Jump to content


Photo
- - - - -

Cigarete, odvikavanje


  • Please log in to reply
338 replies to this topic

#31 bozon

bozon
  • Members
  • 5 posts

Posted 03 April 2013 - 17:38

A 7 mi je rekord! :)


E lepo. Kad oboris rekord javi se.

Edited by bozon, 03 April 2013 - 17:39.

  • 0

#32 neko

neko
  • Members
  • 200 posts

Posted 03 April 2013 - 19:44

bas lepa cifra.

Edited by neko, 03 April 2013 - 19:46.

  • 0

#33 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 03 April 2013 - 20:30

ko pusi dobar je u dusi. Sa sporadicnim izuzecima.


  • 0

#34 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 03 April 2013 - 20:46

^

Ne postoji problem odvikavanja, vec privikavanja na ne pusenje. :)


  • 0

#35 highlanderka

highlanderka
  • Members
  • 3,150 posts

Posted 04 April 2013 - 06:18

Ostrog, 1996, otac Joil: "Ostavi cigarete inace ce ti deca ostati sirocici". 

Bacila cigarete i upaljac u kantu za otpatke u krugu manastira, bilo me je stid, teshko da bih za sebe mogla da kazem da sam vernik a da sam grehnik, to sam sigurno.

Nisam pushila 3 meseca, nikakvih apstinencijalnih simptoma nije bilo.

Zapalim jednu na  porodicnom okupljanju kod rodjaka koji me nisu voleli a morala sam da im odem u goste. Kroz 7 dana, zapalim josh jednu zbog krize u kuci. Sledece nedelje - kampanja u firmi, spasavaj se ko moze - propushim, vratim se na mojih 20 komada per day.

Zao mi je, cigareta mi nikako ne stoji jer pushim onako - mushki, kao Hemfri Bogart/Orson Vels.

Zanimljivo, citam prethodnu recenicu i pada mi u oci  kvalifikacija "pushim mushki". Pa ja i zivim "mushki", u stilu "sam svoj majstor". Tata me je oslovljavao sa "sine" jer sam prvorodjena. Tata je pushio. 

Sta da se radi, kasno je da se obracunavam sa Animusom a ne bi bilo ni lepo, zahvaljujuci njemu - prezivela sam zivot u Srbiji i sacuvala porodicu. 

Mozda je tako bolje a pushenje je mala cena za to.

Volela bih da svojoj Animi dam shansu u sledecem zivotu. Osecam da je vredna toga.


  • 0

#36 neko

neko
  • Members
  • 200 posts

Posted 04 April 2013 - 09:58

za pocetak mozes procitati knjigu www.zastoprestati.org mozes pusiti koliko hoces. tek posle citanja knjige mozemo razgovarati na temu hoces li prestati da pusis ili ne.

ja sam uspela da dodjem do blizu mesec dana i zbog uzimanja zybana. to je lak antidepresiv koji na neki nacin blokira ukus cigarteta,one ti postaju odvratne i posle 3 nedelje ti oprestajes da pusis. ako hoces da prestanes ,ja sam ti uvek na raspolaganju.
  • 0

#37 katamaran

katamaran
  • Banned
  • 2,805 posts

Posted 04 April 2013 - 13:02

Da li si imao ovakva iskustva....???

Ja sam uspeo 20 dana bez duvana...to mi je rekord.... :ajme: 

 

Meni samo prvih desetak dana bilo frka a godinama sam pusio po dve pakle dnevno. Vise i ne brojim godine kako sam prestao. Mislim da je proslo 3-4 godine od moje poslednje.

 

Samo cvrsta odluka. Prvih desetak dana sam namerno drzao par pakli na stolu samo da bih dodatno dokazao sebi da mogu bez njih.


  • 0

#38 Manoly

Manoly
  • Members
  • 14,176 posts

Posted 04 April 2013 - 13:13

 

Prvih desetak dana sam namerno drzao par pakli na stolu samo da bih dodatno dokazao sebi da mogu bez njih.

 

Primer čvrstog karaktera! ;)


  • 0

#39 GordanaZ

GordanaZ
  • Members
  • 5,533 posts

Posted 04 April 2013 - 13:45

Interesantno, ali ja ni ne zelim, izgleda, da prestanem da pusim.

Nisam ostavljala nikada... tacnije, nikada se nisam zaricala da cu ostaviti i patila se...

