Jump to content


Photo
- - - - -

Zacinsko bilje


  • Please log in to reply
1777 replies to this topic

#1396 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 09 February 2018 - 00:57

...

 

... a kako bilo da posadim i nesto duvana? ...

:ajme:

 

Zorane, Zorane ....

 

Attached File  wp-20160329-19-46-58-pro.jpg   94.36KB   2 downloads

Attached File  wp-20160415-12-48-59-pro.jpg   79.02KB   1 downloads

Attached File  wp-20160421-14-26-54-pro.jpg   111.56KB   1 downloads

Attached File  wp-20160504-08-51-51-pro.jpg   116.91KB   1 downloads

Attached File  wp-20160516-10-02-29-pro.jpg   101.93KB   1 downloads Attached File  wp-20160521-13-17-12-pro.jpg   116.84KB   1 downloads

Attached File  wp-20160605-15-33-47-pro.jpg   120.43KB   1 downloads

Attached File  wp-20160626-21-13-59-pro.jpg   102.07KB   1 downloads

Attached File  wp-20160807-11-00-29-pro.jpg   114.47KB   1 downloads

Attached File  wp-20160820-17-44-32-pro.jpg   90.89KB   1 downloads

 

Kacio sam svaku 5. slicku, a trajalo je kod lika od marta do kraja avgusta.

 

A da probas sa ovom biljkom?

 

Attached File  cotton.jpg   38.62KB   1 downloads

 

:lol+:

 

...


Edited by Kinik, 09 February 2018 - 00:58.

  • 1

#1397 Div

Div
  • Members
  • 7,752 posts

Posted 09 February 2018 - 07:05

...

.

 

 

Kacio sam svaku 5. slicku, a trajalo je kod lika od marta do kraja avgusta.

 

A da probas sa ovom biljkom?

 

 

 

:lol+:

 

...

 

Pa, rad zahtevaju i mnoge druge biljke, i paprika se poseje u rasad, pa se pikira, pa se rasađuje na otvoren prostor, zahteva redovno zalivanje, ne podnosi travu, mora se okopavati i pleviti, kad se obere opet, ako je ne jedeš svežu treba da se peče, kiseli, suši, tuca.

Duvan inače zahteva jaku zemlju a posle duvana šta god da poseješ prihodi su znatno manji jer se zemlja isposti. Kad se zemlja daje u zakup uvek se posebno ugovara cena zakupa za duvan upravo zbog toga što posle duvana treba pojačano đubrenje da bi se zemlja vratila u normalu.

Opet, što da ne, pokuša se, ne uspe, nikom ništa.

Ja sam svojevremeno sejao kikiriki, tek kad su biljke iznikle saznao sam da se plodovi nalaze ispod zemlje, mislio sam da treba da ga berem sa grane. Prihod mi je bio malo veći nego što sam posejao.

Slučajno sam saznao i da imam čičoku, mislio sam da je neko cveće, tako sam je dobio, posle par godina sam video u nekoj TV emisiji, žena priča kako gaji čičoku u bašti, pokaže biljke, vidim da to imam u svojoj bašti. Posle sam je malo razmnožio, tako da je sada ima i za kuhinju.


  • 0

#1398 Honey Badger

Honey Badger
  • Members
  • 7,643 posts

Posted 09 February 2018 - 10:14

Attached File  27901741_10213366080778721_855930380_o.png   898.35KB   3 downloads

 

Bosiljak (Blue Spice) i kopar (Bouquet) su poceli nicati. Cekam jos nesto persuna, oregano i creeping thyme. Zadnje troje sam vise experimenta radi, eventualno cu zadrzati oregano, persun i thyme cu izbaciti u bastu cim se stvore uslovi.


