Jump to content


Photo
- - - - -

Cigarete, odvikavanje


  • Please log in to reply
338 replies to this topic

#61 Bite my shiny metal ass

Bite my shiny metal ass
  • Banned
  • 5,781 posts

Posted 14 April 2013 - 11:50

Ja sam, u nekim pripremama da prestanem, napravio nekoliko eksperimenata.

 

Prvi je, da prevazidjem strah od "nestanka", tako da sam sasvim hrabro "izdrzao" nekoliko noci bez cigareta.

Drugi je, da popijem jutarnju kafu bez cigarete, takodje uspjesno.

Treci ce biti potpuni prestanak, kad skupim jos malo hrabrosti :)

 

@neko

Drzi se!


  • 0

#62 neko

neko
  • Members
  • 200 posts

Posted 14 April 2013 - 13:00

hvala...uskoro cu postovati film sa allenom carrom ,dokumentarac,samo da dodjem do njega a evo vam jedna knjiga

zastoprestati.org

 

odlicna je za ojacavanje zelje da ne pusimo vise. i sve najbolje vam zelim. procitajte je makar i ne ostavili duvan, kao informaciju...odlicna knjiga.

 

ja i danas imam krize...proslo je tek mesec dana i nesto. nisu onakve kakve su bile,ali su ipak krize. pomogao mi je dosta zyban.taj lek je blagi antidepresiv i utice da ti se uopste ne pusi. mnogi koji su pili zyban prestali su s pusenjem. kazu da fizicke krize traju 3 nedelje...posle toga su samo psihicke krize. dakle ova kriza sto je sad imam je psihicka...

 

ajde jos neko da ostavlja ...da imam drustvo.


Edited by neko, 14 April 2013 - 13:15.

  • 0

#63 dijac22

dijac22
  • Members
  • 3 posts

Posted 16 April 2013 - 10:51

Tesko je prestati odjednm pusiti,treba smanjivati,pa prestat,ali ne odjednom,to je sok za tjelo.

 

Ja  sam osobno presao na one elektronske cigarete,pola godine ih koristim,odvikao sam se od klasicnih cigareta,ali sto je najvaznije ne smrdim ana cigarete i mogu pusiti gdje hocu,ali i to ce mi  pomoci da prestanem skroz pa tako da cu i njih baciti .

 

Samo volja je najbitnija za sve ;)


  • 0

#64 neko

neko
  • Members
  • 200 posts

Posted 16 April 2013 - 11:16

ako imas secer ili tako neku tesku bolest, mora se paziti da naglo ne ostavis duvan. inace ako si zdrav,nema problema za ostavljanje odjednom.


Edited by neko, 16 April 2013 - 13:55.

  • 0

#65 neko

neko
  • Members
  • 200 posts

Posted 16 April 2013 - 11:43

greska


Edited by neko, 16 April 2013 - 13:56.

  • 0

#66 neko

neko
  • Members
  • 200 posts

Posted 16 April 2013 - 15:03

Tesko je prestati odjednm pusiti,treba smanjivati,pa prestat,ali ne odjednom,to je sok za tjelo.

Ja sam osobno presao na one elektronske cigarete,pola godine ih koristim,odvikao sam se od klasicnih cigareta,ali sto je najvaznije ne smrdim ana cigarete i mogu pusiti gdje hocu,ali i to ce mi pomoci da prestanem skroz pa tako da cu i njih baciti .

Samo volja je najbitnija za sve ;)


i moj brat je prestao i presao na e cigarete...ali popusi tu i tamo po neku pravu.a e cigaru ne vadi iz usta. to mu dodje kao cucla..on ima visok secer ,na iglama je tako da se njemu i ne preporucuje odmah da ostavi.

 

a meni se stalno nesto jede.imacu 100 kila ako ovako nastavim. to je posledica ostavljanja cigara. ali, kad sam ovoliko ostavila,pa nek se i ugojim ,vredi. imam emfizem pluca.

 

jeste li vi tu blizu ostavljanju,pa da imam drustvo. :lala:


Edited by neko, 16 April 2013 - 15:15.

  • 0

#67 neko

neko
  • Members
  • 200 posts

Posted 16 April 2013 - 15:17

Ja sam, u nekim pripremama da prestanem, napravio nekoliko eksperimenata.

 

Prvi je, da prevazidjem strah od "nestanka", tako da sam sasvim hrabro "izdrzao" nekoliko noci bez cigareta.

Drugi je, da popijem jutarnju kafu bez cigarete, takodje uspjesno.

Treci ce biti potpuni prestanak, kad skupim jos malo hrabrosti :)

 

@neko

Drzi se!

 

 

hoces uskoro da mi se pridruzis. jesi li procitao zastoprestati.org ?


