Jump to content


Photo
- - - - -

Cigarete, odvikavanje


  • Please log in to reply
338 replies to this topic

#271 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 16 July 2017 - 12:35

Ovako sada izgledaju pakovanja svih cigareta u UK.

 

attachicon.gifplain packaging.jpg

 

jel ono  Winston sa klozetskom sholjom i krrvavim urinom, rekao bih?


  • 0

#272 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 16 July 2017 - 12:46

Odoh juche da pokupim decu kod moje ex u zgradi veliki znak ....... od sada novi stanari potpisuju ugovor da nece pushiti u stanovima  :frust: .......... stanari koji su vec u zgradi a pushe, ovo ce biti granted po grandfather principu, ali se snazno podrzavaju da se prikljuche i naprave zajedno svaki property smoke free.

 

Fashizam.


  • 1

#273 Honey Badger

Honey Badger
  • Members
  • 7,643 posts

Posted 16 July 2017 - 12:54

jel ono  Winston sa klozetskom sholjom i krrvavim urinom, rekao bih?

 

Winfield. Nema ovdje Winston cigareta.

 

 

Odoh juche da pokupim decu kod moje ex u zgradi veliki znak ....... od sada novi stanari potpisuju ugovor da nece pushiti u stanovima  :frust: .......... stanari koji su vec u zgradi a pushe, ovo ce biti granted po grandfather principu, ali se snazno podrzavaju da se prikljuche i naprave zajedno svaki property smoke free.

 

Fashizam.

 

I ovdje je isto. Ne mozes iznajmiti stan da ne potpises da neces pusiti u njemu. Ja i ne pusim u kuci vec godinama i sad nesto kontam, to mi je donekle i pomoglo da se odlucim da prestanem. Ne pamtim kad sam zadnji put zapalio uz kafu, uvijek moram da dignem dupe i izadjem na bastu. Pusim stojeci i napolju od ove zabrane. Jedino kad odem u rodnu vukojebinu, tamo se i dalje cumura gdje hoces i kako hoces i mogu ti reci da mi bude neobicno. :D


  • 0

#274 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 16 July 2017 - 16:06

Winfield. Nema ovdje Winston cigareta.

 

 

 

I ovdje je isto. Ne mozes iznajmiti stan da ne potpises da neces pusiti u njemu. Ja i ne pusim u kuci vec godinama i sad nesto kontam, to mi je donekle i pomoglo da se odlucim da prestanem. Ne pamtim kad sam zadnji put zapalio uz kafu, uvijek moram da dignem dupe i izadjem na bastu. Pusim stojeci i napolju od ove zabrane. Jedino kad odem u rodnu vukojebinu, tamo se i dalje cumura gdje hoces i kako hoces i mogu ti reci da mi bude neobicno. :D

To je tako kad ste u hladnim severnim krajevima. Ovde u mom kraju sedis u basti i purnjas ko covek. Doduse u Walnut Creeku su doneli zakon da ako zivis u townhouse-u ne smes da pusis ni u dvoristu. No, mrd se odselio, ko ih sisa, kad ne zele turiste. :P


  • 1

#275 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 16 July 2017 - 18:08

...

 

 

Lepo je rekao onaj genije: samo su ljudska glupost i vasiona beskonacni. No, za ovo drugo bas i nisam siguran.

;)

 

 

PS.

Interesantno je, no glupost / idiJotizam se najlakse nasele u suplju glavu.

 

...


Edited by Kinik, 16 July 2017 - 18:10.

  • 0

#276 Honey Badger

Honey Badger
  • Members
  • 7,643 posts

Posted 31 July 2017 - 09:26

Danas poslijepodne ce biti tacno 6 sedmica. Danas je prvi dan da nisam ponio vaping sokocalo na rabotu i ako ga veceras uspijem zaobici, bacam i njega. Osjecam se posrano. Pluca mi gore vec danima sto sam pripisivao sokocalu ali mislim da nije to. Budim se barem jednom nocu zadnjih par sedmica, a samo jutros me probudilo prvo u 2, pa onda malo iza 4 i nisam mogao vise da spavam.

 

Nalazim po internetu da su ovo simptomi kad se tijelo oporavlja od duhana, da je normalan proces i da moze potrajati mjesecima. Juce izadjem na jogging i uspijem 3x100m jedva. Danas cu se uclaniti u gym pa cu se potruditi barem 4 -5 sedmicno. Racunam da cu uz redovne fizicke aktivnosti ubrzati proces ozdravljenja. 

 

Uglavnom je sranje sad ali nema sanse da ponovo zapalim. Ne nakon ovoga. Pas im mater.


  • 0

#277 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 31 July 2017 - 09:32

Ne bih ti preporučio da odjednom kreneš sa većim fizičkim opterećenjem. Možda je bolje da trčanje i teretanu zameniš dužim šetnjama, srednjim tempom. Postepeno povećavaš rastojanja a onda tek kada ne budeš više imao tegobe možeš sa teretanom (ali i tu uz slabija opterećenja).
  • 2

#278 Honey Badger

Honey Badger
  • Members
  • 7,643 posts

Posted 31 July 2017 - 09:40

Ne bih ti preporučio da odjednom kreneš sa većim fizičkim opterećenjem. Možda je bolje da trčanje i teretanu zameniš dužim šetnjama, srednjim tempom. Postepeno povećavaš rastojanja a onda tek kada ne budeš više imao tegobe možeš sa teretanom (ali i tu uz slabija opterećenja).

