Jump to content


Photo
- - - - -

Cigarete, odvikavanje


  • Please log in to reply
338 replies to this topic

#211 Sunshine State

Sunshine State
  • Members
  • 1,505 posts

Posted 10 November 2016 - 01:32

tacno pre godinu dana zapalio sam poslednju cigaretu.

Samo da se pohvalim :)

 

Ruku u vatru da ne znas kad ti je godisnjica braka/pocetka zabavljanja/babin&dedin rodjendan.... ali, pamtis kad je zapaljena poslednja cigareta!  :P


Edited by Sunshine State, 10 November 2016 - 01:39.

  • 0

#212 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 10 November 2016 - 02:23

...

 

... ruku u vatru da ne znas kad ti je godisnjica braka/pocetka zabavljanja ... ali, pamtis kad je zapaljena poslednja cigareta! ...

 

 

Brkas robiju / nocnu moru i zadovoljstvo.

:huh:

 

...


  • 2

#213 Sunshine State

Sunshine State
  • Members
  • 1,505 posts

Posted 10 November 2016 - 10:07

...

 

 

 

Brkas robiju / nocnu moru i zadovoljstvo.

:huh:

 

...

 

Ma zanimljivi mi ovi sto znaju sat i minut kad su prestali da puse - ili su jako ponosni na sebe zbog toga sto su uspeli, pa pamte taj datum, ili pate zbog prestanka pa broje svaki dan.

 

U oba slucaja - svaka coveku cast na cvrstoj volji!


  • 0

#214 sasha arsenal

sasha arsenal
  • Members
  • 5,439 posts

Posted 10 November 2016 - 18:36

Ruku u vatru da ne znas kad ti je godisnjica braka/pocetka zabavljanja/babin&dedin rodjendan.... ali, pamtis kad je zapaljena poslednja cigareta! :P

drago mi je sto sam bacio to djubre i naravno da sam ponosan na sebe jer znam koliko je tesko prekinuti.Nesto sasvim drugo je sto nisam trebao ni da pocinjem.

Eto zapamtio sam.Pamtim i jos po nesto,ali ne i sve ;)
  • 1

#215 John Finn's Wife

John Finn's Wife
  • Members
  • 3,242 posts

Posted 11 November 2016 - 21:42

Da te ispravim, nema tu odvikavanja, ili covek prestane da pusi, ili ne. Nikada se bivsi pusac ne odvikne od duvana. Moze da prestane da pusi 10 godina, ali kad prvi put zapali cigaru, ko da nikada nije ni prestao, one samo krenu.

 

 

A što vi mislite da su svi ljudi isti? Ja sam se odvikavala 5 godina, od pakle, na pola, pa tri cigarete mesečno itd. Dve godine ne pušim nikad, i sve su mi smrdljivije. Ta uopštavanja su ne samo pogrešna, nego mogu da poljuljaju ljude - ja sam se tako plašila da ću se vratiti samo zbog te mantre o tome kako ćeš se sigurno vratiti, ccc. Pa sam malo stekla samopouzdanje i videla da je to nonsens.


Edited by John Finn's Wife, 11 November 2016 - 21:43.

  • 0

#216 John Finn's Wife

John Finn's Wife
  • Members
  • 3,242 posts

Posted 11 November 2016 - 21:44

bokte, odgovaram na post od pre tri i po godine. :ajme:


  • 0

#217 limun

limun
  • Members
  • 6 posts

Posted 13 June 2017 - 11:36

Da te ispravim, nema tu odvikavanja, ili covek prestane da pusi, ili ne. Nikada se bivsi pusac ne odvikne od duvana. Moze da prestane da pusi 10 godina, ali kad prvi put zapali cigaru, ko da nikada nije ni prestao, one samo krenu.

Netacno. Pusio sam 7 god, a prestao pre oko pola godine. Sada kad povucem dim cigarete osecam isto ono sto sam osetio kad sam probao prvu cigaru u zivotu. Ni malo prijatno, tako da ne postoji sansa da opet propusim.

