Jump to content


Photo
- - - - -

Cigarete, odvikavanje


  • Please log in to reply
338 replies to this topic

#16 Goran70

Goran70
  • Members
  • 2,170 posts

Posted 02 April 2013 - 22:52

Meni su za sve zene krive.

Otac i majka su mi bili pusaci, a meni su kao rottu  smrduckale. Vecina drustva je u srednjoj pusila, na odmorima pa se kriju od profesora, neki 'hrabriji' ne ... u fazonu su sta mi ko moze. Slicno u vojsci, dobar deo je pusio ja ni da probam. I nakon prve god faksa u junu se sprema matematika, studentski grad, dva sata centralne citaonice pa 15 min klupice, ja ludacki zaljubljen u jednu Smederevku, ona pusila ... ajde ovo, ajde ono ... ajde i cigaru. Tako je pocelo ... tu na klupicama.

Prvo ostavljanje nakon 7 god, jednostavno mi doslo. Da ne bih upao u 'krizu' imao stalno pri sebi kutiju sa 3 cigarete (onu kad sam odlucio da prekinem). Bacio sam je nakon 2-3 nedelje. Zanimljivo da nikakve krize nisam imao. Jedino me iznenadilo sopstveno culo mirisa. Kako udjem u neku prostoriju odmah osetim da li se pusi ili ne. Nakon nepunih 7 meseci opet propusim ... i tako 3 god do novog ostavljanja. Opet vezano za zene. Odlucim da izadjem iz jedne veze koja nikako nije bila dobra za mene, pa kazem sebi 'ako mozes bez cigara, mozes i bez nje' :) I tako novih skoro 7 meseci, u tih 7 meseci upoznam i smuvam se sa sadasnjom zenom, a ona pusac. Kaze mi 'meni nezamislivo da si ti pusio' :) i malo malo pa me pita 'da li se oseca na duvan'. Ja sam je lagao da se ne oseca, da joj ne bude neprijatno sta li, a oseca se duvan, ali mi uopste nije smetalo. Propusih opet i tako do dan danas ...


  • 3

#17 XXL

XXL
  • Members
  • 18,731 posts

Posted 02 April 2013 - 23:05

ništa dosadnije od bivših pušača. ^_^

stvorko je mala maca za mene, kad sam ja prestajao pushiti. molila me zena da pushim najskuplje cigare, samo da joj se s grbace skinem. pocela se i krit od mene kad zapali. :D


  • 1

#18 neko

neko
  • Members
  • 200 posts

Posted 03 April 2013 - 11:17

Meni su za sve zene krive.
Otac i majka su mi bili pusaci, a meni su kao rottu  smrduckale. Vecina drustva je u srednjoj pusila, na odmorima pa se kriju od profesora, neki 'hrabriji' ne ... u fazonu su sta mi ko moze. Slicno u vojsci, dobar deo je pusio ja ni da probam. I nakon prve god faksa u junu se sprema matematika, studentski grad, dva sata centralne citaonice pa 15 min klupice, ja ludacki zaljubljen u jednu Smederevku, ona pusila ... ajde ovo, ajde ono ... ajde i cigaru. Tako je pocelo ... tu na klupicama.
Prvo ostavljanje nakon 7 god, jednostavno mi doslo. Da ne bih upao u 'krizu' imao stalno pri sebi kutiju sa 3 cigarete (onu kad sam odlucio da prekinem). Bacio sam je nakon 2-3 nedelje. Zanimljivo da nikakve krize nisam imao. Jedino me iznenadilo sopstveno culo mirisa. Kako udjem u neku prostoriju odmah osetim da li se pusi ili ne. Nakon nepunih 7 meseci opet propusim ... i tako 3 god do novog ostavljanja. Opet vezano za zene. Odlucim da izadjem iz jedne veze koja nikako nije bila dobra za mene, pa kazem sebi 'ako mozes bez cigara, mozes i bez nje' :) I tako novih skoro 7 meseci, u tih 7 meseci upoznam i smuvam se sa sadasnjom zenom, a ona pusac. Kaze mi 'meni nezamislivo da si ti pusio' :) i malo malo pa me pita 'da li se oseca na duvan'. Ja sam je lagao da se ne oseca, da joj ne bude neprijatno sta li, a oseca se duvan, ali mi uopste nije smetalo. Propusih opet i tako do dan danas ...


kod tebe treba zajedno sa zenom da prestanes da pusis...prvo zenu da nagovoris,pa onda zajednickim snagama...
  • 0

#19 neko

neko
  • Members
  • 200 posts

Posted 03 April 2013 - 12:15

ja sam mislila da oformimo grupu za odvikavanje od cigatera na internetu. lakse je u grupi...ne moramo svi zajedno eda pocnemo...
  • 0

