Jump to content


Photo
- - - - -

EKV


  • Please log in to reply
146 replies to this topic

#121 letri

letri
  • Banned
  • 1,212 posts

Posted 24 October 2015 - 08:57

...

 

 

Ma koga je briga sta piskara smor koji ordinira u toaletoidu 'Vreme'?

:lol+:

 

...

 

Osim toaletoida Vreme, i toaletoid e-novine na isti nacin o EKV i Milanu.

 

http://www.e-novine....o-rokenrol.html

 

Ime: Milan Mladenović 
Alias: Milan EKV 
Krivica: 
O pokojniku sve najlepše, ali ipak… Dovoljno bi bilo reći i „Milan je kriv što je Đule Van Gog od Zvonka Đukića izrastao u čudovište koje danas poznajemo.” Ali nije to sve. Milan je napravio neke od najvažnijih srpskih rok albuma. Prva dva albuma Katarine su i danas poprilična remek-dela. A onda je nestao negde u sopstvenom ego tripu. U užasnoj interpretaciji tadašnje zapadne goth muzike, Milan je nagrnuo sa nekakvim zamumuljenim, pretencioznim metaforama, upakovao ih u anemičnu muziku i dao generacijama bledunjavih klinaca sa previše slobodnog vremena da pišu po tuđim leksikonima teme o kojima će se i danas raspravljati. Slično Dž. Štuliću, Milan danas uživa status proročkog genija koji je sve unapred rekao i prorekao, samo mi nismo bili pametni da to čujemo i razumemo. Ma, da – EKV su vrlo uverljivo oko polovine osamdesetih već bili mašina za proizvodnju ispraznih slika i stvari su bivale sve gore i gore dok se u devedesetima nisu završile sa bedastim, neuverljivim kukanjima na temu urbane teskobe i muzikom koje se danas verovatno pokojni članovi ovog benda posthumno stide. 

Budimo pošteni, da li smo želeli da EKV svojim pločama daju nazive poput „Ljubav”? Ne, stvarno, Arthuru Leeju se i može oprostiti što je bend nazvao Love, on je ipak hipik izgorelog mozga. Milan Mladenović je, pak, svirao u Šarlu Akrobati i od njega nije trebalo da dobijemo ovakav impotentan pokušaj davanja smisla svetu koji ga svakako odavno nije imao. Posle su došli „Neko nas posmatra” i „Dum dum” kao vrhunac poetske nemoći nekada sjajnog lika. Što je najgore, poslednja ploča koju je Milan snimio sa pokojnim Subom, „Angel’s Breath” bila je daleko bolja i dublja od svega što je EKV radio poslednjih nekoliko godina. Dakle, bilo je tu materijala, vatre i potencijala za izbavljenje, samo da ga rak nije odneo pre vremena. 

Nažalost, EKV, naročito zbog hipoteke smrti koja visi nad pričom o bendu, danas se obožava jednako nekritički kao polovinom osamdesetih i svaki pokušaj tumačenja i analize onoga što je tamo vredelo i onoga što je bilo pretenciozno smeće mora da ustukne pred fetišizacijom mrtvih umetnika. „Ubijmo ih ponovo”, jeste sve što mi pada na pamet da kažem. 
Olakšavajuće okolnosti: Pa… svi članovi benda iz vremena prvog (i najvažnijeg, usudio bih se da kažem) albuma su danas mrtvi. 
Metod egzekucije: Umesto Milana pucajte po izboru u bilo kog srpskog rokera koji vam je u dometu


  • 0

#122 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 24 October 2015 - 09:24

mLogo volEm ove drkadžije što nikad nisu imali gitaru u rukama/skije na nogama/trkački volan u rukama, ale sve znaju, onako iz prikrajka, ISPOD bine na kojima stoje oni koje nevešto pljuje.


  • 1

#123 letri

letri
  • Banned
  • 1,212 posts

Posted 24 October 2015 - 18:18

Pljujuci  umisljaju da su vazni.


