Jump to content


Photo
- - - - -

Jednostavni recepti i "one dish meals"


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
18 replies to this topic

#1 Sapunar

Sapunar
  • Banned
  • 2,066 posts

Posted 04 March 2013 - 15:01

Zanimaju me jednostavni recepti. Hrana koja zahteva minimum napora da se spremi

Kako ih pripremiti i kako jesti da se minimum posudja isprlja.

 

moj prvi prilog je becar paprikas:

 

uceti 3 - 4 paradajza, 2-3 paprike, luka. Agrejati ulje i sve to baciti da se przi. Onda dodati belog sira po volji. Na kraju i tri jaja.

Sve dobro promesati.

 

Preferiram da se jede iz zdela ili metalnih cinija, tako d auopst ene mora da se postavlja sto.

 

 

drugi prilog: raskosna salata

 

iseckati pola glavice kieslog kupusa, ali ne sitno, vec krupno, da se ne zamarate.

dodati virgine maslinovo ulje i poz elji seckane slanine ili komadic ekuvane kobasice.

sve pomesati.

sluziti u zdelama.

 

ova minimalna kuhinja pruza hranljiva i zdrava jela sa minimumom napora.

 

molim da i vi  dodate svoja jela



#2 highlanderka

highlanderka
  • Members
  • 3,150 posts

Posted 04 March 2013 - 22:11

Krompir, mogla bih do kraja  zivota da spremam sebi samo krompir, na 100 naccina. Kad sam sama, sebi spremam ovaj rucak:

Oljushtiti krompir, iseci ga na ploshke, ne narocito tanke, cca 3, 4 mm. U tiganju zagrejati dobro ulje i puter, pola - pola. Ubaciti krompir, posoliti, naliti sa pola cashe vode i poklopljeno dinstati dvadesetak minuta. Pred kraj, moze se naliti i pola cahse mlakog mleka i zavrshiti dinstanje bez poklopca. Obicno zacinim krompir pershunom ili nekim suvim zacinom, ja volim majcinu dushicu i biber. I t.o je sve. donji sloj bude savrsheno resh a gornji - kremast. Uz neku salaticu, ovo mi je najsladji rucak. 



#3 vilhelmina

vilhelmina
  • Members
  • 11,937 posts

Posted 05 March 2013 - 09:42

Gusta paradajz supa:

1. finija varijanta: proprziti crni luk, izmiksovati ga zajedno s paradajzom iz flase, konzerve, moze i svezi ili bilo kakav. U preostalom ulju prodinstati praziluk i papriku secenu na kockice, a moze i sargarepa, ako imate vremena da cekate dok ne omeksa. Ubaciti miksovanu smesu luka i paradajza, neki koncentrat od povrca (kocka ili bujon; sol po potrebi), na kraju u sve istresti konzervu pasulja (moze i ostatak od juce, samo da je vec skuvan)

2. grublja varijanta: proprziti luk, praziluk i papriku (cca 3 minuta), dodati paradajz i prokuvati (cca 10 min), posoliti, pobiberiti i istresti pasulj.

Svemu se moze dodati neka kobasica, slanina ili suvo meso, a moze i bez toga.  Finija varijanta se ukrasi bosiljkom i jede s bagetom, puterom i sirom; grublja s nadrobljenim starim hlebom (samo da nije budjav :) ).

 

Sve supe od povrca mogu da budu dobar obrok, ako im se doda neki protein u vidu pasulja ili pavlake. Pavlaka bas ne bi isla u paradajz supu, ali bi u razne od korenastog povrca, koje je dobro i zato jer daje gustinu, ali mu nekad treba duze vreme dok se skuva. Masnoca se moze dodati na kraju; proprzena slanina ili slicno. Samo masta je granica.



#4 barracuda

barracuda
  • Members
  • 8,995 posts

Posted 05 March 2013 - 09:55

spag.jpg

 

 

najedeš se u nekoliko zalogaja. samo pofajtaš parmezanom i to je to. čak i ako ne uspe nije neka šteta. uvek ima neki jeftini restoran u blizini. :)



#5 vilhelmina

vilhelmina
  • Members
  • 11,937 posts

Posted 05 March 2013 - 11:24

Fenomenalno ti ovo gore sa spagetima i virslama :D .

Recept cu proslediti mom sinu, koji se u tim namirnicama davi, onako za uzinu (doduse, posle treninga).

Kad ga vec spomenuh, za rodjendan sam mu kupila onu spravu sto sama kuva pirinac, pa i nju cesto koristi za ove svoje ugljenohidratne prekoredne obroke. Toplo preporucujem jedoclanim i dvoclanim domacinstvima (veca kolicna ne uspeva na ovaj nacin). Dakle, on u to utrpa vodu, rizu i sol, poklopi, ukljuci i ode na trening. Kad se vrati, riza skuvana i odrzavana na toplom. Stvar se sama iskljuci kad je gotovo, a onda odrzava toplotu vise sati. U rizu se mogu strpati pecurke, grasak, sargarepa, brokoli, paprika ili vec nesto po zelji.

 

Od brzinskih jela pravim i omlet: izmucena jaja bacim na tiganj i to na tihu vatru, da se uhvati odozdo, a odozgo bude zitko (2-3 min). Na polovinu nabacam sta se nadje pri ruci, i preklopim drugom polovinom. Kad se "zalepi", okrenem malo i na drugu stranu.