Izgleda da sam ja beznadezan slucaj, ali...

I sumnjam da cu ostaviti. Mozda, ako mi neko nekada (ne daj boze) bude (lekari) tvrdio da cu sigurno riknuti ne ostavim li cigarete... mozda tada i prestanem da pusim. Ovako, mrka kapa.


  • 0

#40 neko

neko
  • Members
  • 200 posts

Posted 04 April 2013 - 13:45

ja to ne bih mogla. evo sad imam krrriiizu,a proslo mi skoro mesec..i uhvati me kriza za pitom s mesom,kao da su to cigarete...ali ne bih mogla da gledam svog neprijatelja i da ga malo neoprobam..
  • 0

#41 neko

neko
  • Members
  • 200 posts

Posted 04 April 2013 - 13:52

Interesantno, ali ja ni ne zelim, izgleda, da prestanem da pusim.
Nisam ostavljala nikada... tacnije, nikada se nisam zaricala da cu ostaviti i patila se...
Izgleda da sam ja beznadezan slucaj, ali...
I sumnjam da cu ostaviti. Mozda, ako mi neko nekada (ne daj boze) bude (lekari) tvrdio da cu sigurno riknuti ne ostavim li cigarete... mozda tada i prestanem da pusim. Ovako, mrka kapa.



evo skoro dobijem vest da mi koleginica dobila rak na plucima.stari pusac ..i to oba plucna krila. ona ce sigurno umreti brzo. jer ako ti cekas da ti smetaju cigarete mozes zavrsiti kao moja drugarica. meni je skoro mesec dana da ne pusim, i evo sad prolazi me kriza...bas je bila jaka ali ja sam jos jaca pa cu pohvaliti sebe kako sam izdrzala...i to je dobro da te neko pohvali kad te prodje kriza.
  • 0

#42 GordanaZ

GordanaZ
  • Members
  • 5,533 posts

Posted 04 April 2013 - 14:03

Dobro, ako fasujem karcinomcinu pluca, svakako cu umreti. Do tada - pusim.

Karcinomcinu mogu fasovati i na nekom drugom organu i ishod je u 90% slucajeva poznat - smrt.

Povisenom krvnom pritisku nisam preterano sklona, holesterol i trigliceridi su mi kao u devojceta, gojazna nisam, stavise. Svoje nerve drzim koliko - toliko pod kontolom, nisam previse izlozena svakodnevnom stresu jer ne radim, "imam svoj mali svet i oko njega kineski zid"...

 

Evo ti jos jedan primer - moja pak komsinica nikada, ali slovom nikada, nije pusila, cak je i izbegavala boravak u zadimljenim prostorijama i umrla je takodje od karcinoma pluca u 50-oj godini zivota.


  • 0

#43 Goran70

Goran70
  • Members
  • 2,170 posts

Posted 04 April 2013 - 14:12

Ostrog, 1996, otac Joil: "Ostavi cigarete inace ce ti deca ostati sirocici". 

 

Neverovatno, iste godine ili mozda 1997. slicna stvar se i meni desila. Sa drugom zapucali na more vozom pa odlucimo da svratimo do Ostroga. Pred jutro voz se zaustavlja u stanici Ostrog, odatle peske uz brdo jedno sat, sat i po. Obavili sta je trebalo i sedimo na onom zidicu kod cesme kad otud pravo ispred nas Jo(j)ilo ili kako se vec zove : " Sto ne bacite taj otrov? Ako mislite da spasite dusu, bacite to." Posto u tom trenutku nismo pusili, ipak smo zakljucili da misli na cigarete :) Ne mogu reci da nisam razmisljao o tome, ali nisam ostavio tada.

Sad mi nekako lakse kad znam da je bilo jos takvi slucajeva, inace sam pomisljao da smo mozda 'odabrani' :) poruka od Boga licno :)


  • 0

#44 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 04 April 2013 - 17:14

Joj ljudi, odoste u duhovne vode. Covek, ili voli da pusi, ili ne voli. Oni koji vole da puse oni i kad prestanu puse, a oni koji ne vole da puse, oni se samo mrste. :P


  • 0

#45 neko

neko
  • Members
  • 200 posts

Posted 04 April 2013 - 17:24

kako oni kad prestanu da puse i dalje puse?
  • 0