  • 0

#124 blond

blond
  • Members
  • 4,640 posts

Posted 25 October 2015 - 05:14

He, he, znao Sam pre citanja da ce da opljune po EKV od polovine osamdesetih kao komercijali... Pa I ja na prva dva albuma cujem uticaj toking heds I polis, pa sta? Jebo ga Sarlo Akrobata, ocigledno da oni uzivaju status super grupe u njegovom sistemu kao da su ostavili silan materijal iza sebe...
  • 0

#125 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 26 October 2015 - 18:24

He, he, znao Sam pre citanja da ce da opljune po EKV od polovine osamdesetih kao komercijali... Pa I ja na prva dva albuma cujem uticaj toking heds I polis, pa sta? Jebo ga Sarlo Akrobata, ocigledno da oni uzivaju status super grupe u njegovom sistemu kao da su ostavili silan materijal iza sebe...

 

Naravno da se čuje. Čuje se i XTC i Simple Minds.

 

Da smo se svi zajedno rodili u Londonu, mi bismo bili The Influencers. Pošto nije tako, ostaje nam da se učimo i preuzimamo uticaje. Nema tu ništa loše.


  • 0

#126 The(wizard of)O.

The(wizard of)O.
  • Members
  • 6,852 posts

Posted 04 November 2015 - 20:12

"Nisi sam, nisi sam
tvoju senku nastavljam
tvoje lice preklapam
tvoje reci ponavljam"

U osvit jos jedne godisnjice kada je Decak iz vode odlucio da ode...
I da se vrati.
 


  • 1

#127 ČiĆ

ČiĆ
  • Members
  • 4,288 posts

Posted 05 November 2015 - 13:50

http://www.youtube.com/watch?v=Q37Qwq8Pk5Y


  • 1

#128 Georgia

Georgia
  • Members
  • 475 posts

Posted 13 December 2015 - 22:53


  • 1

#129 zvezda u srcu zauvek

zvezda u srcu zauvek
  • Members
  • 107 posts

Posted 22 December 2015 - 10:43

Najbolja YU grupa svih vremena... Nikad niko neće biti takav bend kao EKV. Imala sam tu čast i privilegiju da počinjem da pratim muziku kad su počinjali i imali svoje prve koncerte u NSu..

" Kakav radostan dan...." " Jesen, u kozi dolazi mi jesen, jesen, u krznu dolazi mi jesen... " " Rodjen sam u getu...tačno u čas da vidim...." ... I posle je samo istorija..

Odgledala sam sve njihove koncerte u Nsu, na štrandu, u studiu M, u SNP-u, na sajmištu ispred Spensa, i u Spensu....i veliku većinu u Bgu.... 

Niko ...nikad...

Za mene je najbolji album Ljubav....7 dana sam i gore i dole potraži me.. 


Edited by zvezda u srcu zauvek, 22 December 2015 - 10:45.

  • 0

#130 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 22 December 2015 - 10:58

Rekao bih da je iole ozbiljnije 'trzalicarenje' na el. basu pocelo sa natprirodnim Anthony Jackson-om i njegovim klasicnim bass riff-om u For The Love Of Money, i cini mi se da je Bojan u svom pristupu basu crpeo i sa tog izvora, sto je radio sjajno. Bojim se da bi EKV vise izgubila nego dobila da Bojan kojim slucajem nije pocinio 'svetogrdje' sviranja basa trzalicom. Na kraju krajeva, bas gitara pripada porodici, well, gitara - pa ako nam ne smeta Milanova trzalica ne bi trebalo da se mrstimo ni na Bojanovu0:)

 

 

Skroz sam zaboravio na ovaj post.

 

 

Šta da ti kažem, ja to vidim ovako... ;)

 

 

bass%2Bwith%2Ba%2Bpick.jpg


  • 0

#131 mudrac na klonji

mudrac na klonji
  • Banned
  • 810 posts

Posted 22 December 2015 - 11:29

mLogo volEm ove drkadžije što nikad nisu imali gitaru u rukama/skije na nogama/trkački volan u rukama, ale sve znaju, onako iz prikrajka, ISPOD bine na kojima stoje oni koje nevešto pljuje.

 

 

Ne moraš nikad svirati nijedan isntrument da bi bio muzički kritičar.


  • 0

#132 Atreid

Atreid
  • Banned
  • 8,210 posts

Posted 23 December 2015 - 15:04

Cak su bolji oni kriticari koji nikad nisu drzali gitaru u rukama jer vecina ljudi / publike / postovalaca je isto tako nikad nije drzala u rukama, pa ce jedan poznavalac lakse objasniti ljudima / masama o cemu se tu radi.

