Jump to content

Photo
- - - - -

Brza hrana u centru Bg-a

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
45 replies to this topic

#31 katamaran

katamaran
  • Banned
  • 2,805 posts

Posted 03 December 2013 - 03:02

Ja sam jednom  jeo iz Karibika i definitivno nisam pao na dupe. Daleko su bolje pice u lokalu koji apsolutno kopira Karibik. Cini mi se da se zovu Pepperoni a nalaze se u Bulevaru preko puta Madere. Topla preporuka za quattro stagioni.

Edited by katamaran, 03 December 2013 - 03:02.

#32 n00b

n00b
  • Members
  • 29 posts

Posted 19 December 2013 - 21:32

Preporuka za ovaj riblji restoran koji je neko spomenuo u Kralja Petra. Fišburgeri i krokro su odlični. Neko je već spomenuo da bucko rox, i to se slažem (naravno sa salatom - sir i susam is the new black). :D Palačinke su dobre u glumcu (slane, slatke, pohovane, sve kida) i pristojne su cene. Čuo sam i da je giros kod njih baš dobar, međutim to nisam probao. Ima i dobra pekara u višnjićevoj, kod škole, sunce se zove i nije uopšte poput ovih ostalih masnih. :D Pljeke su baš dobre u balkanskoj, odmah ispod hotela moskva, ćevabdžinica neka i imaju samo pljeke u ponudi, 200g 230din. Karibik posebno izbegavam otkad je pica 150din, a i ranije sam češće posećivao ova ostala navedena mesta. btw. pica na drva prekoputa mašinca kida :D a tu blizu su i leskovački šampioni, prekoputa tehnološkog, roštilj klasičan, kul cene. :)

Edited by n00b, 19 December 2013 - 21:36.

#33 Contractor

Contractor
  • Members
  • 22,737 posts

Posted 22 December 2013 - 16:13

Ja sam jednom  jeo iz Karibika i definitivno nisam pao na dupe. Daleko su bolje pice u lokalu koji apsolutno kopira Karibik. Cini mi se da se zovu Pepperoni a nalaze se u Bulevaru preko puta Madere. Topla preporuka za quattro stagioni.

Zatvoreno, juce prosao...

Preporuka za ovaj riblji restoran koji je neko spomenuo u Kralja Petra. Fišburgeri i krokro su odlični. Neko je već spomenuo da bucko rox, i to se slažem (naravno sa salatom - sir i susam is the new black). :D Palačinke su dobre u glumcu (slane, slatke, pohovane, sve kida) i pristojne su cene. Čuo sam i da je giros kod njih baš dobar, međutim to nisam probao. Ima i dobra pekara u višnjićevoj, kod škole, sunce se zove i nije uopšte poput ovih ostalih masnih. :D Pljeke su baš dobre u balkanskoj, odmah ispod hotela moskva, ćevabdžinica neka i imaju samo pljeke u ponudi, 200g 230din. Karibik posebno izbegavam otkad je pica 150din, a i ranije sam češće posećivao ova ostala navedena mesta. btw. pica na drva prekoputa mašinca kida :D a tu blizu su i leskovački šampioni, prekoputa tehnološkog, roštilj klasičan, kul cene. :)

Bold- stari dobri Leskovcanin. Poceo sam da jedem njihovu pljeskavicu sa 5 godina, jer sam blizu ziveo. Odavno nisam prosao, ali drustvo iz starog kraja mi kaze da se nisu mnogo pokvarili.

#34 katamaran

katamaran
  • Banned
  • 2,805 posts

Posted 23 December 2013 - 17:36

Bedak. Nadam se da nije trajno al me ne bi cudilo jer su uvek bili krajnje neozbiljni.

Dva puta nisu mogli da mi naprave quattro stagioni jer nisu imali sve sastojke.

Nikako da probam tog Leskovcanina a jako mi je blizu.

#35 Eddard

Eddard
  • Members
  • 4,220 posts

Posted 23 December 2013 - 18:44

Ako neko voli Kineze, Asian Food (ima ih u DC-u i Stadionu) se otvorio u Kralja Milana, prekoputa gradske skupštine. Ja ne jedem baš Kineze, ali moja žena ih obožava, pa kaže da su tu veoma dobri, plus su porcije ogromne.

#36 katamaran

katamaran
  • Banned
  • 2,805 posts

Posted 23 December 2013 - 20:01

Ne znam za kineze preko puta skupstine. Morace to da se istrazi :) U ovom bloku zgrada iznad Tesle?

http://binged.it/1cNH9va

Tu blizu (preko puta Beogradjanke) ima jedan solidan ali nista specijalno.

#37 Contractor

Contractor
  • Members
  • 22,737 posts

Posted 24 December 2013 - 12:00

Ne znam za Aisan Food, ali sam juce bio u Super Voku u Bulevaru i bas nisam odusevljen. Pirinac kao od gume, pakuju u one providne plasticne, prepune pa curi... Sve u svemu - necu skoro opet svracati.

Prosetacu i do skupstine, bas da probam...

#38 Eddard

Eddard
  • Members
  • 4,220 posts

Posted 24 December 2013 - 12:24

Ne znam za kineze preko puta skupstine. Morace to da se istrazi :)

Tu blizu (preko puta Beogradjanke) ima jedan solidan ali nista specijalno.

