Jump to content


Photo
- - - - -

Blekberi telefoni, saveti za i protiv?


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
17 replies to this topic

#1 Veliki Kosta

Veliki Kosta
  • Members
  • 26 posts

Posted 19 February 2013 - 19:27

cao, imam priliku da uzmem povoljno polovan blekberi 8520 a ne znam nista o njima?

neki saveti i predlozi?



#2 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 19 February 2013 - 20:41

radni vek im je 2 godine. Promenio sam 3 bb-a.

Pa ako je polovni racunaj.



#3 Veliki Kosta

Veliki Kosta
  • Members
  • 26 posts

Posted 19 February 2013 - 22:08

hvala na tipsu!

osim toga valjaa li cemu?



#4 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 20 February 2013 - 00:33

Godinama sam koristila BB i bila zadovoljna, Bold je dobar ostale ne znam. Malo me brine sto ce firma bankrotira ali eto... ja sam presla na Iphone i trebalo mi vremena da se naviknem ali nazalost BB ne ide u korak sa novim trendovima.



#5 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 20 February 2013 - 00:40

Kao ovisnik o tehnologiji, bih ti od sveg srca preporucio nekog droida, jer je u trendu, ima puno applikacija, a relativno je lako napisati apps po zelji.

 

Sto se BB-a tice imao samo pearl 8100, pa onda pearl flip 8230, i poslednji sa kojim sam bio najzadovoljniji je strom2 touch screan, ali je baterija kratkog veka i traje samo pola dana.

pearls su mi crkle tastature, a strom je ubio bateriju, pa sam uzeo droida, zbog lakog programiranja.

 

BB su odlicni telefoni, ali su kratkog veka.



#6 veïna

veïna
  • Members
  • 258 posts

Posted 20 February 2013 - 12:48

Sve zavisi za sta ti treba.

 

Moj bb 2,5 godine star, ko nov. Trajanje baterije vise nego solidno ali sve zavisi za sta koristis telèfon. Za posao tj. mejlove, dusu dalo, tastatura je super. Telefon otporan na padove i udarce, provereno  :lol+:. Meni odgovara za posao, blog, mape, i neke sitnice na net-u kad sam van kancelarije ili stana. Ali ako planiras da po ceo dan surfujes po netu, od BB baterije slaba vajda. Takodje, nema gomilu apps koji mogu da zatrebaju ili zagolicaju mastu.  

 

Ukratko, pouzdan tel. za posao. Ako ces "igracku" i korak sa trendovima, bolje iphone.


Edited by veïna, 20 February 2013 - 12:51.


#7 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 20 February 2013 - 20:52

bb bold, vrlo zadovoljan. koliko ga paziš, toliko traje. grozim se trenutka kada budem morao da predjem na nešto tipa iphone ili galaxy.



#8 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 20 February 2013 - 21:11

bb bold, vrlo zadovoljan. koliko ga paziš, toliko traje. grozim se trenutka kada budem morao da predjem na nešto tipa iphone ili galaxy.

Treba ti vremena da se naviknes (na oba, ja imam prvi burazer drugi) ali kad se naviknes pitas se sta si koj djavo video u BB-ju ;)



#9 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 20 February 2013 - 21:22

Treba ti vremena da se naviknes (na oba, ja imam prvi burazer drugi) ali kad se naviknes pitas se sta si koj djavo video u BB-ju ;)

 

 

Meni treba bb za posao, ćerka (14,5 god) ima iphone, meni to izgleda kao nintendo sa telefonom, taman tako kao igračka.



#10 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 20 February 2013 - 21:29

Meni treba bb za posao, ćerka (14,5 god) ima iphone, meni to izgleda kao nintendo sa telefonom, taman tako kao igračka.

