Jump to content


Photo
- - - - -

Cigarete, odvikavanje


  • Please log in to reply
338 replies to this topic

#316 Honey Badger

Honey Badger
  • Members
  • 7,643 posts

Posted 17 September 2017 - 00:42

Ne slusaj ih Jashare, uopste nije lako i neka si obezbijedio i tablete i zvake i sve sto postoji. I ne lupaj se po glavi ako ti ne krene iz prve.

Ja se ne mogu nacuditi kako sam uspio 3 mjeseca. Misterija.
  • 0

#317 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 17 September 2017 - 01:57

Ne slusaj ih Jashare, uopste nije lako i neka si obezbijedio i tablete i zvake i sve sto postoji. I ne lupaj se po glavi ako ti ne krene iz prve.

Ja se ne mogu nacuditi kako sam uspio 3 mjeseca. Misterija.

Ajde ba, ko je rekao da je lako. Nema nista lako u zivotu, ono sto je lako to...  "Samo, svaki put kad ti se pripusi ne zapali!"

 

Jesam vam rekao, svaka mi cast.

 

Svaki put kad prestajem posle 10 dana pocnem da kasljem k'o tuberan i to traje bar 2 nedelje. Prosto pozelis, samo zbog tog kaslja da ponovo pocnes da pusis, ali kako pristevac rece, nece mene nikotinko, kad mu se digne.

 

Samo tona tecnosti.


  • 0

#318 Honey Badger

Honey Badger
  • Members
  • 7,643 posts

Posted 17 September 2017 - 02:06

'Bacio sam cjelu paklu kamela prije 30 godina i nikad vise nisam zapalio'

Nije se culo ali ja sam dao gromki aplauz. Vidim prije 10ak dana komsiju Branka, i kazem da sam bacio, pita on koliko dugo ne pusim. Rekoh 2 mjeseca. On samo odmahnu rukom, kaze - nisi ti jos siguran, ja sam tek nakon godinu ipo prestao da imam cravings.

Znaci zajebano. Nekome je lakse, a nekome ne predstavlja nikakav problem. Treba svako da nadje svoj nacin. Meni su pomogli bolovi i grcevi u plucima. Bez njih ne bih ni dva dana izdrzao.
  • 1

#319 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 17 September 2017 - 02:12

'Bacio sam cjelu paklu kamela prije 30 godina i nikad vise nisam zapalio'

Nije se culo ali ja sam dao gromki aplauz. Vidim prije 10ak dana komsiju Branka, i kazem da sam bacio, pita on koliko dugo ne pusim. Rekoh 2 mjeseca. On samo odmahnu rukom, kaze - nisi ti jos siguran, ja sam tek nakon godinu ipo prestao da imam cravings.

Znaci zajebano. Nekome je lakse, a nekome ne predstavlja nikakav problem. Treba svako da nadje svoj nacin. Meni su pomogli bolovi i grcevi u plucima. Bez njih ne bih ni dva dana izdrzao.

Cuo si da sam ja prestajao vise puta. Da je lako samo jednom bih prestao. Dobro, kod mene ima jedan problem, ja uzivam u duvanu. Kada je onako zapalim posle zdranja, pa pocnem da se konjacam, a dim mi ispuni obe plucnje duplje svih 5 litara, pocne da ulazi u petu. Ma nema veceg zadovoljstva. Eto ti koliko je lako.

:P


  • 0

#320 Pristevac

Pristevac
  • Members
  • 11,229 posts

Posted 17 September 2017 - 09:22

'Bacio sam cjelu paklu kamela prije 30 godina i nikad vise nisam zapalio'

Nije se culo ali ja sam dao gromki aplauz. Vidim prije 10ak dana komsiju Branka, i kazem da sam bacio, pita on koliko dugo ne pusim. Rekoh 2 mjeseca. On samo odmahnu rukom, kaze - nisi ti jos siguran, ja sam tek nakon godinu ipo prestao da imam cravings.

Znaci zajebano. Nekome je lakse, a nekome ne predstavlja nikakav problem. Treba svako da nadje svoj nacin. Meni su pomogli bolovi i grcevi u plucima. Bez njih ne bih ni dva dana izdrzao.

Nije pre 30 godina, već 20. Tačnije 21. avgusta 1997. godine. da je zajebano jeste itekako, ali već rekoh ako proces krene u glavi, ako imaš volje da zaista prestaneš, onda si na dobrom putu.


  • 0

#321 Div

Div
  • Members
  • 7,752 posts

Posted 17 September 2017 - 11:23

Nije pre 30 godina, već 20. Tačnije 21. avgusta 1997. godine. da je zajebano jeste itekako, ali već rekoh ako proces krene u glavi, ako imaš volje da zaista prestaneš, onda si na dobrom putu.

