva u svojoj kupovnoj moci dok polovina planete u tome ne moze da uziva.

 

Naravno da su sve reci na osnovu kojih mi tumacimo svet prema sopstvenim premisama potpuno relativne. Ne postoji dobro i lose, lepo i ruzno itd...


Edited by kolajcak, 05 April 2013 - 00:40.


#13 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 05 April 2013 - 00:56

Pa da se dopunim onda: prosecan amer uziva u svojoj kupovnoj moci dok polovina planete u tome ne moze da uziva.

 

Naravno da su sve reci na osnovu kojih mi tumacimo svet prema sopstvenim premisama potpuno relativne. Ne postoji dobro i lose, lepo i ruzno itd...

 

Šta to znači "uživa u svojoj kupovnoj moći"? Ja znam da većina zaverologa ustvari mrzi Ameriku jer nemaju ono što oni imaju i da bi se ovog sekunda odrekli svih ideja iza kojih, šatro stoje sve do Sudnjeg Dana, za jedan SUV, kuću na Miami Beachu i Pamelu/Brad Pitta u krevetu.

U nedostatku toga, a pošto nisu sposobni da zarade za život poštenim radom i korišćenjem stečenog znanja (jer retko ko od njih može da se pohvali funkcionalnim znanjem koje donosi profit njemu samom ili firmi za koju bi radio; uglavnom su to ili kladioničarski zgubidani ili kabinetski moljci koje svako ko je učio po čitaonicama može da prepozna po neprijatnom mirisu njihovog tela i zadahu, uz šta obavezno ide literatura o judeo- masonskim zaverama, Lučićeva sabrana dela, knjige Nikolaja Velimirovića, brojanica oko ruke i slika pokojnog patrijarha Pavla u novčaniku; oni 'teligentniji pre podne rade korporativni biznis a posle podne se vraćaju u 1389. ujedinjujući Srbe pred odsudnu bitku), a i sami su sebi dosadni jer ništa u životu vredno nisu doživeli, mogu jedino zaverama da privuku tuđu pažnju.

Sve je normalno ako time ne narušavaju "privatan posed" (mentalni i fizički) drugih ljudi ali ako ga naruše onda moraju da reaguju stručne službe- bilo zdravstvene, bilo organi reda.



#14 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 05 April 2013 - 02:01

Pa prosecan amerikanac uziva, dok polovina planete ne uziva, a tvoj najveci problem je sto mislis da te dve cinjenice nisu povezane.


Kuco draga, prosecan amerikanac radi krvavo za svaki cent koji zaradi. Rad je ocigledno nesto sto vi tipkarala po tastaturi nikada necete osetiti, nit razumeti. Stoga ne talasaj po zabokrecii u kojoj plutas i zavidis prosecom amerikancu sto ne mrzi nikoga i ne dira nikoga ko mu ne smeta direktno, vec se pozabavi statickom studijom WTC-a, mozda naucis nesto u medjuvremenu.

#15 zoran59

zoran59
  • Members
  • 10,124 posts

Posted 05 April 2013 - 02:28

Još samo jedno pitanje: u koji kontekst spadaju preporuke za "psihijatriju" i "f odeljenje" u obraćanju pomenutog gospodina meni? Da li je to umesno?

Postoje razlike izmedju ljudi u nacinu obracanja, a reakcije na neko obracanje ovise i o tome kome je nesto upuceno.

Schrodinger je gore objasnio u cemu je razlika izmedju javnih i privatnih lica, a ja bih dodao da je u vecini demokratskih drustava to regulisano i zakonom. Za razliku od socijalistickih zakona koji su to regulisali "zastitom lika i dela" vladara pa su kritike kaznjavane kao "verbalni delikt," u modernim drustvima je ogranicena moc javnih licnosti.
Konkretno, ako novine objave moje pismo uredniku u kome tvrdim da je predsednik drzave lopov i bitanga, predsednikov ured (ili on sam) moze da se brani argumentima, ali meni ne moze nista. Ako takvo isto pismo napisem, tvrdeci isto za komsiju, komsija moze da me tuzi za uvredu i klevetu. Tu su razlike jasne. Sad, je li i predsednik mesne zajednice ili kucnog saveta "javna licnost" ili nije, na sudu je da odluci...

Tvoje citirano pitanje, o preporuci za psihijatriju, ne spada u oblast sankcionisanog ponasanja (bilo kriminalno, u realnom zivotu, bilo forumski), nego u pitanje uctivosti. I tu postoje stepeni prihvatljivog. "Nisi u pravu" je jedan nacin da se obratis, "ti si za psihijatriju" je drugi, a "ti si jebena budala" treci (pojednostavljujem). Ovaj treci na forumu nece proci, kao ni tvoje pominjanje Wermachta, a izbor izmedju prva dva je licni.
Moglo bi se reci da je "pomenuti gospodin" manje uctiv od mene (stvar licnih kriterijuma), ali je cinjenica da je on u stanju u dve recenice, psovke ili neuctive recenice u stanju direktno reci vise istine nego ja u deset "natenane/unaokolo" postova.