Jump to content


Photo
- - - - -

mlm u srbiji


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
78 replies to this topic

#1 popovp

popovp
  • Members
  • 8 posts

Posted 14 February 2013 - 17:54

Poceo sam sa radom u jednom mlm kompaniji koja posluje sirom sveta pa i kod nas u srbiji,pa me interesuje i vase misljenje o mlm ovde kod nas?



#2 tomas.hokenberi

tomas.hokenberi
  • Members
  • 4,349 posts

Posted 15 February 2013 - 11:24

Poceo sam sa radom u jednom mlm kompaniji koja posluje sirom sveta pa i kod nas u srbiji,pa me interesuje i vase misljenje o mlm ovde kod nas?


Da tu prevarantsku delatnost treba zabraniti.

#3 popovp

popovp
  • Members
  • 8 posts

Posted 15 February 2013 - 12:26

Da tu prevarantsku delatnost treba zabraniti.

moguce ali kazi to ljudima koji su uspesni u ovome,naravno da onome ko nije uspeo uvek krivi sistem



#4 tomas.hokenberi

tomas.hokenberi
  • Members
  • 4,349 posts

Posted 15 February 2013 - 12:36

moguce ali kazi to ljudima koji su uspesni u ovome,naravno da onome ko nije uspeo uvek krivi sistem

 MLM je piramidalni sistem, daklem sustinski prevara, poput lanaca srece. Oni koji su "uspesni" su oni koji su na vrhu i sredini piramide, oni na dnu piramide placaju taj "uspeh".


Edited by tomas.hokenberi, 15 February 2013 - 12:36.


#5 popovp

popovp
  • Members
  • 8 posts

Posted 15 February 2013 - 13:07

 MLM je piramidalni sistem, dakle sustinski prevara, poput lanaca srece. Oni koji su "uspesni" su oni koji su na vrhu i sredini piramide, oni na dnu piramide placaju taj "uspeh"

Za tebe je to piramida za mene ne jer u svakoj firmi imas piramidalni poredak gde ti je sef na vrhu a svi ispod i svi manje zaradjuju. E sad znam sta si mislio kad si rekao piramidalna sema i da oni na kraju najmanje zaradjuju.

Inace u ovoj kompaniji u koju sam se uclanio ne bavi se prodajom ni jednog prozivoda tako da ne moze doci do zasicena trzista. Ova kompanij ne prodaje nista nego nudi mogucnost zarade prilikom svake kupovine, kad kazem svake mislim na proizvode koje sad vec i onako kupujemo, a nemamo nikakvu zaradu (hranu, odecu, obucu, gorivo)Ona funkcionise na sistemu preporuke,gde takodje zaradjujemo i od onih ljudi kojima smo preporucili ovo, i svaki put kad oni idu u kupovinu mi imamo deo zarade od njih. Naravno ovo je samo jedan vid zarade a  ima ih vise.

I da napomenem uclanjenje je besplatno i bez ikakvih obaveza.



#6 tomas.hokenberi

tomas.hokenberi
  • Members
  • 4,349 posts

Posted 15 February 2013 - 13:10

Za tebe je to piramida za mene ne jer u svakoj firmi imas piramidalni poredak gde ti je sef na vrhu a svi ispod i svi manje zaradjuju. E sad znam sta si mislio kad si rekao piramidalna sema i da oni na kraju najmanje zaradjuju.

Inace u ovoj kompaniji u koju sam se uclanio ne bavi se prodajom ni jednog prozivoda tako da ne moze doci do zasicena trzista. Ova kompanij ne prodaje nista nego nudi mogucnost zarade prilikom svake kupovine, kad kazem svake mislim na proizvode koje sad vec i onako kupujemo, a nemamo nikakvu zaradu (hranu, odecu, obucu, gorivo)Ona funkcionise na sistemu preporuke,gde takodje zaradjujemo i od onih ljudi kojima smo preporucili ovo, i svaki put kad oni idu u kupovinu mi imamo deo zarade od njih. Naravno ovo je samo jedan vid zarade a  ima ih vise.

I da napomenem uclanjenje je besplatno i bez ikakvih obaveza.

Ti ili nemas pojma sta je piramidalna sema ili se samo pravis? Piramidalna sema ili lanci srece nije isto sto i organizacija preduzeca.  I to sto ti opisujes je upravo piramidalna sema, koja funkcionise samo dok postoji mogucnost sirenja osnove.