 

Hvala na preporuci, ne vjerujem da cu se opterecivati preko mjere, jednostavno nemam snage za to. Lagani jog na traci, ne duze od 15 minuta sa hodanjem, pa malo na masine da se nisam dzaba oznojio pa tus i kuca. Pa tek postepeno povecavati tempo i tezine kako se budem oporavljao i ulazio u formu.


  • 4

#279 sloba66

sloba66
  • Members
  • 1,404 posts

Posted 01 August 2017 - 11:31

Jel moze neko da mi odgonetne sta mi se desilo bio sam pusac 6 godina i to strastven dolazi rat stradanja zadesila me velika tragedija ostavljam cigare 15 godina nisam pusio i onda jednog jutra uso vrag u mene i zapalim eto sad opet 12 godina pusm doduse nisam strastven kutija mi traje 5 dana.

Moje pitanje je kako neko ko apstinira 15 godina moze dobiti toliko veliki nagon da ponovo pocne pusiti?


  • 1

#280 Honey Badger

Honey Badger
  • Members
  • 7,643 posts

Posted 01 August 2017 - 16:00

Day 50.

 

Juce nisam koristio e-cig cijeli dan, a nisam ni danas i osjecam se mnogo bolje. Nestali su bolovi u grudima, odnosno smanjili se na 10ak % od kako je bilo ranijih nekoliko dana i sad opet mislim da je mozda vape juice bio uzrok. 

 

Danas vec imam potrebu da zapalim ali nije problem ignorisati. Traje nekoliko minuta i prodje. 

 

Mislim da mi se povecao i kapacitet pluca. Kad udahnem duboko, pomislim da cu da udahnem sav zrak i da ce ostali oko mene da popadaju u nesvijest. Osjetim i da mi se culo mirisa poboljsalo ali nisam siguran da je to bas dobra stvar. Ljudi u vozu, smog na ulici, itd.

 

Krecem u gym od sutra ili prekosutra, treba da pokupujem nesto opreme, rezervne majice i sl pa cu biti spreman.


  • 3

#281 Attolini

Attolini
  • Members
  • 275 posts

Posted 10 August 2017 - 13:04

Jel moze neko da mi odgonetne sta mi se desilo bio sam pusac 6 godina i to strastven dolazi rat stradanja zadesila me velika tragedija ostavljam cigare 15 godina nisam pusio i onda jednog jutra uso vrag u mene i zapalim eto sad opet 12 godina pusm doduse nisam strastven kutija mi traje 5 dana.

Moje pitanje je kako neko ko apstinira 15 godina moze dobiti toliko veliki nagon da ponovo pocne pusiti?

 

 

.

 

Moze  :lol+:

 

Nedavno je utvrdjeno da nije toliki problem osloboditi se fizicke zavisnosti, od slucaja do slucaja 10-30 dana...a psiholoska zavisnost je TRAJNA. Ne pusim nekoliko godina, ali tih mesec dana necu da zaboravim, u stvari tih delova kojih se secam, jer ostalo je bilo potpuno pomracenje uma usled nervoze razdrazljivosti i bola.

 

i sad povremeno prostruji celim bicem ludacka zelja...ali znam da ce brzo proci...mnogo je lakse kad niko oko tebe ne pusi. U Beogradu se mucim.


  • 0

#282 Honey Badger

Honey Badger
  • Members
  • 7,643 posts

Posted 13 August 2017 - 13:56

Juce je bilo 2 mjeseca kako ne pusim, a danas 2. sedmice kako sam batalio i alkohol. Idem u gym 3-4x sedmicno i nekoliko puta vozim biciklo po 20ak km.

 

 

:lol+:


  • 7

#283 Gogy

Gogy
  • Members
  • 7,469 posts

Posted 14 August 2017 - 12:50

Bravo, majstore!! Svaka čast. :+1:

Koliko se ja sećam svog odvikavanja, ja u početku nisam bio toliko aktivan kao što tebi uspeva. Mislim, ništa naročito nisam menjao - odigrao bih sa društvom jednom nedeljno fudbal, i to je bilo to. Tek sam kasnije, nakon par godina rešio, da je vreme da skinem kilažu. Možda je ovo, što ti radiš, bolja stvar pa se kilaža usled veće fizičke aktivnosti ni neće pojaviti. Ako imaš volje, samo nastavi; naravno, uz oprez da ne dođe do preopterećenja.

 

Drž' se!!


  • 1

#284 Honey Badger

Honey Badger
  • Members
  • 7,643 posts

Posted 17 August 2017 - 10:27

Jutros sam primijetio da su mi zubi za makar dvije nijanse manje zuti nego prije dva mjeseca. 

 

 

 

 

 

 

 

:D


  • 0

#285 Doorn

Doorn
  • Members
  • 14,739 posts

Posted 17 August 2017 - 10:29

Jutros sam primijetio da su mi zubi za makar dvije nijanse manje zuti nego prije dva mjeseca. 

 

 

 

 

 

 

 

:D

Vidis da valja prati zube. Sad samo redovno odrzavaj  :+1:


  • 4