Moje iskustvo je slično, pisao sam već, čini mi se. 40 godina pušio bez prekida, onda odjednom, nešto mi se nije dalo, ugasim na pola cigare, bio nešto prehlađen, zapalim drugu posle sat-dva, isto, bacim pola. To mi da ideju, mogao bih, možda da prestanem, pre toga nisam ni razmišljo o prestajanju. Za svaki slučaj pola kutije u džepu, ako naiđe kriza, jeste nailazila ali sam se i ja zainatio, kutiju sam bacio posle, nešto više od mesec dana. Otad ima deset godina i neki mesec, nisam čak ni upamtio neki bitan datum, čini mi se da je rano proleće, svakako prva polovina 2007. Nisam izbegavao mesta gde se puši, nastavio sam da pijem kafu, prvih par godina i alkohol, sedeo u zadimljenoj kancelariji i kafani, par puta zapalio, čisto da se testiram. Posle nekih tri godine sam se deklarisao nao nepušač, bivši pušač, u početku sam govorio da pokušavam da ostavim, nisam mnogo verovao u sebe, ispao sam bolji nego što sam mislio o sebi.


  • 2

#322 Pristevac

Pristevac
  • Members
  • 11,229 posts

Posted 17 September 2017 - 12:47

Moje iskustvo je slično, pisao sam već, čini mi se. 40 godina pušio bez prekida, onda odjednom, nešto mi se nije dalo, ugasim na pola cigare, bio nešto prehlađen, zapalim drugu posle sat-dva, isto, bacim pola. To mi da ideju, mogao bih, možda da prestanem, pre toga nisam ni razmišljo o prestajanju. Za svaki slučaj pola kutije u džepu, ako naiđe kriza, jeste nailazila ali sam se i ja zainatio, kutiju sam bacio posle, nešto više od mesec dana. Otad ima deset godina i neki mesec, nisam čak ni upamtio neki bitan datum, čini mi se da je rano proleće, svakako prva polovina 2007. Nisam izbegavao mesta gde se puši, nastavio sam da pijem kafu, prvih par godina i alkohol, sedeo u zadimljenoj kancelariji i kafani, par puta zapalio, čisto da se testiram. Posle nekih tri godine sam se deklarisao nao nepušač, bivši pušač, u početku sam govorio da pokušavam da ostavim, nisam mnogo verovao u sebe, ispao sam bolji nego što sam mislio o sebi.

Lepo iskustvo.Mene supruga i dalje arči duvan, ali meni to ne smeta. Jedino me oči zapeku kada u nekoj zatvorenoj prostoriji ima malo više pušača, a i osetio sam par puta i vrtoglavicu od dima. U svakom slučaju, nisam ni bivši pušač, ni apstinent, već nepušač.

 

Što se tiče kafe u prvom periodu od odvikavanja (  negde oko 12 meseci) kafa mi uopšte nije prijala. Vremenom sam počeo da pijem kafu, i danas je pijem, tako da ne stoji prazna floskula da kafa ne prije bez cigarete. Zanimljivo je da u vreme aktivnog pušenja, voće i povrće skoro da nisam jeo. Sada je obratno. Čak šta više preterujem, pogotovu sa voćem.

Da samo dodam da nisam nikakav freek što se tiče nekakogovg agitovanja i diskriminacije pušača. Mislim da baš ovakvim puten treba animirati one koji žele da se reše duvana, i iznositi svoja iskustva. Valjda će nekome pomoći.


  • 1

#323 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 17 September 2017 - 13:20

...

 

 

Opsesivno pusenje, u principu odaje, neku vrstu razmazenosti kao i ugadjanja samom sebi, po principu - red 'greha / red kajanja'.

 

Koliko god sam poznavao 'velike pusace' - ne znam jesu li bili veci pusaci, ili, kako rece jedan lik - 'emotivne zivotinje'. Neuspeli pokusaji prekida, kontrole sopstvene zavisnosti, mahom su izazvani nekim unutrasnjim nemirom / a kasnije indukovanim osecanjem krivice.

 

Ja nikada nisam imao potrebu da 'prekinem', niti pamtim bilo sta iz repertoara tzv. 'krize' - jednostavno jednog dana prestao da kupujem duvan.

 

A evo, gledam u pepeljari par lulica, tu su negde i paketici duvana za motanje - i nista.

:whistle:

 

Navrati kod mene ponekad jedan lik, pa udarimo malo po zestini & pivu, a on purnja.

I ponudi me. Nisam hteo da se nesto natezem / prenemazem, samo zapalio. A on se iznenadio.

Kad sam ugasio cigaretu, kazem - nije valjda da sam nekada pusio?

Kaze lik - blago tebi i nasmeje se. Kod njega u kuci pakao / tortura, hoce da se porodicno razvedu od njega, deca 'vegani' - vise obitava u lodji, nego u stanu (srecom stan nije njegov, nego od neke dalje, bogate polusestre, pa ne mogu da ga isture. Cak je zastaklio lodju napola i napravio sebi 'lounge'.

Zaista, nije lak zivot pusaca!

 

 

...


  • 0

#324 Pristevac

Pristevac
  • Members
  • 11,229 posts

Posted 17 September 2017 - 13:58

...

 

 

Opsesivno pusenje, u principu odaje, neku vrstu razmazenosti kao i ugadjanja samom sebi, po principu - red 'greha / red kajanja'.