  • 2

#1399 Honey Badger

Honey Badger
  • Members
  • 7,643 posts

Posted 09 February 2018 - 19:26

Namjestio sam i lampu, sad im je kao u majcinoj utrobi. :D

 

Attached File  1 set up.jpg   566.55KB   2 downloads

 

Attached File  2 set up.jpg   732.59KB   2 downloads


  • 0

#1400 Honey Badger

Honey Badger
  • Members
  • 7,643 posts

Posted 10 February 2018 - 10:18

Pojavio se i oregano, nakon tacno 7 dana. :)

 

Attached File  oregano.jpg   95.61KB   1 downloads

 

A thyme zamalo da profulam...

 

Attached File  thyme.jpg   118.67KB   1 downloads

 

Cekam jos na persun i papricice. 


Edited by Honey Badger, 10 February 2018 - 10:22.

  • 0

#1401 ironside

ironside
  • Members
  • 3,781 posts

Posted 10 February 2018 - 10:33

Pojavio se i oregano, nakon tacno 7 dana. :)

 

attachicon.giforegano.jpg

 

A thyme zamalo da profulam...

 

attachicon.gifthyme.jpg

 

Cekam jos na persun i papricice. 

 

Hm, are you going to Scarborough Fair, sa svim tim začinskim biljkama koje na Mediteranu uspijevaju ljeti, dok u UK očito prinose usred zime?


  • 4

#1402 Honey Badger

Honey Badger
  • Members
  • 7,643 posts

Posted 10 February 2018 - 10:38

 

Ja sam svojevremeno sejao kikiriki, tek kad su biljke iznikle saznao sam da se plodovi nalaze ispod zemlje, mislio sam da treba da ga berem sa grane. Prihod mi je bio malo veći nego što sam posejao.

Slučajno sam saznao i da imam čičoku, mislio sam da je neko cveće, tako sam je dobio, posle par godina sam video u nekoj TV emisiji, žena priča kako gaji čičoku u bašti, pokaže biljke, vidim da to imam u svojoj bašti. Posle sam je malo razmnožio, tako da je sada ima i za kuhinju.

 

Jedan moj drug isto hobisticki uzgaja kikiriki i bilo mi je smijesno kad poslije par dana terevencenja, podje kuci, kaze mora da zalije kikiriki. On je svoje drzao na balkonu. Nego, sta su cicoke? Je li to articoka?

 

Ovo:

 

Attached File  download.jpg   11.68KB   0 downloads

 

Ako ne stignem ove, onda cu ih probati uzgojiti iduce sezone obavezno. Ne zato sto mnogo volim da ih jedem, nego vise zato sto su prilicno impresivne biljke. Ne znam tacno je li Murano ili Burano, gdje sam ih vidio da su preko 2 metra visoke. 


  • 0

#1403 Honey Badger

Honey Badger
  • Members
  • 7,643 posts

Posted 10 February 2018 - 10:41

Hm, are you going to Scarborough Fair, sa svim tim začinskim biljkama koje na Mediteranu uspijevaju ljeti, dok u UK očito prinose usred zime?

 

Strasna pjesmica.

 

 

Znas, ovdje je sezona dosta kraca i ponesto mora ranije da se startuje ili nista od toga. :)


  • 1

#1404 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 10 February 2018 - 10:49

...

>> ...Čičoka - lat. Helianthus tuberosus, vrsta je suncokreta udomaćena u istočnoj Sjevernoj Americi.[1][2] Botanički pripada obitelji glavočika (Asteraceae - Compositae).

Biljka se zbog jestivog i ljekovitog gomoljastog korijena danas kultivira širom svijeta, a američki su je Indijanci uzgajali i prije dolaska europskih doseljenika. Samuel de Champlain je prvi istraživač koji je opisao i prenio čičoku u Francusku 1609. Stabljika čičoke( ovisno o vrsti i uvjetima rasta) može dosegnuti visinu i od 5 m ... <<
 

Attached File  cicoka_biljka_FB.jpg   34.39KB   0 downloads

>> ... Artičoka (lat. Cynara scolimus) je od davnina poznata povrtarska biljka iz familije Asteraceae. Poreklom je sa Mediterana i jugozapadne Azije. Rod: Cynara obuhvata tri vrste:

povrtarsku artičoku (C. scolimus) / libansku artičoku (C. cornigera) / samoniklu artičoku (C. cardunculus)

Attached File  articoka-u-polju-FB.jpg   43.34KB   0 downloads

 

Ako volis 'pelinkovac / gorki list / jagermeister' - probaj ovo!

