Jump to content


Photo
* * * * * 1 votes

Pesma Leda i Vatre (A song of Ice and Fire) - Spoiler!


  • Please log in to reply
436 replies to this topic

#31 makarije čudotvorac

makarije čudotvorac
  • Members
  • 369 posts

Posted 10 February 2013 - 13:16

Ako je Dzakenov zadatak samo i iskljucivo da ubija, zasto se bakce sa nekakvim kljucem?

I to kljucem od posebnih prostorija, u kojima se krije (po Tyrionu) kljucna knjiga: the Death of Dragons.

Posto smo videli da je Alhemicar (Jaqen) platio Pateu da bi dobio kljuc, a zatim ga ubio (a Pate je marginalac

i ne znam kako bi njegovo ubistvo moglo da bude cilj placenog ubice) to znaci da ova misija odudara od

obicne akcije placenog ubistva, kakva bi mogla da bude Balonova smrt npr.

Baš to!

 

 

 

Sa druge strane, jako mi je tesko da poverujem da Euron Crow's eye

ima mogucnosti da sam unajmi ubicu za ovako nesto. Jeste da je uplovio

dan nakom sto je Balon zaginuo, ali mi fali jos neko u ovoj prici,

neko ko radi zajedno sa Euronom.

 

Euron ima mnoooogo para, a i iz jednog od proročkih snova one žene (ako se dobro sećam Arjina poglavlja su u pitanju), jasno se vidi ko je ubio balona i ko je naručio. Mogu naći i citat ako treba.


  • 0

#32 Kido from Junkovac

Kido from Junkovac
  • Members
  • 6,635 posts

Posted 10 February 2013 - 16:32

Baš to!

 

 

 

Euron ima mnoooogo para, a i iz jednog od proročkih snova one žene (ako se dobro sećam Arjina poglavlja su u pitanju), jasno se vidi ko je ubio balona i ko je naručio. Mogu naći i citat ako treba.

 

1. Euron je ubio Balona

'Aye. So he did'.

Euron u jednom trenutku tvrdi da je imao zmajevo jaje, ali ga je bacio u more u 'jednom od svojih modova'.

E sad, ako:

a) je imao jaje i nije ga bacio

b) Faceless 'sektu' zanima sve u vezi zmajeva

onda bi mozda imao da plati.


  • 0

#33 nemanjaol

nemanjaol
  • Members
  • 4,835 posts

Posted 10 February 2013 - 20:35

1. Euron je ubio Balona

'Aye. So he did'.

Euron u jednom trenutku tvrdi da je imao zmajevo jaje, ali ga je bacio u more u 'jednom od svojih modova'.

E sad, ako:

a) je imao jaje i nije ga bacio

b) Faceless 'sektu' zanima sve u vezi zmajeva

onda bi mozda imao da plati.

 

 

Da li ste razmisljali o mogucnosti da Dzaken mozda radi na svoju ruku? Jos uvek ne znamo zasto je bio u Kraljevoj luci, znamo da u Starigradu radi stvari koje nisu uobicajene za njegov red, nije nemoguce da se odmetnuo. Sto se tice toga da sekta ima neke interese, istina je da bas malo znamo o njima, ali iz onoga sto je poznato ne vidim njihov interes da pomazu ili sprecavaju Deneris.


  • 0

#34 Kido from Junkovac

Kido from Junkovac
  • Members
  • 6,635 posts

Posted 11 February 2013 - 05:32

Da li ste razmisljali o mogucnosti da Dzaken mozda radi na svoju ruku? Jos uvek ne znamo zasto je bio u Kraljevoj luci, znamo da u Starigradu radi stvari koje nisu uobicajene za njegov red, nije nemoguce da se odmetnuo. Sto se tice toga da sekta ima neke interese, istina je da bas malo znamo o njima, ali iz onoga sto je poznato ne vidim njihov interes da pomazu ili sprecavaju Deneris.

 

Definitivno tako izgleda. I dok je sa Aryom nije bas 'konzistentan'. Ne znamo ni kako je zarobljen tj otkud takav car u zatvoru u Luci?

Sti se tice interesa sekte, ili da ih nazovemo romanticnije - gilde, ima tu dosta istorije izmedju Faceless-a i Valirije.

Kindly man govori da su kao pokret nastali medju robovima u rudnicima Valirije, gde su radili hiljadama godina...