 

Koliko god sam poznavao 'velike pusace' - ne znam jesu li bili veci pusaci, ili, kako rece jedan lik - 'emotivne zivotinje'. Neuspeli pokusaji prekida, kontrole sopstvene zavisnosti, mahom su izazvani nekim unutrasnjim nemirom / a kasnije indukovanim osecanjem krivice.

 

Ja nikada nisam imao potrebu da 'prekinem', niti pamtim bilo sta iz repertoara tzv. 'krize' - jednostavno jednog dana prestao da kupujem duvan.

 

A evo, gledam u pepeljari par lulica, tu su negde i paketici duvana za motanje - i nista.

:whistle:

 

Navrati kod mene ponekad jedan lik, pa udarimo malo po zestini & pivu, a on purnja.

I ponudi me. Nisam hteo da se nesto natezem / prenemazem, samo zapalio. A on se iznenadio.

Kad sam ugasio cigaretu, kazem - nije valjda da sam nekada pusio?

Kaze lik - blago tebi i nasmeje se. Kod njega u kuci pakao / tortura, hoce da se porodicno razvedu od njega, deca 'vegani' - vise obitava u lodji, nego u stanu (srecom stan nije njegov, nego od neke dalje, bogate polusestre, pa ne mogu da ga isture. Cak je zastaklio lodju napola i napravio sebi 'lounge'.

Zaista, nije lak zivot pusaca!

 

attachicon.gifSmoking prevalence by country 2017.png

 

...

Znao sam ovde u Germaniji preko vikenda isto. "Kneipe" petkom naveče puna, a na par stotina metara od kuće.  Milina odeš peške.

Elem, sedneš za šankom, naručiš dobar Pills ( export je užasan, pfuj) točen, ne iz flaše. Ranije si mogao da na vrh pivske pene staviš kovanicu od 5DM, što mu dođe kao kontrola kvaliteta. Pa onda krene muhabet, dvaes cigareta smažeš za par sati, ponekad se otvori i druga paklica (samo kažeš šankeru, i on ti sam donese). Onda krene uz pills, i kratka pića. Negde oko ponoći počneš da pleteš jezik, što je znak da polako kreneš kući. Eee, lepih li vremena.

I ko to kaže, ko to laže da Nemci plaćaju samo svoje piće? More kad udari u vuglu gori su i od nas  Balkaneza.


  • 1

#325 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 17 September 2017 - 19:27

...

 

 

Opsesivno pusenje, u principu odaje, neku vrstu razmazenosti kao i ugadjanja samom sebi, po principu - red 'greha / red kajanja'.

 

Koliko god sam poznavao 'velike pusace' - ne znam jesu li bili veci pusaci, ili, kako rece jedan lik - 'emotivne zivotinje'. Neuspeli pokusaji prekida, kontrole sopstvene zavisnosti, mahom su izazvani nekim unutrasnjim nemirom / a kasnije indukovanim osecanjem krivice.

 

Ja nikada nisam imao potrebu da 'prekinem', niti pamtim bilo sta iz repertoara tzv. 'krize' - jednostavno jednog dana prestao da kupujem duvan.

 

A evo, gledam u pepeljari par lulica, tu su negde i paketici duvana za motanje - i nista.

:whistle:

 

Navrati kod mene ponekad jedan lik, pa udarimo malo po zestini & pivu, a on purnja.

I ponudi me. Nisam hteo da se nesto natezem / prenemazem, samo zapalio. A on se iznenadio.

Kad sam ugasio cigaretu, kazem - nije valjda da sam nekada pusio?

Kaze lik - blago tebi i nasmeje se. Kod njega u kuci pakao / tortura, hoce da se porodicno razvedu od njega, deca 'vegani' - vise obitava u lodji, nego u stanu (srecom stan nije njegov, nego od neke dalje, bogate polusestre, pa ne mogu da ga isture. Cak je zastaklio lodju napola i napravio sebi 'lounge'.

Zaista, nije lak zivot pusaca!

 

attachicon.gifSmoking prevalence by country 2017.png

 

...

 

 

Neverovatno mi je da je Austrija tako nisko na ovoj tabeli, a da Češka nije prva.

 

Ne valja to, neki fejk.... :lol+:


  • 1

#326 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 19 September 2017 - 16:54

:D

 

 

IMG_20170917_1916287.jpg


  • 0

#327 Pristevac

Pristevac
  • Members
  • 11,229 posts

Posted 19 September 2017 - 18:13

:D

 

 

IMG_20170917_1916287.jpg

 На б'лгарски ли е?


  • 0

#328 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 19 September 2017 - 18:22

Aha.
  • 0

#329 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 19 September 2017 - 20:20

...

 

 

Ovo je neki analog 'Gitanes / Gauloises'.

Razvaljuje!

:wacko:

 

 

a ovo je na ukrajinskom: pusaci umiru ranije!

 

 

:D

 

...


  • 1

#330 Honey Badger

Honey Badger
  • Members
  • 7,643 posts

Posted 19 September 2017 - 21:50

Ja nizem dan za danom da ne pusim. Odlicno mi ide. Popio sam pola boce single malt whiskyja i ne pada mi napamet da zapalim
Samo bi pokvario whisky.

Pozz iz slobodarske Tuzle.
  • 3