I ja sam tako mislila dok nisam pocela da ga koristim, bas za posao, ja inace ne razumem zasto nekom telefon sluzi za igranje. Mail je mnogo bolji, mozes lako da otvaras dokumenta, lakse citanje na ekranu... imala sam mali problem sa touch screen tastaturom, nokti ;) ali ti neces imati. Moj burazer se kune u galaxy



#11 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 20 February 2013 - 21:34

I ja sam tako mislila dok nisam pocela da ga koristim, bas za posao, ja inace ne razumem zasto nekom telefon sluzi za igranje. Mail je mnogo bolji, mozes lako da otvaras dokumenta, lakse citanje na ekranu... imala sam mali problem sa touch screen tastaturom, nokti ;) ali ti neces imati. Moj burazer se kune u galaxy

 

 

Leži mi jedan touch screen LG već 3 godine u ormanu. Kupljen, raspakovan i zapakovan. Rezerva, ako nekome od nas ispadne telefon u baru. ;)

 

Meni treba za posao excel, word i pdf u telefonu, plus sam na intranetu, plus Lotus notes sa 80k kontakata u koncernu. A i dobro se pišu sms na njemu iz auta. :lol+:



#12 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 20 February 2013 - 21:40

Leži mi jedan touch screen LG već 3 godine u ormanu. Kupljen, raspakovan i zapakovan. Rezerva, ako nekome od nas ispadne telefon u baru. ;)

 

Meni treba za posao excel, word i pdf u telefonu, plus sam na intranetu, plus Lotus notes sa 80k kontakata u koncernu. A i dobro se pišu sms na njemu iz auta. :lol+:

:lol+: Ja sam jedan touch screen HTC bacila posto me mnogo nervirao, stalno je kliktao od svega sto ga dotakne (zamisli zenska torba sta sve ima) - ali Iphone nema taj problem.

 

Excel je odlican na Iphonu, skines app i skoro kao na kompu, ceo office. Jedino ovo sa SMSom jeste problem, ne mozes lako da ga drzis i kucas palcom -_-



#13 veïna

veïna
  • Members
  • 258 posts

Posted 20 February 2013 - 21:41

Meni treba za posao excel, word i pdf u telefonu, plus sam na intranetu, plus Lotus notes sa 80k kontakata u koncernu. A i dobro se pišu sms na njemu iz auta. :lol+:

Sms? :rolleyes: Kamo whatsapp?

Salu na stranu, tacno je, bb je super za kuckanje i rad - brzo, pouzdano, sa noktiju ili bez. Mene bash touch screen odbija od drugih telefona. Sa druge strane, bb pravi ocajne fotke (u poredjenju sa iphon-om).



#14 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 20 February 2013 - 21:46

Sms? :rolleyes: Kamo whatsapp?

Salu na stranu, tacno je, bb je super za kuckanje i rad - brzo, pouzdano, sa noktiju ili bez. Mene bash touch screen odbija od drugih telefona. Sa druge strane, bb pravi ocajne fotke (u poredjenju sa iphon-om).

Da i Iphonu mozes da diktiras poruke, a i cita ih ako objasnis Siri lepo sta da radi :) Iako to vazi za englesko govorno podrucje, ne razume 'naski'



#15 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 20 February 2013 - 21:55

I ja sam tako mislila dok nisam pocela da ga koristim, bas za posao, ja inace ne razumem zasto nekom telefon sluzi za igranje. Mail je mnogo bolji, mozes lako da otvaras dokumenta, lakse citanje na ekranu... imala sam mali problem sa touch screen tastaturom, nokti ;) ali ti neces imati. Moj burazer se kune u galaxy

 

Mene muce veliki prsti, no snalazim se vec nekako. :P

Leži mi jedan touch screen LG već 3 godine u ormanu. Kupljen, raspakovan i zapakovan. Rezerva, ako nekome od nas ispadne telefon u baru. ;)

 

Meni treba za posao excel, word i pdf u telefonu, plus sam na intranetu, plus Lotus notes sa 80k kontakata u koncernu. A i dobro se pišu sms na njemu iz auta. :lol+:

Joj, pa ti kucas dok vozis?! tz, tz, tz.

========================================

Ma touch screen je superb ne moze kafa da ti zalije tipke. Ja sam vec navikao na ts, sa bb storm2, tako da je to okay. Problem je sto su ovi noviji telefoni otvorena arhitektura, mozes i da programiras. Nedavno sam cuo od jednog klinca da on programira javu na njegovom telefonu. To moram da vidim kako radi. 

Vise mi ne treba computer. :P