Da, taj kod Beograđanke je baš onako, prosečan. A Asia (bez n) food je baš kod Andrićevog venca, sa leve strane kad ideš ka Terazijama, nema šanse da omašiš, zeleni se na kilometar :).

#39 katamaran

katamaran
  • Banned
  • 2,805 posts

Posted 24 December 2013 - 20:04

Hvala za info. Probace se vrlo brzo.

edit: ne znas slucajno dokle rade uvece?

Edited by katamaran, 25 December 2013 - 01:04.

#40 a001

a001
  • Members
  • 23 posts

Posted 28 February 2014 - 18:22

Potpisujem, uvek je sveža (da ne kažem topla), odličan odnos cene, kvaliteta i količine. Takođe, verzija sa papričicom je odlična za one koji vole ljuto i pikantno.

#41 Kinik

Kinik
  • Members
  • 39,190 posts

Posted 10 September 2014 - 22:40

...

Brza hrana u centru Volgograda.

Hot dog (!?)

:ajme:

...

#42 MilutinPetrovic

MilutinPetrovic
  • Members
  • 27 posts

Posted 17 August 2015 - 13:38

Iskreno, bolje je pripremiti i nositi obrok sa sobom, nego jesti fast food svakodnevno. Svi mi to jedemo, ali ako se tako zbog posle jede svakog dana definitivno ne postoji dobra varijata koja se moze preporuciti, jer nista od tih obroka nije namenjeno da se unosi svakognevno. Bolje napravi svoj sendvic, salatu, musli, sta god. Pozdrav.

#43 Mama_mia

Mama_mia
  • Members
  • 4,616 posts

Posted 25 August 2015 - 14:46

Bolje napravi svoj sendvic, salatu

ako npr. jedes sendvic ili salatu svaki dan,

osim u vezi higijene, nista drugo ne pravi neku razliku da li si to kupio u fastu ili napravio kod kuce od istog materijala kao fast

...po meni svaka hrana i kucna i spoljna je fast food ako se ne kuva satima...a onda tako satima kuvanjem ubijes i vitamine i otrove

ali srecan si jer mislis zdravo se hranis

onda kazu fast goji, pa goji i sarma, pasulj, boranija, spanac i ostale djakonije koje nisu fast

...eto npr spanac, pun putera, pavlake, mleka sa dodatkom masnog jaja na oko ili sniclama iz dubokog ulja...to kao zdravo?

mozda ali nije mi logicno...

#44 Kinik

Kinik
  • Members
  • 39,190 posts

Posted 25 August 2015 - 17:44

...

Mogu da se na Net-u kupe one vrlo prakticne i jeftine 'bento' kutije za nosenje dorucka / rucka na posao.

(samo da trpe mikrotalasnu!)

Jedina nezgodacija je sto mora da se sprema.

No to nije problem, jer je spremljeno kod kuce - uvek zdravije, ekonomicnije i kvalitetnije.

To, doduse zahteva promenu navika (cemu nismo skloni) - kako u pogledu pripreme, tako i u pogledu izbora hrane.

Ono sto se prodaje kod nas je drubre - raznorazno pecivo sa industrijskom mascinom i otpacima od sira, 'pljeske' u koje trpaju svasta, 'salate' koje su nakisele jos od juce i koje cure na sve strane, gumenasti krompir iz gorkog ulja i na kraju cena.

...

#45 Kinik

Kinik
  • Members
  • 39,190 posts

Posted 25 August 2015 - 23:27

...

U jednoj boljoj firmi gde sam nekada radio - sada samo preko Net-a - pocnem ja da donosim neku, takorekuc, 'bento kutiju' (bez slatkisa - to ne volim!).

I zhemska raja - pocne da se okuplja - bas lepo i ukusno izgleda!
Pa sam ih posluzio.

Dopala im se kaša od heljde sa susamom i 'shangarepa' sa limunom, belim lukom, persunom i malo soja sosa, tek blago ljutkasta - (volim ljuto!)
Nije im bila losa ni barena piletina, sa malo pikantnog soja sosa, ni domaci soljeni krastavci sa mirodjijom, ni malo ruskog 'vinigreta' od cvekle.

Ni salata od kuvanog govdjeg jezika - sa rotkvicama, crvenim lukom, malo limuna (ko voli - vinsko sirce) i malo bibera.

Ni salata od rendane, 'crne' ljutkaste rotkve, sa sitno seckanim prazilukom, malo maslinovog ulja i limuna.

Ni leso oslic, sa masl. uljem, malo ruzmarina, barenog krompira i limuna. 

Ni palacinak sa malo dzema od kiselkaste drenjine.

Pa se prevare, kazu - a ko vam, kolega spremao?
Gde se ja izbedacim - odmah se zagrcnu.

I tako pocnu u kancelariji da pricaju o mom dorucku / rucku, dok jednom sefa nisam ubedio da povoljno kupi mikrotalasnu.

Mislim, to su sve tako male kolicine - osim heljde / pirinca!

Neko je prihvatio, neko ne - a sada kazu - opet 'kralj uglj.hidrat vlada' - fast.djubre, testo, cokoladice, kolaci, napici.
Bljak!

...