 

Attached File  cynar-destaque.jpg   137.08KB   0 downloads

 

 

------------------------------------------------

 

Nesto iz 'dalmatinske kuharice'

 

Attached File  articoki nadjeveni 001.jpg   89KB   0 downloads

 

Attached File  articoke nadevene.jpg   41.71KB   0 downloads

 

Obratiti paznju!

Listici se otkinu pa onda ili unutrasnji deo pokupi kasikom, ili zubima - no list se ne jede!

To je zilavo beskrajno!

 

'Srce' articoke je izvanredan delikates, posebno u ulju.

 

Attached File  carciofini sott'olio.jpg   105.66KB   0 downloads

 

...


Edited by Kinik, 10 February 2018 - 11:21.

  • 4

#1405 Honey Badger

Honey Badger
  • Members
  • 7,643 posts

Posted 10 February 2018 - 11:59

Ja sam sad sa pijace i izmedju ostalog, pazario sam i cicoke. :)

 

Attached File  Cicoke.jpg   179.91KB   0 downloads

 

Mislio sam danas ili sutra opet napraviti raviole u sosu od cicoka, to je prosli puta bio pun zgoditak! 


  • 1

#1406 Vjekoslav

Vjekoslav
  • Members
  • 11,278 posts

Posted 10 February 2018 - 17:46

Hm, are you going to Scarborough Fair, sa svim tim začinskim biljkama koje na Mediteranu uspijevaju ljeti, dok u UK očito prinose usred zime?

 
:+1:
 
genijalna potka!

(+ malkic odmaka od testosteronskih "miomirisa" ovog threada)
 

Parsley, Sage, Rosemary, and Thyme:
A Historical Examination of Birth Control Methods from the Medieval and Renaissance Periods

[...]
 
In William Shakespeare's Hamlet, in Act IV, scene 5, Ophelia tells her brother, Laertes: "There's fennel for you, and columbines. There's rue for you, and here's some for me. We may call it herb-grace o'Sundays. O! you wear your rue with a difference" (Wells and Taylor, eds., 1988).  Commentary by Riddle (1997) discussed the herbs mentioned in her short monologue: rue is seen, in Shakespearean times, as an herb of remorse. But the Renaissance play-goers recognize that fennel, columbines, and rue are all herbal contraceptives and abortifacients. When one reads this line with that knowledge, one could surmise that Ophelia took rue to prevent, or terminate, a pregnancy by Hamlet and that the use of the herbs might have made her go mad. 

Other Shakespearean references (Wells and Taylor, eds., 1988) to some of the herbal contraceptive or abortive methods mentioned in this research paper include the following: belladonna (Romeo and Juliet), blackberry (As You Like It), burdock (King Lear), chamomile (King Henry IV), columbine (Love's Labour's Lost), hemlock (Macbeth), herb of grace (also referred to as rue) (All's Well That Ends Well), honeysuckle (A Midsummer Night's Dream), hyssop (Othello), lavender (A Winter's Tale), lily (King John), marjoram (All's Well That Ends Well; A Winter's Tale), mint (A Winter's Tale), pomegranate (Romeo and Juliet), poppy (Othello), rosemary (Hamlet), rue (Richard II; Richard III), savory (A Winter's Tale), vetch (The Tempest), wild thyme (A Midsummer Night's Dream), and wormwood (also referred to as eisel or eysell) (A Midsummer Night's Dream; Hamlet; Sonnet CXI; Romeo and Juliet). It is not clear that these herbs were used for contraceptive or abortive purposes, but this list indicates that these herbs were known by Renaissance play-goers, regardless of the purpose.
 