 

Iz licnog iskustva, sa vec poduzim stazom krenem nesto da drndam gitaru. U dva - tri jednostavna rifa napravim ja neki punk, nije to cak ni lose zvucalo. Medjutim, dodjem na neku svirku i jednostavno krenem da je gledam drugim ocima. Gledam kakve rifove ovi sviraju, kako okidaju zice,... itd. Mislim koga to briga ako nije muzicar? Prosjecnog posjetioca koncerta / slusaoca sigurno nije. Tu se zaustavim, spremim gitaru u kofer, pa pod ormar gdje i dan danas skuplja prasinu. Nikako nije valjalo gledanje na svirku / bend tim ocima. Naprotiv.

 

 

 

I jos je jedan bitan problem sa ovim muzicarima. Uglavnom slusaju muziku kao i svi do momenta kad dobiju zelju da i sami nesto sviraju i onda jednostavno prestanu vise da slusaju druge bendove i/ili idu na svirke. Znam fantasticne gitariste koji su sa slusanjem stali kod Pink Floyda, mislim svaka cast Pink Floydu, ali to nije cak ni srednja skola, to smo slusali negdje u osnovnoj. Od tada se izdesavalo milion stvari. Pri tome pojma nemaju kakvi su trendovi trenutno i sta se desava u muzickom svijetu.


Edited by Atreid, 23 December 2015 - 15:12.

  • 1

#133 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 23 December 2015 - 20:48

Ne moraš nikad svirati nijedan isntrument da bi bio muzički kritičar.

 

Ne moraš. Ne moraš ni da ga umočiš da bi pisao o trpanju, ali ipak je bolje kad bar malo imaš pojma o čemu se radi.

 

Cak su bolji oni kriticari koji nikad nisu drzali gitaru u rukama jer vecina ljudi / publike / postovalaca je isto tako nikad nije drzala u rukama, pa ce jedan poznavalac lakse objasniti ljudima / masama o cemu se tu radi.

 

Iz licnog iskustva, sa vec poduzim stazom krenem nesto da drndam gitaru. U dva - tri jednostavna rifa napravim ja neki punk, nije to cak ni lose zvucalo. Medjutim, dodjem na neku svirku i jednostavno krenem da je gledam drugim ocima. Gledam kakve rifove ovi sviraju, kako okidaju zice,... itd. Mislim koga to briga ako nije muzicar? Prosjecnog posjetioca koncerta / slusaoca sigurno nije. Tu se zaustavim, spremim gitaru u kofer, pa pod ormar gdje i dan danas skuplja prasinu. Nikako nije valjalo gledanje na svirku / bend tim ocima. Naprotiv.

 

 

 

I jos je jedan bitan problem sa ovim muzicarima. Uglavnom slusaju muziku kao i svi do momenta kad dobiju zelju da i sami nesto sviraju i onda jednostavno prestanu vise da slusaju druge bendove i/ili idu na svirke. Znam fantasticne gitariste koji su sa slusanjem stali kod Pink Floyda, mislim svaka cast Pink Floydu, ali to nije cak ni srednja skola, to smo slusali negdje u osnovnoj. Od tada se izdesavalo milion stvari. Pri tome pojma nemaju kakvi su trendovi trenutno i sta se desava u muzickom svijetu.

 

Eto vidiš, ja recimo kad idem na koncerte, idem da uživam u muzici + uvek očekujem da čujem/vidim nešto novo, nešto što sam čuo na CD a nije mi jasno kako se to svira, da vidim ono što čujem, da čujem razliku izmedju peglanja u studiju i žive svirke.

 

Inače ovo za Pink Floyd/Iron Maiden/bilo šta iz ´70tih, sve za 5.


  • 1

#134 mudrac na klonji

mudrac na klonji
  • Banned
  • 810 posts

Posted 24 December 2015 - 12:00

Ne moraš. Ne moraš ni da ga umočiš da bi pisao o trpanju, ali ipak je bolje kad bar malo imaš pojma o čemu se radi.

 

 

Glupo poređenje. Al' i ne očekujem od tebe da shvatiš. Sorry, precijenio sam te.


  • 0

#135 Kosjan Willavić

Kosjan Willavić
  • Members
  • 4,451 posts

Posted 26 December 2015 - 21:04

http://www.youtube.com/watch?v=N3jTClS_3bY

Baš sam skoro čitao Mesto u mećavi od Aleksandra Žikića,dobra priča o celom tom periodu i Mladenoviću i njegovom boravku u sva 4 benda.Naravno,sa najvećim osvrtom na rad u EKV.


  • 1