Jump to content


Photo
- - - - -

Brza hrana u centru Bg-a


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
45 replies to this topic

#16 bojanwish

bojanwish
  • Members
  • 51 posts

Posted 25 November 2013 - 21:03

Daj m objasnite gde je bucko pa da i ja probam :D



#17 Eddard

Eddard
  • Members
  • 4,278 posts

Posted 25 November 2013 - 21:12

Imaš dva, jedan je u Beogradskoj, sa desne strane kad ideš prema Pravnom, blizu ugla sa Bulevarom, a drugi, tj. prvi :) je u Francuskoj, sa desne strane kad se spuštaš od Narodnog pozorišta, negde na pola ulice. U svakom slučaju, pica nikakva, ali je običaj tamo da staviš kojekakve namaze, tzv. salate preko pice (goveđa, pileća, urnebes i sl), što čini onako neobičnu kombinaciju. Dakle, u Bucku se pica nikad ne jede bez salate, to je aksiom :D



#18 steva8lfc

steva8lfc
  • Members
  • 20,686 posts

Posted 26 November 2013 - 00:58

Potpisujem sve sto je nvukelic rekao i za Caribic (pristojna ali daleko od neke preporuke) i za Bucka (kod njega je bolje pojesti kutiju nego picu bez salata ;D).

 

Zanima me da li je neko jeo picu u onom onom cumezu preko puta Masinskog fakulteta (u svakom trenutku ima bar metar drva ispred, ne moze da se promasi ;D)? Ja sam jeo nekoliko puta i mislim da zasluzuje preporuku. Kvalitet ove pice je, IMO, bar za klasu iznad Caribica/Bucka. Sa drustvom obicno uzimam specijal (standardna + kulen, 50cm) i kosta 550 i jedva mogu dvojica da pojedu (Contractore, naravno, ovo se ne odnosi na tebe ;D) a ima i na parce koje kosta 100 dinara. 



#19 crveno - beli

crveno - beli
  • Members
  • 6,335 posts

Posted 26 November 2013 - 01:10

Caribic je solidan, ima onu ponudu pizza + 0,33 l coca cole za 140 ili 150 dinara. U svakom slucaju, mnogo gorih 'parceta pice' ima na ulici koje se prodaju po istoj ceni, a niti su kvalitetnije, samo su jos manje.  ;)



#20 Contractor

Contractor
  • Members
  • 22,737 posts

Posted 26 November 2013 - 08:44

Au bre, sad si me razočarao i kao čovek i kao komunista :D. Pa Buckove pice (bez salata) su još veće sranje.

 

Iskreno, nikad je nisam probao bez salate (pecurke), tako da ne znam. Meni je gore super dorucak - 3 parceta sa salatom i 1/2l jogurta :D  Kao npr sto ni onu pizzu Poncho nikad nisam probao bez salate :)

 

Caribic je solidan, ima onu ponudu pizza + 0,33 l coca cole za 140 ili 150 dinara. U svakom slucaju, mnogo gorih 'parceta pice' ima na ulici koje se prodaju po istoj ceni, a niti su kvalitetnije, samo su jos manje.  ;)

 

Ta cena je nekad bila. Sada je parce 150din a sa koka kolom je 180 ili 190...

 

Moram da naglasim da ja u principu i nisam ljubitelj pizze, tako da je meni manje vise svejedno, sve mogu da pojedem, a nijednom nisam odusevljen, pa verovatno nisam neko cije misljenje treba da se uvazava. Secam se da su svi, kada smo bili klinci, isli u Orao u 29. Novembra i odvaljivali se od pizze, a ja sam pizzu uvek jeo u nekom kiosku pored, jer mi je bila prevelika guzva ovamo.



#21 GordanaZ

GordanaZ
  • Members
  • 5,533 posts

Posted 26 November 2013 - 10:12

Au bre, sad si me razočarao i kao čovek i kao komunista :D. Pa Buckove pice (bez salata) su još veće sranje.

 

I ja potpisujem sve sto si kazao i o Caribic i o Bucko pizzama :)

Po meni, najbolja fast food pizza je Caldo, a lokali im nose ime Good food. Ali, mislim da oni i nisu bas mnogo rasireni po gradu. Uglavnom, u kraju kod mene ih ima dva (fast fooda) i za pristojnu cenu od nekih 150 dindzi u proseku, mozes pojesti pristojnu mini pizzu. Plus sto se ne pece u elektricnim pecima.