One will also recall the song, "Scarborough Faire." There is no easy way to confirm the age of the lyrics, as the lyricist is anonymous and there are no dates of writing associated with the song. However, the refrain, "parsley, sage, rosemary, and thyme," combined with the lyrics of each verse (where the lover must perform seemingly impossible tasks) is indicative of, as the lyrics state, "love impos(ing) impossible tasks, … though not more than any heart asks" (anon, no date). Recall that parsley, sage, rosemary, and thyme are all members of the mint family and are documented contraceptive and abortifacient herbal methods.
 
Conclusion
 
Similar to birth control methods of the modern day, people of the Middle and Renaissance Ages had quite an arsenal of methods to prevent or terminate pregnancies, as well as prevent the spread of sexually transmitted diseases, such as syphilis. This research paper has presented herbal contraceptive methods, herbal abortifacient methods, and magical potions and methods, as well as presented information based in religion, law, and literature, to support the hypothesis that birth control and population control is not a modern-day invention. Herbal contraceptives and abortifacients have been used for eons (the first documentation of herbal contraceptives was found in Petri or Kahun Papyrus from 1850 BCE, with the Ebers Papyrus and Berlin Papyrus in 1550 BCE and 1300 BCE, respectively [Himes, 1936; Riddle, 1992; Riddle, 1997]), and some of the herbs that were used in ancient times are similar or the same type that are used in modern day (Weed, 1986). Also, theatrical works of the Renaissance identify herbs that have documented success in preventing or terminating pregnancy. The historical examination of contraceptives and abortifacients does involve some extensive research, as the medical authors of the eras were not as forthcoming as one would hope. Some piece of the contraceptive or abortive recipe is omitted, leaving the population to depend on guess-work, common-sense, or the oral chain of knowledge, passed from mother to daughter.

 

Attached File  Parsley, Sage, Rosemary, and Thyme.rtf   459.79KB   1 downloads

 

 

...

 

 

attachicon.gif27901741_10213366080778721_855930380_o.png
 
Bosiljak (Blue Spice)

 
mogao bih s ovim pokusat ove sezone, uz standardni genovese. slabo ima takvog sjemena po trgovinama, ne sjecam se da sam negdje vidio blue spice. cuj, pa ipak si ti onda vec dosta toga zasijao. ja jos nista, fali mi onakav prozor sa sirokom daskom koji imas, morat cu nesto iskemijat.

 

btw. el probao ko ovo cudo?

 

planthouse5085.jpg

 

https://www.planthou...ljak-div-detail

 

...

 

 

Slučajno sam saznao i da imam čičoku, mislio sam da je neko cveće, tako sam je dobio, posle par godina sam video u nekoj TV emisiji, žena priča kako gaji čičoku u bašti, pokaže biljke, vidim da to imam u svojoj bašti. Posle sam je malo razmnožio, tako da je sada ima i za kuhinju.

 
preporuca se za dijabetes, a i generalno je zdrava. baranjski i slavonski seljaci ju tradicionalno koriste kao prihranu za svinje. ja sam svojevremeno pretrazio pola Baranje bicom ne bi li ju pronasao, dok nisam "ukapirao" (kartu citaj, seljaka pitaj) da uspijeva na rubu sume i polja. isto se siri ko blesava u vrtu, moj stari ju je na koncu bas zbog toga povadio. ispalo je da mu je kao dijabeticaru pametnije i prakticnije biciklom otici preko Drave do obliznje sume, nego se patiti s njom u vrtu, koji je ipak ogranicen prostorom.

 


  • 3

#1407 Honey Badger

Honey Badger
  • Members
  • 7,643 posts

Posted 10 February 2018 - 18:10

 
 mogao bih s ovim pokusat ove sezone, uz standardni genovese. slabo ima takvog sjemena po trgovinama, ne sjecam se da sam negdje vidio blue spice. cuj, pa ipak si ti onda vec dosta toga zasijao. ja jos nista, fali mi onakav prozor sa sirokom daskom koji imas, morat cu nesto iskemijat.