#7 popovp

popovp
  • Members
  • 8 posts

Posted 15 February 2013 - 13:13

Ti ili nemas pojma sta je piramidalna sema ili se samo pravis? Piramidalna sema ili lanci srece nije isto sto i organizacija preduzeca.  I to sto ti opisujes je upravo piramidalna sema, koja funkcionise samo dok postoji mogucnost sirenja osnove.

A kazi ti meni kad moze da prestane osnova?

Kad ces ti prestati da ides u kupovinu?

Ako tako gledas onda ni posao nece naci mladi ljudi jer ce u firmama doci do prekida mogucnosti sirenja osnove



#8 tomas.hokenberi

tomas.hokenberi
  • Members
  • 4,349 posts

Posted 15 February 2013 - 13:20

A kazi ti meni kad moze da prestane osnova?

Kad ces ti prestati da ides u kupovinu?

Ako tako gledas onda ni posao nece naci mladi ljudi jer ce u firmama doci do prekida mogucnosti sirenja osnove

Daklem nemas pojma. Evo da ti objasnim prosto. Neka imas populaciju od 100 ljudi. Ti organizujes "piramidalnu" semu i nadjes 2 nova u piramidi. Oni nadju 4. Ta  cetiri 8. Tih 8 nadju 16. Tih 16 nadju 32. To je 1+2+4+8+16+32=63 clana piramidalne seme. Tih 32 imaju jos samo 37 potencijalnih kandidata. I za tih poslednjih 37 je kraj nemaju kome vise da uvaljuju svoj proizvod.

 

Piramidalne seme se razlikuju od ostalih po tome sto je za njihov uspeh bitno da se stalno siri baza kupaca/korisnika.



#9 popovp

popovp
  • Members
  • 8 posts

Posted 15 February 2013 - 13:24

Mislim da nismo ovde da bi se raspravljali, niti se poznajemo niti nista,besmislena je svaka rasprava oko ovoga jer ti imas svoje misljenje ja svoje.



#10 tomas.hokenberi

tomas.hokenberi
  • Members
  • 4,349 posts

Posted 15 February 2013 - 13:27

Mislim da nismo ovde da bi se raspravljali, niti se poznajemo niti nista,besmislena je svaka rasprava oko ovoga jer ti imas svoje misljenje ja svoje.

Koja je svrha postovanja na forumu ako nije rasprava? Ako nisi zeleo raspravu onda si trebao da preskocis postovanje na javnom forumu.



#11 alexnikolic

alexnikolic
  • Members
  • 2,741 posts

Posted 15 February 2013 - 13:28

Mislim da nismo ovde da bi se raspravljali, niti se poznajemo niti nista,besmislena je svaka rasprava oko ovoga jer ti imas svoje misljenje ja svoje.

 

Ako na bilo koji nacin uputis ljude na tu kompaniju ili ostavis link, procitaj pravila ovog PDFa - dobices trajni ban. 



#12 popovp

popovp
  • Members
  • 8 posts

Posted 15 February 2013 - 14:03

Kao prvo nisam dosao ovde da bi bilo koga uputio na bilo sta a kao drugo dovoljno sam obrazovan da procitam pravila i pre nego sto postavim bilo sta.

A to se tice vas Tomas dovoljno sam ubedjen u svoje misljenje i imam potvrdu svog misljenja i svog rada tako da ne bi gubio vreme sa vama. 

U svakom slucaju hvala na svom misljenu i ubedjenosti u to.



#13 tomas.hokenberi

tomas.hokenberi
  • Members
  • 4,349 posts

Posted 15 February 2013 - 15:14

Kao prvo nisam dosao ovde da bi bilo koga uputio na bilo sta a kao drugo dovoljno sam obrazovan da procitam pravila i pre nego sto postavim bilo sta.

A to se tice vas Tomas dovoljno sam ubedjen u svoje misljenje i imam potvrdu svog misljenja i svog rada tako da ne bi gubio vreme sa vama. 

U svakom slucaju hvala na svom misljenu i ubedjenosti u to.

A sta si onda hteo? Da cujes potvrdu svoga misljenja? Pitao si sta mislimo o MLM u Srbiji i dobio si moj odgovor. Drugi ce, ako budu hteli, reci svoj odgovor. Ja sam misljenja da je MLM samo jos jedna piramidalna sema (ima sve karakteristike piramidalne seme). Ti imas svoje misljenje, verovatno zasnovano na nekim rezultatima dosadasnjeg rada. Verovatno imas srecu da si dovoljno rano usao u celu pricu tako da imas dovoljno zrtava.