  • 0

#35 sasha arsenal

sasha arsenal
  • Members
  • 5,439 posts

Posted 12 February 2013 - 02:35

nismo pominjali nacin umiranja glavnih likova,zanimaju me vase reakcije.
Prvo je ubijen Ned,i to na kakav nacin-priznao je Dzofrija kao kralja,nakon toga da je izdajica,sve to pred masom ljudi i svoje dve cerke(prvu sezonu sam odgledao kao seriju,kasnije sam poceo da citam knjigu,pa sam malo drugacije doziveo-lakse).Pre Nedove smrti mislio sam da ce on,uz Dzona,izneti pricu Starkova,kad ono...
U tecoj knjizi vidimo kako Rob strada u Crvenoj svadbi-bio sam zaprepascen,nisam mogao da verujem sta citam,redjao sam Martinu sve po spisku-verovatno cu tu cuvenu svadbu pamtiti dok sam ziv.Covek u bitkama rusi sve pred sobom,gazi Lanistere kao da su niko i nista,pa ga neki bolesni matorac izjebe i naredi da ga na prevaru ubiju.Najteze mi je palo kada sam procitao da njegova glava,kao i glava jezovuka,'krasi' zidine zamka.
I na kraju Dzon,za koga verujem da je i dalje ziv,strada na zidu od strane svojih ljudi.
Niko od njih nije poginuo u boju,niko nije imao priliku da podigne mac da se bori,kako im cast nalaze.Mozda sve ovo daje kvalitet ovoj prici,ali matori nemoj vise to da nam radis;-)
  • 2

#36 Kido from Junkovac

Kido from Junkovac
  • Members
  • 6,635 posts

Posted 12 February 2013 - 04:09

Nacin umiranja je jezovit, Martin ih fizicki i moralno melje, pretvara u prah.

Renly, Oberyn, Loras.

Zato me zivo zanima kakvu je poslasticu pripremio za Stanisa, da li ce npr.

moliti za milost dok ga budu cerecili, spaljivali i nabijali na kolac. Inace navijam za njega,

da bar ostane nepokolebljiv dok bude hrlio u smrt, ali mrka kapa.

Tyrion bi mogao da ostane bez jezika, a Jaime da zavrsi kao notorni alkos.

Doran da izvrsi samoubistvo. Mogucnosti su nebrojene.

 

Sto se Dzona tice, takodje. tesko ce ga vratiti kao ranjenog. Dzon is dead.

Kad je Toros vracao Berika iz mrtvih sedam puta, svaki put je 'gubio jedan deo sebe'

Lepeza je od blago rasejanog Dzona, do totalnog zombija. Melisandre bi mogla

da strada u ovoj akciji.

 

(Sto se Roba tice, odsekli su mu glavu i umesto nje usili glavu njegovok vuka.)


  • 0

#37 sasha arsenal

sasha arsenal
  • Members
  • 5,439 posts

Posted 12 February 2013 - 07:55

tacno,meni je u glavi da je nabijena na kolac-kako sam uspeo to da pomesam.?!sto se Dzona tice,mislim da ce doziveti kraj ove price,mada nista nije sigurno kada je Martin u pitanju.
  • 0

#38 Vesna

Vesna
  • Sleepers
  • 18,721 posts

Posted 12 February 2013 - 20:35

prvo što mi pada na pamet kad pročitam naslov "pesma leda i vatre" je da će na kraju ostati samo tudjini i zmajevi.


čini mi se kao lep završetak sage. a i liči na martina. :D
  • 0

#39 Gogy

Gogy
  • Members
  • 7,469 posts

Posted 12 February 2013 - 22:52

I meni. Prva asociacija mi je, da led moze da unisti jedino vatra. Zmaj. Jedini Azor ahai moze biti zmaj.  Svi ostali su sitnice. Nista.

 

Prica o smrti. Mene je sokirala samo smrt Neda. Nakon toga sam navikao na sve. I iskreno, ima Martin pravo - u ratu nema lepih stvari; nema romantike... Ljudi umiru. Jedni od maca, drugi od prevare. Moralni ljudi ginu prvi. Ali, barem ginu 'uzdignute glave' i postaju legende. Mitovi...  

 

Jaime... Zanimljiv lik. Od totalnog negativca u trecoj knjizi mi postaje zanimljiv. Nadam se, da prezivi i nahebe sa majke nekima. Nije covek los kolika su ocekivanja u njega. 