 

 

 


  • 0

#218 Pjetro

Pjetro
  • Members
  • 506 posts

Posted 13 June 2017 - 14:06

Skoro 4 godine kako nisam zapalio a pusio sam duze od 10 godina 2-3 paklice dnevno. Poznat sam bio kao neko ko ne gasi cigaru.

Ostavio sam ih pomocu Tabexa veoma bezbolno, i probacu sa vama da podelim svoje iskustvo.. Mozda jos nekome bude od koristi.

Ja nikada nisam uzivao i pusenju i uvek mi je bilo krivo sto sam pusac i sto sam se navukao.. A pusio sam samo zbog straha da ne mogu da ih ostavim.. Najcesce se krecem u sportskom drustvu u kojem niko ne pusi i kada bi zapalio cigaru osecao sam se prljavo, kao da smrdim.

Dakle imao sam jaku volju da ih ostavim a evo koji saveti su mi najvise pomogli da to bude potpuno bezbolno:

Tbex ce resiti sve fizicke probleme, tipa vrtoglavica, nesanica, nervoza..

Ostaje samo psihicka kriza a evo kako se boriti-

1) ispisati spisak razloga zbog kojih zelimo da ostavimo cigare, koji ce nam biti pred ocima kad god nas udari kriza u po' dana i po' noci.. Mi te razloge znamo ali ipak nije zgorega da nas podsete i na taj nacin pojacaju odlucnost. Jer nekako, kad ljude udari kriza za cigarom, zaboravi se na sve ono zbog cega zelimo da ih ostavimo


2) Kriza za cigarom traje 1,5 minuta.. Posle toga se misli ponovo skrecu ne nesto drugo... Samo saznanje da je kriza toliko kratka i da ne traje vecno je dovoljno da se bezbolno prevazidje.. Iz mog iskustva kriza zaista toliko traje.

3) Nastavio sam da pijem kafu i da pijem pivo jer mi ne treba jos i kriza za kafom i alkoholom.. Odmah prvo vece nepusenja sam izasao u pivnicu i popio 3-4 piva.

4) Najvaznija stvar je da se nikad vise ne zapali cigara, to su i drugi pisali ovde.. Znaci ostavlja se za ceo zivot.. Kazu da tabex drugi put ne deluje i ne pomaze.


Ne mogu vam opisati sa kakvim lakocom sam ostavio cigare.. Sokiran sam bio koliko je to bilo bezbolno... Bio sam spreman na veliku borbu ali krize kao da nije ni bilo.. Mleko od krize :)


Edited by Pjetro, 13 June 2017 - 14:11.

  • 0

#219 Honey Badger

Honey Badger
  • Members
  • 7,643 posts

Posted 13 June 2017 - 14:33

Skoro 21 sat kako nisam zapalio (bice tacno za 4 min), a pusio sam 30 godina.


  • 0

#220 L.Sprewell

L.Sprewell
  • Members
  • 10,793 posts

Posted 13 June 2017 - 14:44

Skoro 21 sat kako nisam zapalio (bice tacno za 4 min), a pusio sam 30 godina.


Tako sam ja jednom izdrzao 6 dana. Onda je dosla subota, otvorila se dizna i jbga...
  • 0

#221 red pill

red pill
  • Members
  • 616 posts

Posted 13 June 2017 - 15:12

Ja sam ostavljao cigarete dva puta. Ako ih ostavite, nemojte nikad vise zapaliti.

Ako ne mozete da ostavite odjednom, pokusajte postepeno, ali je potrebna disciplina. Trebace vam i bombone ili cokoladice, ili bilo kakva ukusna hrana koju volite koja ce da smanji potrebu za cigaretom, i to smanjivanjem svakog dana za po jednu, dok ne dodjete do brojke od 2-3 uz kafu kada je vec moguce ostaviti.


  • 0

#222 limun

limun
  • Members
  • 6 posts

Posted 13 June 2017 - 15:23

Ja sam ostavljao cigarete dva puta. Ako ih ostavite, nemojte nikad vise zapaliti.