 

P.S. Ovde na forumu se ne persiramo.



#14 Vesna

Vesna
  • Sleepers
  • 18,721 posts

Posted 15 February 2013 - 15:20

Daklem nemas pojma. Evo da ti objasnim prosto. Neka imas populaciju od 100 ljudi. Ti organizujes "piramidalnu" semu i nadjes 2 nova u piramidi. Oni nadju 4. Ta  cetiri 8. Tih 8 nadju 16. Tih 16 nadju 32. To je 1+2+4+8+16+32=63 clana piramidalne seme. Tih 32 imaju jos samo 37 potencijalnih kandidata. I za tih poslednjih 37 je kraj nemaju kome vise da uvaljuju svoj proizvod.

 

Piramidalne seme se razlikuju od ostalih po tome sto je za njihov uspeh bitno da se stalno siri baza kupaca/korisnika.

 

davne 1994. pozovu me prijatelji na prezentaciju neke mlm kompanije. lik koji je držao prezentaciju polomio se da prisutnima objasni kako je u pitanju laka zarada, kinta koja prosto sama uskače u džepove. kompanija velika, poznata, uspešna... nacrtao šemu od, mislim, 7 nivoa i ubedjuje prisutne kako se lako stiže do poslednjeg, nekakvog "dijamantskog nivoa".

 

neko od prisutnih pitao ga je koliko ljudi u svetu (pre toga je pominjao milione članova) je dostiglo taj "dijamantski" nivo. odgovor smo mu svi skupa jedva iščupali a glasio je: "dvojica. osnivači kompanije."

 

toliko o mlm.


Edited by Vesna, 15 February 2013 - 15:20.


#15 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 16 February 2013 - 01:56

Ja sam bio u jednoj, moja majka je trenutno u drugoj (ali ne zbog snova da napreduje i zgrne milione vec zbog popusta koji dobija na proizvode koje inace koristi, odrzi par prezentacija tu i tamo i to je to). Iskreno, o cemu god da se radi, AVON, osiguranje, Herba, ScNet, sve se one razlikuju po onome sto nude, ali ti je sustina ista - mozes jedan nivo da prodjes bez gubitaka, ali i bez neke zarade, a posle em iscrpljujes ljudske resurse koje imas, a koji ti trebaju da napredujes, em pucas kintu, a ne mozes nista da uradis.

 

Pretpostavljam da je to bilo ovako - poziv na prezentaciju koja se verovatno drzi u nekom hotelu ili restoranu, nasmejani mladi ljudi u odelima oko tebe, prezentaciju pocinju nekim citatom poznatog filozofa/naucnika/privrednika i onda nastavljaju objasnjavajuci vas posao, uz to kako je to lagano, ide kao po loju i kako zgrcete gomilu para. Moguca je i interakcija sa publikom, tj. vama, uobicajeno pitanje je zasto biste radili ovaj posao, ili koliko prijatelja znate kojima bi se svidela ova ideja? Kada jedan od vas odgovori, lupam, 100, oni ce vam nacrtati semu pri cemu nece svi prijatelji prihvatiti, uz opasku ali oni su ludi ili nesto u tom stilu, a ovi koji prihvate donose vam toliku i toliku zaradu. Sa prosecnim ugovorom/kupovinom 500 evra recimo. I tu nije sve. I ti prijatelji ce reci svojim prijateljima, a oni kad dodju i uzmu, pare dobijate opet - vi. Pa se licitira odredjenim besmislenim sumama odnosno desetinama hiljada evra. Je l' sam u pravu?

 

Ako si uzeo momenat da razmislis, mislim da bi zakljucio da je ta prica lepa i ako nije prevara (a veruj mi, ima i mlm organizacija koje su ciste prevare, uzmu ti pare za clanarinu, muzu te dok vide da imaju sta i cao), ljudi ovde nemaju para za te bajke. Jer ko bi kupio ceo komplet HerbaLife proizvoda/Avona? I ako uzmu, uzmu ljudi sta im treba, a na kraju dana tebi ispadne neka mizerna cifra koja kane, jer radis na procenat i ispadne da si bolje isao preko zadruge i fizikalisao nego sto si se lomatao i ponizavao radeci za neku sicu.

 

Ja bih na tvom mestu batalio, ukoliko nemas ludacki govornicki talenat i jedno 500 ovaca za sisanje spremnih da kupuju od tebe, nista neces napraviti, samo ces izgubiti vreme. Bolje ulozi u neko znanje i zanimanje koje se trenutno placa.