Jump to content


Photo
- - - - -

Cigarete, odvikavanje


  • Please log in to reply
338 replies to this topic

#1 neko

neko
  • Members
  • 200 posts

Posted 02 April 2013 - 16:56

zastoprestati.org


ja sam skoro prestala sa tim da se drogiram.malo mi se povecao apetit ali nije strasno. sretna sam sto sam ostavila cigarete, pa da vas pitam za vasa iskustva? a ono na pocetku je link za odlicnu knjigu o pusacima i prestanku pusenja.

Edited by neko, 02 April 2013 - 16:58.

  • 0

#2 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 02 April 2013 - 20:09

Da te ispravim, nema tu odvikavanja, ili covek prestane da pusi, ili ne. Nikada se bivsi pusac ne odvikne od duvana. Moze da prestane da pusi 10 godina, ali kad prvi put zapali cigaru, ko da nikada nije ni prestao, one samo krenu.


  • 0

#3 Constantin

Constantin
  • Members
  • 21,867 posts

Posted 02 April 2013 - 20:11

Da te ispravim, nema tu odvikavanja, ili covek prestane da pusi, ili ne. Nikada se bivsi pusac ne odvikne od duvana. Moze da prestane da pusi 10 godina, ali kad prvi put zapali cigaru, ko da nikada nije ni prestao, one samo krenu.

Da li si imao ovakva iskustva....???

Ja sam uspeo 20 dana bez duvana...to mi je rekord.... :ajme: 


  • 0

#4 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 02 April 2013 - 20:14

Da li si imao ovakva iskustva....???

Ja sam uspeo 20 dana bez duvana...to mi je rekord.... :ajme: 

Moj rekord je 7 godina, a sve ostalo je bilo izmedju 1-3 god. Ma lepo kad je zapalis, pa onako lepo zamiri. :)


  • 0

#5 XXL

XXL
  • Members
  • 18,731 posts

Posted 02 April 2013 - 20:16

Da li si imao ovakva iskustva....???

Ja sam uspeo 20 dana bez duvana...to mi je rekord.... :ajme: 

ja sam 6 mjeseci. i nije mi se majke mi pushilo. nego odemo na neku roshtiljadu i napijem se. i zapalim. smrdila mi najstrasnije. nekoliko dana sam se tjerao da pushim da bih se navikao. kao fali mi. drugi put tri mjeseca. i odem u bgd na sajam automobila i svaku noc kencijanje po splavovima i slicnim mjestima. i opet zapalim. i jednom mjesec. i onda nikad vishe. ima vec i 20-ak godina. svaki put bih dobio 3-5 kila i skinem nakon nekog vremena.


  • 0

#6 Constantin

Constantin
  • Members
  • 21,867 posts

Posted 02 April 2013 - 20:16

Moj rekord je 7 godina, a sve ostalo je bilo izmedju 1-3 god. Ma lepo kad je zapalis, pa onako lepo zamiri. :)

A sad....duvaniš...?


  • 0

#7 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 02 April 2013 - 20:17

A sad....duvaniš...?

Ne, evo nesto manje od godinu dana, kako sam prestao. 


  • 0

#8 neko

neko
  • Members
  • 200 posts

Posted 02 April 2013 - 20:19

Da te ispravim, nema tu odvikavanja, ili covek prestane da pusi, ili ne. Nikada se bivsi pusac ne odvikne od duvana. Moze da prestane da pusi 10 godina, ali kad prvi put zapali cigaru, ko da nikada nije ni prestao, one samo krenu.


u pravu si.ili pusis ili ne pusis. ja dva puta po tri godine nisam pusila zahvaljujuci zybanu i sad je treci put.pa valjda je dosta. dimoholicari smo mi pusaci.nijedan dim ne bi smeli ,jer to biva kao kod alkoholicara, sindrom prve casice...nastavlja se odmah druga ,pa treca, dok se ne isprazni cela i sutra nastavljas kao da nisi ni prestajao...mi smo dimoholicari.inace velika je zavisnost,mozda cak vise od heroina-
procitajte knjigu.
  • 0

#9 Constantin

Constantin
  • Members
  • 21,867 posts

Posted 02 April 2013 - 20:22

Ne, evo nesto manje od godinu dana, kako sam prestao. 

Ja bih hteo ali,eto...nešto ne mogu..


  • 0

#10 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 02 April 2013 - 20:28

Ja bih hteo ali,eto...nešto ne mogu..

To samo nekako dodje. Ja sam ove duze pauze, pravio kod oba klinca, a sada kako mi dodje. Samo mi nekako zasmeta i onda ne palim. Najvaznije je ne zapaliti sledecu. 

Smesno zvuci, ali je tako. Posle od prilike 10 dana je u mom slucaju najveca kriza, ali i to prodje.


  • 0

#11 neko

neko
  • Members
  • 200 posts

Posted 02 April 2013 - 21:03

ma hajde ljudi,ostavljajte tu drogu.em smrdi,em moras da se krijes po wcima ili te izbacuju na ulice na minus,jer se unutra ne pusi. najbolje je resenje ne pusiti. a koliko bolesti ,te slogovi, te infarkti,te rakovi. sve je na strani ostavljanja duvana. to je droga i to teska droga koja ubija polako ali sigurna. i tesko se ostavlja. doduse kako koji.
  • 0

#12 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 02 April 2013 - 21:07

Tek cemo da vidimo da li je pusenje toliko stetno koliko mi pretpostavljamo. Sve je u statistici. Sada kad vise ljudi ne pusi, cemo da vidimo. 

Ne plasim se ja tiliko bolesti, koliko mi nije zgodno da pusim.


  • 0

#13 Constantin

Constantin
  • Members
  • 21,867 posts

Posted 02 April 2013 - 21:21

ma hajde ljudi,ostavljajte tu drogu.em smrdi,em moras da se krijes po wcima ili te izbacuju na ulice na minus,jer se unutra ne pusi. najbolje je resenje ne pusiti. a koliko bolesti ,te slogovi, te infarkti,te rakovi. sve je na strani ostavljanja duvana. to je droga i to teska droga koja ubija polako ali sigurna. i tesko se ostavlja. doduse kako koji.

Meni ne smrdi...ne moram da se krijem po WC-ma ,u svom "ofisu" slobodno pušim...Ako u pomoć pozovem statistiku i "prevedem" to minute-sate-godine u proporciji "duvan & alkohol"...ja sam trebao da "riknem" pre 10 godina... :ajme: 


  • 0

#14 muras

muras
  • Members
  • 11,247 posts

Posted 02 April 2013 - 22:05

http://forum.b92.net.../44618-nikotin/


  • 0

#15 Vesna

Vesna
  • Sleepers
  • 18,721 posts

Posted 02 April 2013 - 22:27

ma hajde ljudi,ostavljajte tu drogu.em smrdi,em moras da se krijes po wcima ili te izbacuju na ulice na minus,jer se unutra ne pusi. najbolje je resenje ne pusiti. a koliko bolesti ,te slogovi, te infarkti,te rakovi. sve je na strani ostavljanja duvana. to je droga i to teska droga koja ubija polako ali sigurna. i tesko se ostavlja. doduse kako koji.

 

ništa dosadnije od bivših pušača. ^_^


  • 6