 

Ne znam sta ces za prozor ali ako hoces da ti posaljem nesto ovog sjemena, posalji mi neku adresu. Ima par stranica unazad  ispod slika sa svim sto imam, a meni ne treba vise od 5-6 sjemenki od svake, ako i toliko. Sve ostalo bih radije dao nekome ko ce zasijati. :)

 

Attached File  27042733_10213196610982082_1734523170_n.jpg   206.21KB   0 downloads

 

Iduce sedmice mi treba stici jos 3 vrste papricica i neki crveni suncokret. 


Edited by Honey Badger, 10 February 2018 - 18:13.

  • 1

#1408 Vjekoslav

Vjekoslav
  • Members
  • 11,278 posts

Posted 10 February 2018 - 18:51

cuj, pa ak ti stvarno ne treba, i nije ti komplikacija, 50ak sjemenki Blue Spice bosiljka meni bi odlicno doslo.

a bilo bi i bas stosno, da pratimo na dvije lokacije kako isto sjeme uspijeva. sibnem ti adresu.

 

puno hvala!  :+1:


  • 1

#1409 ironside

ironside
  • Members
  • 3,781 posts

Posted 11 February 2018 - 12:33

Čičoku, Jerusalem artichoke, ili kako ju u BXL-u i celoj Francuskoj zovu topinambour, najradije pripremam kao pire ili dinstane, rijetko pečene. Iz nekog razloga u frankofonskim krajevima obožavaju tu biljku koja nema veze ni s artičokama, ni s krumpirom (kojem nalikuje) već spada među suncokrete i jedna je od rjeđeg sjevernoameričkog povrća.

 

Iz jednako bizarnih razloga u Hrvatskoj (barem u okolici Zagreba, Zagorju i Međimurju) cvate uzgoj slatkog krumpira, kako bijelog, tako i crvenog, rogate tikve-kiwana, zapravo krastavca (među najvećim svjetskim proizvođačima tog klingonskog povrća, više nego Srbija malina) te čičoke.

 

Attached File  Batate.jpg   50.95KB   0 downloads

 

Attached File  Kiwano.jpg   74.73KB   0 downloads

 

Attached File  cicoka.jpg   94.69KB   0 downloads

 

Takvu strast prema neobičnom povrću sam primijetio jedino u Belgiji; poriluk, brussels sprouts, cikorija - sve ih volim i redovito trošim.

 

Rp #1. Za početak, narežite čičoke na male komadiće kako bi se brže skuhale. Na tavi zagrijte dobro maslinovo ulje, te na njega dodajte čičoku i pirjajte nekoliko minuta. Dok se one opuštaju pripremi začine. Narezati češanj bijelog luka i dodaj list lovora, te žlicu kvasine. Sve preliti preko čičoka i pustiti da se peče još 10 -15 min. Izvaditi list lovora i poslužiti kao prilog ribi ili mesu.

 

Rp #2. Dobro oprati i oguliti čičoke, narezati na komade debljine prsta i kuhati petnaest minuta. Pasirati, dodati putar i slatko vrhnje/mileram, te kratko podgrijati. Odličan prilog uz janjeće kotlete marinirane u medu i sojinom sosu. Hint: malo dobrog balsamica čini čuda.

 

Za ljude sa Sjevera, umjesto meda odlično ide javorov sirup.


Edited by ironside, 11 February 2018 - 12:36.

  • 4

#1410 Honey Badger

Honey Badger
  • Members
  • 7,643 posts

Posted 11 February 2018 - 13:52

Ramsey kaze da se ne gule cicoke:

 

 

Ja cu danas da napravim supu od njih. Mislio sam da napravim i svjezu pastu, neke raviolis ali nemam energije za to.


  • 0