Ako ne mozete da ostavite odjednom, pokusajte postepeno, ali je potrebna disciplina. Trebace vam i bombone ili cokoladice, ili bilo kakva ukusna hrana koju volite koja ce da smanji potrebu za cigaretom, i to smanjivanjem svakog dana za po jednu, dok ne dodjete do brojke od 2-3 uz kafu kada je vec moguce ostaviti.

Mislim da je mnogo vaznije da covek nauci kako da preuzme kontrolu nad umom i skrene misli sa odredjenih stvari koje mu cine zadovoljstvo (a nezdrave su), bilo da se radi o duvanu, alkoholu, hrani, filmovima, video igricama, cackanju uha stapicima itd.

Uvek se pominju nekakvi preparati, pomogala, alternative, a na ono sto je najbitnije niko ne obrati paznju.

Covek koji ne kontrolise um ce uvek biti zavistan od necega, a cigarete su samo jedna nezdrava navika.


  • 0

#223 Honey Badger

Honey Badger
  • Members
  • 7,643 posts

Posted 13 June 2017 - 15:25

Tako sam ja jednom izdrzao 6 dana. Onda je dosla subota, otvorila se dizna i jbga...

 

Pocelo je da me gusi, pa moram malo prestati. Ujutru se budim i osjecam kako su mi se pluca stisla, pa onda da ih raskravim, ispurnjam 2-3 uz kafu prije nego sto krenem na posao. Onda na poslu ispusim 7-8, a kad dodjem kuci, ne brojim. Mozda jos 10ak - 12.

 

Imao sam jedan prekid od nekoliko mjeseci ali prije vise od 15 godina i sjecam se da mi je falilo svaki dan. I tih nekoliko mjeseci sto sam izdrzao, vise mi je nervoza skratila zivot, nego sto sam si ga produzio nepusenjem.

 

Ovo cudo 'Vape' radi i ne osjecam se kao da ne pusim, nema nervoze ni srkleta. Danas sam samo 3x izasao da malo vape, inace bih do sad ispusio najmanje 5 komada. Doduse, juce nisam ni pivo popio pa ne znam kako ce biti kad malo otpijem ali kako god, ovo su mi najzdravija 22 sata u zadnjih 10 godina. Kud sam i nesto navro na povrce...  Nece na dobro izaci.


  • 2

#224 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 13 June 2017 - 17:17

Ljudi moji, citam i ne verujem. Nije problem prestati, problem je ne zapaliti sledecu!

Eto, ovaj put ne pusim +/- 8 meseci, napumpao sam oko 15kg, trenutno radim na skidanju istih. Sve lepo ide, kad tamo neko pored mene zapali neku dobru mirisljavu cigaru i nacini mi zivot lepsim. Pridjem i kazem znate li da je pusenje stetno i zbog izrecenog vas molim da duvate u mom smeru. Sve lepo i krasno.

Prestati ok, ali je pitanje "zasto" majku mu?

:P


  • 0

#225 babyW

babyW
  • Members
  • 4,672 posts

Posted 13 June 2017 - 22:52

 

Prestati ok, ali je pitanje "zasto" majku mu?

:P

 

Eto zato :D

 

Prestala sam pre, pa pojma nemam tacno kada, znam da je bio decembar ali nisam sigurna pre 3, 4 ili 5 godina... uz pomoc elektronske cigare. Nikada mi nije smetalo sto neko drugi pusi pored mene, niti me to teralo da zapalim. 

 

Prestala sam jer u sustini nikada mi se nije ni svidjao miris ni ukus duvana a osecala sam se kao @HB kada ustanem, bez vazduha... Najgore je sto sam godinama govorila "od sutra ujutro" a onda krene kafa i naravno cigara... prestala sam uvece...

 

No Mrde, jest da si nabacio kile, ali i krstenica + fizicka aktivnost cine svoje... ja se recimo gojim od koka kole... ubija me taj secer (i mnogo teze mi je da se ratosiljam toga nego cigara) a pored toga ne secam se kada sam nesto zasladila ili pojela sladoled i cokoladu, ne zato sto pazim, nego zato sto nemam potrebu za vise secera. 


  • 0