#20 Sunshine State

Sunshine State
  • Members
  • 1,505 posts

Posted 03 April 2013 - 13:02


Cim tebi trebaju grupe - mrka kapa! :)





  • 1

#21 XXL

XXL
  • Members
  • 18,731 posts

Posted 03 April 2013 - 13:23

ja sam mislila da oformimo grupu za odvikavanje od cigatera na internetu. lakse je u grupi...ne moramo svi zajedno eda pocnemo...

moze! al' da pushimo i pijemo viski ili sta sl dok se odvikavamo. :D


  • 1

#22 muras

muras
  • Members
  • 11,247 posts

Posted 03 April 2013 - 13:55

Cim tebi trebaju grupe - mrka kapa! :)



 

 

good evening.

i am a smokingholic...


  • 4

#23 Honey Badger

Honey Badger
  • Members
  • 7,643 posts

Posted 03 April 2013 - 13:57


  • 0

#24 Manoly

Manoly
  • Members
  • 14,176 posts

Posted 03 April 2013 - 14:04

moze! al' da pushimo i pijemo viski ili sta sl dok se odvikavamo. :D

 

Dodaj kvalitetno belo i eto derneka!  :kece:

Šalu na stranu, često je čoveku potreban šamar života i neka ozbiljna boljka kako bi, tako sateran u ćošak i bez subjektivne perspektive, bacio to što ga truje (a čega je, pride potpuno svestan).

Nažalost, svest proradi kasno i eto belaja.


  • 0

#25 Sunshine State

Sunshine State
  • Members
  • 1,505 posts

Posted 03 April 2013 - 14:11

Moj otac, pusac 40 godina, po 3-4 pakle one Drine bez filtera, pa ujak koji nije pusio vec, kako bi moja mama rekla, jeo cigarete 60 godina (napunio u februaru 80, nek je ziv i zdrav!) - prestali u danu... nijedan nikad brojao dane od kad ne pusi, nit trazio grupe da mu bude lakse - samo ugasili i zavrsili.
Od ovih sto znaju koliko sati i minuta ne puse - tesko da ce (p)ostati nepusaci :)
  • 0

#26 Manoly

Manoly
  • Members
  • 14,176 posts

Posted 03 April 2013 - 14:17

Moj otac, pusac 40 godina, po 3-4 pakle one Drine bez filtera, pa ujak koji nije pusio vec, kako bi moja mama rekla, jeo cigarete 60 godina (napunio u februaru 80, nek je ziv i zdrav!) - prestali u danu... nijedan nikad brojao dane od kad ne pusi, nit trazio grupe da mu bude lakse - samo ugasili i zavrsili.
Od ovih sto znaju koliko sati i minuta ne puse - tesko da ce (p)ostati nepusaci :)

 

Kod mog oca slična situacija, mada ga je gadna boljka delom izazvana i pušenjem naterala da ostavi cigarete tj Drinu bez f.

Kad je video da mu se ne piše dobro i par medicinskih slučajeva koji nisu bili karakter, a sa istom dijagnozom - ostavio u danu. 


  • 0

#27 bozon

bozon
  • Members
  • 5 posts

Posted 03 April 2013 - 17:18

zastoprestati.org


ja sam skoro prestala sa tim da se drogiram.malo mi se povecao apetit ali nije strasno. sretna sam sto sam ostavila cigarete, pa da vas pitam za vasa iskustva? a ono na pocetku je link za odlicnu knjigu o pusacima i prestanku pusenja.


Meni prvi put propalo, a nikotinu svanulo. Zezn'o me sa onom "samo probaj../".

Drugi put mu nije prosla ista fora. Muka mi je danas i od jedne. Kazu, dve godine treba organizmu da stanje prihvati kao normalno.
  • 0

#28 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 03 April 2013 - 17:22

Meni prvi put propalo, a nikotinu svanulo. Zezn'o me sa onom "samo probaj../".

Drugi put mu nije prosla ista fora. Muka mi je danas i od jedne. Kazu, dve godine treba organizmu da stanje prihvati kao normalno.

Ma 7 nije dovoljno, cim zapalis ko da nisi stao. :P


  • 0

#29 bozon

bozon
  • Members
  • 5 posts

Posted 03 April 2013 - 17:27

Ma 7 nije dovoljno, cim zapalis ko da nisi stao. :P


Probaj izmedju svake napraviti razmak od 2 godine.
  • 0

#30 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 03 April 2013 - 17:33

Evo sad trenutno sam na skoro godinu dana. A 7 mi je rekord! :)


  • 0