Jump to content


Photo
- - - - -

EKV


  • Please log in to reply
146 replies to this topic

#16 Bluebird

Bluebird
  • Banned
  • 56 posts

Posted 17 September 2013 - 19:41


  • 0

#17 The(wizard of)O.

The(wizard of)O.
  • Members
  • 6,852 posts

Posted 12 January 2015 - 22:53

Cini me zalosnim sto je na temi EKV ovako malo upisa. Vidim da nema nijednog u maltene godinu ipo dana.
To svakako govori o  nama,o nasem trenutku danas.
Moj omiljeni domaci bend,a moze biti i sveukupno.


  • 2

#18 Zonpi

Zonpi
  • Members
  • 304 posts

Posted 13 January 2015 - 05:30

Sta to govori o nama i o nasem trenutku?


  • 0

#19 BenAkiba

BenAkiba
  • Members
  • 92 posts

Posted 03 February 2015 - 04:42

Ovaj je bootleg snimak koncerta samo par meseci pre nego sto je Milan preminuo. Nasao sam ga na starom kompu na od kojeg je samo hard preziveo. 


  • 0

#20 villiem

villiem
  • Members
  • 2,427 posts

Posted 03 February 2015 - 20:29

Cini me zalosnim sto je na temi EKV ovako malo upisa. Vidim da nema nijednog u maltene godinu ipo dana.
To svakako govori o  nama,o nasem trenutku danas.
Moj omiljeni domaci bend,a moze biti i sveukupno.

 

Govori dosta i to mozda na nacin da je sve to postalo deo neke intime koju verovatno ne bi bas da delimo sa, pa ne znam kako da nazovem sve ovo oko nas, nesto mi ovde ne idu ruzne reci... ja evo ni dan danas ne mogu u domenu te neke popularne muzike da vidim  kvalitet.Dosta davno sam cuo neku vrstu kritike da samo Milan zna i razume o cemu peva, htelo se reci da su im textovi krajnje nerazumljivi.Meni je ta muzika divna a reci su u paketu kakav je on hteo da nam pokloni i hvala mu na tome

Super mi je sto sam ovo voleo i jednostavno ne mogu da stavim ekv ovde i sada.O kakvima se snima/prica o ovima ne treba ni rec, to je neki moj stav.EKV je slucajnost kojoj su neki imali cast da prisustvuju


  • 0

#21 dobar_znak

dobar_znak
  • Members
  • 1,145 posts

Posted 03 February 2015 - 22:54

Dosta davno sam cuo neku vrstu kritike da samo Milan zna i razume o cemu peva, htelo se reci da su im textovi krajnje nerazumljivi.

 

Meni se činilo da ni on ne razume o čemu peva, pa mi (uglavnom zbog toga) nisu bili omiljeni bend. Ipak, u poređenju sa današnjom "scenom" oni su bili skup apsolutnih genijalaca.


  • 1

#22 Beonegro

Beonegro
  • Members
  • 21,452 posts

Posted 07 February 2015 - 16:28

Solidan mainstream bend sa amaterskom produkcijom (naši bendovi su, gotovo bez izuzetka, imali jadnu produkciju). Imali su solidnih stvari, ali sa ove distance mogu da kažem da to nije bilo ništa epohalno i da prilično loše stare. Njihovi savremenici Luna/La strada, Dobri Isak i Mizar imaju stvari koje su i dalje mnogo aktuelnije od bilo čega što je napravio EKV, iako nema sumnje da je EKV imao bolju karijeru. Takođe, sa ove distance mislim da je Block Out u drugoj polovini devedesetih bio bolji bend (i stvaralački i izvođački) nego što je EKV ikada bio.
  • 0

#23 Mama_mia

Mama_mia
  • Members
  • 4,639 posts

Posted 07 February 2015 - 20:54

Dosta davno sam cuo neku vrstu kritike da samo Milan zna i razume o cemu peva, htelo se reci da su im textovi krajnje nerazumljivi.

 

Meni se činilo da ni on ne razume o čemu peva,

 

au iznenenadili ste me ovim sto sam boldovala

 

peva/o je uvek samo o jednoj jedinoj stvari ...mnogo pesama a sve o istom

 

svaka rec i red svake pesme je o tome o tome o tome o istom...zar je to bilo toliko nerazumljivo...

 

Zapravo to sto se ljudi pitaju o cemu peva i zna li sam o cemu peva,

samo znaci da je To fenomenalno spakovao, umetnicki...a ne prostacki ili  tako da svaki slusalac shvati iz prve

 

 

 

edit/b


Edited by Mama_mia, 07 February 2015 - 20:54.

  • 0

#24 Beonegro

Beonegro
  • Members
  • 21,452 posts

Posted 07 February 2015 - 23:02

Pa nije ni tako nedokučivo o čemu je pjevao, od starta je bilo jasno da piše ljubavnu poeziju sa uplivima toka svijesti i jakim hipi nasleđem. Otprilike kao Damir Urban danas, samo lošije od Urbana.
  • 0

#25 BenAkiba

BenAkiba
  • Members
  • 92 posts

Posted 08 February 2015 - 00:01

Imali su solidnih stvari, ali sa ove distance mogu da kažem da to nije bilo ništa epohalno i da prilično loše stare. 

ne znam meni nekako bas fino stare njihove stvari...

 

Pa nije ni tako nedokučivo o čemu je pjevao, od starta je bilo jasno da piše ljubavnu poeziju sa uplivima toka svijesti i jakim hipi nasleđem. Otprilike kao Damir Urban danas, samo lošije od Urbana.


Meni ako ih gledas posebno Milan>Damir  lagano 
A ispade da je EKV baladni bend  :lol+: 
 


  • 0

#26 Beonegro

Beonegro
  • Members
  • 21,452 posts

Posted 08 February 2015 - 02:00

Siguran sam da ima ljudi koji smatraju da i Boro Čorbo odlično stari kao muzičar.


Edited by Beonegro, 08 February 2015 - 10:30.

  • 0

#27 BenAkiba

BenAkiba
  • Members
  • 92 posts

Posted 08 February 2015 - 03:05

Njihov problem.  ;) 

 


  • 0

#28 Beonegro

Beonegro
  • Members
  • 21,452 posts

Posted 08 February 2015 - 10:29

Upravo  :+1:


  • 0

#29 villiem

villiem
  • Members
  • 2,427 posts

Posted 08 February 2015 - 10:59

Njihov problem.  ;) 

 

 

To je relativno ciji je to problem, da Boro Corbo muzicki stari a recimo Block Out vise ne stari


  • 0

#30 Mica8888

Mica8888
  • Members
  • 26 posts

Posted 30 March 2015 - 18:10

7 dana sam ni gore ni dole...potrazi me. :)


  • 0