  • 0

#68 XXL

XXL
  • Members
  • 18,731 posts

Posted 20 April 2013 - 13:03

MJESEČNO ZA CIGARE KOLIKO I ZA RATU KREDITA: Prestanite da pušite, kupite stan!
Subota | 20.04.2013.

Narednih godina će prosječna kutija cigareta da košta oko šest maraka. U kući, u kojoj se dnevno potroše tri pakle, u duvanskom dimu će svakog dana da "ispari" oko 18, a mjesečno 540 KM - koliko iznosi i osrednja rata kredita za stan!

 

Izvor: Nezavisne novine, autor: Dragan Sladojević

Pušači u BiH, zbog najavljenog vrtoglavog poskupljenja cigareta, trebalo bi da razmisle o prestanku pušenja, s obzirom na to da će domaćinstva u kojima je o duvanskom dimu ovisno više članova mjesečno da troše onoliko novca koliko iznosi i rata stambenog kredita.

Tako će, narednih godina, prosječna kutija cigareta da košta oko šest maraka. U kući, u kojoj se dnevno potroše tri pakle, u duvanskom dimu će svakog dana da "ispari" oko 18, a mjesečno 540 KM.

Kreditno sposobna domaćinstva, u kojem bi nosilac kredita bio radnik sa stabilnim poslom, bez većih problema mogu da pronađu stan za koji bi mjesečna rata dugoročnog kredita iznosila između 500 i 600 maraka.

Stručnjaci vam, stoga, savjetuju da se, ako ste pušač, oslobodite poroka koji izaziva opake bolesti, ali i olakšava novčanike.

http://depo.ba/hroni...ite-kupite-stan


  • 0

#69 neko

neko
  • Members
  • 200 posts

Posted 20 April 2013 - 14:20

ma da,kad sracunas,izracunas,toliko ti ispadne...rata za stan. proklete cigarete. sad ih vec mrzim...koliko su mi para uzele i zdravlje. ja mislim da imam emfizem pluca..pre par godina je bio pocetak emfizema,sad je vec emfizem sigurno. tesko disem.


  • 0

#70 Negazirani

Negazirani
  • Members
  • 1,989 posts

Posted 25 April 2013 - 00:19

Pročitao sam knjigu u dahu iako nisam pušač, niti me to ikada privlačilo. Bio sam protivnik oduvek, mada nisam bio siguran zašto do kraja...obrazlagao bih to time što loše utiče na zdravlje, skupo je, besmisleno... Lepo je znati. :)


  • 0

#71 neko

neko
  • Members
  • 200 posts

Posted 25 April 2013 - 11:47

da, lepo je znati.... :lala:


  • 0

#72 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 25 April 2013 - 15:10

Pročitao sam knjigu u dahu iako nisam pušač, niti me to ikada privlačilo. Bio sam protivnik oduvek, mada nisam bio siguran zašto do kraja...obrazlagao bih to time što loše utiče na zdravlje, skupo je, besmisleno... Lepo je znati. :)


Lepo i konzumirati. :P
  • 0

#73 dusko_m

dusko_m
  • Members
  • 4 posts

Posted 25 April 2013 - 21:22

Pročitao sam knjigu u dahu iako nisam pušač, niti me to ikada privlačilo. Bio sam protivnik oduvek, mada nisam bio siguran zašto do kraja...obrazlagao bih to time što loše utiče na zdravlje, skupo je, besmisleno... Lepo je znati. :)
Lepo i konzumirati. :P


Nije. :P. Razmisli o toj tvrdnji svaki put kad se pohvalis da si popusio samo tolko i tolko cigara tog dana. Aj ispali jedno 4 pakle pa ustvrdi kako je lepo zapaliti dok ti se povraca od smrada, grlo boli, vrti se u glavi...

Narkoman si navucen na nikotin. I to je jedino sto te vuce cigaretama. Sve ostalo sto tvrdis, samo zavaravas sebe...
  • 0

#74 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 25 April 2013 - 21:43

^
Dusko, ti si pobrkao loncice. Kakvi narkomani, kakvi bakraci. Sto bih se hvalio koliko sam popusio, to ostavljam nepusacima, ja sami ovako zadovoljan.
Odakle ti to da pusaci smrde, to je samo pitanje cula.
  • 0

#75 neko

neko
  • Members
  • 200 posts

Posted 30 April 2013 - 15:05

^
Dusko, ti si pobrkao loncice. Kakvi narkomani, kakvi bakraci. Sto bih se hvalio koliko sam popusio, to ostavljam nepusacima, ja sami ovako zadovoljan.
Odakle ti to da pusaci smrde, to je samo pitanje cula.

 

smrde, smrde.... :lol+:  :lol+:


  • 0