 

Jedno je sigurno tokom cele serije- Tyrion je legenda. Konstantan celu pricu i gotivan lik od pocetka. :) 


  • 0

#40 Kido from Junkovac

Kido from Junkovac
  • Members
  • 6,635 posts

Posted 13 February 2013 - 05:18

Vizija Daenerys o Rhaegaru:

 

"Aegon," he said to a woman nursing a newborn babe in a great wooden bed.

"What better name for a king?"

"Will you make a song for him?" the woman asked.

"He has a song," the man replied. "He is the prince that was promised, and his is the song of ice and fire."

He looked up when he said it and his eyes met Dany's, and it seemed as if he saw her standing there beyond the door.

"There must be one more," he said, though whether he was speaking to her or the woman in the bed she could not say. "The dragon has three heads."

 

Ostaje malo nejasno da li su Azor Ahai i 'Princ koji je obecan' ista ili slicna : ) osoba. Verovatnije ne nego da. Prica o Azoru potice iz Ashaia.


  • 0

#41 makarije čudotvorac

makarije čudotvorac
  • Members
  • 369 posts

Posted 15 February 2013 - 01:06

a Jaime da zavrsi kao notorni alkos.

Verujem da se Džejmi i Sersei ubijaju međusobno... Prorekla joj je Maggy da joj glave dolazi valonqar(mali brat). Džejmi je mlađi od nje nekoliko trenutaka, tako da ispunjava taj deo o malom (mlađem) bratu, a ona je nekoliko puta govorila kako su oni zajedno došli na svet i zajedno će otići.

 

Inače je meni Džejmi omiljeni lik a kako ne vidim nikakvu šansu da preživi, makar bih voleo da mu da neki badass završetak u stilu Mela Gibsona :D


  • 0

#42 DonJuan

DonJuan
  • Members
  • 21,299 posts

Posted 15 February 2013 - 16:01

 

Inače je meni Džejmi omiljeni lik a kako ne vidim nikakvu šansu da preživi, makar bih voleo da mu da neki badass završetak u stilu Mela Gibsona :D

Pre toga će verovatno da prekolje Sersei :)


  • 0

#43 Kido from Junkovac

Kido from Junkovac
  • Members
  • 6,635 posts

Posted 15 February 2013 - 16:45

Nekako ne vidim da ce Jaime da ubija bilo koga do kraja. Tyrion bi isto mogao da bude 'Valonqar' tj. mali bata.

Covek vec ima iskustva sa ubijanjem Lanistera, prilicno mu dobro ide...

 

Nego, jedan crackpot:

Videli smo da su dva Zmaja odbegla prilikom akcija Quentin Martel-a. Interesuje me gde ce ta dva zmaja da se pojave.

Zvuci ludo, ali bih voleo da vidim kako se jedan od zmajeva iznenada pojavljuje na zidu, ako je Jon zaista neko i nesto.


  • 0

#44 sasha arsenal

sasha arsenal
  • Members
  • 5,439 posts

Posted 15 February 2013 - 17:23

Nekako ne vidim da ce Jaime da ubija bilo koga do kraja. Tyrion bi isto mogao da bude 'Valonqar' tj. mali bata.
Covek vec ima iskustva sa ubijanjem Lanistera, prilicno mu dobro ide...

Nego, jedan crackpot:
Videli smo da su dva Zmaja odbegla prilikom akcija Quentin Martel-a. Interesuje me gde ce ta dva zmaja da se pojave.
Zvuci ludo, ali bih voleo da vidim kako se jedan od zmajeva iznenada pojavljuje na zidu, ako je Jon zaista neko i nesto.

to bi bilo extra:-D
  • 0

#45 Gogy

Gogy
  • Members
  • 7,469 posts

Posted 15 February 2013 - 18:49

Nekako ne vidim da ce Jaime da ubija bilo koga do kraja. Tyrion bi isto mogao da bude 'Valonqar' tj. mali bata.

Covek vec ima iskustva sa ubijanjem Lanistera, prilicno mu dobro ide...

 

Nego, jedan crackpot:

Videli smo da su dva Zmaja odbegla prilikom akcija Quentin Martel-a. Interesuje me gde ce ta dva zmaja da se pojave.

Zvuci ludo, ali bih voleo da vidim kako se jedan od zmajeva iznenada pojavljuje na zidu, ako je Jon zaista neko i nesto.

 

Heh, možda. Ali, zasad, jedan je sa Dany dok druga dvojica gnezde u dve piramide u Mereenu...


  • 0