Kad smo sve troje na okupu, pravim spansku varijantu u rerni: Jaja s malo razmucenog mleka na dno tepsije, to u jako zagrejanu rernu da se malo zapece; onda odozgo seckan kuvan krompir s gomilom bibera, sunka, slanina ili sl, jos jedan sloj jaja s mlekom, i nazad u rernu.



#6 highlanderka

highlanderka
  • Members
  • 3,150 posts

Posted 05 March 2013 - 11:57

spag.jpg

 

 

najedeš se u nekoliko zalogaja. samo pofajtaš parmezanom i to je to. čak i ako ne uspe nije neka šteta. uvek ima neki jeftini restoran u blizini. :)

Puci cu ako ovo ne probam! Da skuvam, naravno, ja se bojim virshli :ajme:



#7 Sapunar

Sapunar
  • Banned
  • 2,066 posts

Posted 05 March 2013 - 11:59

spag.jpg

 

 

najedeš se u nekoliko zalogaja. samo pofajtaš parmezanom i to je to. čak i ako ne uspe nije neka šteta. uvek ima neki jeftini restoran u blizini. :)

 

mene ovo jelo vizuelno malo plasi, kao neki crvi sa planete X



#8 muras

muras
  • Members
  • 11,247 posts

Posted 05 March 2013 - 12:30

sapunijadis otvara topike na kulinarstvu?!

a ja mislio da mu kao prononsiranom higijenicaru niko ni orah iz ruke ne bi uzeo...

koja zabluda...tccc



#9 barracuda

barracuda
  • Members
  • 8,995 posts

Posted 05 March 2013 - 16:46

Puci cu ako ovo ne probam! Da skuvam, naravno, ja se bojim virshli :ajme:

 

 

pa nađeš neke inostranske, ove naše su 30% kopito :)

 

 

mene ovo jelo vizuelno malo plasi, kao neki crvi sa planete X

 

 

a ja se pitam šta znači ovo 'k-pax' na ambalaži od špageta??



#10 vilhelmina

vilhelmina
  • Members
  • 11,937 posts

Posted 05 March 2013 - 18:04

Puci cu ako ovo ne probam! Da skuvam, naravno, ja se bojim virshli :ajme:

 

I ja, ali ih volim kad su dobre. Pilece mi se cine manje opasne. Bar nikad ne budu onako gnjecave i garantovano ne sadrze kopita. Samo kljunovi i nogice :D .



#11 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 05 March 2013 - 18:28

...

Vrlo jednostavno I.


Od mocarele uvaljati stapice, prekinuti na pola, umazati potrgane krajeve kecapom, malo rezbariti nokte nozicem i zalepiti tanko secen komadic badema.

Halloween Special: "Severed Finger"




Ili takodje jednostavno:

Zagrabiti sto vise, - razmazati po parcetu hleba i uzivati obe varijante sa ledenom votkom.
Redosled odrediti na licu mesta.

 



...



#12 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 05 March 2013 - 18:34

...

 

 

Vrlo jednostavno II

Razveseliti drustvo i mlade roditelje rolovanim virslama:

Urolovati virsle u testo, kecapom napraviti dve tackice i ispeci u rerni.



i za kraj - domaca slaninska erotika. Prethodno dobro izbrijati pazuha.

 


...



#13 kronostime

kronostime
  • Banned
  • 27,590 posts

Posted 05 March 2013 - 20:06

...

Vrlo jednostavno I.


Od mocarele uvaljati stapice, prekinuti na pola, umazati potrgane krajeve kecapom, malo rezbariti nokte nozicem i zalepiti tanko secen komadic badema.

Halloween Special: "Severed Finger"

attachicon.gifPrstici od sira.jpg


Ili takodje jednostavno:

Zagrabiti sto vise, - razmazati po parcetu hleba i uzivati obe varijante sa ledenom votkom.
Redosled odrediti na licu mesta.

attachicon.gifCrni kavijar.jpg

 

attachicon.gifKrasnaja ikra.jpg

...

 

 

...

 

 

Vrlo jednostavno II

Razveseliti drustvo i mlade roditelje rolovanim virslama:

Urolovati virsle u testo, kecapom napraviti dve tackice i ispeci u rerni.

attachicon.gifBebci - virslice.jpg

i za kraj - domaca slaninska erotika. Prethodno dobro izbrijati pazuha.

 

attachicon.gifslavonskigrudnjakveliki.jpg


...

Hvala na predlozima - ja vise volim da se sam sluzim :lol+: 

naked-sushi-girl.jpg



#14 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 05 March 2013 - 22:59

...

 

Witz:

 

Kaze lik liku - nocas sam sanjao da lepim tapete i da mi pomaze Pamela Anderson.

San je bio toliko stvaran, toliko stvaran - da su mi ujutro ruke bile skroz u lepku.

 

Tako i ti - zazmuri cvrsto dok se 'sam sluzis'.

 

...



#15 Sapunar

Sapunar
  • Banned
  • 2,066 posts

Posted 06 March 2013 - 10:46

1. One dish karbonara.

 

a) Staviti spagete da se kuvaju. Kada se skuvaju prosuti vodu, zatim dodati pavlaku, jaje i komadice slanine. Sve dobro promesati, Dodati zacine.

 

b) Staviti komadice kobasice da se kuvaju. Kada se skuvaju prosuti vodu, dodati drugiu vodu i spagete.

Kada se skuvaju dodati pavlaku. Sve dobro promesati, Dodati zacine.

 

 

2. Svinjska salata.

iseckati paradajz, papriku, luk, krastavac. Dodati sir.