Jump to content

Photo
- - - - -

V6 F1 motori

• Please log in to reply
677 replies to this topic

#676 leone

leone
  • Members
  • 3,509 posts

Posted 10 July 2017 - 16:16

Lud zbunjenog:

Ne tako davno Ferari je bio najglasniji protivnik V6 turbo hibrida (barem medju proizvodjacima - medju timovima to je konstantno RBR), kao njih ne zanimaju ni struja ni turbo vec samo veliki atmosferski motori, a evo sada kad im je konacno proradio motor okrecu curak naopako i sada bas oni ne daju da se odstupi od hibridne tehnologije.

Nemojte me pogresno shvatiti, mislim da je greska ponovno menjanje pravila oko motora jer taman smo poceli da vidimo sustizanje medju proizvodjacima i ako se sada promene pravila samo cemo ponovo dobiti dominaciju jednog proizvodjaca dok se ostali ne snadju. Ono sto treba F1 je ogranicavanje cene po kojoj proizvodjaci moraju da prodaju motore svojim klijentima, a ne novo bacanje para na razvoj potpuno drugacijih motora.

Jeste Ferrari bio protivnik elektricnih bolida, struje itd. ali vrlo ubrzano se od strane veoma uticajnih drzava najavljuje zakonska regulativa koja ce za 20/30 godina zabraniti ili drasticno smanjiti proizvodnju vozila na sagorivanje, tako da je Marchionne tu neko ko mora da prati te trendove ili zatvori fabriku. Trece opcije nema.

Fino covjek kaze: "Either we do something clever and consistent with the development or we forget it. These easy solutions to remove the hybrid parts of the engine, or to bring back the 12 cylinder aspirated engines, are in the past," Marchionne added.

• 0

#677 /13/Ален Шмит/

/13/Ален Шмит/
  • Members
  • 2,788 posts

Posted 13 August 2017 - 21:46

Zanimljiv osvrt na komparaciju razvoja PJ počev od VN VB prošle godine na VN Australije do VN Mađarske:

N6Z0zMq.jpg

nvT38yM.jpg

AbrqWJW.jpg

• 0

#678 Downforce

Downforce
  • Members
  • 4,808 posts

Posted 14 August 2017 - 15:18

Jako sam skeptican prema svim ovim dijagramima...

• 1