#22 cyberwor/L/d

cyberwor/L/d
  • Members
  • 12,762 posts

Posted 26 November 2013 - 10:34

Po meni, najbolja fast food pizza je Caldo, a lokali im nose ime Good food.

 

Ja obicno ne jedem nista na tim brzim mestima (iz vise razloga) ali kod ovih, uvek kad sam u Beogradu, obavezno barem jednom narucimo neku piletinu u lepinji (a unutra odlicni nadevi). Fakat, ta porcija je giant. I vrlo  ukusna.



#23 Eddard

Eddard
  • Members
  • 4,278 posts

Posted 26 November 2013 - 10:42

Good food je sasvim dobar fast food, često jedem roštilj i palačinke kod njih, picu nisam probao. Nisu u rangu Ćevapa i Vajata što se tiče roštilja, ali su među boljima. Btw, ni ja nisam neki pizzofil :), pa ni ne znam šta bih preporučio... Više sam meat type guy :D. @Contractor Ja sam mislio da ja mnogo jedem, ali ti si me ušio samo tako :lol+:.

#24 GordanaZ

GordanaZ
  • Members
  • 5,533 posts

Posted 26 November 2013 - 12:59

Ja obicno ne jedem nista na tim brzim mestima (iz vise razloga) ali kod ovih, uvek kad sam u Beogradu, obavezno barem jednom narucimo neku piletinu u lepinji (a unutra odlicni nadevi). Fakat, ta porcija je giant. I vrlo  ukusna.

 

Dosta toga imaju sto se moze preporuciti. Licno bih preporucila sendvice, savrseni su. Somun je kao dusa, pecen u peci na drva, osnova je rendani sir (kackavalj) i sunka/prsut/kulen/vrat.., a salate kao prilog odlicne i obilate. Moje dete redovno jede kod njih palacinke i ne zali se :)



#25 cyberwor/L/d

cyberwor/L/d
  • Members
  • 12,762 posts

Posted 26 November 2013 - 14:30

 Somun je kao dusa, ...

 

O da, mislim da se ona "moja" pomenuta "lepinja" zapravo tako zove. Odlicna je.



#26 Горазд

Горазд
  • Members
  • 1,382 posts

Posted 01 December 2013 - 18:49

Има овде близу мене пицерија у Вишњићевој, код Математичког, тачно изнад винарије Wine Art, на углу са Симином (ето, не могу прецизније :)). Као на дрва, шта знам. Видим да добро пролазе. Ја нисам пробао јер је Буцко са говеђом непревазиђен  :D

 

Ал проверено ако хоћеш да будеш сит, за релативно мале паре, онда препоручујем рибљи ресторан (добро, није ресторан, ал не знам како бих назвао)  у Краља Петра, одмах испод Узун Миркове (одмах ту код студентског парка) где можеш купи рибље сендвиће. И од једног сендвића (имају прилози тартар сос и бели лук), нпр са рибљим крокетима (3 су у једном сендвићу) ил нпр фишбургера можеш добро да се наједеш. Ја два таква сендвића не бих могао да поједем, а верујте ми да могу да доста поједем :) И сендвићи нису скупи, релативно, мсм да је са крокетима 160дин, а ако дођете између 19 и 20h онда је све упола цене, јер затварају, ал тада све брзо нестане :)

 

О хеботе, поједе ми пост...


Edited by Горазд, 01 December 2013 - 19:06.


#27 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 01 December 2013 - 21:26

Nisu sendvići nego sendviči.



#28 Горазд

Горазд
  • Members
  • 1,382 posts

Posted 02 December 2013 - 14:42

Хехехе, мудро збориш. Ја имам тај проблем да не разликујем ч ћ и ђ џ. Као Шешељ на пример :D


Edited by Горазд, 02 December 2013 - 14:43.


#29 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 02 December 2013 - 16:51

Nije bilo zlonamerno...



#30 Горазд

Горазд
  • Members
  • 1,382 posts

Posted 02 December 2013 - 21:05

Ма знам. Ал ја стварно имам тај проблем :)